Śledź nas

news

Racewicz, Andrzejewicz i Grabias na premierze książki “Cudze życie” Pawła Nowaka

Opublikowano

w dniu

nowak

Paweł Nowak powraca z książką “Cudze życie”. Sprawdź, kto pojawił się na premierze

W warszawskim klubie La Pose odbyła się uroczysta premiera książki Pawła Nowaka “Cudze życie”. Autor jest znany na Instagramie jako @zwyczajnychlopak Na wydarzeniu pojawili się Joanna Racewicz, Gosia Andrzejewicz, Siostry Szczepańskie, Rafał Grabias, Kamil Niziński, Adrianna Krysian, Maciej Radel, a także autorzy książek Aleksander Rogoziński, Paweł Płaczek. Spotkanie poprowadził Dawid Koczur.

HOT NEWS- Joanna Racewicz o pogrzebie Jerzego Urbana – Goebbels, ale nad grobem…

Książka “Cudze życie” to wzruszająca i wyjątkowo prawdziwa opowieść o próbach odkupienia win i zrozumieniu tego, co zsyła nam los. To także opowieść o tolerancji, różnych odcieniach miłości, ale przede wszystkim o akceptacji drugiego człowieka i jego wyborów.

Bohaterem powieści jest Grzegorz, człowiek sukcesu i spełniony zawodowo przedsiębiorca. Niestety miłość jego życia ginie w tragicznych okolicznościach, a on jest tak załamany, że staje na cienkiej krawędzi pomiędzy życiem, a śmiercią. W ostatniej chwili przed krytyczną decyzją ratuje go telefon z zaświatów. Ten ułamek sekundy zmienia jego życie, a on sam rozpoczyna bolesną podróż do przeszłości, o której wolałby zapomnieć.

Kolejna bohaterka książki to Dorota, mama Antka, która swoje wyrzuty sumienia zamienia w nienawiść do całego świata, a najbardziej środowiska, które obwinia za śmierć ukochanego syna. Za wszelką cenę dąży do konfrontacji z osobą, która jej zdaniem jest winna straty i bólu. Prawda ją druzgocze. Czy ona także jest odpowiedzialna za wybory Antka, które stały się przyczynkiem do tragedii?

Magda to twardo stąpająca po ziemi bizneswoman, wieloletnia przyjaciółka Grzegorza. Kobieta robi, co może, by uratować przyjaciela przed upadkiem. Skupia się na jego życiu i tym samym ucieka od własnych problemów, nie zauważając, że jej życie jest daleko i chyli się ku upadkowi. Czy podejmie walkę z demonami i zdoła odnaleźć własną drogę?

Książka “Cudze życie” jest utrzymana w nurcie literatury domestic noir. Wciąga od pierwszej do ostatniej strony, powoli z pasją odkrywając mroczne i niepokojące historie poszczególnych bohaterów. Autor bierze pod lupę człowieka, stereotypowe role społeczne i chęć dopasowania się do cudzych wartości. Krzysztof Śmiszek i Robert Biedroń mówili o książce:

“Cudze życie” to obowiązkowa lektura dla każdego, kto ceni sobie w życiu prawdę. Poruszająca, wciągająca, z nieoczekiwanymi zwrotami akcji. I to, co najważniejsze – niezwykle realistyczna. Bo to wszystko mogło wydarzyć się w naszym życiu. Przeglądamy się w niej jak w lustrze i zadajemy sobie najbardziej intymne pytania o siebie.

Joanna Racewicz podzieliła się własną refleksją:

Powieść poruszająca, obnażająca, nieoczywista. Rzecz o tym, jak często i jak bardzo potrafimy żyć cudzym życiem – według nie swoich oczekiwań, planów, schematów, marzeń i nadziei. Szkoda, że trzeba tragedii, kubła zimnej wody, żeby odurzenie minęło. To opowieść o tym, że można żyć w poszanowaniu Dekalogu i popełnić największy grzech wobec własnego dziecka. Lektura obowiązkowa nie tylko dla rodziców nastolatków. Czytajcie, dopóki nie jest za późno. „Miłość cierpliwa jest i łaskawa” – brzmi przesłanie z listu Świętego Pawła.4 Prawdziwa miłość jest bezwarunkowa – to mogłyby być pierwsze i ostatnie słowa książki Pawła Nowaka.

Obejrzyjcie zdjęcia z wydarzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Angela Lansbury nie żyje – legendarna aktorka miała 96 lat

Fot. Materiały prasowe

AW

news

Nikodem Rozbicki o Julii Wieniawie i swoim pobycie w Stanach Zjednoczonych: “To duże wyróżnienie”

Opublikowano

w dniu

Nikodem Rozbicki pojawił się na gali “Bestsellery Empiku 2023”, których współprowadzącą była jego partnerka – Julia Wieniawa. Aktor opowiedział, dlaczego zdecydował się wyjechać do Stanów Zjednoczonych.

Nikodem Rozbicki to jeden z najbardziej znanych aktorów młodego pokolenia. Swoją karierę rozpoczął ponad 10 lat temu i od tej pory nie zwalnia tempa. Słynie z takich produkcji, jak “Bejbi blues”, “Dywizjon 303. Historia prawdziwa” czy “Kogel-mogel”. Widzowie znają go również między innymi z serialu “Singielka” i “Bracia”.

PRZECZYTAJ: Joanna Krupa cmoka zapytana o “Mam Talent”: Julia Wieniawa nie powinna się zamykać

Pod koniec 2023 roku aktor wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął studia aktorskie. Teraz na kilka dni wrócił do kraju i pojawił się na gali “Bestsellery Empiku 2023”, której współprowadzącą była jego partnerka – Julia Wieniawa.

Julka jest mega zapracowana dzisiaj, ma bardzo napięty program i wierzę, że sobie świetnie radzi – powiedział Rozbicki.

Opowiedział nam też, dlaczego wyjechał z Polski i jak wygląda jego życie w Los Angeles:

“W zeszłym roku dostałem stypendium i zaproszenie do szkoły w Los Angeles. To było duże wyróżnienie, chyba największe jakie mnie w życiu spotkało” – mówił Nikodem Rozbicki.

Jak dodał, jest to dla niego kreatywny czas – poznaje miasto, kulturę i przede wszystkim może się rozwijać. Stwierdził też, że na ten moment planuje skupić się na studiowaniu i na ten moment nie myśli jeszcze o robieniu kariery w Stanach Zjednoczonych.

“Dla mnie to jest coś, co mnie po prostu otwiera, rozwija intelektualnie” – powiedział aktor.

ZOBACZ TEŻ: Filip Chajzer o powrocie “Idź na Całość”, wyrzucaniu ekipy PiS z TVP i “Tańcu z Gwiazdami”

Trzymacie kciuki za rozwój kariery Nikodema? Dajcie znać w komentarzu pod wywiadem na YouTube.

Kontynuuj czytanie

news

Dagmara Kaźmierska stanowczo o byciu na dnie: “Można być potem na samym szczycie”

Opublikowano

w dniu

Dagmara Kaźmierska zdradziła, co sądzi o dawaniu innym drugiej szansy. Królowa życia powiedziała też o byciu na dnie i wejściu na szczyt.

Dagmara Kaźmierska znana jest przede wszystkim z programu “Królowe życia”. Choć celebrytka kojarzy się z luksusem i telewizją, to życie jej nie oszczędzało. Celebrytka jakiś czas temu wydała swoją autobiografię, w której opisała również mroczne sceny ze swojego życia.

PRZECZYTAJ: Joanna Krupa cmoka zapytana o “Mam Talent”: Julia Wieniawa nie powinna się zamykać

W ostatnim czasie potwierdziła się informacja, że Kaźmierska weźmie udział w programie “Taniec z Gwiazdami”, co oburzyło wielu internautów. W trakcie wiosennej ramówki Polsatu zapytaliśmy celebrytkę, co sądzi o dawaniu innym drugiej szansy.

“Każdemu trzeba dać drugą szansę, wiem to po sobie. Nie wolno nikogo skreślać […]” – mówiła.

Kaźmierska stwierdziła również, że uważa, iż ona swą szansę wykorzystała najlepiej jak potrafi.

“Pokazałam, że chociaż można być na samym dole, to można być potem na samym szczycie. Trzeba tylko chcieć i mieć dla kogo, bo wielu ludzi, którzy niestety ląduje w dole, nie ma siły i nie ma dla kogo się dźwigać. Ja na szczęście miałam” – podkreśliła Dagmara Kaźmierska.

Jak dodała, nie ma uniwersalnej rady dla osób, które znalazły się na dole. Stwierdziła jednak, że najważniejsze jest to, by się nie poddawać i mieć dla kogo walczyć.

Co sądzicie o dawaniu drugiej szansy? Dajcie znać w komentarzu pod wywiadem na YouTube.

ZOBACZ TEŻ: Filip Chajzer o powrocie “Idź na Całość”, wyrzucaniu ekipy PiS z TVP i “Tańcu z Gwiazdami”

Dagmara Kaźmierska
Dagmara Kaźmierska

Fot. Instagram Dagmara Kaźmierska

Kontynuuj czytanie

news

Maciej Musiał chłonął historie swojego dziadka. Wzruszające słowa aktora

Opublikowano

w dniu

Maciej Musiał opowiedział, jak wygląda dla niego służba dla kraju. Nawiązał przy tym do historii swojego dziadka.

Maciej Musiał to jeden z najbardziej popularnych aktorów młodego pokolenia. Największą rozpoznawalność przyniosła mu rola Tomka w serialu “Rodzinka.pl”. W ostatnim czasie zagrał również w filmie “Fuks 2”, który niedawno miał swoją premierę.

PRZECZYTAJ: Joanna Krupa cmoka zapytana o “Mam Talent”: Julia Wieniawa nie powinna się zamykać

Chociaż jest zawodowym aktorem, to nie boi się także innych wyzwań. W w 2019 znalazł się na europejskiej liście magazynu “Forbes” 30 Under 30, a 2023 roku został polskim ambasadorem NATO. Już wkrótce będziemy mogli go zobaczyć w najnowszej edycji programu “Taniec z Gwiazdami“.

1 lutego odbyła się wiosenna ramówka Polsatu, podczas której Maciej Musiał powiedział nam, że w trakcie programu liczy przede wszystkim na dobrą zabawę. Wspomniał też o tym, jakie wartości przekazał mu dziadek.

“Wychowywanie się obok człowieka, który walczył w czasie II wojny światowej, wyzwalał Wilno, później walczył z wojskami radzieckimi, siedział w więzieniu – ja chłonąłem te historie” – mówił aktor.

Jak dodał, to właśnie wiedza, jaką przekazał mu dziadek stanowi ważny element jego tożsamości.

“Mój dziadek zawsze był taką osobą, która jechała autobusem i dziękowała kierowcy za jego służbę, dziękowała lekarzowi, nauczycielowi” – opowiadał Musiał.

Aktor stwierdził też, że dzięki dziadkowi wie, iż służba dla kraju może przejawiać się na wiele sposobów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ewa Chodakowska o cechach Partnera, rodzicach, Body Positive i problemach par z “Razem odNowa”

Co sądzicie o słowach Macieja? Dajcie znać w komentarzu pod wywiadem na YouTube.

Maciej Musiał z dziadkiem

fot. Instagram Maciej Musiał

Kontynuuj czytanie

news

Dagmara Kaźmierska komentuje ułaskawienie Wąsika i Kamińskiego. Porównała politykę do kiełbasy

Opublikowano

w dniu

Dagmara Kaźmierska powiedziała, co sądzi o ułaskawieniu przez prezydenta Andrzeja Dudę byłych posłów – Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. Stwierdziła, że ludzie nie powinni widzieć, “jak się robi politykę”.

Dagmara Kaźmierska znana jest przede wszystkim z tego, że zawsze mówi to, co myśli. Popularność przyniósł jej udział w programie “Królowe życia”. Choć kojarzy się z luksusem i telewizją, to życie jej nie oszczędzało. Celebrytka jakiś czas temu wydała swoją autobiografię, w której opisała również mroczne sceny ze swojego życia.

PRZECZYTAJ: Joanna Krupa cmoka zapytana o “Mam Talent”: Julia Wieniawa nie powinna się zamykać

Teraz Kaźmierska zaskoczyła swoich fanów i oznajmiła, że będzie uczestniczką nowej edycji programu “Taniec z Gwiazdami“. 1 lutego pojawiła się na wiosennej ramówce Polsatu i powiedziała, że “wszystkiego można się nauczyć, tańca też”.

Celebrytka skomentowała również bieżące sprawy, które dotyczą społeczeństwa. Zapytaliśmy Dagmarę Kaźmierską, co sądzi o ułaskawieniu przez prezydenta Andrzeja Dudę byłych posłów PiS.

“Miał do tego prawo i tak zrobił” – powiedziała dosadnie.

Dodała, że podobnie jak Bismarck sądzi, że ludzie nie powinni wiedzieć o tym, “jak się robi politykę”.

POLECAMY: Joanna Koroniewska-Dowbor walczyła o zdrowie dzieci – dlatego musieli wyjechać do Hiszpanii?

“Ja o polityce swoje sądzę […]. Ludzie nie powinni widzieć jak się robi kiełbasę i politykę”

Królowa życia stwierdziła też, że uważa, iż ludziom należy dawać drugą szansę, a ona sama jest tego najlepszym przykładem. sama jest przykładem

Zgadzacie się z Dagmarą Kaźmierską? Dajcie znać w komentarzu pod wywiadem na YouTube.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ewa Chodakowska o cechach Partnera, rodzicach, Body Positive i problemach par z “Razem odNowa”

Dagmara Kaźmierska

fot. Instagram Dagmara Kaźmierska

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością