Śledź nas
'

news

Martyna Wojciechowska spotyka pół ludzi pół ptaki – sprawdź, dokąd się udała?

martyna wojciechowska
Martyna Wojciechowska kontynuuje swoją podróż po najciekawszych zakątkach świata!

W obliczu dyskusji nad polską edukacją seksualną w szkołach, Martyna Wojciechowska zastanawia się, czy istnieje 3 płeć.  Ulubiona podróżniczka Polaków udała się do Indii, by poznać tajemniczych Kinnar. Po raz kolejny pokaże nam, jak bardzo świat jest różnorodny i nie można się zamykać na to, czego nie rozumiemy. 

KOBIETA? MĘŻCZYZNA? A MOŻE TRZECIA PŁEĆ?! To nieprawda, że rozmowy o LGBT, o nieutożsamianiu się ze swoją płcią biologiczną to „wymysł nowoczesności” i „zgniłego zachodu”. 

HOT NEWS- “Czy pan wierzy, że mnie nauczy?” – rusza “My Way” z Edytą Górniak za kółkiem!

Kinnar są obecni w Indiach od 4000 lat i pełnią bardzo ważną funkcję w społeczeństwie. Są przedstawiani jako “boscy tancerze”, pół ludzie, pół ptaki, pojawiają się w mitologicznych opowieściach hinduizmu i buddyzmu. W przeszłości eunuchowie strzegli żon na dworach władców, dzisiaj o ich błogosławieństwo zabiegają świeżo poślubieni małżonkowie i rodzice nowonarodzonych dzieci. Jednak Indie to kraj sprzeczności, gdzie podział kastowy nadal jest bardzo wyraźny. Kinnar z jednej strony są czczeni podczas religijnych i duchowych ceremonii, ale również przeklinani i dyskryminowani. Podróżniczka spotka się z Ram Kali, szefową organizacji pozarządowej, która zajmuje się pomocą dla społeczności Kinnar, działa i walczy o ich prawa.

Premiera niezwykłego odcinka już 20 października o 11.00!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Przygotowania do WOŚP ruszyły pełną parą – znamy cel następnej zbiórki

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

KOBIETA? MĘŻCZYZNA? A MOŻE TRZECIA PŁEĆ?! To nieprawda, że rozmowy o LGBT, o nieutożsamianiu się ze swoją płcią biologiczną to „wymysł nowoczesności” i „zgniłego zachodu”. Setki tysięcy ludzi żyją POZA dwoma znanymi nam płciami i to na całym świecie, w różnych kulturach od wielu wieków! W Tajlandii nazywają się KATHOEY, w Meksyku w rejonie Oaxaca spotkacie MUXE, w Albani ZAPRZYSIĘŻONE DZIEWICE, które żyją jak mężczyźni, a w Omanie XANITH. To bardzo złożony i fascynujący temat. Szczególnie teraz, w dobie dyskusji o EDUKACJI SEKSUALNEJ W POLSCE!!!😡 Zapraszam na odcinek o trzeciej płci w Indiach, czyli o KINNAR (potocznie zwanych HIDŹRA) KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA, niedziela 20.10, godz.11:00, TVN M. PS. Na tych dwóch zdjęciach to ta sama osoba! 📸 @mariojaniszewski75 #kobietanakrancuswiata #Indie #newepisode #womanattheendoftheworld #kinnar #dontmissit

A post shared by Martyna Wojciechowska (@martyna.world) on

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Gdy w Indiach rodzi się dziecko, natychmiast zjawiają się one – KINNAR. Sprawdzają czy to chłopiec, czy dziewczynka. A może TRZECIA PŁEĆ? Społeczność Kinnar wpisana jest w lokalną kulturę od stuleci. Jako boscy tancerze – pół ludzie, pół ptaki – pojawiają się w opowieściach mitologicznych hinduizmu i buddyzmu. Eunuchowie, zwani także HIDŹRAMI, często pilnowali kobiet na dworach władców indyjskich. Kim są współczesne kinnar? Jak wygląda codzienne życie kogoś, kto należy do trzeciej płci? W kolejnym odcinku programu KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA postaramy się Wam przedstawić bliżej ten świat. Tutaj nic nie jest takie, jak się wydaje. Oglądajcie! Niedziela, 20.10, godz. 11:00, TVN M. 📸 @mariojaniszewski75 #kobietanakrancuswiata #womanattheendoftheworld #newepisode #India #travel #travelstories #kin ar #freedombymartyna #martynawojciechowska

A post shared by Martyna Wojciechowska (@martyna.world) on

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

TADŹ MAHAL, architektoniczny cud świata, symbol Indii i… wielkiej miłości. Ten budynek, będący wizytówką kraju, to grobowiec-mauzoleum, które zbudowano po śmierci ukochanej żony indyjskiego cesarza z dynastii Wielkich Mogołów, Szahdżahana. Chciał upamiętnić ją budowlą, która nie miała żadnego odpowiednika na świecie. Budowa trwała 22 lata. Legendy głosiły, że po skończonej wieloletniej pracy, cesarz rozkazał obciąć kciuki wszystkim robotnikom, którzy zbudowali wielki grobowiec, by już nigdy nie mogli stworzyć podobnego dzieła. Dzisiaj to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Indiach. Ktoś z Was już tam był? Jak wrażenia? A już w najbliższą niedzielę ZABIERAM WAS PROSTO DO INDII!!! To będzie bardzo nieoczywisty temat. KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA, niedziela 20.10, godz. 11:00, TVN. STAY TUNED! M. Fot. @mena_shootz #travel #inspiration #discover #India #travelphotography #travelstories #amazing #world #whataview #kobietanakrancuswiata #womanattheendoftheworld #martynawojciechowska #freedombymartyna #myway

A post shared by Martyna Wojciechowska (@martyna.world) on


news

Marta Żmuda-Trzebiatowska na planie “Blondynki” – co czeka nas w kolejnych odcinkach?

Zobacz zdjęcia z planu “Blondynki”. Co czeka nas w kolejnym sezonie?

Już niedługo widzowie będą mogli zobaczyć kolejne odcinki serialu “Blondynka”. Niespełna rok temu Marta Żmuda-Trzebiatowska zastąpiła Natalię Rybicką w roli głównej bohaterki. W najnowszych odcinkach Sylwia będzie musiała zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Właścicielka trzech krów: Afryki, Europy i Azji z pomocą Dawida będzie inseminować krowy. Scena ta wymagała odpowiedniego przygotowania. Jak zdradza sama Marta Żmuda-Trzebiatowska:

Moi dziadkowie mieli dom na wsi, gdzie hodowali domowe ptactwo, mieli świnie, konie i krowy. I muszę przyznać, że te ostatnie budziły we mnie wielki lęk. Wszystko zmieniło się po rozmowach ze specjalistami. Dziś wiem, że krowy to niezwykłe zwierzęta, które czują ludzkie emocje, jeśli ja jestem spokojna, one odpowiadają tym samym.

POLECAMY – Zobacz jak Radek Majdan trenuje z podopiecznymi fundacji AMP Futbol

Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach “Blondynki”? Serialowa Sylwia będzie musiała podjąć ważną decyzję – czy wybaczyć Marcinowi zdradę? A może Jurek postanowi wykorzystać trudną sytuację w ich małżeństwie, zbliżając się do Sylwii? Przekonajcie się sami!

HOT NEWS – Ruszyły zdjęcia do 11. edycji The Voice of Poland – kiedy premiera?

Foto. AKPA/ Screen Instagram/ info prasowa

Kontynuuj czytanie

news

Zobacz jak Radek Majdan trenuje z podopiecznymi fundacji AMP Futbol

Radek Majdan wziął udział w treningu podopiecznych fundacji AMP Futbol. Jak poradził sobie w roli trenera?

Radosław Majdan jako ambasador poprowadził swój inauguracyjny trening z podopiecznymi fundacji AMP Futbol określającymi się jako Futbolowa Banda Warszawa. Grupa ta to pierwsza szkółka piłkarska, której członkowie są dziećmi z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Fundacja ta zapewnia im możliwość bezpłatnego trenowania, organizuje obozy piłkarskie i zawody dostosowane do możliwości podpiecznych.

POLECAMY – #Dare to Be Better: Sisterhood – zobacz nową kampanię Olimpu!

Jedną z atrakcji, jakie cieszą się ogromną popularnością wśród podopiecznych fundacji są spotkania z gwiazdami sportu. Tym razem organizatorzy na wspólny trening zaprosili Radka Majdana, który poprowadził rozgrzewkę, pomagał uczestnikom przy podaniach oraz odpierał ataki z rzutów karnych. Nie zabrakło również słynnego komentatora sportowego, Bartosza Ignacika, który relacjonował przebieg treningu. Swoimi wrażeniami po treningu Radek Majdan podzielił się z redakcją AKPA

Dostałem w kość. Żadnej taryfy ulgowej. Jestem zachwycony umiejętnościami dzieciaków, ich determinacją i precyzją. Od dzieciaków możemy się uczyć szczerości i prawdy. Dzieci są bezkompromisowe, idą jak burza w realizacji swoich marzeń i pasji. Nie ma dla nich żadnych barier w dążeniu do celu, jak się okazuje, także zdrowotnych. Dzieci nigdy się nie poddają, czego im zazdroszczę. Poza tym są świetnymi piłkarzami. Nie mogłem zatem trafić lepiej niż do Futbolowej Bandy.

HOT NEWS – Ruszyły zdjęcia do 11. edycji The Voice of Poland – kiedy premiera?

Poniżej możecie zobaczyć jak Radosław Majdan trenował z podopiecznymi Fundacji AMP Futbol. Świetna inicjatywa!

Foto. AKPA

Kontynuuj czytanie

news

Ruszyły zdjęcia do 11. edycji The Voice of Poland – kiedy premiera?

Jedenasta edycja The Voice of Poland już niedługo pojawi się na ekranie!

Program The Voice of Poland cieszy się ogromną popularnością od lat! Już niedługo widzowie będą mogli ocenić zmagania kolejnych uczestników jedenastej już edycji programu. Kogo zobaczymy w roli trenerów?

ZOBACZ – Gimper szczerze o przeszczepie włosów – ile kosztował go ten zabieg?

Na fotelach trenerskich zobaczymy niezmiennie Michała Szpaka oraz Tomsona i Barona. W roli trenerki wystąpi także Edyta Górniak, która zdecydowała się wrócić do programu po dwóch latach przerwy. Kolejną trenerką, mającą swój debiut w programie The Voice of Poland zostanie Urszula Dudziak, która ma za sobą rolę trenerki w programie “The Voice Senior”. W roli prowadzących zobaczymy z kolei Maćka Musiała i Tomasza Kammela. Premiera jedenastej edycji The Voice of Poland została zaplanowana na 12 września w TVP2. Będziecie oglądać?

POLECAMY – #Dare to Be Better: Sisterhood – zobacz nową kampanię Olimpu!

Foto. Screen Instagram/Jan Bogacz TVP, Info prasowe

Kontynuuj czytanie

news

#Dare to Be Better: Sisterhood – zobacz nową kampanię Olimpu!

Olimp Sport Nutrition startuje z nową kampanią, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim paniom. Szczegóły znajdziecie poniżej!

Kampania Dare to Be Better: Sisterhood zrealizowana przy udziale ambasadorek Olimpu pokazuje prawdziwą siłę kobiecości i tkwiącego w niej potencjału. Siła, kreatywność, przyjaźń, wsparcie to tylko niektóre cechy, jakie próbuje podkreślić kampania Olimpu. W ramach jej pierwszego etapu została przygotowana sesja odzwierciedlająca ideę słynnego już “girl power”. Wszystko, by pokazać, że przyszłość jest kobietą!

POLECAMY – Wellman, Romanowska i Gwit – te gwiazdy kochają swoje kilogramy

Celem ambasadorek #OlimpGirls jest pokazanie, że bycie kobietą to nie tylko uroda i wdzięk, lecz także siła i zapał do osiągania wymarzonych celów. Koniecznie zobaczcie co przygotowały dziewczyny w ramach kampanii Dare to Be Better: Sisterhood. A według Was w czym tkwi siła kobiecości?

ZOBACZ – Podwójne szczęści Pauli Tumali – jak zareagowała na bliźniaczki?

Foto. Screen Instagram

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością przez Agencję BEOKAY.