Śledź nas
'

news

Kinga Rusin apeluje do Ministra Kultury przeciwko “krwawej zabawie” [drastyczne zdjęcia]

Kinga Rusin zabrała głos w ważnej sprawie! Dziennikarka wystosowała apel do Ministra Kultury protestując przeciwko krwawej tradycji…

Kinga Rusin należy do gwiazd, którym na sercu leży dobro środowiska oraz los zwierząt. Tym razem dziennikarka zaprotestowała głośno przeciwko pewnej krwawej tradycji, jaką jest kultura myśliwska. Na swoim Instagramie Kinga Rusin opublikowała protest, w którym wzywa Ministra Kultury do tego, by nie wpisywać myśliwstwa na listę dziedzictwa UNESCO.

ZOBACZ – Mocne oświadczenie Boruca – ma dość kłamstw w sprawie alimentów

Polacy są przeciwni wpisywaniu krwawej „kultury” myśliwskiej na listę dziedzictwa UNESCO!!! Wolelibyśmy, żeby na tej liście znalazły się nasze osiągnięcia związane z ochroną przyrody, a nie z jej unicestwianiem.

Co więcej Kinga Rusin nadmieniła, że w ramach tego protestu do Ministra Kultury wysłano już ponad 26 tysięcy listów wyrażających głośny sprzeciw! Jak sama podkreśla, skala tego zjawiska jest ogromna, ponieważ tylko w poprzednim sezonie łowieckim życie straciło ponad milion dwieście tysięcy dzikich zwierząt a drugie tyle zginęło w męczarniach w wyniku niecelnych strzałów.

POLECAMY – KRYSYS czy CIĄŻA? Mocne słowa Karoliny i Piotra Kraśko

Ogromnej większości Polaków jest wstyd, że w naszym kraju ktokolwiek szczyci się tym że strzela do niewinnych, dziko żyjących zwierząt, patroszy je, często na oczach dzieci, wiesza sobie w domu ich głowy, i urządza z tego powodu suto zakrapiane fety! 

Pod protestem, który zamieściła Kinga Rusin dziennikarka wstawiła także bardzo drastyczne zdjęcia z polowań, na których widać dumnych myśliwych, pozujących przy swoich ofiarach a także niewinne dzieci, które przyglądają się tej tradycji. Pod jej apelem znalazł się także link do petycji, w której można przyłączyć się do wspólnego apelu.

HOT NEWS – Już jest! Mamy okładkę polskiego wydania “Vogue Uroda”!

View this post on Instagram

Panie Ministrze Kultury, czy widzi Pan te komentarze pod poprzednim postem!? Polacy są przeciwni wpisywaniu krwawej „kultury” myśliwskiej na listę dziedzictwa UNESCO!!! Wolelibyśmy, żeby na tej liście znalazły się nasze osiągnięcia związane z ochroną przyrody, a nie z jej unicestwianiem. Jutro mija termin wydania przez Pana Ministra rekomendacji w tej sprawie. Wysłaliśmy do Pana, do tej pory ponad 26,5 tysiąca listów z naszym stanowczym NIE dla dawania myśliwym jakichkolwiek dodatkowych przywilejów, czy honorów. Ogromnej większości Polaków jest wstyd, że w naszym kraju ktokolwiek szczyci się tym że strzela do niewinnych, dziko żyjących zwierząt, patroszy je, często na oczach dzieci, wiesza sobie w domu ich głowy, i urządza z tego powodu suto zakrapiane fety! W czasach ogromnego społecznego nacisku na ochronę środowiska zabijanie dla rozrywki, trofeów i zaznaczenia własnej dominacji to WSTYD! W poprzednim sezonie łowieckim myśliwi, oficjalnie, pozbawili życia ponad miliona dwustu tysięcy dzikich zwierząt, a drugie tyle zginęło w męczarniach po niecelnych strzałach. Polacy woleliby, żeby nasze polskie lasy, których wszyscy jesteśmy właścicielami, to nie było El Dorado dla małej grupy uprzywilejowanych posiadaczy broni. Mamy prawo, my wszyscy, jako właściciele, decydować co się w polskich lasach dzieje. To co wyrabia się obecnie w Polsce z ochroną środowiska woła o pomstę do nieba. Mamy nadzieję, że swoją decyzją nie stanie się Pan twarzą takiego stanu rzeczy. Polacy mówią NIE kulturze śmierci! Polacy mówią NIE dewastacji polskiej przyrody. Polacy oczekują takiego samego stanowiska od Pana, Panie Ministrze. Ps. Dziękuję za ponad tysiąc sześćset komentarzy pod poprzednim postem na insta i fb i podpisy pod listem do Ministra Kultury. Jesteście WIELCY!!! Dla takich jak Wy założyliśmy profil @zielone_serca . Dołączcie koniecznie! I pamiętajcie, akcja cały czas trwa! Można wchodzić na aktywny link w moim bio albo wpisywać w Google https://petycja.pracownia.org.pl/akcja/nie-dla-krwawej-kultury-lowieckiej i wysyłać listy do Ministra. Niech jutro rano, zanim ogłosi swoją decyzję, zobaczy ilu ludzi mówi stanowcze NIE krwawej kulturze łowieckiej.

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

View this post on Instagram

NIE CHCEMY TAKIEJ TRADYCJI! To nie żart: myśliwi chcą wpisania „polskiej tradycji łowieckiej” na listę dziedzictwa UNESCO! Popatrz na załączone tu przeze mnie zdjęcia i sam zdecyduj czy się na to zgadzasz. Jeżeli nie, KONIECZNIE weź udział w naszej akcji! Podpisz się pod tym listem: https://petycja.pracownia.org.pl/akcja/nie-dla-krwawej-kultury-lowieckiej Wpisz w Google albo wejdź w aktywny link w opisie mojego profilu. Mamy czas tylko do środy (10.07)! Zalejmy skrzynkę mailową Ministra Kultury i Dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Niech poznają naszą opinię! Są nas miliony, którzy sprzeciwiamy się krwawej masakrze zwierząt żyjących w polskich lasach, a co dopiero nazywania tego „kulturą i tradycją”! Zabijanie dla zabawy, dla trofeów, dla zaznaczenia swojej dominacji to zwykły sadyzm! Zapraszam na @zielone_serca tam więcej szczegółów i opinie ekspertów o tym tragicznym pomyśle. Za komentarz niech posłużą statystyki z poprzedniego sezonu łowieckiego. Zobaczcie na jaką skalę morduje się w Polsce dziką zwierzynę, w tym dzikie ptactwo! Przeczytajcie i podajcie dalej! W czasach dewastacji środowiska naturalnego bycie myśliwym to wstyd a nie powód do dumy! Ostatnie dostępne dane "Sprawozdanie łowieckie za 2017/18" + dane GUS (włącznie z LP, za ten sam okres) Dane PZŁ + LP = wykazane w GUS Daniele 9,5 tys. Jelenie 94,4 tys. Sarny 214,8 tys. Dziki 341,4 tys. Lisy 154,5 tys. Zające 102,4 tys. Kuropatwy 2,1 tys. Dzkie kaczki 82,05 tys. i inne Dzikie ptaki: 220.140 tys. (wg. oficjalnych statystyk) + kilkaset tysięcy rannych (badania wskazują na od 30% populacji kaczek krzyżówek i dzikich gęsi, to 10-krotność oficjalnie wykazanej skali odstrzału) W sumie: nie latających zwierząt: 801.800 tys. (duże zwierzęta + małe drapieżniki) Łącznie = 1223.940 + ranne, "postrzałki" MILION DWIEŚCIE DWADZIEŚCIA TRZY TYSIĄCE DZIEWIĘĆSET CZTERDZIEŚCI dzikich zwierząt i dzikich ptaków zostało tylko w zeszłym roku zamordowanych w polskich lasach i na polskich łąkach. Niewykluczone, że drugie tyle umierało w męczarniach w wyniku niecelnych strzałów i odniesionych ran! WSTYD!

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

View this post on Instagram

Psia mama😉

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

View this post on Instagram

Uwaga!!! Leśnicy i Ministerstwo Środowiska znów planują MASAKRĘ w PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ😤!!! CHCĄ WYCIĄĆ blisko 100 000 DRZEW w tym STULETNIE !!!!!!!!!! W 2017 już wycięli tam nielegalnie 200 TYS.(!) m3 drzew, w tym w najcenniejszych, ponad stuletnich drzewostach! Kto na tym zarabia? Gdzie idą te pieniądze? Kto to rozliczy? Te drzewa nie odrosną w rok, a dewastacja całkowicie zaburzy naturalne procesy w Puszczy, nie mówiąc o utracie siedlisk zwierząt i stratach nie do odrobienia dla środowiska i dla polskiego dziedzictwa przyrodniczego!!! Czy liczy się jeszcze coś poza kasą? Kiedy to się skończy!? Kiedy Ministerstwo Środowiska znów będzie chronić a nie dewastować!? Decydenci czują się bezkarni, pomimo tego że ponad 84% Polaków, jak wynika z badań, jest za utworzeniem Parku Narodowego i za bezwzględną ochroną na całym obszarze Puszczy! Teraz Lasy Państwowe robią tam co chcą, mając za nic wiedzę naukową, opinię publiczną, rekomendacje UNESCO i nakazy Komisji Europejskiej nakazujące ochronę przyrody! A Ci, którzy ich popierają tak się spieszą do tej Unii, którą mają za nic (ale pensja w euro już im nie przeszkadza!)… Organizacje ekologiczne złożyły mnóstwo uzasadnionych naukowo uwag do nowych Planów Urządzania Lasu (!) dla Puszczy. Śledźmy co się będzie działo, nie odpuszczajmy, punktujmy, nagłaśniajmy. RATUJMY PUSZCZĘ, ostatni naturalny las Niżu Europejskiego! CAŁA PUSZCZA PARKIEM NARODOWYM!!! #calapuszczaparkiemnarodowym #stopdewastacjipuszczy Poniżej ważne informacje opublikowane przez „Obrońcy Puszczy”. PRZECZYTAJCIE I PODAJCIE DALEJ! Wierzyć się nie chce ale to niestety prawda… 1. Nadleśnictwa planują wyręby na obszarze 1 353,05 ha chronionego siedliska – grądu! 2. Wycinka ma objąć 328,75 ha DRZEWOSTANÓW STULETNICH, wyjątkowo ważnych dla wielu gatunków zwierząt. Jest to niezgodne z Planem Zadań Ochronnych dla obszaru Natura 2000. 3. Leśnicy planują sztuczne nasadzenia drzew na powierzchni 180 ha. Żeby to zrobić, wcześniej zamierzają usunąć z tych terenów naturalnie odnawiający się las. 4. Planowane usuwanie leżących drzew, między innymi z terenu wiatrołomów, zniszczy młode drzewa, które naturalnie pojawiły się w ich sąsiedztwie.

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

 

View this post on Instagram

Eden cd💚…

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Foto. Screen Instagram

 

news

Marta Żmuda-Trzebiatowska na planie “Blondynki” – co czeka nas w kolejnych odcinkach?

Zobacz zdjęcia z planu “Blondynki”. Co czeka nas w kolejnym sezonie?

Już niedługo widzowie będą mogli zobaczyć kolejne odcinki serialu “Blondynka”. Niespełna rok temu Marta Żmuda-Trzebiatowska zastąpiła Natalię Rybicką w roli głównej bohaterki. W najnowszych odcinkach Sylwia będzie musiała zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Właścicielka trzech krów: Afryki, Europy i Azji z pomocą Dawida będzie inseminować krowy. Scena ta wymagała odpowiedniego przygotowania. Jak zdradza sama Marta Żmuda-Trzebiatowska:

Moi dziadkowie mieli dom na wsi, gdzie hodowali domowe ptactwo, mieli świnie, konie i krowy. I muszę przyznać, że te ostatnie budziły we mnie wielki lęk. Wszystko zmieniło się po rozmowach ze specjalistami. Dziś wiem, że krowy to niezwykłe zwierzęta, które czują ludzkie emocje, jeśli ja jestem spokojna, one odpowiadają tym samym.

POLECAMY – Zobacz jak Radek Majdan trenuje z podopiecznymi fundacji AMP Futbol

Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach “Blondynki”? Serialowa Sylwia będzie musiała podjąć ważną decyzję – czy wybaczyć Marcinowi zdradę? A może Jurek postanowi wykorzystać trudną sytuację w ich małżeństwie, zbliżając się do Sylwii? Przekonajcie się sami!

HOT NEWS – Ruszyły zdjęcia do 11. edycji The Voice of Poland – kiedy premiera?

Foto. AKPA/ Screen Instagram/ info prasowa

Kontynuuj czytanie

news

Zobacz jak Radek Majdan trenuje z podopiecznymi fundacji AMP Futbol

Radek Majdan wziął udział w treningu podopiecznych fundacji AMP Futbol. Jak poradził sobie w roli trenera?

Radosław Majdan jako ambasador poprowadził swój inauguracyjny trening z podopiecznymi fundacji AMP Futbol określającymi się jako Futbolowa Banda Warszawa. Grupa ta to pierwsza szkółka piłkarska, której członkowie są dziećmi z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Fundacja ta zapewnia im możliwość bezpłatnego trenowania, organizuje obozy piłkarskie i zawody dostosowane do możliwości podpiecznych.

POLECAMY – #Dare to Be Better: Sisterhood – zobacz nową kampanię Olimpu!

Jedną z atrakcji, jakie cieszą się ogromną popularnością wśród podopiecznych fundacji są spotkania z gwiazdami sportu. Tym razem organizatorzy na wspólny trening zaprosili Radka Majdana, który poprowadził rozgrzewkę, pomagał uczestnikom przy podaniach oraz odpierał ataki z rzutów karnych. Nie zabrakło również słynnego komentatora sportowego, Bartosza Ignacika, który relacjonował przebieg treningu. Swoimi wrażeniami po treningu Radek Majdan podzielił się z redakcją AKPA

Dostałem w kość. Żadnej taryfy ulgowej. Jestem zachwycony umiejętnościami dzieciaków, ich determinacją i precyzją. Od dzieciaków możemy się uczyć szczerości i prawdy. Dzieci są bezkompromisowe, idą jak burza w realizacji swoich marzeń i pasji. Nie ma dla nich żadnych barier w dążeniu do celu, jak się okazuje, także zdrowotnych. Dzieci nigdy się nie poddają, czego im zazdroszczę. Poza tym są świetnymi piłkarzami. Nie mogłem zatem trafić lepiej niż do Futbolowej Bandy.

HOT NEWS – Ruszyły zdjęcia do 11. edycji The Voice of Poland – kiedy premiera?

Poniżej możecie zobaczyć jak Radosław Majdan trenował z podopiecznymi Fundacji AMP Futbol. Świetna inicjatywa!

Foto. AKPA

Kontynuuj czytanie

news

Ruszyły zdjęcia do 11. edycji The Voice of Poland – kiedy premiera?

Jedenasta edycja The Voice of Poland już niedługo pojawi się na ekranie!

Program The Voice of Poland cieszy się ogromną popularnością od lat! Już niedługo widzowie będą mogli ocenić zmagania kolejnych uczestników jedenastej już edycji programu. Kogo zobaczymy w roli trenerów?

ZOBACZ – Gimper szczerze o przeszczepie włosów – ile kosztował go ten zabieg?

Na fotelach trenerskich zobaczymy niezmiennie Michała Szpaka oraz Tomsona i Barona. W roli trenerki wystąpi także Edyta Górniak, która zdecydowała się wrócić do programu po dwóch latach przerwy. Kolejną trenerką, mającą swój debiut w programie The Voice of Poland zostanie Urszula Dudziak, która ma za sobą rolę trenerki w programie “The Voice Senior”. W roli prowadzących zobaczymy z kolei Maćka Musiała i Tomasza Kammela. Premiera jedenastej edycji The Voice of Poland została zaplanowana na 12 września w TVP2. Będziecie oglądać?

POLECAMY – #Dare to Be Better: Sisterhood – zobacz nową kampanię Olimpu!

Foto. Screen Instagram/Jan Bogacz TVP, Info prasowe

Kontynuuj czytanie

news

#Dare to Be Better: Sisterhood – zobacz nową kampanię Olimpu!

Olimp Sport Nutrition startuje z nową kampanią, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim paniom. Szczegóły znajdziecie poniżej!

Kampania Dare to Be Better: Sisterhood zrealizowana przy udziale ambasadorek Olimpu pokazuje prawdziwą siłę kobiecości i tkwiącego w niej potencjału. Siła, kreatywność, przyjaźń, wsparcie to tylko niektóre cechy, jakie próbuje podkreślić kampania Olimpu. W ramach jej pierwszego etapu została przygotowana sesja odzwierciedlająca ideę słynnego już “girl power”. Wszystko, by pokazać, że przyszłość jest kobietą!

POLECAMY – Wellman, Romanowska i Gwit – te gwiazdy kochają swoje kilogramy

Celem ambasadorek #OlimpGirls jest pokazanie, że bycie kobietą to nie tylko uroda i wdzięk, lecz także siła i zapał do osiągania wymarzonych celów. Koniecznie zobaczcie co przygotowały dziewczyny w ramach kampanii Dare to Be Better: Sisterhood. A według Was w czym tkwi siła kobiecości?

ZOBACZ – Podwójne szczęści Pauli Tumali – jak zareagowała na bliźniaczki?

Foto. Screen Instagram

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością przez Agencję BEOKAY.