Śledź nas

news

Czy to koniec teleturnieju “Jaka to melodia?”?!

Jak wynika z danych wirtualnemedia.pl, teleturniej “Jaka to melodia?” gości przed telewizorami coraz mniejszą liczbę oglądających . Czy to powolny koniec wieloletniej tradycji kultowego show?

Po przejęciu funkcji prowadzącego przez Norbiego, popularność “Jaka to melodia?” zaczęła spadać. Blisko pół miliona widzów, jak wskazują statystyki preferowała teleturniej za czasów Roberta Janowskiego. 

ZOBACZ – Surowe jury!? Kogo boją się Maślak i Zawadzka w “Dance dance dance”?

Jak wynika z danych, z dniem odświeżenia show, czyli od 1 września 2018 roku do 11 lutego 2019 roku wyemitowano 149 odcinków. Średnia oglądalność jednego z najbardziej popularnych programów na TVP 1 wyniosła 1,57 mln osób. Statystyki te, jednoznacznie pokazują, że blisko pół miliona widzów, nie gości już przed telewizorami jak dotychczas. 

HOT NEWS – Wiemy, kto odpowiada za stylizacje Niny z “Sanatorium Miłości”!

Wraz z początkiem sezonu 2018/2019, produkcja zamierzała odświeżyć formę teleturnieju. Na zmiany nie zamierzał zdecydować się Robert Janowski i oponował przed wprowadzeniem jakichkolwiek rewolucji w strukturę programu. Tym samym, stracił funkcję prowadzącego. Od 1 września 2018 roku zastąpił go piosenkarz Norbi

Czy spadająca popularność “Jaka to melodia?” zwiastuje koniec tego legendarnego show muzycznego?


 

news

Węgorzewska, Zawierucha i Kayah jako ożywione obrazy w spektaklu “Matka”

Inscenizacja została zainspirowana dramatem “Matka” Witkiewicza.

Premiera inscenizowanego czytania dramatu “MatkaStanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii i adaptacji Jakuba Przebindowskiego odbyła się 23 października na scenie Basenu Artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej. W rolach głównych wystąpili Alicja Węgorzewska i Rafał Zawierucha.

HOT NEWS- Pszoniak, Karewicz, Królikowski – wspominamy tych, którzy odeszli w 2020 roku

Zauważony w Hollywood Zawierucha wcielił się w syna głównej bohaterki, Leona. Na scenie i w projekcjach wideo wystąpili też: Natalia Sikora, Krystyna Tkacz, Bogdan Kalus, Martyna Kliszewska, Marek Siudym, Rafał Maserak i Jakub Przebindowski a także zadebiutowała Kayah – w roli Józefiny von Obrock – siostry Janiny Węgorzewskiej. Jakub Przebindowski opowiedział:

Powodów do naszego spotkania jest kilka. Po pierwsze 135 rocznica urodzin Witkiewicza i chociaż rzeczywistość, która nas otacza od wiosny jest dziwna, to mimo wszystko, my ludzie teatru postanowiliśmy uczcić to wydarzenie czytaniem sztuki “Matka”, na dodatek czytaniem, które ma elementy inscenizacji i czerpie z twórczości Witkacego bardzo. Po drugie powód jest niesamowity, niezależny, od rocznicy. Witkacy pisząc sztukę “Matka” nadał bohaterce nazwisko Węgorzewska. Jan Bończa-Szabłowski, ojciec chrzestny tego eksperymentu, podsunął mi pomysł, by Węgorzewską, zagrała nasza wybitna śpiewaczka operowa, aktorka Alicja Węgorzewska. Ten pomysł jest fantastyczny i Witkacy na pewno też by na niego przystał z dużą atencją

Rafał Zawierucha dodał:

Kocham artystyczne eksperymenty! Już samym eksperymentem jest to, że to robimy, miejsce, w którym to robimy i w jakim składzie się spotkaliśmy. Kapitalny zestaw: Natalia Sikora, Kayah!. Ja wymiękam, tak jest pozytywnie. Alicja Węgorzewska, wielka artystka, idealnie pasująca do Witkacego. Przyznam, że Witkiewicza dotykałem już w liceum, a potem na studiach toczyłem z nim jakąś wewnętrzną walkę. Dopiero po kilku latach zaskoczyłem w Witkacego i od tamtej pory uwielbiam jego absurd, abstrakcję i ponadczasowość

Tło do spektaklu tworzą projekcje wideo nawiązujące do słynnych zdjęć, obrazów, portretów Witkacego. Czytanie “Matki” wpisują w obchody 135. rocznicy urodzin pisarza, która mija w tym roku.

Obejrzyjcie zdjęcia z premiery!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Brodzik, Kawka i Sadowski w audio noweli “Czego oczy nie widzą”

FOT. Jacek Kurnikowski/AKPA/

AW

Kontynuuj czytanie

news

Pszoniak, Karewicz, Królikowski – wspominamy tych, którzy odeszli w 2020 roku

odeszli

W tym czasie wspominamy, tych którzy odeszli…

Nadchodzący miesiąc sprzyja melancholii i wspominaniu osób, których już z nami nie ma. W listopadzie pamiętamy również o osobach, które wniosły szczególny wkład do kultury, sztuki, muzyki, filmu, teatru, sportu, nauki czy polityki. W 2020 roku odeszło wyjątkowo wielu aktorów, w tym Paweł Królikowski uwielbiany przez widzów za rolę Kusego w “Ranczu“, pełniący też funkcję prezesa ZASP. Pożegnaliśmy również Emila Karewicza – niezapomnianego Brunnera ze “Stawki większej niż życie”, Jerzego Łapińskiego (Teatr Narodowy), Henryka Łapińskiego (Teatr Ateneum), najstarszego polskiego aktora, 100-letniego Roberta Rogalskiego, znanego z filmu “Pokłosie”, Henryka Boukołowskiego, Ryszarda Ronczewskiego. Po ciężkiej chorobie odszedł też Andrzej Strzelecki, twórca Teatru Rampa, wieloletni rektor PWST oraz wybitny aktor Wojciech Pszoniak (“Ziemia obiecana”, “Danton”, “Wesele”, “Korczak”, “Piłat i inni”, “Austeria”). Kilka dni temu pożegnaliśmy Dariusza Gnatowskiego, serialowego Boczka.

HOT NEWS- Brodzik, Kawka i Sadowski w audio noweli “Czego oczy nie widzą”

Także pożegnaliśmy wiele zagranicznych legend kina: Kirka Douglasa oraz Max von Sydow, odtwórca wielu ról w filmach Ingmara Bergmana. Odeszli również Diana Rigg (“Rewolwer i melonik”, “W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”, “Gra o tron”), Shirley Knight (dwukrotnie nominowana do Oscara), Kelly Preston (żona Johna Travolty), czy Chadwick Boseman.

Polska branża filmowa utraciła również reżysera Jerzego Gruzy, twórcy kultowej “Wojny domowej” i “Czterdziestolatka”, a także bez znanych producentów filmowych Włodzimierza Niderhausa i Barbary Pec-Ślesickiej. Natomiast świat muzyki pożegnał światowej sławy kompozytora muzyki poważnej Krzysztofa Pendereckiego, kompozytora muzyki filmowej Ennio Moricone, śpiewaka operowego Bernarda Ładysza, twórcy “Budki Suflera” Romualda Lipko, Andrzeja Adamiaka – gitarzysty zespołu Rezerwat, Piotra Szczepanika, Ewę Demarczyk, Gienka Loskę, angielskiego muzyka Gordona Haskella, amerykańskiego gitarzystę Eddie Van Halen, amerykańską piosenkarkę Naya Rivera.

W tym roku zmarł też pisarz Jerzy Pilch (“Spis cudzołożnic”, “Pod Mocnym Aniołem”, “Wiele demonów”), literaturoznawczyni Maria Janion, publicystka Józefa Hennelowa, polityk i działacz społeczny Henryk Wujec. Świat żegnał również japońskiego projektanta Kenzo Takadę, amerykańskiego koszykarza Kobe’a Bryanta i 41-letnią brytyjską prezenterkę telewizyjną Caroline Flack, która popełniła samobójstwo.

Wspomnijcie zmarłych w naszej galerii…

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Niestrudzona Martyna Wojciechowska odwiedza zrujnowany Bejrut z ekipą “Kobiety na krańcu świata”

Fot. Akpa

AW

Kontynuuj czytanie

news

Emily Ratajkowski jest w ciąży- zobacz “brzuszkową sesję” modelki

Emily Ratajkowski i jej mąż Sebastian już niedługo zostaną rodzicami. Modelka pokazała swój brzuszek na okładce znanego modowego magazynu- sprawdź

Emily Ratajkowski to sławna modelka z polskimi korzeniami, która współpracuje ze światowymi projektantami i magazynami. Modelka często publikuje zdjęcia na swoim Instagramie, jednak nikt nie spodziewał się wiadomości o ciąży Emily! Już niedługo Ratajkowski wraz z mężem Sebastianem przywitają na świecie swojego potomka. Modelka podzieliła się radosną nowiną na swoim Instagramie, publikując wideo z magazynu Vogue. Pod publikacją posypało się dużo gratulacji ze strony fanów Emily oraz od znanych koleżanek: Hailey Bieber, Kourtney Kardashian i Vanessa Hudgens nie kryją, że cieszą się szczęściem koleżanki.

Polecamy – Maffashion i Sebastian Fabijański zaręczyli się? Opis blogerki zdradził wszystko

Ratajkowski jest dumna ze specjalnego wideo dla magazynu Vogue, w którym eksponuje zaokrąglony brzuszek. Całą sesję udało się zrobić w domu Emily i Sebastiana. Podobają Wam się efekty tej wyjątkowej współpracy?

Dołączamy się do wszystkich gratulacji, życzymy modelce dużo zdrowia, spokoju i czekamy oczywiście na kolejne zdjęcia.

Zobacz również – Horodyńska, Sablewska, Skarbek,…- gwiazdy protestują na ulicach Warszawy

fot. screen z Instagram

Kontynuuj czytanie

news

Brodzik, Kawka i Sadowski w audio noweli “Czego oczy nie widzą”

oczy

Audio nowela “Czego oczy nie widzą” powstała w czasie lockdown’u!

Beata Kawka najlepiej dała się poznać publiczności jako Dona i Tamara Leszczyńskie w lubianym przez widzów serialu “Samo życie”. Aktorka ukończyła warszawską Akademię Teatralną i z powodzeniem zrealizowała kilka spektakli teatralnych. Zakochała się również w reżyserii oraz dubbingu. Z biegiem lat dorobiła się własnego studia dźwiękowego Film Factory Studio, w którym dziś nagrywają największe nazwiska polskiej sceny, filmu, telewizji, dubbingu oraz młodzi, zdolni adepci sztuki aktorskiej, którym z uwielbieniem matkuje. Nic więc dziwnego, że pod jej skrzydła trafiła również jej córka Zuzanna Bernat. Od niedawna jest także prawą ręką swojej mamy, koordynatorem projektów, kierownikiem produkcji i “PR-owcem” zarówno w studiu jak i w prowadzonej przez Beatę Kawkę fundacji FETA.

HOT NEWS- Niestrudzona Martyna Wojciechowska odwiedza zrujnowany Bejrut z ekipą “Kobiety na krańcu świata”

“Młoda” Kawka zadebiutowała w czasie pandemii w monodramie “Jordan” w reż. Doroty Landowskiej na łódzkiej scenie Monopolis, a teraz przyszedł czas na główną rolę w nowym projekcie realizowanym przez Film Factory Studio. Beata Kawka postanowiła wykorzystać z możliwości jakie daje studio dźwiękowe, ale też trafiając w niszę na rynku postanowiła nagrać audionowelę “Czego oczy nie widzą”. Przy okazji zadebiutowała jako reżyser. Główną rolę gra Zuzanna Bernat, a pozostałych rolach usłyszymy m.in: Joannę Brodzik, Katarzynę Pakoskińską, Włodzimierza Pressa, Mariusza Bonaszewskiego, Izę Dąbrowską, Przemysława Sadowskiego, Piotra Gąsowskiego, czy córkę aktora Julkę Gąsowską. Kawka opowiedziała o kulisach powstania projektu:

Jednym z moich pierwszych “niby” chłopaków był Krzyś Kulpiński, który chodził do klasy matematyczno – fizycznej. Przychodził do mnie po lekcjach i wyśpiewywał, grając na gitarze, wiersze, które dla mnie pisał. Dzięki niemu, nie ukrywam, zdałam maturę z matematyki. Po kilku miesiącach nasze drogi się rozeszły, a dokładnie po maturze. Krzyś przestał mi być potrzebny. Cóż byłam wówczas raczej tą interesowną aniżeli romantyczną. Nie mieliśmy kontaktu przez dobrych kilka lat, aż w końcu spotkaliśmy się przypadkiem w Warszawie i okazało się, że Krzysztof jest specjalistą od cyberprzestrzeni. Odnowiliśmy naszą znajomość i zaczęliśmy razem pisać scenariusze, bo to jego wielka pasja. Tak powstał scenariusz filmu fabularnego, który czeka na realizację w szufladzie, a w czasie lockdownu napisaliśmy audionowelę “Czego oczy nie widzą”

Główną bohaterką opowieści jest Ewa, młoda, niewidoma dziewczyna, która wprowadza się do starej kamienicy. Szybko okazuje się, że zarówno dom jak i mieszkańcy skrywają wiele tajemnic. Kawka dodała:

Jestem wielką fanką “Przystanku Alaska”, więc to trochę surrealistyczna opowieść, zawieszona między dwoma światami. Poznajemy mieszkańców, naprawdę bardzo barwne, osobliwe towarzystwo, ale też zamieszkujące kamienicę duchy

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Zamaskowani Kożuchowska, Nowakowska i Królikowski na premierze filmu “Czyściec”

fot. Mieszko Piętka/AKPA

AW

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością przez Agencję BEOKAY.