Śledź nas

news

Poruszona Ostaszewska komentuje klapsy Rzecznika Praw Dziecka

Na premierze filmu “JA TERAZ KŁAMIĘ” Maja Ostaszewska udzieliła mocnego wywiadu na temat klapsów dla dzieci – to pokłosie wywiadu Rzecznika Praw Dziecka.

Maja Ostaszewska znana aktorka filmowa i teatralna, ale również aktywistka. Maja jest osobą, która nie boi się głośno mówić tego co myśli. Często wykorzystuje to, że jest znaną osobą publiczną do tego by nawoływać i szerzyć dobro. Nie dziwi nas więc fakt jak bezpośrednio wypowiedziała się o Rzeczniku Praw Dziecka, dla którego klaps na pupie dziecka to nie jest bicie!

Dla mnie to jest nie do zaakceptowania.

Polecamy – Elegancka Maja Ostaszewska ze słonecznikiem na premierze “Ja teraz kłamię” 

To prawda, takie słowa w ustach Rzecznika Praw Dziecka są niedorzeczne. Ktoś kto ma działać po stronie wszystkich dzieci, staje przeciwko nim. Jak ktoś kto toleruje dawanie klapsów dzieciom ma stawać w obronie dzieci, które doświadczają przemocy domowej i nie tylko? 

Uważam, że natychmiast powinien się podać do dymisji. – skomentowała Ostaszewska

Mimo, że Rzecznik próbuje się teraz tłumaczyć ze swoich słów to raczej i tak już każdy Polak wyrobił sobie zdanie na jego temat i prawdopodobnie nie jest to dobre zdanie….

Zobacz jak jeszcze Maja Ostaszewska skrytykowała skandaliczne zachowanie Rzecznika Praw Dziecka. Tylko w naszym wideo!

Zobacz także – Kolejne nagie gwiazdy w sieci – mamy zdjęcia!

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Art. 96 ze znaczkiem 1 [Zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci] kodeksu rodzinnego i opiekuńćzego: “Osobom wykonującym władzę rodzicielską oraz sprawującym opiekę lub pieczę nad małoletnim zakazuje się stosowania kar cielesnych.” Ustawodawca nie przewidział jednak sankcji za złamanie tego zakazu. Chciano jedynie zmienić postawę i przyzwolenie społeczne na tego typu zachowania. Nie ma znaczenia czy chodzi o bicie, szturchanie czy klapsy. Jest to PRZEMOC. A jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości: Zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy o Przeciwdziałaniu przemocy w Rodzinie: “o przemocy w rodzinie – należy przez to rozumieć jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób wymienionych w pkt 1, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.” Wiele z nas było bitych mniej lub bardziej, pasem albo czym było pod ręką. Taka była rzeczywistość. Niektórzy twierdzą nawet, że skoro ich okładano pasem i żyją to nic się nie stanie jeśli czasem moje dziecko dostanie klapa w tyłek. STANIE SIĘ. Poniżenie i ból mogą zostać i kłaść się cieniem na całe życie. To porażka rodzica, który jeśli nie umie zatrzymać się w odpowiedniej chwili powinien poszukać pomocy Źródło www.facebook.com/matkaprawnik/ #RzecznikPrawDziecka #wypowiedź #wywiad #MikołajPawlak #GazetaPrawna #prawo #ustawodawca #przepisy #kodeksrodzinnyiopiekuńczy #władzarodzicielska #małoletni #karycielesne #klaps #bicie #przemoc #dzieci #instadziecko #rodzice #wychowanie #opieka #mama #intamateczki #nieinstameteczki #instamama #instamatki @blogojciec @dajemydzieciomsile @matka_prawnik #dajemydzieciomsile #matkaprawnik #blogojciec

Post udostępniony przez ksiegarnia_animos (@ksiegarnia_animos)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Trudno tę wypowiedź skomentować inaczej, niż językiem samego Pana Rzecznika. Biuro Rzecznika Praw Dziecka ————————————————— Panie Rzeczniku Polskich Dzieci, klaps to przemoc. Klaps boli fizycznie i psychicznie. Klaps powoduje, że dziecko czuje się upokorzone, głupie i nic niewarte. Klaps nie uczy i nie “wychowuje”. Klaps najwyżej tresuje. Określanie klapsa jako formy przemocy nie jest wyssanym z palca gadaniem psychologów – w świecie nauki istnieją już tysiące badań nad mózgiem, analiz i opracowań, potwierdzających destrukcyjny wpływ przemocy na człowieka. A dziecko jest człowiekiem. Małym, bezbronnym człowiekiem, którego praw – kiedy zawiodą najbliżsi dorośli – to Pan, Rzecznik Praw Dziecka powinien bronić. Z szacunkiem i nadzieją, że zweryfikuje Pan swoje przekonania, Redakcja dziecisawazne.pl #dzieci #dzieciaki #dziecisawazne #rodzice #rodzicielstwo #rodzicielstwobliskosci #instamatki #instamateczki #prawadziecka #rzecznikprawdziecka #szacunek #milosc #matka #matkapolka #matkawariatka #polskamama #szczesliwedziecko #skarb #mojedziecko #polishmom

Post udostępniony przez @ dziecisawazne

news

Daniel Martyniuk rozwodzi się z żoną – padły bardzo przykre słowa

Daniel Martyniuk po raz kolejny zapowiedział rozwód ze swoją żoną. Tym razem syn słynnego piosenkarza nie przebierał w słowach…

Zenek Martyniuk ma naprawdę wielkie zmartwienie. Jak donosi portal se.pl jego syn, Daniel Martyniuk zapowiedział, że zamierza definitywnie rozwieść się z żoną. Przypominamy, że po kilku naprawdę ostrych kłótniach jego żona wraz z ich wspólną córeczką zamieszkała u swoich rodziców.

ZOBACZ – Roznerski vs Stramowski – wybiera Ola Szwed!

Tabloid dotarł do pewnej transmisji na żywo, w której Daniel Martyniuk nie tyle opowiedział o swoim związku, co wręcz obraził swoją małżonkę bardzo przykrymi słowami:

Ta dziewczyna tylko miała parcie na szkło. Rozwód z Eweliną i to szybko. Koniec! Nienawidzę ludzi, którzy mają parcie na szkło […] Dziewczyna powiedziała, że nosi plastry, a nie nosiła ich. Fu** off z taką dziewczyną! 

ZOBACZ RÓWNIEŻ – Nieśmiałość? Joanna Majstrak nie wstydzi się do tego przyznać: “bałam się wyjść z domu”

Podczas transmisji syn Zenka Martyniuka opowiedział też nieco o swojej córce, po raz kolejny krytykując rodzinę swojej żony. Jak sam przyznaje, chciałby, żeby dziewczynka zamieszkała razem z nim:

Córkę swoją kocham, oczywiście… Chciałbym ją zabrać jak najdalej z tej fermy kaczek i kurcząt, bo tam strasznie śmierdzi. Ja nie jestem w stanie tam żyć. Pewnie moja córka też nie będzie chciała tam być, więc szybko ucieknie do tatusia…

Jak widać sytuacja między małżonkami jest bardzo napięta. Jak myślicie, czy można jeszcze uratować ten związek?Foto. Screen Instagram

Kontynuuj czytanie

news

Roznerski vs Stramowski – wybiera Ola Szwed!

szwed
Ola Szwed jest pod wrażeniem pracy aktorów na planie filmu “Fighter”!

W nowym filmie “Fighter” możemy oglądać Piotra Stramowskiego i Mikołaja Roznerskiego na bokserskim ringu, co oznacza, że panowie zaprezentowali gołe klaty. Ola Szwed nie chciała zdradzić, który z aktorów zachwycił ją bardziej, bo najbardziej podoba się jej mąż. Dodatkowo Mikołaj i Piotr mają zupełnie inną budowę ciała, więc trudno ich porównywać. 

HOT NEWS- Joanna Koroniewska chce zamieszkać z teściową? A co na to Maciej Dowbor?

Aktorka jest pod wrażeniem pracy jaką włożyli aktorzy do tego filmu. Stramowski przygotowywał się do produkcji 1,5 roku, by być odpowiednio sprawnym fizycznie, a Roznerski zrobił to w dwa miesiące! Na planie również wykonali morderczą pracę, zdjęcia walk trwały 4 dni po 16 godzin i panowie nie robili sobie przerw.

To my mieliśmy przerwę, a oni stali w narożnikach i walczyli ze swoimi stuntmenami, którzy pokazywali im kolejną choreografię

Czy ciosy były prawdziwe? Zaskakująca odpowiedź Oli w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Vega nagra film o artystach? Kasa: “U nas nie ma tej hipokryzji”

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Miłego popołudnia Państwu życze😜💪🏾😊 #fighter#wkinach#19lipiec #takaprzypominajka @piotrstramowski_official @fighter_2019_official 💪🏾💪🏾💪🏾💪🏾

A post shared by Mikołaj Roznerski (@mroznerski) on

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Miłej soboty! Film “Fighter” w kinach już od 19 lipca 🔥🥊💥 #fighter #walczotocokochasz #comingsoon

A post shared by Piotr Stramowski (@piotrstramowski_official) on

Kontynuuj czytanie

news

Alicja Majewska zdradza, jaki będzie The Voice Senior – co czeka uczestników?

Już niedługo pierwsze odcinki The Voice Senior! Alicja Majewska uchyliła rąbka tajemnicy na temat programu…

Program The Voice Senior może okazać się prawdziwym hitem! W wywiadzie podczas gali Kryształowe Zwierciadła poprosiliśmy, by wybrana na jurorkę Alicja Majewska zdradziła co nieco odnośnie tego formatu. 

Wiem coś na ten temat, ale nie mam pojęcia, bo nie doczytałam w umowie, co mogę mówić, a czego nie 

ZOBACZ – Nieśmiałość? Joanna Majstrak nie wstydzi się tego przyznać: “bałam się wyjść z domu”

Jak widać piosenkarka w bardzo wymijający sposób odniosła się do tego, że już niedługo zobaczymy ją w roli prowadzącej. Jak sama podkreśla, bardzo lubi oglądać tego typu programy, jednak jest jedna rzecz, która jej w nich przeszkadza:

Zwykle w tych programach nie lubię oglądać właśnie jurorów, bo jest to wszystko przewidywalne, co się zdarzy…

ZOBACZ RÓWNIEŻ – Vega nagra film o artystach? Kasa: “U nas nie ma tej hipokryzji”

Program The Voice Senior, jak twierdzi Alicja Majewska, to zupełnie inny wymiar. Na scenie zmierzą się ze sobą utalentowane wokalnie osoby powyżej 60 roku życia, co stanowi ciekawą odmianę dla dotychczasowych programów, w których uczestnikami była np. młodzież. Alicja Majewska podkreśliła także, że dla uczestników w tym wieku udział w programie, to przede wszystkim świetna przygoda oraz wiele emocji. Co jeszcze czeka ich w programie? 

Oczywiście uczestnicy się jeszcze będą mierzyć z jurorami, którzy ich tam sobie przyhołubią i będą starali się jakieś uwagi swoje im przekazać.

Ciekawe jak Alicja Majewska sprawdzi się w roli jurorki. Będziecie oglądać?


Kontynuuj czytanie

news

Nieśmiałość? Joanna Majstrak nie wstydzi się do tego przyznać: “bałam się wyjść z domu”

Joanna Majstrak opowiedziała o swoich zmaganiach z chorobliwą nieśmiałością. Jak udało jej się pokonać ten problem?

W wywiadzie podczas premiery filmu “Moja gwiazda. Teen Spirit” Joanna Majstrak opowiedziała o problemie, z jakim zmagała się przez długi okres swojego życia:

Byłam bardzo nieśmiałym dzieckiem, bardzo nieśmiałą nastolatką. Właściwie ta droga aktorska była takim impulsem zaraz po liceum, po maturze. Moim pierwotnym planem było pójście na psychologię. 

ZOBACZ – Vega nagra film o artystach? Kasa: “U nas nie ma tej hipokryzji”

Niestety po tym, jak gwiazda nie dostała się na psychologię, postanowiła zająć się aktorstwem, po to by zamieszkać w Warszawie. Mimo, że Joanna Majstrak aktualnie pracuje cały czas w swoim zawodzie, to podkreśla, że początkowo bardzo trudno było jej znaleźć w sobie artystyczne powołanie. Wszystko za sprawą chorobliwej nieśmiałości. Co pomogło jej w walce z tym problemem?

Dużo mi pomógł przyjazd do Warszawy, poznanie wielu ludzi, otwarcie się na tych ludzi, otwarcie się na nowe możliwości, no i terapia na pewno.

Odpowiednia terapia pomogła Joannie Majstrak w pokonaniu wiele barier. Co więcej, w najbardziej krytycznym momencie, gwiazda  przeszła także terapię farmakologiczną. W wywiadzie Joanna Majstrak zdradziła, co skłoniło ją do podjęcia terapii:

Ja podjęłam sama ze sobą taką decyzję, po tym jak po prostu miałam straszne napady lęków i paniki i te napady nasilały się do tego stopnia, że ciężko mi było wychodzić z domu. Ja po prostu bałam się wyjść z domu…

ZOBACZ RÓWNIEŻ – Szczery Michał Koterski – nasz syn nie był planowany

Mimo, że jedenaście lat temu ludzie z jej otoczenia nie reagowali zbyt pozytywnie na wieść, że podjęła leczenie, Joanna Majstrak podkreśliła, że najważniejsze to umieć pomóc sobie. Do tej pory sama bardzo interesuje się psychologią, dużo czyta na ten temat, co pozwala jej jeszcze lepiej poznać siebie. A jak jest obecnie?

Farmakologii już nie stosuję. Na terapię może pójdę, bo nieraz mam różnego rodzaju przemyślenia i problemy i one się tak czasem nawarstwiają, że jest mi po prostu smutno.

Wiedzieliście o tym, że Joanna Majstrak zmagała się z nieśmiałością? 

Foto. Screen Instagram

 

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością przez Agencję BEOKAY.