Śledź nas
'

news

Państwo nie chciało pomagać dzieciom w Polsce – zrobiła to Dominika Kulczyk

Dominika Kulczyk zrobiła to, co powinien zrobić rząd!

Dominika jest córką zmarłego 3 lata temu najbogatszego człowieka w Polsce Jana Kulczyka. Z jej inicjatywy w 2013 roku powstała Kulczyk Fundation, organizacja dobroczynna, która współpracuje z polskimi i zagranicznymi organizacjami pozarządowymi. Dominika wielokrotnie osobiście podróżowała do najbiedniejszych zakątków ziemi, by tam pomagać dzieciom i najuboższym.

HOT NEWS- Nieczyste zagrywki w Big Brotherze – Przemek po wyjściu z willi zdradza, co knuł

Teraz jej wsparcie było potrzebne w Polsce. Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży powstał, by pomagać najmłodszym, którzy potrzebują wsparcia i profesjonalnej pomocy. Średnio 18 osób dziennie dzwoniło na linię  116 111 w związku z myślami samobójczymi lub konkretnymi planami odebrania sobie życia. Od początku działania telefonu z pomocy skorzystało 1 mln 236 tys potrzebujących. Aż 1,6 tys. razy policja musiała podjąć interwencję w sytuacjach zagrożenia życia. 

Te liczby świadczą o tym, jak bardzo ta pomoc jest potrzebna. Niestety od 3 lat Telefon działa bez dofinansowania z budżetu państwa i znalazł się na skraju zapaści finansowej. Dlatego Dominika Kulczyk postanowiła wesprzeć organizację datkiem w wysokości nie bagatela 1,65 mln zł! Dodatkowo Szymon Hołownia zebrał w mediach społecznościowych kolejne 350 tys., co pozwoli fundacji działać przez kolejny rok. 

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której dorośli ludzie mogliby pozwolić na to, żeby dzieci nie były wysłuchane. Naszym obowiązkiem jest być dla nich, a to znaczy, że dzieci trzeba słuchać. Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży to organizacja, którą cenię i podziwiam. Dlatego moja reakcja na jej problemy, była tak szybka

Piękny gest? My jesteśmy pod wrażeniem!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Walczącą o prawa człowieka Saszan zaatakowana przez homofobów – co się stało?

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Together with @Szymon.Holownia, we paid a visit yesterday to fantastic people who provide children with love, care, and strength. They are the employees of the 116 111 Helpline for Children and Youth run by the @dajemydzieciomsile Foundation. Thanks to the funds collected from the fundraising organized by Szymon, and the support from @KulczykFoundation, in 2020 the helpline will operate round the clock. I can’t imagine a situation in which adults – seemingly responsible and wise – allow children not to be heard, while they are the most important thing. It is not easy to be a responsible person, but we should do everything so as to learn how to do it. Children need to be listened to. Only in this way can we respect their dignity and help them in a way they really need it, and not in a way we think they need it. After all, the responsibility of adults does not end with their loved ones only. It’s amazing that there is someone who understands this so well. — Razem z @Szymon.Holownia złożyliśmy wczoraj wizytę fantastycznym ludziom, którzy dają dzieciom miłość, opiekę i siłę. To pracownicy Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 prowadzonego przez Fundację @dajemydzieciomsile Dzięki funduszom ze zbiórki zorganizowanej przez Szymona i wsparciu ze strony @KulczykFoundation, w 2020 r. Telefon będzie działał całodobowo. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której dorośli – ludzie wydawałoby się odpowiedzialni i mądrzy, pozwalają na to, że dzieci nie zostają wysłuchane. A one są przecież najważniejsze. Nie jest łatwo być osobą odpowiedzialną, ale należy robić wszystko, żeby się tego nauczyć. Dzieci trzeba słuchać. Tylko tak możemy uszanować ich godność i pomóc im tak, jak tego naprawdę potrzebują, a nie tak, jak nam się wydaje, że potrzebują. Bo przecież odpowiedzialność dorosłych nie kończy się jedynie na ich najbliższych. Dobrze, że jest ktoś, kto tak doskonale to rozumie. #DajemyDzieciomSile #TelefonZaufania #116111 #Fundacja #KulczykFoundation #SzymonHolownia #Pomoc #Pomagamy

A post shared by Dominika Kulczyk (@dominikakulczyk) on

news

Łukasz aresztowany zaraz po wyjściu z Big Brothera! Co zrobił?

łukasz
Łukasz miał niespodziewaną przygodę po wyjściu na “wolność”!

Dom Wielkiego Brata w pewnym stopniu przypomina więzienie – grupa obcych sobie ludzi jest zamknięta na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Na szczęście w willi nie trzeba siedzieć długo i można ją opuścić na własne życzenie. W wielu przypadkach jej mieszkańcy muszą wyjść z domu niedobrowolnie. Tak było w przypadku Łukasza, który właśnie odpadł z programu!

HOT NEWS- Zjedz Qczaja! Przystojny trener ćwiczy w kuchni i gotuje dla swoich fanów

Korzystając z nowo nabytej wolności, Łukasz udał się wieczorem na miasto. W trakcie spaceru po Warszawie, radiowóz policyjny zajechał mu drogę i oficerowie wciągnęli go do auta. Na początku w ogóle nie chcieli powiedzieć, za co go aresztowali! 

Ja mówię ludzie dajcie mi spokój, 2 godziny temu wyszedłem z Big Brothera!

Jego odpowiedź bardzo ich zdziwiła, ale po sprawdzeniu wszystkich dokumentów, po 10 minutach go wypuścili. Co ciekawe zadali też wiele pytań na temat Big Brothera!

Czy byli fanami? Odpowiedź w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Reni Jusis wspiera lokalne – odwiedziła Local Days by Mercure

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Łukasz opowiada o pierwszych godzinach po wyjściu z Domu Wielkiego Brata 🚔🙊 #bigbrother #bigbrotherpolska #bigbrother2019 #bigbrothertvn7 #wielkibrat

A post shared by Big Brother TVN 7 (@bigbrother.tvn7) on

 

Kontynuuj czytanie

news

Gosia z “Big Brothera” ironicznie ocenia program Janachowskiej

Gosia Szmal z “Big Brothera” ironicznie oceniła program Izabeli Janachowskiej – dlaczego?

Małgorzata Szmal z programu “Big Brother”, zawodowo zajmuje się organizacją ślubów. Po jej wyjściu z domu Wielkiego Brata, w wywiadzie dla naszego portalu opowiedziała nam jakie klientki mają wymagania i jak ocenia program Izabeli Janachowskiej o tematyce ślubnej. Szczera Gosia otwarcie przyznała, że ogląda ten program, a czasami nawet musi. Powiedziała też coś na temat samej prowadzącej:

Dla mnie to jest pani prowadząca program. Czy ona ma w tym jakąś wiedzę? Nie wiem, Ona jest tancerką. Może ją nabyła… ja z resztą niejednokrotnie poruszałam to w programie, że oczywiście oglądam ten program, ale głównie dlatego, że muszę. Oczywiście bardzo często łapię się za głowę jak to widzę – to jest ładna dziewczyna, która ma prowadzić program

Spodziewaliście się takiej wypowiedzi?

Polecamy – Agata Duda kontra Melania Trump – Dorota Goldpoint ocenia styl

Gosia stwierdziła, że nie ocenia Izabeli pod kątem profesjonalizmu i tego co robi, bo:

wiem, że ma od tego sztab ludzi, którzy tą robotę odwalają za nią i tyle

Uczestniczka “Big Brothera” stwierdza, że na pewno dużo czerpie z tego programu, a w szczególności panie młode, które mówią:

a widziała Pani u Janachowskiej, bo oni tam mieli taką ściankę i ja też bym taką chciała…

Podobno taka przyjemność u Gosi kosztuje 4 tysiące! Sprawdź co jeszcze Małgorzata Szmal powiedziała w naszym najnowszym wideo na temat Izabeli Janachowskiej i jej programu.

Zobacz również – Łukasz Stawicki z “Big Brothera” kąśliwie o Politykach

Fot. Screen z Instagram

Kontynuuj czytanie

news

Uroczysta premiera filmu “Ikar. Legenda Mietka Kosza” – sprawdź, kto się pojawił

ikar
“Ikar. Legenda Mietka Kosza” przyciągnęła największe gwiazdy!

15 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Białej Laski, święto osób niewidomych i niedowidzących. Twórcy filmu rozpoczęli współpracę z Fundacją Katarynka, dzięki czemu pokaz odbył się a audiodeskrypcją. Była to pierwsza w Polsce premiera filmowa dostosowana do osób niewidomych! Film “Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reżyserii Macieja Pieprzycy został uhonorowany Srebrnymi Lwami, podbił serca widzów i krytyków na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni! Zdobył aż 6 nagród w Konkursie Głównym oraz Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanej produkcji.

HOT NEWS- Zjedz Qczaja! Przystojny trener ćwiczy w kuchni i gotuje dla swoich fanów

Film opowiada historię Mieczysława Kosza, genialnego muzyka i nietuzinkowej postaci. To film o narodzinach wielkiego talentu, niespodziewanych zbiegach okoliczności, poszukiwaniu szczęścia i miłości. Muzyk był mistrzem jazzowych improwizacji. Pozostawił zaledwie jeden album, ale mimo to stał się legendą. Wystąpił na uznawanym za najbardziej prestiżowy festiwalu jazzowym w Montreux, grał w paryskich klubach jazzowych i najlepszych salach koncertowych. Był podziwiany przez największych muzyków i publiczność. Osiągnął to wszystko, choć był niewidomy!

W roli głównej wystąpił wybitny aktor młodego pokolenia Dawid Ogrodnik, obok niego na ekranie zobaczymy Justynę Wasilewską, Piotra Adamczyka, Jacka Komana, Jowitę Budnik i dawno niewidzianą na dużym ekranie Maję Komorowską. Za stronę muzyczną filmu był odpowiedzialny Leszek Możdżer. 

Premiera filmu już 18 października, której towarzyszy wydawnictwo książkowe o tym samym tytule i muzyka z filmu w wykonaniu Leszka Możdżera. Już teraz obejrzyjcie zwiastun filmu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Reni Jusis wspiera lokalne – odwiedziła Local Days by Mercure

Kontynuuj czytanie

news

Łukasz Stawicki z “Big Brothera” kąśliwie o Politykach

Łukasz Stawicki po opuszczeniu domu Wielkiego Brata wypowiedział się na temat wyborów parlamentarnych 2019r. – jest zadowolony z wyników?

Łukasz Stawicki, który odpadł z programu “BB” 13 października, w dniu wyborów parlamentarnych. Łukasz, 37 – letni miłośnik poezji, w wywiadzie dla naszego portalu przeAmbitni.pl, powiedział nam czy jest zadowolony z wyników i co sądzi o wyborach w naszym kraju. Czy przez tę wypowiedź Łukasz jasno określił za którą partią jest i na kogo głosował?

Ja jestem bardzo szczęśliwy, to znaczy nie przewidywałem, że partia rządząca nie wygra – było pewne, że wygra. Powiększyli swoje tak jakby prowadzenie i też mnie wcale to nie dziwi, nie dziwi mnie to, że Platforma Obywatelska, że jej spadło, spadło jej z różnych powodów. Cieszę się, że moi weszli – jest jedna partia, z którą sympatyzuję… cieszę się, że się dostali. Dostali się też inni, więc tak naprawdę się zrobi ciekawie

Polecamy – Damian Kordas wyznał, kto pomaga mu w “TzG” – będziecie zaskoczeni

Stawicki ma nadzieje, że Opozycja będzie potrafiła się dogadać i zrobi coś konstruktywnego w naszym kraju dla ludzi. Łukasz otwarcie twierdzi, że nikogo nie oszukuje i każdy kto oglądał “Big Brothera”, wie za kim jest i czym się zajmuje:

lubię, chcę i będę pomagał ludziom jeśli będzie taka możliwość… nadal będę chciał działać na rzecz swojego miasta.

Łukasz otwarcie wypowiedział się też na temat PiS-u:

pomimo to, że się nie zgadzam w wielu kwestiach z rządzącymi, bycie totalną opozycją i mówienie, że Oni robią wszystko źle, to jest… głupotą

Zaskoczeni? Sprawdź w naszym najnowszym wideo, co jeszcze powiedział Łukasz na temat jego poglądów politycznych!

Zobacz również – Gosia Szmal z “Big Brother” ujawnia prawdę. Miały z siostrą tajny znak?

Kontynuuj czytanie
Reklama Enter ad code here

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością przez Agencję BEOKAY.