Śledź nas

news

Stenka, Żmijewski i Steczkowska promują regularne badania podczas imprezy “Ochrona wzroku 100%”

Opublikowano

w dniu

stenka

Gwiazdy pojawiły się na konferencji “Czas na wzrok”!

Zdrowy wzrok to podstawa, by w pełni cieszyć się życiem, jednak we współczesnych czasach na nasze oczy czeka wiele zagrożeń. Nic dziwnego, że pojawia się wiele pytań, na które chcielibyśmy poznać odpowiedzi, m.in.: Czym jest cyfrowe zmęczenie wzroku? Jak światło niebieskie oddziałuje na wzrok? W jaki sposób dbać o wzrok najmłodszych? Czym jest prezbiopia u osób 40+? Jak ochronić wzrok kierowców? Jak pandemia wpłynęła na wzrok Polaków? Dlaczego “gotowe” okulary z supermarketów psują wzrok? Czy okulary mają supermoc? Kim są optometryści? Jak działają szkła progresywne? Dlaczego warto dostosować soczewki do indywidualnych potrzeb? Czym są inteligentne szkła? Jakie możliwości daje technologia Transitions? Na te wszystkie pytania odpowiada ogólnopolska kampania edukacyjna “Czas na Wzrok”.

HOT NEWS- Klaudia El Dursi o kulisach rozstania Bibi i Simona – to JEGO wina?

11 września w ramach Dni Wilanowa odbyła się konferencja prasowa, która otworzyła obchody Światowego Dnia Wzroku, pod hasłem: “Ochrona wzroku 100%”, której pomysłodawcą i organizatorem jest Grupa Essilor. Konferencję poprowadził Maciej Orłoś, gości powitali wiceburmistrz Wilanowa, Artur Burczyński oraz Adam Mamok, Prezes Zarządu Grupy Essilor w Polsce, a panele eksperckie poprowadzili: Joanna Zdybel z salonu optycznego “OQlary OQlarki” oraz optometryści Katarzyna Prycik i Piotr Janaś. Na imprezie pojawili się też sławni ambasadorzy, którzy wspierają akcję, m.in. Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Magdalena Steczkowska, Marcin Mroczek, Marek Kaliszuk, Małgorzata Ohme. Kampanię od lat wspierają także: Ewa Kasprzyk, Anna Korcz, Anna Samusionek, Filip Chajzer, Beata Tadla, Karina Kunkiewicz, Natalia Jakuła, Tomasz Zimoch czy Sergiusz Ryczel.

Uczestnicy paneli dyskusyjnych podkreślali, że najważniejszym elementem kampanii Czas na Wzrok jest edukacja i motywacja, by odpowiednio dbać o oczy poprzez badania i odpowiednie szkła korekcyjne. Adam Mamok mówił podczas wykładu:

Dzięki temu, że po raz kolejny uczestniczymy w Dniach Wilanowa, możemy tak ważną inicjatywę, jaką jest ochrona wzroku, promować. Podczas pandemii wzrok Polaków bardzo się posuł. Jak pokazują badania 70 procent Polaków deklaruje, że w 2020 roku nie sprawdziło stanu swojego wzroku. Pandemia spowodowała to, że masowo usiedliśmy przed komputerami, tabletami, smartfonami, czytnikami. Ludzie nawet jeśli zauważyli u siebie pogorszenie wzroku, odłożyli wizyty u specjalistów na później, więc w przypadku pogorszenia widzenia ratowali się tzw. jednorazówkami, czyli okularami kupionymi poza punktami optycznymi. Takich gotowych okularów z supermarketów, drogerii czy aptek, każdego roku trafia do Polski 14 milionów sztuk. To są okulary, których używanie może przynieść więcej szkody niż pożytku i chcemy przestrzegać Polaków, by ich nie kupowali. Jedynym miejscem, gdzie powinniśmy zaopatrywać się w okulary są salony optyczne. Mówiliśmy dziś o wielu aspektach okularów – korekcyjnych, ochronnych, ale także modowych, bo okulary są po prostu trendy. Wyrażają naszą osobowość, ale są także bardzo elegancką biżuterią

Optometrystka Katarzyna Prycik dodała:

Optometrysta zna wachlarz produktów dostępnych na rynku, dzięki czemu może, na podstawie rozmowy z pacjentem, indywidualnie dostosować szkła do jego potrzeb – praca przed komputerem, czytanie, hobby, jazda samochodem. Jeśli optometrysta, po pełnym, profesjonalnym badaniu, stwierdzi schorzenie u pacjenta, skieruje go do okulisty

Zdaniem Danuty Stenki okulary zapewniają nie tylko radość z życia, ale również są świetnym dodatkiem:

Jemy oczami, kochamy oczami, patrzymy na świat, zachwycamy się, czytamy, zaglądamy komuś w oczy. Moc okularów polega na tym, że przynosi nam ulgę, poprawia wzrok, ale w dzisiejszych czasach okulary są też fantastyczną biżuterią. Nie ukrywam, że szkła progresywne, z których korzystam, ułatwiają mi życie w każdej sytuacji zarówno zawodowej, jak i prywatnej. To niesamowity komfort, wygoda i przy okazji człowiek modnie wygląda, prawda?! Mój czas na wzrok zaczął się w momencie, gdy dostałam się pod skrzydła moich przyjaciół z Grupy Essilor. Wtedy zorientowałam się, że po świecie chodzą optometryści i że istnieje coś takiego jak szkła progresywne, w których idealnie widzę na wszystkie odległości.

Dla firmy dobro planety jest również ważne, dlatego w ramach tegorocznej kampanii rozpoczęła akcję #SuperMocOkularów, zachęcając m.in. uczniów wilanowskich szkół do oddawania nieużywanych, zniszczonych lub jednorazowych okularów. Szkoła, która zbierze najwięcej oprawek otrzyma od Grupy Essilor bezpłatne badanie ostrości wzroku, a wszystkie zebrane okulary zostaną przekazane do bezpiecznej utylizacji, w trakcie której odzyskana zostanie z nich energia. Artur Burczyński dodał:

Wiele badań mówi, że Wilanów to dzielnica, w której żyje się najdłużej, najzdrowiej. Oczywiście wzrok jest bardzo ważnym elementem tego zdrowia, dlatego z radością przyjęliśmy tę inicjatywę. Jestem po spotkaniu z dyrektorami szkół, aby ta akcja została przeprowadzona z przytupem. Liczę na to, że gdy spotkamy się za miesiąc, wyłonimy zwycięską szkołę, w której przeprowadzone zostaną badania dzieci, a przy okazji będziemy mieć mniej plastiku w naszym otoczeniu.

Obejrzyjcie zdjęcia z wydarzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Sylwia Grzeszczak rozpłakała się w “The Voice” – wiemy, co się stało

scena z: Ewa Kasprzyk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Ewa Kasprzyk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, Justyna Skrzypek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Magdalena Steczkowska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marek Kaliszuk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marcin Mroczek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marcin Mroczek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Ewa Kasprzyk, Justyna Skrzypek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Maciej Orłoś, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Sergiusz Ryczel, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Sergiusz Ryczel, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Korcz, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Tomasz Zimoch, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Tomasz Zimoch, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, Artur Żmijewski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Artur Żmijewski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, Sergiusz Ryczel, Tomasz Zimoch, Filip Chajzer, Ewa Kasprzyk, Anna Korcz, Marek Kaliszuk, Marcin Mroczek, Magdalena Steczkowska, Anna Samusionek, Małgorzata Ohme, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Samusionek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Samusionek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Samusionek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Małgorzata Ohme, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Małgorzata Ohme, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Małgorzata Ohme, Filip Chajzer, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Filip Chajzer, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Maciej Orłoś, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Adam Mamok, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Beata Tadla, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marek Kaliszuk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Artur Żmijewski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Natalia Jakuła, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Natalia Jakuła, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Karina Kunkiewicz, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Adam Mamok, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Fot. Akpa

AW

news

Robert Karaś walczył w morderczym wyścigu – Agnieszka Włodarczyk nie ukrywała strachu

Opublikowano

w dniu

Agnieszka Włodarczyk wspiera Roberta Karasia w zawodach na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana. Triathlonista walczył o pobicie rekordu świata.

Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś od lat tworzą szczęśliwą parę i wspólnie wychowują synka. Aktorka obecnie skupia się na aktywności w mediach społecznościowych. Natomiast Karaś po raz kolejny podjął wyzwanie, by pokonać potężny dystans na zawodach w Brazylii.

HOT NEWS: Doda wystąpi na 60. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

W sierpniu ubiegłego roku Robert Karaś wystartował w mistrzostwach świata. Miał wówczas do pokonania 38 kilometrów pływania, 1800 kilometrów jazdy na rowerze i 422 kilometry biegu. Przez długi czas był na prowadzeniu, jednak ostatecznie ze względów zdrowotnych musiał przerwać swój udział w rywalizacji.

Od 20 maja walczy w zawodach Brasil Ultra Tri na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana. Obecnie ma ogromną przewagę nad resztą zawodników, a jego celem jest pobicie rekordu świata.

Na instagramowym profilu triathlonisty regularnie podawane są informacje na temat przebytego przez niego dystansu. O szczegółach rywalizacji informuje na swoim Instagramie także jego partnerka. Aktorka nie ukrywa, że “za każdym razem bardzo martwi się o Roberta”.

Podobnie jest i tym razem. Podczas gdy Karaś bierze udział w rywalizacji na innym kontynencie, Agnieszka Włodarczyk została wraz z dzieckiem w domu. Nie przeszkodziło jej to jednak we wspieraniu partnera. Na Instagramie opowiedziała, że nie może sobie wyobrazić, co w tym momencie czuje Robert.

Plan był taki, że Robert odpocznie kiedy będzie ciemno, ale nagle siły w niego wstąpiły i dalej postanowił, że będzie jechał. Nie wiem, ile to potrwa, muszę iść spać, bo padam. Nie mogę sobie wyobrazić, co on czuje i jak on to robi, że może nie tyle siedzieć, ale jechać, biegać i pływać bez snu. Dla mnie brak snu to jest największy koszmar i hardkor, więc nie jestem sobie w stanie wyobrazić – mówiła.

Aktorka udostępniła też zdjęcie Roberta Karasia, na którym sportowiec jest wyraźnie przemęczony. “Jak tu zasnąć, widząc takie zdjęcia…” – opisywała.

Zobacz również: Kacper Tekieli nie żyje – Justyna Kowalczyk pożegnała ukochanego męża

Fot. Instagram screenshot

Kontynuuj czytanie

news

Breszka, Bryska, Grabias na premierze książki “Saga niewoli” Aldony Wleklak

Opublikowano

w dniu

przez

W Wielkopolsce odbyła się premiera z udziałem gwiazd trzeciego tomu książki Aldony Wleklak pod tytułem “Saga niewoli”.

W ostatni weekend odbyła się trzecia już premiera książki “Saga niewoli” autorstwa Aldony Wleklak. Tym razem powieść obejmuje lata 1933-1960, więc ciężkie czasy drugiej wojny światowej. Akcja rozgrywa się przede wszystkim w Wielkopolsce, wtedy Kraju Warty włączonej do hitlerowskiej Rzeczy. Śledzimy losy dzieci Anny i Jakuba Markiewiczów podczas kampanii wrześniowej, w obozach koncentracyjnych, na robotach w Niemczech, w czasie działań konspiracyjnych, a potem a w komunistycznej Polsce. To prawdziwe historie przodków autorki. 

HOT NEWS- Doda triumfuje: Głupie niesnaski i idiotyczne bany w TVP? Wystąpi na 60 KFPP Opole 2023

Premiera odbyła się podczas XXX Dni Śmigla w Wielkopolsce w plenerze. Scenografią zajął się Rafał Grabias przygotowując ściankę i miejsce w swojskim, ludowym klimacie. Dopełnieniem były kwiaty w chlebie i wianek na głowie autorki z kwiaciarni Szkatułka w Czempiniu. Na spotkaniu pojawiła się rodzina i przyjaciele Aldony Wleklak, miejscowi goście, ale również celebryci z Warszawy i Berlina. 

Premierę prowadziła Ewa Wojciechowska, pochodząca z Leszna, a fragmenty z książki czytała aktorka Laura Breszka ze swoim pieskiem Ryszardem na kolanach. Na imprezę przyjechał wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, który jest wielkim miłośnikiem historii lokalnej. Ze stolicy przybyli wspomniani: Laura Breszka, Rafał Grabias, jak również biznesmen i prezes fundacji Masz szansę, Marek Bączek, samotna Angelika Głaczkowska, która nie dawno rozstała się z Igorem Jakubowskim. Nie mogło zabraknąć radnej miasta Warszawy, Anny Auksel, Doroty i Moniki  Szczepańskich i dawno niewidzianego transeksualistę Nicolas Prusiński z Berlina. Po spotkaniu każdy mógł sobie upiec kiełbaskę na ognisku i zjeść regionalne specjały. Potem goście udali się na koncert Bryskiej

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Doda w jeansie, rockowa Marina i ponętna Herbuś na konferencji Festiwalu w Opolu

Fot. Anna Szklarska-Meller Sławomir Mielcarek

JS

Kontynuuj czytanie

news

Za kulisami sesji zdjęciowej finalistek Miss Polonia 2023 [foto]

Opublikowano

w dniu

przez

miss polonia

Finalistka konkursu Miss Polonia 2023 wzięły udział w sesji wizerunkowej. Zobaczcie kulisy przygotowań pięknych Polek!

W jednym z warszawskich studio fotograficznych odbyła się sesja 20 finalistek konkursu Miss Polonia 2023. W zamyśle były zdjęcia portretowe, na których kandydatki wyglądały bardzo naturalnie i delikatnie. Z tego względu ich uroda została jedynie podkreślona poprzez lekki makijaż.

HOT NEWS- Doda triumfuje: Głupie niesnaski i idiotyczne bany w TVP? Wystąpi na 60 KFPP Opole 2023

O to zadbał makijażysta Harry Jefferson z Kontigo, który zrobił finalistkom “no makeup” makeup. Dzięki temu ich skóra wyglądała na świeżą i rozświetloną. Natomiast o włosy zadbał Dominik Garczyński. Dziewczyny stanęły przed obiektywem fotografki Magdaleny Michalak, która już kilkukrotnie realizowała sesje dla Miss Polonia.

Kolejne zdjęcia były utrzymane w klimacie fashion. Efekty tej sesji będziemy mieć okazję zobaczyć już wkrótce! Już za półtora miesiąca dowiemy się, która z kandydatek zostanie nową królową i otrzyma tytuł Miss Polonia 2023.

Teraz podejrzyjcie kulisy sesji!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Doda w jeansie, rockowa Marina i ponętna Herbuś na konferencji Festiwalu w Opolu

fot. Mateusz Jagielski

AW

Kontynuuj czytanie

news

“La Pose” ratuje Mazowiecką? Zobacz relacje z 1 urodzin klubu kultury queer z udziałem gwiazd

Opublikowano

w dniu

przez

W maju swoje pierwsze urodziny obchodził klub “La Pose”, który stał się już nowym centrum warszawskiej nocnej kultury queer.

Pamiętacie ten klub, w którym po swoim koncercie w Polsce bawił się Ed Sheeran? W mediach i sieci, aż huczało od relacji niczym nieskrępowanej zabawy wokalisty w warszawskim klubie La Pose, przestrzeni dla osób LGBT +. Uwagę zwraca fakt, że gwiazdor sam nie jest z tej społeczności, jednak chciał po prostu dobrze się pobawić po trudnym koncercie na Stadionie Narodowym (trudnym chociażby ze względu na problemy techniczne ze sceną podczas występu). W tym również miejscu robiła wywiady oraz stand-up’y niedawno zmarła znana aktywistka LGBT+ i wykładowczyni “Jej Perfekcyjność” – klub uczestniczył w budowaniu dorobku już historycznych postaci w Polsce. Wybór właśnie La Pose potwierdza moim zdanem wysoki poziom niecodziennego miejsca, porównywanego czasem z kultowym najsłynniejszym stołecznym klubem Utopia, w którym bawiła się zawsze cała gwiazdorska śmietanka kraju.

Jak to się jednak stało, że na głównej stołecznej klubowej ulicy Mazowieckiej ktoś śmiał otworzyć gejowski klub? Znana ulica od czasu pandemicznych obostrzeń w 2020 roku i imprez w “tajnych” miejscach zaczynała powoli wymierać – jednak nadal sama nazwa była przyciągająca i kojarzyła się z dobrą “hetero” zabawą. Właśnie tam właściciel La Pose Rafał Demczuk na bazie dotychczasowych doświadczeń współprowadzenia “Beauty Bistro & Club” zdecydował się otworzyć w 2022 roku klub – dużo przy tym ryzykując. Jak wiemy wiedział od początku jakie ma być to miejsce, dla kogo i po co – bez jakichkolwiek kompleksów wobec znanych klubów Mazowieckiej dopiął swego ponownie ożywiając tłumem ulicę.

“Taka scena w Warszawie jest potrzebna, ponieważ do nas zjeżdżają osoby z całej Polski – osoby queerowe. Wychodzimy z piwnic, wychodzimy z szaf. Kultura jest coraz bardziej popularna – nie wstydzimy się tego.” – powiedział w wywiadzie Rafał Demczuk dla Music Box News.

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Mamy pierwsze zdjęcia z planu nowego sezonu „Naszego Nowego Domu” z Elą Romanowską w roli prowadzącej

W klubie La Pose w każdy weekend odbywają się tłumne i pełne ekspresji drag queen show, burleska i imprezy taneczne w klimacie, którego nie znajdziecie w żadnym innym miejscu.
W ostatni weekend klub urządził swoje pierwsze urodziny, które trwały przez trzy dni (od 12 do 14 maja br.). W piątek odbyło się ogromne show Eurowizyjne w wykonaniu drag queens i koncert Mandaryny
W sobotę program urodzin pękał  w szwach. Największe hity La Pose zostały przypomniane w nowej odsłonie na scenie plenerowej, między innymi przez Drugą Marylę . Bonusową atrakcją był jednak koncert wszystkim znanej gwiazdy – Majki Jeżowskiej. Zaśpiewała swoje największe przeboje w rockowym stylu, które śpiewali goście razem z nią. W ostatni dzień odbył się Dancing Międzypokoleniowy, na który zawitała prawie setka seniorów. Wieczorem powróciła niedzielna burleska w ognistym wydaniu, a wieczór zamknęła Kasia Nova.
W ciagu tych trzech dni pojawili się w klubie również: Angelika Głaczkowska, uczestniczka Big Brothera i Ksenia Chlebicka, pogodynka Polsatu.

Zobaczcie poniżej relacje z 1 urodzin klubu La Pose. Życzymy klubowi kolejnych lat świetności i jeszcze większego rozwoju. Sto lat!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Blanka zabrała głos po Eurowizji 2023. Mówi o historycznym sukcesie Polski?

Klub La Pose – wejście od strony ul. Mazowieckiej
Mandaryna
Mandaryna
Mandaryna
Mandaryna
Mandaryna
Mandaryna
Mandaryna
Mandaryna
Mandaryna
Mandaryna
Mandaryna
Mandaryna
Mandaryna
Druga Maryla
Druga Maryla
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska i Druga Maryla
Kasia Nova
Kasia Nova
Kasia Nova
Angelika Głaczkowska
Angelika Głaczkowska
Ksenia Chlebicka
Ksenia Chlebicka

fot. informacja prasowa.

JS

Kontynuuj czytanie

HITY