Śledź nas

news

Poruszona Ostaszewska komentuje klapsy Rzecznika Praw Dziecka

Opublikowano

w dniu

Na premierze filmu “JA TERAZ KŁAMIĘ” Maja Ostaszewska udzieliła mocnego wywiadu na temat klapsów dla dzieci – to pokłosie wywiadu Rzecznika Praw Dziecka.

Maja Ostaszewska znana aktorka filmowa i teatralna, ale również aktywistka. Maja jest osobą, która nie boi się głośno mówić tego co myśli. Często wykorzystuje to, że jest znaną osobą publiczną do tego by nawoływać i szerzyć dobro. Nie dziwi nas więc fakt jak bezpośrednio wypowiedziała się o Rzeczniku Praw Dziecka, dla którego klaps na pupie dziecka to nie jest bicie!

Dla mnie to jest nie do zaakceptowania.

Polecamy – Elegancka Maja Ostaszewska ze słonecznikiem na premierze “Ja teraz kłamię” 

To prawda, takie słowa w ustach Rzecznika Praw Dziecka są niedorzeczne. Ktoś kto ma działać po stronie wszystkich dzieci, staje przeciwko nim. Jak ktoś kto toleruje dawanie klapsów dzieciom ma stawać w obronie dzieci, które doświadczają przemocy domowej i nie tylko? 

Uważam, że natychmiast powinien się podać do dymisji. – skomentowała Ostaszewska

Mimo, że Rzecznik próbuje się teraz tłumaczyć ze swoich słów to raczej i tak już każdy Polak wyrobił sobie zdanie na jego temat i prawdopodobnie nie jest to dobre zdanie….

Zobacz jak jeszcze Maja Ostaszewska skrytykowała skandaliczne zachowanie Rzecznika Praw Dziecka. Tylko w naszym wideo!

Zobacz także – Kolejne nagie gwiazdy w sieci – mamy zdjęcia!

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Art. 96 ze znaczkiem 1 [Zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci] kodeksu rodzinnego i opiekuńćzego: “Osobom wykonującym władzę rodzicielską oraz sprawującym opiekę lub pieczę nad małoletnim zakazuje się stosowania kar cielesnych.” Ustawodawca nie przewidział jednak sankcji za złamanie tego zakazu. Chciano jedynie zmienić postawę i przyzwolenie społeczne na tego typu zachowania. Nie ma znaczenia czy chodzi o bicie, szturchanie czy klapsy. Jest to PRZEMOC. A jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości: Zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy o Przeciwdziałaniu przemocy w Rodzinie: “o przemocy w rodzinie – należy przez to rozumieć jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób wymienionych w pkt 1, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.” Wiele z nas było bitych mniej lub bardziej, pasem albo czym było pod ręką. Taka była rzeczywistość. Niektórzy twierdzą nawet, że skoro ich okładano pasem i żyją to nic się nie stanie jeśli czasem moje dziecko dostanie klapa w tyłek. STANIE SIĘ. Poniżenie i ból mogą zostać i kłaść się cieniem na całe życie. To porażka rodzica, który jeśli nie umie zatrzymać się w odpowiedniej chwili powinien poszukać pomocy Źródło www.facebook.com/matkaprawnik/ #RzecznikPrawDziecka #wypowiedź #wywiad #MikołajPawlak #GazetaPrawna #prawo #ustawodawca #przepisy #kodeksrodzinnyiopiekuńczy #władzarodzicielska #małoletni #karycielesne #klaps #bicie #przemoc #dzieci #instadziecko #rodzice #wychowanie #opieka #mama #intamateczki #nieinstameteczki #instamama #instamatki @blogojciec @dajemydzieciomsile @matka_prawnik #dajemydzieciomsile #matkaprawnik #blogojciec

Post udostępniony przez ksiegarnia_animos (@ksiegarnia_animos)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Trudno tę wypowiedź skomentować inaczej, niż językiem samego Pana Rzecznika. Biuro Rzecznika Praw Dziecka ————————————————— Panie Rzeczniku Polskich Dzieci, klaps to przemoc. Klaps boli fizycznie i psychicznie. Klaps powoduje, że dziecko czuje się upokorzone, głupie i nic niewarte. Klaps nie uczy i nie “wychowuje”. Klaps najwyżej tresuje. Określanie klapsa jako formy przemocy nie jest wyssanym z palca gadaniem psychologów – w świecie nauki istnieją już tysiące badań nad mózgiem, analiz i opracowań, potwierdzających destrukcyjny wpływ przemocy na człowieka. A dziecko jest człowiekiem. Małym, bezbronnym człowiekiem, którego praw – kiedy zawiodą najbliżsi dorośli – to Pan, Rzecznik Praw Dziecka powinien bronić. Z szacunkiem i nadzieją, że zweryfikuje Pan swoje przekonania, Redakcja dziecisawazne.pl #dzieci #dzieciaki #dziecisawazne #rodzice #rodzicielstwo #rodzicielstwobliskosci #instamatki #instamateczki #prawadziecka #rzecznikprawdziecka #szacunek #milosc #matka #matkapolka #matkawariatka #polskamama #szczesliwedziecko #skarb #mojedziecko #polishmom

Post udostępniony przez @ dziecisawazne

news

Sonia Szklanowska ostro o hejcie na “Raj Mi Daj” Bibi w Hotelu Paradise

Opublikowano

w dniu

przez

sonia

Sonia Szklanowska broniła koleżanki z programu “Hotel Paradise”!

Sonia Szklanowska nagrała piosenkę otwierającą do 3. edycji programu Hotel Paradise “O to raj”. Nagranie utworu umożliwiło jej kontynuowanie kariery wokalnej – dziewczyna właśnie wydała singiel “Iluzja”, który zapowiada jej debiutancką płytę.

HOT NEWS- Księżniczka Beatrycze urodziła – znamy płeć dziecka

Piosenkę do 4. edycji programu nagrała z kolei Bogusia Bibi Brzezińska, także uczestniczka poprzedniego sezonu. Niestety “Raj mi daj” nie spotkało się z wielkim entuzjazmem fanów, a nawet z mową nienawiści w stronę wokalistki.

Sonia jest zachwycona utworem i uważa, że zarówno piosenka i czołówka są bardzo dobre. Szczególnie podkreśla, że kolejna uczestniczka programu dostała taką szansę jak ona, by nagrywać i spełniać swoje marzenia. Czym według niej oba utwory się różnią?

Przede wszystkim”Oto raj” został nagrany tylko przeze mnie, ja nie miałam żadnej osoby w duecie i ma styl rytmiczny, wpada w ucho. Natomiast uważam, że piosenka Bibi i Kamila jest bardziej taka spokojniejsza, ale wcale nie gorsza. Jest po prostu inna, więc uważam, że nie ma co tych dwóch utworów ze sobą porównywać

Co Sonia powiedziałaby hejterom Bibi? Odpowiedź w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Taniec z Gwiazdami: poważne kontuzje uczestników – czy wszyscy wrócą na parkiet?

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Księżniczka Beatrycze urodziła – znamy płeć dziecka

Opublikowano

w dniu

przez

Księżniczka Beatrycze

Księżniczka Beatrycze razem z mężem Edoardo Mapelli Mozzi powitali na świecie pierwsze dziecko.

Brytyjska rodzina królewska cieszy się popularnością na całym świecie, a dramaty Windsorów wzbudzają często niemałe emocje. Oczywiście do najpopularniejszych royalsów należą William i Kate oraz czarne owce rodziny, Harry i Meghan. W cieniu pierwszoligowych królewskich celebrytów pozostają następne wnuki królowej Elżbiety, m.in. księżniczka Beatrycze czy jej siostra Eugenia.

HOT NEWS- Taniec z Gwiazdami: poważne kontuzje uczestników – czy wszyscy wrócą na parkiet?

Kilka miesięcy temy Beatrice jednak skupiła na sobie uwagę mediów, gdy ogłosiła, że jest w ciąży. Księżniczka na oficjalnym Instagramie poinformowała, że razem ze swoim mężem włoskim milionerem Edoardo Mapelli Mozzi oczekują narodzin dziecka jesienią.

Teraz możemy potwierdzić, że kolejne “royal baby” już pojawiło się na świecie. Beatrycze urodziła zdrową córeczkę 18 września w Chelsea and Westminster Hospital w Londynie. W oświadczeniu rodzina królewska napisała:

Dziadkowie i pradziadkowie zostali już powiadomieni o narodzinach pociechy. Rodzina dziękuje szpitalnemu personalowi za wspaniałą opiekę. Jej królewska wysokość i dziecko czują się dobrze, a szczęśliwi rodzice nie mogą się doczekać, aż córka pozna swojego starszego brata 

Przypomnijmy, że Edoardo ma już syna z poprzedniego związku.

Serdecznie gratulujemy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Marianna Schreiber o reakcji męża ministra PiS na udział w Top Model – jak wspomina program?

LONDON, ENGLAND – JULY 08: Edo Mapelli Mozzi and Princess Beatrice, Mrs Edoardo Mapelli Mozzi attend Wimbledon Championships Tennis Tournament at All England Lawn Tennis and Croquet Club on July 08, 2021 in London, England. (Photo by Karwai Tang/WireImage)
LONDON, ENGLAND – JULY 08: Princess Beatrice, Mrs Edoardo Mapelli Mozzi attends Wimbledon Championships Tennis Tournament at All England Lawn Tennis and Croquet Club on July 08, 2021 in London, England. (Photo by Karwai Tang/WireImage)

AW

Kontynuuj czytanie

news

Taniec z Gwiazdami: poważne kontuzje uczestników – czy wszyscy wrócą na parkiet?

Opublikowano

w dniu

przez

Taniec z Gwiazdami

Taniec z Gwiazdami staje się coraz bardziej wymagający!

Przed nami 4. odcinek najnowszej edycji “Tańca z Gwiazdami”, w którym poprzeczka jest postawiona coraz wyżej. Udział w programie to nie tylko dobra zabawa, wspaniałe stroje i atmosfera, ale też mordercza praca. Gwiazdy pod skrzydłami swoich tancerzy trenują codziennie i to po kilka godzin, bo w odcinku na żywo nie ma mowy o powtórkach. Choć ze studia, w którym realizowane jest show, wychodzą około północy, następnego dnia od rana ponownie ubierają buty do tańca i uczą się kolejnych choreografii.

HOT NEWS- Marianna Schreiber o reakcji męża ministra PiS na udział w Top Model – jak wspomina program?

Intensywny wysiłek fizyczny bardzo często łączy się z kontuzjami, które coraz częściej zaczynają dotykać uczestników. Iza Małysz odczuwała bardzo silny ból pleców, po 3. odcinku mówiła:

Jestem po wizycie u najlepszego specjalisty w Warszawie. Dostałam leki. Teraz czekamy na rozwój wydarzeń

Z kolei Sylwia Bomba doznała bardzo poważnego urazu i podczas poprzedniego odcinka tańczyła w towarzystwie ogromnego bólu. Celebrytka nie dała po sobie poznać, że ma pęknięte dwa żebra, co potem wyszło na prześwietleniu. Mówiła:

Ani przez moment nie zastanawiałam się, czy rezygnować z udziału w programie. Ja jestem fighterka i walczę do końca

Nie tylko gwiazdy nabawiły się kontuzji, ale również tancerze! Jakub Lipowski, który tańczy z Kingą Sawczuk przyznał w rozmowie z portalem Pomponik, jak wyglądają przygotowania kolejnej choreografii. Nie obyło się bez bólu:

Role się odwróciły i teraz to ja jestem uczniem. W 4. odcinku „Tańca” zaprezentujemy z Kinią modern jazz, a to styl, którego w ogóle nie znam. Dzisiejszy trening zakończył się urazem ręki, nogi i stłuczeniami

Kinga dodała:

Ja póki co mam tylko siniaki na nogach, a to dopiero początek naszej przygody z nowym układem choreograficznym

Póki co żaden z uczestników nie poddał się pomimo kontuzji. Jak im pójdzie przekonamy się już dziś o 20:05 w Polsacie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ- “The Voice of Poland”: wstrząsające wyznanie uczestniczki – prawie straciła życie

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Marianna Schreiber o reakcji męża ministra PiS na udział w Top Model – jak wspomina program?

Opublikowano

w dniu

przez

Marianna Schreiber

Marianna Schreiber wywołała wiele kontrowersji swoim udziałem w Top Model.

Marianna Schreiber jako nieliczna z uczestników Top Model wywołała spore kontrowersje. Wszystko przez jej męża Łukasza Schreibera, który jest ministrem z ramienia PiS w rządzie Mateusza Morawieckiego. Co więcej, kobieta przyszła na casting, nie mówiąc o tym mężowi. Warto przypomnieć, że partia rządząca stara się zamknąć stację, w której jest emitowany program, poprzez Lex TVN. W ostatnim odcinku “Top Model” żona ministra odpadła, ale nadal pozostaje na językach.

HOT NEWS- “The Voice of Poland”: wstrząsające wyznanie uczestniczki – prawie straciła życie

W rozmowie z naszym portalem Marianna przyznała, że mąż nadal nie pochwala jej decyzji o udziału w programie.

Nie do końca pozytywnie, jednak stara się mnie wspierać z całych sił, chociaż jest mu bardzo trudno, bardzo ciężko

Mimo to, Marianna bardzo dobrze wspomina udział w “Top Model” – była to dla niej przygoda życia, która zmieniła ją na zawsze. Co najlepiej zapamięta?

Myślę, że moment, kiedy wyszliśmy całą grupą na sesję z końmi. To był taki przełomowy moment, który mnie otworzył już tak na 100%

Czy podejście męża do TVN się zmieniło? Modelka odpowiada w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Kris Florek o drodze do sławy w Holandii – teraz ma pomysł dla Rinke Rooyens

Fot. Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

HITY