Śledź nas

news

Stenka, Żmijewski i Steczkowska promują regularne badania podczas imprezy “Ochrona wzroku 100%”

Opublikowano

w dniu

stenka

Gwiazdy pojawiły się na konferencji “Czas na wzrok”!

Zdrowy wzrok to podstawa, by w pełni cieszyć się życiem, jednak we współczesnych czasach na nasze oczy czeka wiele zagrożeń. Nic dziwnego, że pojawia się wiele pytań, na które chcielibyśmy poznać odpowiedzi, m.in.: Czym jest cyfrowe zmęczenie wzroku? Jak światło niebieskie oddziałuje na wzrok? W jaki sposób dbać o wzrok najmłodszych? Czym jest prezbiopia u osób 40+? Jak ochronić wzrok kierowców? Jak pandemia wpłynęła na wzrok Polaków? Dlaczego “gotowe” okulary z supermarketów psują wzrok? Czy okulary mają supermoc? Kim są optometryści? Jak działają szkła progresywne? Dlaczego warto dostosować soczewki do indywidualnych potrzeb? Czym są inteligentne szkła? Jakie możliwości daje technologia Transitions? Na te wszystkie pytania odpowiada ogólnopolska kampania edukacyjna “Czas na Wzrok”.

HOT NEWS- Klaudia El Dursi o kulisach rozstania Bibi i Simona – to JEGO wina?

11 września w ramach Dni Wilanowa odbyła się konferencja prasowa, która otworzyła obchody Światowego Dnia Wzroku, pod hasłem: “Ochrona wzroku 100%”, której pomysłodawcą i organizatorem jest Grupa Essilor. Konferencję poprowadził Maciej Orłoś, gości powitali wiceburmistrz Wilanowa, Artur Burczyński oraz Adam Mamok, Prezes Zarządu Grupy Essilor w Polsce, a panele eksperckie poprowadzili: Joanna Zdybel z salonu optycznego “OQlary OQlarki” oraz optometryści Katarzyna Prycik i Piotr Janaś. Na imprezie pojawili się też sławni ambasadorzy, którzy wspierają akcję, m.in. Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Magdalena Steczkowska, Marcin Mroczek, Marek Kaliszuk, Małgorzata Ohme. Kampanię od lat wspierają także: Ewa Kasprzyk, Anna Korcz, Anna Samusionek, Filip Chajzer, Beata Tadla, Karina Kunkiewicz, Natalia Jakuła, Tomasz Zimoch czy Sergiusz Ryczel.

Uczestnicy paneli dyskusyjnych podkreślali, że najważniejszym elementem kampanii Czas na Wzrok jest edukacja i motywacja, by odpowiednio dbać o oczy poprzez badania i odpowiednie szkła korekcyjne. Adam Mamok mówił podczas wykładu:

Dzięki temu, że po raz kolejny uczestniczymy w Dniach Wilanowa, możemy tak ważną inicjatywę, jaką jest ochrona wzroku, promować. Podczas pandemii wzrok Polaków bardzo się posuł. Jak pokazują badania 70 procent Polaków deklaruje, że w 2020 roku nie sprawdziło stanu swojego wzroku. Pandemia spowodowała to, że masowo usiedliśmy przed komputerami, tabletami, smartfonami, czytnikami. Ludzie nawet jeśli zauważyli u siebie pogorszenie wzroku, odłożyli wizyty u specjalistów na później, więc w przypadku pogorszenia widzenia ratowali się tzw. jednorazówkami, czyli okularami kupionymi poza punktami optycznymi. Takich gotowych okularów z supermarketów, drogerii czy aptek, każdego roku trafia do Polski 14 milionów sztuk. To są okulary, których używanie może przynieść więcej szkody niż pożytku i chcemy przestrzegać Polaków, by ich nie kupowali. Jedynym miejscem, gdzie powinniśmy zaopatrywać się w okulary są salony optyczne. Mówiliśmy dziś o wielu aspektach okularów – korekcyjnych, ochronnych, ale także modowych, bo okulary są po prostu trendy. Wyrażają naszą osobowość, ale są także bardzo elegancką biżuterią

Optometrystka Katarzyna Prycik dodała:

Optometrysta zna wachlarz produktów dostępnych na rynku, dzięki czemu może, na podstawie rozmowy z pacjentem, indywidualnie dostosować szkła do jego potrzeb – praca przed komputerem, czytanie, hobby, jazda samochodem. Jeśli optometrysta, po pełnym, profesjonalnym badaniu, stwierdzi schorzenie u pacjenta, skieruje go do okulisty

Zdaniem Danuty Stenki okulary zapewniają nie tylko radość z życia, ale również są świetnym dodatkiem:

Jemy oczami, kochamy oczami, patrzymy na świat, zachwycamy się, czytamy, zaglądamy komuś w oczy. Moc okularów polega na tym, że przynosi nam ulgę, poprawia wzrok, ale w dzisiejszych czasach okulary są też fantastyczną biżuterią. Nie ukrywam, że szkła progresywne, z których korzystam, ułatwiają mi życie w każdej sytuacji zarówno zawodowej, jak i prywatnej. To niesamowity komfort, wygoda i przy okazji człowiek modnie wygląda, prawda?! Mój czas na wzrok zaczął się w momencie, gdy dostałam się pod skrzydła moich przyjaciół z Grupy Essilor. Wtedy zorientowałam się, że po świecie chodzą optometryści i że istnieje coś takiego jak szkła progresywne, w których idealnie widzę na wszystkie odległości.

Dla firmy dobro planety jest również ważne, dlatego w ramach tegorocznej kampanii rozpoczęła akcję #SuperMocOkularów, zachęcając m.in. uczniów wilanowskich szkół do oddawania nieużywanych, zniszczonych lub jednorazowych okularów. Szkoła, która zbierze najwięcej oprawek otrzyma od Grupy Essilor bezpłatne badanie ostrości wzroku, a wszystkie zebrane okulary zostaną przekazane do bezpiecznej utylizacji, w trakcie której odzyskana zostanie z nich energia. Artur Burczyński dodał:

Wiele badań mówi, że Wilanów to dzielnica, w której żyje się najdłużej, najzdrowiej. Oczywiście wzrok jest bardzo ważnym elementem tego zdrowia, dlatego z radością przyjęliśmy tę inicjatywę. Jestem po spotkaniu z dyrektorami szkół, aby ta akcja została przeprowadzona z przytupem. Liczę na to, że gdy spotkamy się za miesiąc, wyłonimy zwycięską szkołę, w której przeprowadzone zostaną badania dzieci, a przy okazji będziemy mieć mniej plastiku w naszym otoczeniu.

Obejrzyjcie zdjęcia z wydarzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Sylwia Grzeszczak rozpłakała się w “The Voice” – wiemy, co się stało

scena z: Ewa Kasprzyk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Ewa Kasprzyk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, Justyna Skrzypek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Magdalena Steczkowska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marek Kaliszuk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marcin Mroczek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marcin Mroczek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Ewa Kasprzyk, Justyna Skrzypek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Maciej Orłoś, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Sergiusz Ryczel, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Sergiusz Ryczel, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Korcz, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Tomasz Zimoch, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Tomasz Zimoch, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, Artur Żmijewski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Artur Żmijewski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, Sergiusz Ryczel, Tomasz Zimoch, Filip Chajzer, Ewa Kasprzyk, Anna Korcz, Marek Kaliszuk, Marcin Mroczek, Magdalena Steczkowska, Anna Samusionek, Małgorzata Ohme, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Samusionek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Samusionek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Anna Samusionek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Małgorzata Ohme, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Małgorzata Ohme, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Małgorzata Ohme, Filip Chajzer, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Filip Chajzer, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Maciej Orłoś, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Adam Mamok, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Beata Tadla, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Marek Kaliszuk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Danuta Stenka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Artur Żmijewski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Natalia Jakuła, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Natalia Jakuła, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Karina Kunkiewicz, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Adam Mamok, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Fot. Akpa

AW

news

Marianna Schreiber o reakcji męża ministra PiS na udział w Top Model – jak wspomina program?

Opublikowano

w dniu

przez

Marianna Schreiber

Marianna Schreiber wywołała wiele kontrowersji swoim udziałem w Top Model.

Marianna Schreiber jako nieliczna z uczestników Top Model wywołała spore kontrowersje. Wszystko przez jej męża Łukasza Schreibera, który jest ministrem z ramienia PiS w rządzie Mateusza Morawieckiego. Co więcej, kobieta przyszła na casting, nie mówiąc o tym mężowi. Warto przypomnieć, że partia rządząca stara się zamknąć stację, w której jest emitowany program, poprzez Lex TVN. W ostatnim odcinku “Top Model” żona ministra odpadła, ale nadal pozostaje na językach.

HOT NEWS- “The Voice of Poland”: wstrząsające wyznanie uczestniczki – prawie straciła życie

W rozmowie z naszym portalem Marianna przyznała, że mąż nadal nie pochwala jej decyzji o udziału w programie.

Nie do końca pozytywnie, jednak stara się mnie wspierać z całych sił, chociaż jest mu bardzo trudno, bardzo ciężko

Mimo to, Marianna bardzo dobrze wspomina udział w “Top Model” – była to dla niej przygoda życia, która zmieniła ją na zawsze. Co najlepiej zapamięta?

Myślę, że moment, kiedy wyszliśmy całą grupą na sesję z końmi. To był taki przełomowy moment, który mnie otworzył już tak na 100%

Czy podejście męża do TVN się zmieniło? Modelka odpowiada w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Kris Florek o drodze do sławy w Holandii – teraz ma pomysł dla Rinke Rooyens

Fot. Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

“The Voice of Poland”: wstrząsające wyznanie uczestniczki – prawie straciła życie

Opublikowano

w dniu

przez

The Voice

Młoda uczestniczka “The Voice” ma już wiele za sobą…

Dorota Kaczmarek rozpoczęła przygodę z muzyką jako kilkuletnia dziewczynka, a na scenie czuła się jak ryba w wodzie. Jej talent był wielokrotnie doceniany na konkursach muzycznych. Niestety w wieku 16 lat zachorowała na depresję. Młoda uczestniczka “The Voice” przyznała:

Były okresy, kiedy byłam duszą towarzystwa, a były też takie, że bałam się ludzi i nie potrafiłam z nimi rozmawiać. Moje poczucie własnej wartości, świadomość tego, że mam talent, były na poziomie zerowym

HOT NEWS- Kris Florek o drodze do sławy w Holandii – teraz ma pomysł dla Rinke Rooyens

Jej zły stan zdrowia się pogłębiał, co prawie miało tragiczne konsekwencje. W materiale wideo wokalistka wyznała:

Nienawidziłam siebie… To, jaką jestem osobą. Nie chciałam wsparcia. Chciałam wtedy zniknąć po prostu. To wszystko doprowadziło do tego, że próbowałam odebrać sobie życie. Rzuciłam się pod pociąg…

Kilkanaście miesięcy po tragedii, dzięki otrzymanej pomocy, dziewczyna zapragnęła odzyskać swoje życie na nowo:

Wszystko potoczyło się w taki sposób, że jestem osobą niepełnosprawną, ale siedzę tutaj i żyję. Dostałam szansę na to, żeby jeszcze powalczyć trochę

25-latka ma wsparcie przyjaciół, a muzyka dodaje jej sił. Dorota zaczęła pisać teksty i komponować swoje utwory, którymi dzieliła się z innymi.

Znajomi zaczęli mi gratulować. To niesamowite, jak ktoś docenia twoją sztukę. Od momentu wypadku są dwie różne osoby. Jestem dumna z tego jaka jestem teraz

W dzisiejszym odcinku dziewczyna zaśpiewa utwór “List” z repertuaru Kamila Bednarka.

Jak jej pójdzie przekonamy się już dziś o 20:00 w TVP2! Już teraz możecie obejrzeć wideo z Dorotą!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- El Dursi, Wójcik i Brzezińska na premierze singla Soni Szklanowskiej [zdjęcia]

The Voice of Poland 12 edycja dwunasta sezon 12 sesja trenerow i prowadzacych Baron i Tomson Sylwia Grzeszczak Justyna Steczkowska MArek Piekarczyk
The Voice
The Voice of Poland 12 Edycja 12 Edycja XII Edycja dwunasta Sezon 12 Sezon XII Sezon dwunasty Przesluchania w ciemno Blind 11.08.2021 Dorota Kaczmarek

fot. Natasza Młudzik / Jan Bogacz / TVP

AW

Kontynuuj czytanie

news

Kris Florek o drodze do sławy w Holandii – teraz ma pomysł dla Rinke Rooyens

Opublikowano

w dniu

przez

Kris Florek

Kris Florek zdradził nam, jak został gwiazdą w Holandii!

Na premierze książki Pawła Nowaka “Most Ikara” pojawił się biznesmen Kris Florek, który od lat mieszka w Holandii. Tam odniósł prawdziwy sukces zakładając kilka firm, a nawet zostając gwiazdą niderlandzkiej telewizji! Gdy emigrował chciał zarobić pieniądze, jednak znalazł tam miłość i osiadł na stałe.

Tam cała moja kariera się rozwinęła. Wydałem dwie książki, jedną w Polsce, jedną w Holandii

HOT NEWS- El Dursi, Wójcik i Brzezińska na premierze singla Soni Szklanowskiej [zdjęcia]

Oprócz tego w Holandii jest ambasadorem polskiej kultury i aktywnie promuje nasz kraj. Teraz chciałby przywieźć kawałek Holandii do Polski, bo ma wiele dobrych pomysłów:

Mam dużo pomysłów na fajne programy i mam nadzieję, że będę miał okazję poznać Rinke Rooyens, który jest właścicielem RochStar

W Holandii ma już za sobą debiut w telewizji w roli prowadzącego program, w którym wspomagał rodzinę w potrzebie.

Rodzina miała problemy finansowe, jak również mentalne. Oni stracili dziecko 4-letnie, które na ich oczach się utopiło w ich basenie. To był okres 8 miesięcy, kiedy musiałem ich mentalnie wesprzeć, zmienić ich mentalność i jednocześnie pomóc im stanąć na nogi

Taki proces wymaga bardzo dużo czasu, więc rodzina nie do końca przeszła swoją metamorfozę. Jednak pomoc Krisa dała im bardzo dużo i pokierowała we właściwą stronę. Jego ogromnym atutem była perspektywa osoby z innego kraju, co dawało Holendrom inny obraz sytuacji.

Jakie programy chciałby robić w Polsce? Odpowiedź w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Sonia Szklanowska o wrażeniach tuż po premierze “Iluzji” – pomógł jej Jeremi Sikorski

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

lifestyle

Twój chłopak jak zobaczy ten prezent padnie z wrażenia!

Opublikowano

w dniu

przez

Dzień Chłopaka coraz bliżej! Jesteś pewna, że Twój prezent zapadnie mu w pamięć na długo? Super, ale może jednak chciałabyś zamienić ,,długo” na ,,wieki”? O to właśnie chodzi w prezentach, aby chwytały za serce najbardziej, jak się tylko da. Tchnij w swój upominek cząstkę Was i – rzecz jasna – Waszego uczucia. W tym roku postaw na firmę, która nie zawiodła dziesiątek innych dziewczyn, które postanowiły zaufać jej doświadczeniu.

   Może twierdzisz inaczej, ale darowanie alkoholu wcale nie jest łatwym wybrnięciem z sytuacji, kiedy nie ma się pomysłu na prezent – grunt to wiedzieć, na jaki trunek postawić, identycznie jak w przypadku kwiatów. Niektórzy wolą róże, inni słoneczniki, a znajdą się i tacy, którym żal ciętych kwiatów, dlatego najbardziej cieszą się z roślinek doniczkowych. Tak samo jest w przypadku alkoholu. Musisz wiedzieć, co smakuje Twojemu chłopakowi. W tym jednak przypadku zamiast dołączonego liściku (tak jak to bywa przy kwiatach), warto pójść o krok dalej i z miejsca awansować na najbardziej kreatywną drugą połówkę, jaką kiedykolwiek miał. Słyszałaś kiedyś o personalizowanych etykietach przyklejonych starannie do przepięknych butelek alkoholu, na których może widnieć imię Twojego ukochanego, Wasze zdjęcie, ciekawa grafika lub określone słowa? Oryginalność takiego prezentu tkwi przede wszystkim w tym, że nie jest on szeroko dostępny, ale widzimy w tym pewien plus – Twój facet będzie mógł zabłysnąć przy znajomych wyjątkowym prezentem, który od Ciebie dostał i całkiem możliwe, że będzie jedynym posiadaczem podobnego cacka.

   Okej, więc skoro nie w sklepach spożywczych czy w marketach, to gdzie poprosić o personalizowaną butelkę dobrego alkoholu i skąd w ogóle wiedzieć, na który się skusić? Tu z pomocą przychodzi Internet, czyli bezdenna studnia e-sklepów. Pamiętaj jednak, żeby nie zatopić się w oceanie ofert. Postaw na solidną, sprawdzoną markę – na przykład na ALKOHOL NA PREZENT. Strona internetowa sklepu przyprawia o (pozytywny) zawrót głowy – może się okazać, że jeszcze pięć minut temu główkowałaś nad tym, co kupić swojej miłości, a teraz nie możesz się zdecydować – kolczasta butelka whisky czy może elegancka butelka rumu? Firma – na tej samej stronie www – prowadzi również mini bloga, na którym znajdziesz m. in. poradnik podpowiadający, po jaki alkohol sięgać w przypadku konkretnych okazji.

Przeglądając bogatą ofertę rumów, whisky, wódek, ginów, win, szampanów, koniaków, likierów (itd.), można się nieźle zainspirować! Później poszukiwaczom prezentów pozostaje najprzyjemniejsza część zadania – dobór etykiety! Tu możesz szaleć, szaleć i jeszcze raz szaleć, pokazując tym samym, jak bardzo zależy Ci na swoim chłopaku. Samo wybierania i tworzenie upominku w sferze internetowej jest bardzo emocjonujące, ale gorąco robi się dopiero wtedy, kiedy odbierasz prezent, a później wręczasz go samemu zainteresowanemu. Uwierz, że faceci reagują na personalizowane prezenty tak samo, jak kobiety. Może nie płaczą, ale w ich głowach i sercach pojawia się to samo wzruszenie i jedna, najpiękniejsza myśl: ,,Postarała się jak nikt nigdy. Chyba naprawdę jestem dla niej najważniejszy”.

Kontynuuj czytanie

HITY