Śledź nas

news

Stenka, Żmijewski i Steczkowska promują regularne badania podczas imprezy “Ochrona wzroku 100%”

Opublikowano

w dniu

stenka

Gwiazdy pojawiły się na konferencji “Czas na wzrok”!

Zdrowy wzrok to podstawa, by w pełni cieszyć się życiem, jednak we współczesnych czasach na nasze oczy czeka wiele zagrożeń. Nic dziwnego, że pojawia się wiele pytań, na które chcielibyśmy poznać odpowiedzi, m.in.: Czym jest cyfrowe zmęczenie wzroku? Jak światło niebieskie oddziałuje na wzrok? W jaki sposób dbać o wzrok najmłodszych? Czym jest prezbiopia u osób 40+? Jak ochronić wzrok kierowców? Jak pandemia wpłynęła na wzrok Polaków? Dlaczego “gotowe” okulary z supermarketów psują wzrok? Czy okulary mają supermoc? Kim są optometryści? Jak działają szkła progresywne? Dlaczego warto dostosować soczewki do indywidualnych potrzeb? Czym są inteligentne szkła? Jakie możliwości daje technologia Transitions? Na te wszystkie pytania odpowiada ogólnopolska kampania edukacyjna “Czas na Wzrok”.

HOT NEWS- Klaudia El Dursi o kulisach rozstania Bibi i Simona – to JEGO wina?

11 września w ramach Dni Wilanowa odbyła się konferencja prasowa, która otworzyła obchody Światowego Dnia Wzroku, pod hasłem: “Ochrona wzroku 100%”, której pomysłodawcą i organizatorem jest Grupa Essilor. Konferencję poprowadził Maciej Orłoś, gości powitali wiceburmistrz Wilanowa, Artur Burczyński oraz Adam Mamok, Prezes Zarządu Grupy Essilor w Polsce, a panele eksperckie poprowadzili: Joanna Zdybel z salonu optycznego “OQlary OQlarki” oraz optometryści Katarzyna Prycik i Piotr Janaś. Na imprezie pojawili się też sławni ambasadorzy, którzy wspierają akcję, m.in. Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Magdalena Steczkowska, Marcin Mroczek, Marek Kaliszuk, Małgorzata Ohme. Kampanię od lat wspierają także: Ewa Kasprzyk, Anna Korcz, Anna Samusionek, Filip Chajzer, Beata Tadla, Karina Kunkiewicz, Natalia Jakuła, Tomasz Zimoch czy Sergiusz Ryczel.

Uczestnicy paneli dyskusyjnych podkreślali, że najważniejszym elementem kampanii Czas na Wzrok jest edukacja i motywacja, by odpowiednio dbać o oczy poprzez badania i odpowiednie szkła korekcyjne. Adam Mamok mówił podczas wykładu:

Dzięki temu, że po raz kolejny uczestniczymy w Dniach Wilanowa, możemy tak ważną inicjatywę, jaką jest ochrona wzroku, promować. Podczas pandemii wzrok Polaków bardzo się posuł. Jak pokazują badania 70 procent Polaków deklaruje, że w 2020 roku nie sprawdziło stanu swojego wzroku. Pandemia spowodowała to, że masowo usiedliśmy przed komputerami, tabletami, smartfonami, czytnikami. Ludzie nawet jeśli zauważyli u siebie pogorszenie wzroku, odłożyli wizyty u specjalistów na później, więc w przypadku pogorszenia widzenia ratowali się tzw. jednorazówkami, czyli okularami kupionymi poza punktami optycznymi. Takich gotowych okularów z supermarketów, drogerii czy aptek, każdego roku trafia do Polski 14 milionów sztuk. To są okulary, których używanie może przynieść więcej szkody niż pożytku i chcemy przestrzegać Polaków, by ich nie kupowali. Jedynym miejscem, gdzie powinniśmy zaopatrywać się w okulary są salony optyczne. Mówiliśmy dziś o wielu aspektach okularów – korekcyjnych, ochronnych, ale także modowych, bo okulary są po prostu trendy. Wyrażają naszą osobowość, ale są także bardzo elegancką biżuterią

Optometrystka Katarzyna Prycik dodała:

Optometrysta zna wachlarz produktów dostępnych na rynku, dzięki czemu może, na podstawie rozmowy z pacjentem, indywidualnie dostosować szkła do jego potrzeb – praca przed komputerem, czytanie, hobby, jazda samochodem. Jeśli optometrysta, po pełnym, profesjonalnym badaniu, stwierdzi schorzenie u pacjenta, skieruje go do okulisty

Zdaniem Danuty Stenki okulary zapewniają nie tylko radość z życia, ale również są świetnym dodatkiem:

Jemy oczami, kochamy oczami, patrzymy na świat, zachwycamy się, czytamy, zaglądamy komuś w oczy. Moc okularów polega na tym, że przynosi nam ulgę, poprawia wzrok, ale w dzisiejszych czasach okulary są też fantastyczną biżuterią. Nie ukrywam, że szkła progresywne, z których korzystam, ułatwiają mi życie w każdej sytuacji zarówno zawodowej, jak i prywatnej. To niesamowity komfort, wygoda i przy okazji człowiek modnie wygląda, prawda?! Mój czas na wzrok zaczął się w momencie, gdy dostałam się pod skrzydła moich przyjaciół z Grupy Essilor. Wtedy zorientowałam się, że po świecie chodzą optometryści i że istnieje coś takiego jak szkła progresywne, w których idealnie widzę na wszystkie odległości.

Dla firmy dobro planety jest również ważne, dlatego w ramach tegorocznej kampanii rozpoczęła akcję #SuperMocOkularów, zachęcając m.in. uczniów wilanowskich szkół do oddawania nieużywanych, zniszczonych lub jednorazowych okularów. Szkoła, która zbierze najwięcej oprawek otrzyma od Grupy Essilor bezpłatne badanie ostrości wzroku, a wszystkie zebrane okulary zostaną przekazane do bezpiecznej utylizacji, w trakcie której odzyskana zostanie z nich energia. Artur Burczyński dodał:

Wiele badań mówi, że Wilanów to dzielnica, w której żyje się najdłużej, najzdrowiej. Oczywiście wzrok jest bardzo ważnym elementem tego zdrowia, dlatego z radością przyjęliśmy tę inicjatywę. Jestem po spotkaniu z dyrektorami szkół, aby ta akcja została przeprowadzona z przytupem. Liczę na to, że gdy spotkamy się za miesiąc, wyłonimy zwycięską szkołę, w której przeprowadzone zostaną badania dzieci, a przy okazji będziemy mieć mniej plastiku w naszym otoczeniu.

Obejrzyjcie zdjęcia z wydarzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Sylwia Grzeszczak rozpłakała się w “The Voice” – wiemy, co się stało

scena z: Ewa Kasprzyk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Ewa Kasprzyk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, Justyna Skrzypek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Magdalena Steczkowska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marek Kaliszuk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marcin Mroczek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marcin Mroczek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Ewa Kasprzyk, Justyna Skrzypek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Maciej Orłoś, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Sergiusz Ryczel, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Sergiusz Ryczel, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Korcz, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Tomasz Zimoch, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Tomasz Zimoch, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, Artur Żmijewski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Artur Żmijewski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, Sergiusz Ryczel, Tomasz Zimoch, Filip Chajzer, Ewa Kasprzyk, Anna Korcz, Marek Kaliszuk, Marcin Mroczek, Magdalena Steczkowska, Anna Samusionek, Małgorzata Ohme, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Samusionek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Samusionek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Samusionek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Małgorzata Ohme, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Małgorzata Ohme, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Małgorzata Ohme, Filip Chajzer, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Filip Chajzer, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Maciej Orłoś, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Adam Mamok, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Beata Tadla, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marek Kaliszuk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Artur Żmijewski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Natalia Jakuła, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Natalia Jakuła, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Karina Kunkiewicz, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Adam Mamok, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Fot. Akpa

AW

news

Cichopek i Kurzajewski marzą o ślubie kościelnym! Unieważnią poprzednie małżeństwa?

Opublikowano

w dniu

przez

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski niedawno się zaręczyli. Tabloid dotarł do informacji, z których wynika, że… chcą wziąć ślub kościelny.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski niedawno zaręczyli się podczas podróży do Nowego Jorku. Choć para stara się zachować swoją prywatność dla siebie, coraz więcej informacji na temat ich związku przenika do mediów. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że para planuje wspólny zakup nieruchomości w Warszawie.

HOT NEWS- UWAGA! Doda pogryziona przez pluskwy – wiemy gdzie!

Teraz magazyn “Rewia” podaje sensacyjną informację, jakoby Kasi i Maciejowi zależało na ślubie kościelnym. Temat jest na tyle śliski, że oboje są rozwodnikami z dziećmi, więc nie mogą zawrzeć takiego ślubu bez unieważnienia poprzednich małżeństw… Czytamy w tabloidzie:

Teraz aktorka gotowa jest pójść krok dalej. Ostatnio Maciej Kurzajewski poprosił ją o rękę, a ona bez wahania powiedziała: tak! Jednak przed nimi długi proces stwierdzenia nieważności poprzedniego małżeństwa. 

Podobno osoba z otoczenia Kasi informowała:

Kasia chce to zrobić, by związać się z Maciejem jako całkowicie wolna osoba. Jest wierząca, dla niej to bardzo ważne

Co sądzicie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Polska przegrywa z Argentyną 0:2, ale awansuje – zobacz jak kibicowały gwiazdy

scena z: Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski
scena z: Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA
scena z: Maciej Kurzajewski, Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel, SK:, , fot. Gałązka/AKPA
katarzyna
Paulina Smaszcz Maciej Kurzajewski
scena z: Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Maciej Kurzajewski, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Fot. Screen Instagram/Akpa

AW

Kontynuuj czytanie

news

UWAGA! Doda pogryziona przez pluskwy – wiemy gdzie!

Opublikowano

w dniu

przez

Doda

Doda odpoczywa na wakacjach w Wietnamie. Niestety tam spotkała ją przykra przygoda

Koniec roku to czas podsumowań. Artyści chętnie chwalą się, ile razy ich muzyka była odtwarzana w popularnym serwisie Spotify. Tak też zrobiła Doda, która podziękowała fanom, że odtworzyli jej płytę Aquaria ponad 21 milionów razy!

HOT NEWS- Polska przegrywa z Argentyną 0:2, ale awansuje – zobacz jak kibicowały gwiazdy

Wokalistka obecnie przebywa na egzotycznych wakacjach w Wietnamie, gdzie nie tylko odpoczywa na rajskich plażach i próbuje miejscowych smakołyków, ale również aktywnie spędza czas. Dorota opublikowała kilka zdjęć z pływania na desce czy kajakiem. Przy okazji podziękowań fanom podzieliła się mniej przyjemnym aspektem podróży. Okazało się, że egzotyczne pluskwy pogryzły ją w nogę!

Dziękuje i pozdrawiam z Wietnamu z nogą pogryzioną przez egzotyczną pluskwę 😅❤️

Mamy nadzieję, że szybko się zagoi!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Tom Holland i Zendaya zaręczyli się!?

Foot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Polska przegrywa z Argentyną 0:2, ale awansuje – zobacz jak kibicowały gwiazdy

Opublikowano

w dniu

przez

polska

Polska awansowała do 1/8 finału Mistrzostw Świata!

Za nami bardzo intensywny wieczór. Polska zagrała mecz z Argentyną, który ostatecznie przegrała 0:2. Gwiazdą spotkania był niewątpliwie Wojtek Szczęsny, który obronił karnego strzelanego przez Leo Messiego. Pomimo klęski Polska awansowała do 1/8 finału Mistrzostw Świata po raz pierwszy od 36 lat! Stało się to za pomocą punktów, ponieważ udało nam się pokonać Meksyk, który w tym samym czasie rozgrywał mecz z Arabią Saudyjską.

HOT NEWS- Tom Holland i Zendaya zaręczyli się!?

Mecz oczywiście licznie oglądały gwiazdy i rodziny piłkarzy. Podekscytowana Paulina Krupińska opublikowała selfie przed meczem i pisała:

Kto wygra mecz?????
Ależ się stresuje 😕🙀🙀🙀
Nawet nie wyobrażam sobie, co czują zawodnicy, trener i cały sztab 😬
Mam nadzieje, że to będzie nasz mecz 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 do boju Polsko

Z kolei Misiek Koterski cieszył się z historycznej chwili:

Dziękujemy !!! 👏🇵🇱❤️🇵🇱👏
Polska po 36 latach wychodzi z grupy na Mistrzostwach Świata !!!! Na zawsze wierni 😍🔥

W komentarzu skierował się do niezadowolonych fanów:

Żal mi was wszystkich którzy nie potrafią się cieszyć z awansu naszej drużyny to znaczy ze we własnym życiu tez mało z czego się cieszycie i za dużo od siebie wymagacie . To jest wielki sukces naszej drużyny , wyszliśmy z grupy po 36 latach , jeśli tego nie potraficie dostrzec to we własnym życiu nie dostrzeżecie najmniejszego sukcesiku i będziecie zawsze nieszczęśliwi . Pomyślcie o tym 😊 Z miłością do was , wasz mentor Misiek

Mecz z trybun oglądała także Anna Lewandowska, która wcześniej opublikowała urocze zdjęcie z córkami. Z koleji żona Wojtka, Marina kibicowała w gronie najbliższych z domu. Nawet świeżo poślubiony Jakub Rzeźniczak oglądał grę w barze! Naszym kibicowali także Maciej Dowbor, Katarzyna Cichopek, Radosław Majdan, Tomasz Wolny, Ida Nowakowska, Joanna Moro, Anna Popek czy Marianna Schreiber.

A Wy jak oceniacie mecz?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Tylko u nas: Justyna Steczkowska nie podpisała umowy na Sylwester TVP w Zakopanem – wiemy dlaczego!

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Tom Holland i Zendaya zaręczyli się!?

Opublikowano

w dniu

przez

Tom Holland i Zendaya

Zagraniczne media rozpisują się o zaręczynach Tom’a Hollanda i Zendayi. Para podobno już szuka wspólnego domu!

Tom Holland i Zendaya poznali się w 2016 roku na planie filmu “Spiderman: Homecoming”. Aktorzy zostali przyjaciółmi, a po kilku latach połączyło ich uczucie. W lipcu zeszłego roku media obiegły zdjęcia, jak para namiętnie całuje się w samochodzie. Wtedy Amerykanka i Brytyjczyk postanowili publicznie potwierdzić swoją relację.

HOT NEWS- Tylko u nas: Justyna Steczkowska nie podpisała umowy na Sylwester TVP w Zakopanem – wiemy dlaczego!

Teraz zagraniczne media huczą od plotek jakoby Tom poprosił Zendayę o rękę. Podobno zakochani poszukują właśnie wspólnej nieruchomości w Los Angeles. Byli zauważeni w najbardziej ekskluzywnych dzielnicach miasta, gdzie oglądali domy. Para należy do gwiazd, które dbają o swoją prywatność, więc na razie najpewniej nie odniosą się do tych rewelacji!

Życzymy powodzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Paulina Smaszcz zadaje kolejny cios Kurzajewskiemu: Mój były mąż rozegrał wszystko kłamstwami i manipulacjami

AW

Kontynuuj czytanie

HITY