Śledź nas

news

Smaszcz, Cieślak i Chajzer na premierze międzykulturowej sztuki “Za jakie grzechy”

Opublikowano

w dniu

"Za jakie grzechy"

Tłum gwiazd pojawił się na premierze sztuki “Za jakie grzechy” w Teatrze Kwadrat!

W zeszłą sobotę w warszawskim Teatrze Kwadrat odbyła się premiera sztuki “Za jakie grzechy?”, będąca adaptacją francuskiej komedii “Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Dyrektor Teatru, Andrzej Nejman podjął się adaptacji i reżyserii, serwując widzom koktajl niezapomnianych emocji. Sztuka została osadzona w polskich realiach, z luzem i humorem pokazuje relacje rodzinne, drwiąc z naszych wad charakteru, łamiąc stereotypy dotyczące religii czy pochodzenia.

HOT NEWS- Weronika Bolchajmer z Love Island mieszkała u brata Bin Ladena: Powiedział, żebym mu znalazła żonę w Polsce

Bohaterami sztuki są konserwatywni i religijni Maria i Włodzimierz Dunin- Borkowscy (Lucyna Malec i Grzegorz Wons). Rodzice marzą, aby ich cztery córki dobrze wyszły za mąż. Tymczasem jedna wychodzi za mąż za Chińczyka, druga za Żyda, a trzecia za Araba. Ostatnią nadzieję pokładają w Helenie, która ku ich uciesze oznajmia, że rzeczony narzeczony pochodzi z tradycyjnej katolickiej rodziny. Zapomina jednak dodać, że jest ukochany jest Senegalczykiem. Andrzej Nejman mówił:

Sztuka “Za jakie grzechy” traktuje przede wszystkim o naszej nietolerancji, ignorancji i strachu przed obcymi, a przecież wielokulturowość jest czymś, co powinno nas uwrażliwiać i otwierać nasze serca. To nasze komediowe spojrzenie na sprawy rasowe, kulturowe czy religijne niesie ze sobą wartość edukacyjną. Wszyscy jesteśmy równi, tacy sami, mamy serce z tej samej strony, a miłość jest ponad podziałami. O tym jest ten film i nasza sztuka

Grzegorz Wons ostro ocenił:

Polacy są nietolerancyjny, brakuje nam otwartości, choć nie chcemy się do tego przyznać. Mam wrażenie, że podanie tego w komediowej otoczce przyniesie jakąś refleksję

Lucyna Malec dodała:

W naszej sztuce pokazujemy, że w momencie, kiedy poznajemy kogoś bliżej nie ma znaczenia ani kolor skóry, ani wyznanie, liczy się człowiek. Jeśli będziemy do siebie podchodzić z otwartym umysłem i sercem, wszystko się ułoży

W pewnym momencie dojdzie do spotkania dwóch rodzin, które są przeciwne tej relacji. Rodzina z Senegalu także nie jest szczęśliwa, że syn wybrał sobie za żonę Europejkę o jasnym kolorze skóry. Olga Kalicka (Helena Dunin-Borkowska) opowiedziała:

Patrick nie jest wymarzonym kandydatem na męża, wręcz odwrotnie! To zdecydowanie gwóźdź do trumny dla wielkich oczekiwań rodziców. Na szczęście Patrick jest ciepłym mężczyzną, z dużym poczuciem humoru

W obsadzie sztuki znaleźli się: Grzegorz Wons (Włodzimierz Dunin-Borkowski), Justyna Malec (Maria Dunin-Borkowska), Olga Kalicka/ Małgorzata Kozłowska (Helena Dunin-Borkowska), Ilona Chojnowska/Monika Bubniak (Izabela Dunin-Borkowska), Weronika Malik/Anna Karczmarczyk (Paulina Dunin-Borkowska), Aleksandra Radwan/Monika Cieciora (Łucja Dunin-Borkowska), Grzegorz Daukszewicz (Abraham Leibovitz), Hiroaki Murakami (Chao Ling), Jan Butruk (Abdull Benasseme Abd Al -Raszaid), Mamadou Goo Ba (Andre Mbaye), Gamou Fall (Patrick Mbaye). W wersji online pojawiły się mama i siostra Patricka, czyli Ramat S. Musa i Claudine Diatta-Umufesi.

Wśród zaproszonych gości pojawiła się plejada gwiazd, w tym m.in. Teresa Lipowska, Magdalena Zawadzka, Ewa Ziętek, Ewa Wencel, Krzysztof Daukszewicz, Magdalena Wołłejko, Grzegorz Wasowski, Zygmunt Chajzer, Anna Cieślak, Krzysztof Skórzyński, Syliwa Gliwa, Agnieszka Sienkiewicz, Katarzyna Maciąg, Michalina Sosna, Grzegorz Napieralski, Marek Siudym, Marek Włodarczyk, Tadeusz Chudecki, Paulina Smaszcz, Viola Piekut i Andrzej Grabarczyk.

Obejrzyjcie zdjęcia z premiery!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Piotr Stramowski odpoczywa we Francji ze znaną “koleżanką” – pokazał zdjęcia

scena z: Magdalena Zawadzka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Ewa Wencel, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marcin Piętowski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Sylwia Gliwa, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Zygmunt Chajzer, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Paulina Smaszcz, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Paulina Smaszcz, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Krzysztof Skórzyński, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marcin Piętowski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Michalina Sosna, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Grzegorz Napieralski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Małgorzata Kozłowska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Agnieszka Sienkiewicz, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marek Siudym, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Tadeusz Chudecki, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Aleksandra Radwan, Weronika Malik, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Aleksandra Radwan, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Grzegorz Daukszewicz, Monika Cieciora, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Weronika Malik, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Jan Butruk, Monika Bubniak, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Krzysztof Szczepaniak, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Gamou Fall, Małgorzata Kozłowska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Teresa Lipowska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Cieślak, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Michalina Sosna, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Ewa Ziętek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Viola Piekut, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marek Włodarczyk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Grzegorz Wons, Gamou Fall, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Gamou Fall, Jan Butruk, Hiroaki Murakami, Grzegorz Daukszewicz, Grzegorz Wons, Mamadou Goo Ba, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Aleksandra Radwan, Hiroaki Murakami, Lucyna Malec, Olga Kalicka, Mamadou Goo Ba, Grzegorz Wons, Andrzej Nejman, Grzegorz Daukszewicz, Jan Butruk, Ilona Chojnowska, Monika Cieciora, Monika Bubniak, Małgorzata Kozłowska, Weronika Malik, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Claudine Diatta-Umutesi, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Misheel Jargalsaikhan, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Hiroaki Murakami, Weronika Malik, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Andrzej Grabarczyk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Jan Butruk, Monika Bubniak, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Katarzyna Maciąg, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Grzegorz Daukszewicz, Aleksandra Radwan, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Magdalena Zawadzka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Tadeusz Chudecki, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Andrzej Nejman, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Fot. Akpa

AW

news

Bończyk, Moro i Grabias na kociej imprezie

Opublikowano

w dniu

przez

felix

Gwiazdy pojawiły się na imprezie marki Felix, która zaprosiła do współpracy miłośnika kotów – Robbie Williamsa!

25 stycznia w Warszawie odbyła się polska premiera współpracy marki Felix i Robbiego Williamsa. Wydarzenie, które poprowadziła Odeta Moro, miało formułę kociego cocktail party. Wśród zaproszonych gości znaleźli się tacy miłośnicy kotów jak Olga Bończyk, Sylwia Nowak, Rafał Grabias, Eliza Gwiazda, Monika Szczepańska czy Dagmara Czechura.

HOT NEWS- Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski pluskają się w błocie podczas podróży po Jordanii [foto]

Marka Felix zaprosiła znanego na całym świecie muzyka Robbie Williamsa do współpracy oraz nagrania utworu, który stał się częścią ogólnoeuropejskiej kampanii reklamowej „It’s Great To Be a Cat” – „Jak dobrze tak kotem być!”. Tym samym wokalista stał się jednocześnie głosem najbardziej psotnego kota w całej okolicy – Felixa.

Williams zainspirował się swoimi kocimi przyjaciółmi oraz urwisem Felixem i użyczył swojego głosu do kampanii. Muzyk tworzy w niej wspaniałą artystyczną kreację sceniczną, występując w krótkim filmie u boku słynnego kota Felixa. Duet został przyłapany na gorącym uczynku podczas przygotowań do premiery. W tym krótkim filmie, Robbie gra jednak drugie skrzypce i próbuje nagrać hit, który zagości na listach przebojów. 

Obejrzyjcie zdjęcia z wydarzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Wiktoria Gąsior z Hotelu Paradise zgłosiła się do szpitala psychiatrycznego: Już nie mam siły

Fot. Materiały prasowe

AW

Kontynuuj czytanie

news

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski pluskają się w błocie podczas podróży po Jordanii [foto]

Opublikowano

w dniu

przez

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski kontynuują swoją podróż po Jordanii. Tym razem zatrzymali się nas Morzem Martwym

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski podróżują po Jordanii z okazji 50. urodzin dziennikarza. Wyprawa jest prezentem od Katarzyny i możemy zobaczyć na Instagramie, że jest pełna przygód. Para zwiedzała Petrę, spędziła noc na luksusowym campingu na pustyni Wadi Rum, a nawet nagrała teledysk o Jordanii.

HOT NEWS- Wiktoria Gąsior z Hotelu Paradise zgłosiła się do szpitala psychiatrycznego: Już nie mam siły

Kolejnym przystankiem w podróży okazały się plaże Morza Martwego. Na Instagramie Kasi pojawiły się zdjęcia pary z widokiem na akwen oraz… zaraz po zażyciu kąpieli błotnej! Zakochani poszli na całość i wysmarowali się błotem od stóp do głów. Aktorka zachwalała właściwości naturalnego kosmetyku:

Mówcie do mnie Your Mud-jesty ;). Kolejny punkt na trasie naszej jordańskiej wycieczki – Morze Martwe. Błoto z tego morza to naturalny kosmetyk. Pielęgnuje, koi i leczy dzięki bogactwu minerałów. Ktoś z Was próbował kąpieli błotnej? 

Fajnie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Piotr Stramowski pierwszym uczestnikiem nowej edycji “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Wiktoria Gąsior z Hotelu Paradise zgłosiła się do szpitala psychiatrycznego: Już nie mam siły

Opublikowano

w dniu

przez

Wiktoria Gąsior

Wiktoria Gąsior poinformowała fanów, że była zmuszona zgłosić się do szpitala psychiatrycznego… Celebrytka brała udział w “Hotelu Paradise”

Wiktoria Gąsior brała udział w 4. edycji “Hotelu Paradise” i niestety nie mogła powiedzieć, że był to udany czas w jej życiu. Pozostali uczestnicy programu pozwalali sobie na bardzo nieprzyjemne docinki pod jej adresem, co bulwersowało nawet widzów… Na co dzień dziewczyna pracuje jako trenerka personalna, dietetyczka i bierze udział w zawodach fitnessowych.

HOT NEWS- Piotr Stramowski pierwszym uczestnikiem nowej edycji “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Teraz Wiki podzieliła się z obserwatorami bardzo osobistym wpisem, w którym poinformowała, że przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Wyznała, że zgłosiła się do placówki sama po rozmowie z psychologiem. Pobyt w szpitalu okazał się być dla niej wybawieniem, a we wpisie wróciła pamięcią do udziału w programie:

Wszystko zaczęło się od tego całego hotelu paradise. (…) Przeszłam tam syf. Totalne gó*no. Dobrze wiecie, że nic nie mówiłam. Od samego początku byłam cicho i wszystko trzymałam w sobie. Ale teraz będę mówić. (…) Jestem w szpitalu psychiatrycznym. Będąc w hp przez to, że ciągle komuś się coś działo ze zdrowiem, śmialiśmy się, że to nie hotel paradise tylko hospital paradise. Tylko że RAJ to był tam żaden. To było PIEKŁO 

W kolejnym wpisie zaznaczyła, że planuje relacjonować cały pobyt w szpitalu. Wyznała, że po raz pierwszy czuje się zrozumiana i już zawarła przyjaźnie z innymi pacjentkami. Na początku opowiedziała, jak trafiła do placówki:

A więc widzieliście już post. Wiecie, gdzie jestem. Tak. W psychiatryku, bo w końcu zaczynamy nazywać rzeczy po imieniu. W nocy zabrała mnie karetka.Mam dyskopatię, zmiażdżony kręgosłup oraz krwawą endometriozę na prawym jajniku. Nie wzięłam wczoraj leków przeciwbólowych, które w ostatnim czasie brałam. Leków brałam bardzo dużo, bo koiły mój ból. Normalna osoba po wzięciu takiej ilości leków, jak ja, byłaby na totalnym haju. A ja normalnie funkcjonowałam, pracowałam, prowadziłam auto 

Na początku trafiła na oddział ginekologiczny. Tam dowiedziała się o endometriozie, o której nie wiedziała, bo wcześniej się nie leczyła… Dla niej liczyły się tylko wyniki sportowe. Następnego dnia pielęgniarka zaproponowała jej rozmowę z psychologiem, na co się zgodziła:

Byłam nieprzytomna aż do rana. Po przebudzeniu zaczęłam płakać. Pani Pielęgniarka zaoferowała mi rozmowę. Początkowo nie chciałam, bo już tyle razy się ludziom wygadywałam i nie czułam się dobrze. Czułam, że ich zanudzam. (…) Po chwili rozmowy pielęgniarka zaproponowała mi rozmowę z psychologiem. Od razu się zgodziłam 

Podzieliła się też, jak wyglądała jej rozmowa z psycholożką:

To był pierwszy raz gdy opowiedziałam komuś moją historię życia. Od “A” do “Z”. Bez ściemy. Bez kłamstw. Bez wstydu. Opowiedziałam najgorsze rzeczy, które mi się przydarzyły i które ktoś mi zrobił oraz te, które ja zrobiłam. Najgorsze rzeczy, których okropnie się wstydzę. Rzeczy, które zrobiłam, gdyż nie miałam innego wyjścia, a które ratowały mi życie. Przez 40 min mojej opowieści pani psycholog siedziała przy mnie bez słowa i płakała razem ze mną. Płakała, słuchając historii mojego życia. Mówiła, że to, co przeżyłam, było okropne. Że nie powinnam doświadczyć takiego ZŁA w życiu, że zasługuję na to, aby w końcu mieć spokojne życie 

Po rozmowie zdecydowała się zgłosić do psychiatryka, do którego przewiozła ją karetka:

Po tym wszystkim poprosiłam, aby zamknęli mnie w szpitalu psychiatrycznym, bo już nie mam siły… Nigdy nie miałam próby samobójczej. Ale znam siebie. Wiem, do czego jestem zdolna. I po prostu się bałam, że jeśli teraz wrócę do domu i znowu będę SAMA, to może być naprawdę źle (…) 

Życzymy dużo zdrowia…

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Jacek Kopczyński po rozstaniu z Markowską ma nową partnerkę: Już tego nie ukryjemy

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Piotr Stramowski pierwszym uczestnikiem nowej edycji “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Opublikowano

w dniu

przez

stramowski

Piotr Stramowski został ogłoszony pierwszym uczestnikiem nadchodzącej edycji programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Nikt się nie spodziewał, że przygasający już program “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wywoła takie emocje. Wszystko za sprawą “porządków”, które zaczął nowy dyrektor programowy Edward Miszczak. Przypomnijmy, że z posadą jurorki pożegnała się Katarzyna Skrzynecka, a za nią odszedł Piotr Gąsowski. Tą pierwszą zastąpił Paweł Domagała, a nowym prowadzącym został Maciej Rock.

HOT NEWS- Jacek Kopczyński po rozstaniu z Markowską ma nową partnerkę: Już tego nie ukryjemy

Kilka dni temu odbyło się “tajne” spotkanie jurorów programu i gwiazd w Zamku Ujazdowskim. Paparazzim udało się uchwycić Piotra Stramowskiego, Julię Kamińską czy Natalię Janoszek. Teraz oficjalnie dowiadujemy się, że pierwszym uczestnikiem nowej edycji “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” został Piotr Stramowski.

Oto pierwszy uczestnik nowego sezonu @twojatwarzbrzmiznajomo 💥 Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny 🎭 Od zawsze lubił naśladować innych, teraz będzie miał możliwość zaprezentować nam swoje nowe wcielania na scenie #TTBZ 🎭

Jak myślicie, jak mu pójdzie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Gerard Pique opublikował zdjęcie z kochanką na Instagramie

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

HITY