Czyżbyśmy doczekali się polskiej wersji serialu “Ally McBeal”? “O mnie się nie martw” to 13-odcinkowa komedia romantyczna. Ciepła, błyskotliwa, pełna emocji i humoru. Opowiada o perypetiach grupy ludzi z perspektywy wyjątkowej bohaterki.

30-letnia Iga Małecka (w tej roli Joanna Kulig) nie jest kolejną serialową postacią, która po ciężkim kryzysie życiowym błyskawicznie staje na nogi. Ta dwukrotna rozwódka z dwójką dzieci, nie ma pieniędzy ani wykształcenia i właśnie straciła pracę. Iga dysponuje za to świetnym zmysłem obserwacji, miękkim sercem i ostrym językiem. Mówi prawdę prosto w oczy, wychodząc z założenia, że w pełnym pozorów świecie, nie da się żyć szczęśliwie.

Dewizie tej pozostanie wierna także wówczas, kiedy na skutek życiowych zawirowań trafi w środowisko zamożnych pracowników kancelarii prawnej. Łącząc nowo poznany, pełen blichtru i pozorów świat prawników ze znaną sobie rzeczywistością zwykłych ludzi, Iga uświadomi jednym i drugim, jak bardzo są sobie potrzebni.

Na pierwszy ogień pójdzie Marcin Kaszuba (Stefan Pawłowski), młody, zdolny, niezwykle przystojny mecenas, traktujący życie jak wieczną zabawę. Przeplatana humorem i emocjami relacja Igi i Marcina, szybko ewoluuje w zaskakującym kierunku. To całkiem nowa relacja romantyczna, której nie było jeszcze w żadnym polskim serialu – miłość tak niemożliwa, że niemal skazana na sukces.

Widzowie zostaną skonfrontowani także z prawnymi problemami ludzi, którzy padli ofiarą przestępstwa, z ich emocjami, tęsknotami i tym, co sprawiło, że zaufali niewłaściwym osobom. Jedną z takich spraw zajmie się główna bohaterka, która potrafi utożsamić się z problemami zwykłych ludzi, znając je z własnego doświadczenia. Iga, niczym pamiętna Erin Brockovich, stanie się łącznikiem między tymi, którzy potrzebują pomocy i tymi, którzy pomocy tej mogą udzielić.

joanna kulig rafał królikowski

 


Nie ma więcej wpisów