Śledź nas

news

Stenka, Żmijewski i Steczkowska promują regularne badania podczas imprezy “Ochrona wzroku 100%”

Opublikowano

w dniu

stenka

Gwiazdy pojawiły się na konferencji “Czas na wzrok”!

Zdrowy wzrok to podstawa, by w pełni cieszyć się życiem, jednak we współczesnych czasach na nasze oczy czeka wiele zagrożeń. Nic dziwnego, że pojawia się wiele pytań, na które chcielibyśmy poznać odpowiedzi, m.in.: Czym jest cyfrowe zmęczenie wzroku? Jak światło niebieskie oddziałuje na wzrok? W jaki sposób dbać o wzrok najmłodszych? Czym jest prezbiopia u osób 40+? Jak ochronić wzrok kierowców? Jak pandemia wpłynęła na wzrok Polaków? Dlaczego “gotowe” okulary z supermarketów psują wzrok? Czy okulary mają supermoc? Kim są optometryści? Jak działają szkła progresywne? Dlaczego warto dostosować soczewki do indywidualnych potrzeb? Czym są inteligentne szkła? Jakie możliwości daje technologia Transitions? Na te wszystkie pytania odpowiada ogólnopolska kampania edukacyjna “Czas na Wzrok”.

HOT NEWS- Klaudia El Dursi o kulisach rozstania Bibi i Simona – to JEGO wina?

11 września w ramach Dni Wilanowa odbyła się konferencja prasowa, która otworzyła obchody Światowego Dnia Wzroku, pod hasłem: “Ochrona wzroku 100%”, której pomysłodawcą i organizatorem jest Grupa Essilor. Konferencję poprowadził Maciej Orłoś, gości powitali wiceburmistrz Wilanowa, Artur Burczyński oraz Adam Mamok, Prezes Zarządu Grupy Essilor w Polsce, a panele eksperckie poprowadzili: Joanna Zdybel z salonu optycznego “OQlary OQlarki” oraz optometryści Katarzyna Prycik i Piotr Janaś. Na imprezie pojawili się też sławni ambasadorzy, którzy wspierają akcję, m.in. Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Magdalena Steczkowska, Marcin Mroczek, Marek Kaliszuk, Małgorzata Ohme. Kampanię od lat wspierają także: Ewa Kasprzyk, Anna Korcz, Anna Samusionek, Filip Chajzer, Beata Tadla, Karina Kunkiewicz, Natalia Jakuła, Tomasz Zimoch czy Sergiusz Ryczel.

Uczestnicy paneli dyskusyjnych podkreślali, że najważniejszym elementem kampanii Czas na Wzrok jest edukacja i motywacja, by odpowiednio dbać o oczy poprzez badania i odpowiednie szkła korekcyjne. Adam Mamok mówił podczas wykładu:

Dzięki temu, że po raz kolejny uczestniczymy w Dniach Wilanowa, możemy tak ważną inicjatywę, jaką jest ochrona wzroku, promować. Podczas pandemii wzrok Polaków bardzo się posuł. Jak pokazują badania 70 procent Polaków deklaruje, że w 2020 roku nie sprawdziło stanu swojego wzroku. Pandemia spowodowała to, że masowo usiedliśmy przed komputerami, tabletami, smartfonami, czytnikami. Ludzie nawet jeśli zauważyli u siebie pogorszenie wzroku, odłożyli wizyty u specjalistów na później, więc w przypadku pogorszenia widzenia ratowali się tzw. jednorazówkami, czyli okularami kupionymi poza punktami optycznymi. Takich gotowych okularów z supermarketów, drogerii czy aptek, każdego roku trafia do Polski 14 milionów sztuk. To są okulary, których używanie może przynieść więcej szkody niż pożytku i chcemy przestrzegać Polaków, by ich nie kupowali. Jedynym miejscem, gdzie powinniśmy zaopatrywać się w okulary są salony optyczne. Mówiliśmy dziś o wielu aspektach okularów – korekcyjnych, ochronnych, ale także modowych, bo okulary są po prostu trendy. Wyrażają naszą osobowość, ale są także bardzo elegancką biżuterią

Optometrystka Katarzyna Prycik dodała:

Optometrysta zna wachlarz produktów dostępnych na rynku, dzięki czemu może, na podstawie rozmowy z pacjentem, indywidualnie dostosować szkła do jego potrzeb – praca przed komputerem, czytanie, hobby, jazda samochodem. Jeśli optometrysta, po pełnym, profesjonalnym badaniu, stwierdzi schorzenie u pacjenta, skieruje go do okulisty

Zdaniem Danuty Stenki okulary zapewniają nie tylko radość z życia, ale również są świetnym dodatkiem:

Jemy oczami, kochamy oczami, patrzymy na świat, zachwycamy się, czytamy, zaglądamy komuś w oczy. Moc okularów polega na tym, że przynosi nam ulgę, poprawia wzrok, ale w dzisiejszych czasach okulary są też fantastyczną biżuterią. Nie ukrywam, że szkła progresywne, z których korzystam, ułatwiają mi życie w każdej sytuacji zarówno zawodowej, jak i prywatnej. To niesamowity komfort, wygoda i przy okazji człowiek modnie wygląda, prawda?! Mój czas na wzrok zaczął się w momencie, gdy dostałam się pod skrzydła moich przyjaciół z Grupy Essilor. Wtedy zorientowałam się, że po świecie chodzą optometryści i że istnieje coś takiego jak szkła progresywne, w których idealnie widzę na wszystkie odległości.

Dla firmy dobro planety jest również ważne, dlatego w ramach tegorocznej kampanii rozpoczęła akcję #SuperMocOkularów, zachęcając m.in. uczniów wilanowskich szkół do oddawania nieużywanych, zniszczonych lub jednorazowych okularów. Szkoła, która zbierze najwięcej oprawek otrzyma od Grupy Essilor bezpłatne badanie ostrości wzroku, a wszystkie zebrane okulary zostaną przekazane do bezpiecznej utylizacji, w trakcie której odzyskana zostanie z nich energia. Artur Burczyński dodał:

Wiele badań mówi, że Wilanów to dzielnica, w której żyje się najdłużej, najzdrowiej. Oczywiście wzrok jest bardzo ważnym elementem tego zdrowia, dlatego z radością przyjęliśmy tę inicjatywę. Jestem po spotkaniu z dyrektorami szkół, aby ta akcja została przeprowadzona z przytupem. Liczę na to, że gdy spotkamy się za miesiąc, wyłonimy zwycięską szkołę, w której przeprowadzone zostaną badania dzieci, a przy okazji będziemy mieć mniej plastiku w naszym otoczeniu.

Obejrzyjcie zdjęcia z wydarzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Sylwia Grzeszczak rozpłakała się w “The Voice” – wiemy, co się stało

scena z: Ewa Kasprzyk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Ewa Kasprzyk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, Justyna Skrzypek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Magdalena Steczkowska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marek Kaliszuk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marcin Mroczek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marcin Mroczek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Ewa Kasprzyk, Justyna Skrzypek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Maciej Orłoś, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Sergiusz Ryczel, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Sergiusz Ryczel, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Korcz, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Tomasz Zimoch, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Tomasz Zimoch, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, Artur Żmijewski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Artur Żmijewski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, Sergiusz Ryczel, Tomasz Zimoch, Filip Chajzer, Ewa Kasprzyk, Anna Korcz, Marek Kaliszuk, Marcin Mroczek, Magdalena Steczkowska, Anna Samusionek, Małgorzata Ohme, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Samusionek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Samusionek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Samusionek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Małgorzata Ohme, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Małgorzata Ohme, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Małgorzata Ohme, Filip Chajzer, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Filip Chajzer, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Maciej Orłoś, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Adam Mamok, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Beata Tadla, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marek Kaliszuk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Artur Żmijewski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Natalia Jakuła, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Natalia Jakuła, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Karina Kunkiewicz, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Adam Mamok, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Fot. Akpa

AW

news

Sara Boruc nie jest zachwycona projektami Małgorzaty Rozenek: Modowe to dużo powiedziane

Opublikowano

w dniu

przez

Sara Boruc

Sara Boruc wypowiedziała się ostro o projektach koleżanek z branży…

Obecnie gwiazdy i celebrytki chętnie otwierają własne marki, szczególnie popularne są sklepy odzieżowe czy kosmetyczne. Niestety w wielu przypadkach jakość materiałów pozostawia wiele do życzenia, a jedyną “atrakcją” ubrań jest słynne nazwisko jej twórczyni.

HOT NEWS- Dawid Woliński ostro o karierze Klaudii El Dursi: Pomyliła programy

Swoje marki odzieżowe mają m.in. Małgorzata Rozenek, Julia Wieniawa, Kasia Tusk, Maffashion, Jessica Mercedes, Maja Bohosiewicz, Edyta Pazura czy Sara Boruc. Jednak ta ostatnia jest bardzo krytyczna wobec koleżanek z branży.

Trzeba przyznać, że po projekty Sary sięgnęły już takie gwiazdy światowego formatu jak Megan Fox, Hailey Bieber i Kendall Jenner. W związku z tym Sara nie utożsamia się z innymi polskimi markami, twierdząc, że są jedynie nastawione na sprzedaż, a nie na ciekawe projekty. W rozmowie z Jastrząb Post tak skomentowała projekty Maffashion czy Małgorzaty Rozenek-Majdan:

Modowe to dużo powiedziane w przypadku niektórych marek, które powstają na polskim rynku. To są marki odzieżowe. Niewiele mają wspólnego z trendami. Są to marki, które raczej są nastawione na sprzedaż czyli robią to, na co akurat jest popyt. Są dresy, to robią dresy. Są sukienki, to wszyscy robią sukienki. Są kożuchy, to robią kożuchy. Czy z modą to ma coś wspólnego, to już każdy może sobie odpowiedzieć.

Gorzko dodała:

Nie przyglądam się innym markom, skupiam się na swojej. A jeżeli się przyglądam, to światowym, dużym markom z wielkimi tradycjami

Zdradziła też, jak dociera do najgorętszych nazwisk:

Mam super przyjaciela, który jest też właścicielem agencji pr-owej. Współpracujemy od początku istnienia mojej marki. Od początku wyznaczyliśmy sobie takie cele, że jakość produktów i design ma duże znaczenie i wpływ na to, że udaje się dzięki tym kontaktom mojego przyjaciela, żeby te gwiazdy ubrały moje projekty 

Na koniec zdradziła, kto jest jest inspiracją:

Ja mam ogromną zajawkę na Hailey Biber. Myślę, że ona jest bardzo na czasie. Ma swój czas jeśli chodzi o trendy. Wszystko, co ona ubierze, jest bardzo hot. Współpracuje z największymi markami, teraz wystąpiła w kampanii YSL i to jest ogromne wyróżnienie, że właśnie taka osoba, która ma dostęp do tych topowych marek i to jest ten moment, kiedy wszyscy projektanci ustawiają się do niej w kolejce, że nam się udało w tym momencie do niej dotrzeć to jest bardzo duża rzecz. Nigdy, w najśmielszych marzeniach, oczekiwaniach nie liczyłam, że to wydarzy się tak szybko. Moja marka nie ma nawet roku, a chwilę po powstaniu marki Kendall Jenner już ubrała moją rzecz. Zrobiła mi przepiękną niespodziankę noworoczną i przyniosła szczęście na cały nadchodzący rok 

Mocne słowa?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Czy Sandra Kubicka decyduje za Barona w “The Voice”?! Muzyk wyjawia…

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Dawid Woliński ostro o karierze Klaudii El Dursi: Pomyliła programy

Opublikowano

w dniu

przez

Dawid Woliński

Dawid Woliński nigdy nie darzył Klaudii El Dursi sympatią…

Klaudia El Dursi zaistniała w polskim show biznesie za sprawą programu “Top Model”, w którym dostała Złoty Bilet i ostatecznie zajęła 5. miejsce. Jeszcze przed emisją edycji z jej udziałem, mówiło się o niej jako objawieniu sezonu, ponieważ była mamą dwójki dzieci i była starsza niż większość uczestników. Jednak Dawid Woliński przez całą edycję nie widział w niej potencjału na modelkę…

HOT NEWS- Czy Sandra Kubicka decyduje za Barona w “The Voice”?! Muzyk wyjawia…

Okazuje się, że Klaudia i Dawid do dziś nie darzą się sympatią. W jednym z wywiadów dla Jastrząb Post celebrytka wspominała swój udział w programie:

Mam takie poczucie, że pan Dawid Woliński od samego początku, od wręczenia Złotego biletu, to była jedyna osoba, która się nie ucieszyła na tę wieść i ja to czułam przez cały sezon 

Dodała:

Miał do tego święte prawo, o gustach się nie dyskutuje, ktoś inny był jego faworytem. Tak to już jest, że nie możemy podobać się każdemu 

Po finale Top Model, dziennikarze Jastrząb Post postanowili powspominać byłą uczestniczkę. W pytaniu o Klaudię użyli określenia “ogromna kariera”, co mocno zaskoczyło Dawida. Projektant nie oszczędził jej gorzkich słów:

Jaką?! Ja ją oceniałem jako modelkę i miałem stuprocentową rację. I nie tylko ja myślę, że Klaudia pomyliła programy, ale ma ogromne szczęście i jej się udało. To nie ma nic wspólnego z modelingiem, po prostu z naturalnym szczęściem Klaudii i tyle 

Zgadzacie się z nim?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- “Kobieta na krańcu świata”: Martyna jedzie do Kenii i poznaje interpłciową Darlan

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Czy Sandra Kubicka decyduje za Barona w “The Voice”?! Muzyk wyjawia…

Opublikowano

w dniu

przez

Baron

Baron zdradził, czy Sandra chce mieć wpływ na jego jurorowanie w “The Voice”!

Kilka miesięcy temu Sandra Kubicka i Baron ogłosili światu, że od pewnego czasu tworzą bardzo udany związek. Relacja pary celebrytów zawsze wzbudza ogromne zainteresowanie mediów, w tym przypadku nie mogło być inaczej. Zapytaliśmy gitarzystę Afromental o pewne szczegóły ich związku!

HOT NEWS- “Kobieta na krańcu świata”: Martyna jedzie do Kenii i poznaje interpłciową Darlan

Okazuje się, że Sandra bacznie ogląda poczynania ukochanego w “The Voice of Poland”, gdzie jest trenerem. Modelka ma nawet swojego faworyta wśród uczestników: Wiktora. Baron jest zachwycony, że jego dziewczyna wspiera jego pracę:

Sandra ogląda “The Voice of Poland” i kibicuje mojej drużynie. Jest to urocze i czuję absolutne jej wsparcie

Czy ukochana stara się wpłynąć na jego decyzję w programie? Alek zdradził:

Od podejmowania decyzji mam swój własny rozsądek oraz rozsądek Tomsona.

Muzyk wyjawił jednak, że razem z Sandrą bardzo dużo rozmawiają na temat programu. Zarówno tuż, ale i po emisji odcinków.

Co Sandra robi w czasie odcinków na żywo? Alek zdradza w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Jacek Kurski zorganizuje koncert dla żołnierzy na granicy – gwiazdą wieczoru Edyta Górniak

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

“Kobieta na krańcu świata”: Martyna jedzie do Kenii i poznaje interpłciową Darlan

Opublikowano

w dniu

przez

"Kobieta na krańcu świata"

Martyna Wojciechowska i ekipa jej programu “Kobieta na krańcu świata” zawitali do Kenii!

W Kenii mieszka 55 milionów osób, w tym 40 różnych plemion, posługującymi się prawie 70 językami. Niestety nawet w tak różnorodnym miejscu, nie wszyscy są akceptowani, a za inność można stracić życie. W Kenii Martyna poznaje niezwykłą osobę – Darlan Rukih, bohaterkę piątego odcinka „Kobiety na krańcu świata”.

HOT NEWS- Jacek Kurski zorganizuje koncert dla żołnierzy na granicy – gwiazdą wieczoru Edyta Górniak

Darlan Rukih jest artystką: śpiewa, nagrywa teledyski, projektuje ubrania i głosi tolerancję wobec wszystkich ludzi. Darlan twierdzi, że jest pierwszą osobą interpłciową w Kenii, która się ujawniła. Dzisiaj ma wielu fanów, jednak nie zawsze tak było.

Kiedyś nazywano ich obojnakami czy hermafrodytami. Niektóre interpłciowe osoby rodzą się z narządami płciowymi odmiennymi od tych typowych dla chłopca lub dziewczynki. Niektóre mają różnice w budowie wewnętrznej, o czym dowiadują się w okresie dojrzewania albo gdy pojawiają się trudności ze spłodzeniem potomka. Na Zachodzie operacje normalizujące to norma, jednak w Afryce sytuacja jest o wiele gorsza. Interpłciowe dziecko często traktowane jest jak klątwa dla społeczności i … zabijane!

Darlan nie miała łatwego dzieciństwa: było to pasmo poniżeń, kąśliwych uwag, wreszcie napaści i ogromnej samotności. Dziś, pomimo tak trudnych i bolesnych doświadczeń z przeszłości, Darlan jest osobą sukcesu, która centrum uwagi kieruje na „innych”: odrzuconych, poniżonych, samotnych. Jej kościół nazywa się Apostol Darlan Rukih i jest jednym z 4000 oficjalnie zarejestrowanych kościołów w Kenii. Skupia pół miliona wiernych i głosi konieczność szacunku i otoczenia opieką wszystkich odrzuconych.

Kenia jest pierwszym afrykańskim krajem, który uwzględnił osoby interpłciowe w spisie powszechnym. Na świecie żyje ok. 134 mln osób transpłciowych.

Piąty odcinek „Kobiety na krańcu świata” już w niedzielę, 28 listopada, o godz. 11:30 w TVN.

ZOBACZ RÓWNIEŻ- MasterChef: Kto wejdzie do finału 10. edycji?

Fot. Materiały prasowe TVN

AW

Kontynuuj czytanie

HITY