Śledź nas

news

Piotr Lato wydał płytę po 20 latach – brał udział w pierwszym Big Brotherze

Opublikowano

w dniu

lato

Piotr Lato zaprosił do współpracy wielu popularnych muzyków!

Piotr Lato próbował swoich sił w wielu programach telewizyjnych, m.in. pierwszej edycji Big Brothera, Idolu czy The Voice of Poland. To pozwoliło mu nawiązać wiele przyjaźni muzycznych, m.in. ze Zbigniewem Hołdysem. Ten podarował mu swoją gitarę i pomógł muzycznie. Gitary, jak sam mówi, nigdy nikomu nie odda, choć wielu chciało ją odkupić płacąc spore pieniądze. 20 lat później Piotr w końcu spełnił swoje marzenie i wydał debiutancki album „Dust Bowl Desert Night Fantasies”.

HOT NEWS- Monika Zamachowska jest już w nowym związku – para nie kryje się z uczuciem

Album premierę miał 28 maja za pośrednictwem portali streamingowych, m.in. Spotify, Tidal czy Apple Music. “Dust Bowl Desert Night Fantasies” jest emanacją autora do muzyki i zaspokoi gusta nawet najbardziej wybrednych słuchaczy. Zaskakujący wokal, klimat i duża wrażliwość artystyczna to znaki charakterystyczne wydawnictwa. Sam autor dodaje:

Jak skomentować coś o czym marzyło się, do czego dążyło przez niemal 20 lat? Cóż, to nie jest płyta rozrywkowa. To zdecydowanie płyta nocna, hołd złożony nocy i tej pięknej wolnej od nadmiaru cywilizacji przestrzeni

Płyta jest esencją pracy autora, na której znalazło się 14 utworów. Wszystkie powstały w momentach, jak je nazywa, niewymuszonych. Co ciekawe, Lato do współpracy zaprosił aż 35 muzyków, wśród nich znaleźli się artyści z najwyższej półki oraz ci zupełnie nie znani. Tutaj trzeba wymienić takich twórców jak: Robert Cichy, Anna Serafińska, Maciej Wasio, Jurek Zagórski, Endy Yden, Gabriel Fleszar i jego muza Karolina Charko. Autor przyznaje:

Mam wrażenie, że troszkę w dzisiejszych czasach zbyt szybko, zbyt łatwo rzeczy nam przychodzą i na zbyt krótko zostają….oczywiście mówimy nie o pasjonatach tylko o życiu codziennym. Wszystko masz w sekundę, na zawołanie, na pstryknięcie palcem – i w sumie nie jest to złe ale jednak delikatnie marginalizuje czy nawet deprecjonuje to czasami wartość rzeczy. Pewnie to również jest jakiś faktor w tym moim podejściu, żeby zrobić coś inaczej. Skorzystać z sytuacji, gdy nie mam nad sobą decydentów i słusznych strategii marketingowych.

Dalej mówił:

Przemiał artystów jest tak dynamiczny, że nawet nie da rady zauważyć co się pojawia, trzask prask, następny, 40 000 debiutów dziennie … i ja jestem jednym z nich ale chciałbym poszukać odbiorcy zaangażowanego, zaproponować mu coś więcej niż empik, zaprosić do siebie na dłużej, przekonać, że będziemy mogli na sobie polegać, budować więź, długofalową, że nie zostawię go po drugiej płycie a on / ona będzie chciał/chciała więcej. Tu oczywiście ogromną rolę gra muzyka ale też podejście. Dlatego też album przez pierwszy okres od momentu, gdy został ukończony i wyprodukowany dostępny był tylko dla uczestników akcji crowdfundingowej, w specjalnej wersji DeLux. Przyszedł czas na rozpowszechnienie go szerzej.

Posłuchajcie nowego wydawnictwa Piotra!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Baryza, Madzia Wójcik i Stifler promują One Night Squad na konferencji [zdjęcia]

Piotr Lato IDOL IV – koncert fina³owy 1 Warszawa, 23 kwietnia 2005 r. fot. Cezary Piwowarski/ZOOM

FOT. Materiały prasowe

AW

news

Sprawdź! Kto wystąpi podczas tegorocznej edycji Sunrise 2024?

Opublikowano

w dniu

przez

Sunrise Festival 2024, jedno z najważniejszych wydarzeń muzyki elektronicznej w Polsce, zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna edycja odbędzie się tradycyjnie w Podczelu, nad pięknym polskim wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Festiwal, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca, zapowiada się na niezapomniane muzyczne doświadczenie.

Line-up Pełen Gwiazd

Sunrise Festival 2024 przyciąga fanów z całego świata dzięki imponującemu line-upowi, który obejmuje zarówno legendy muzyki elektronicznej, jak i wschodzące gwiazdy. Organizatorzy zapowiedzieli występy takich gigantów jak:

Boris Brejcha – niemiecki twórca gatunku high-tech minimal, zyskał ogromną popularność dzięki swojemu unikalnemu brzmieniu i charakterystycznym maskom, które nosi podczas występów. Jego sety to prawdziwa podróż przez różnorodne dźwięki i rytmy, które wciągają słuchaczy od pierwszych chwil.

Armin van Buuren – holender jeden z najważniejszych DJ-ów i producentów muzyki trance, znany jest z niezwykle energetycznych setów, które porywają publiczność na całym świecie. Jego muzyka łączy emocjonalne melodie z potężnymi bitami, tworząc niezapomniane doświadczenia na festiwalach.

Aly & Fila (Egipt) – specjalizują się w muzyce trance, tworząc utwory pełne emocji i euforycznych melodii. Znani z niezwykle emocjonalnych setów, często współpracują z wokalistami, tworząc wyjątkowe doświadczenia muzyczne.

Lilly Palmer to utalentowana DJ-ka i producentka muzyki techno z Niemiec, która zdobyła uznanie na międzynarodowej scenie muzycznej dzięki swoim energetycznym i mrocznym setom. Jej unikalne brzmienie łączy głębokie basy, hipnotyzujące melodie i dynamiczne rytmy, tworząc niezapomniane muzyczne doświadczenia.

Sunrise Festival 2024 zapowiada się na wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnie miłośników muzyki elektronicznej z całego świata. Znakomity line-up, liczne atrakcje i wspaniała atmosfera Kołobrzegu sprawią, że każdy uczestnik przeżyje niezapomniane chwile. Przygotujcie się na trzy dni pełne muzyki, tańca i pozytywnych emocji!

Szczegółowy Line up dostępny jest na oficjalnej stronie Sunrise.

Kontynuuj czytanie

news

Małgorzata Rozenek TWARDO o posłach PSL i adopcji DZIECI przez GEJÓW i LESBIJKI!

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Katarzyna Dowbor odpowiada hejterom: “ZA STARA” do “Pytania na Śniadanie” TVP?

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Małgorzata Rozenek o maturze syna oraz odejściu z Dzień Dobry TVN

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością