Śledź nas

news

Dobre skutki kwarantanny – Eva Minge napisała powieść!

eva

Eva Minge nie zwalnia tempa w czasie epidemii!

Podobno William Shakespeare przebywając w kwarantannie napisał “Króla Lear’a”. Twórczą wenę w tym czasie dostała również Eva Minge, która właśnie skończyła swoją drugą powieść! Jej pierwsza książka “Życie to bajka” została wydana w 2015 roku.

HOT NEWS- Agnieszka Chylińska znowu zmieniła fryzurę – nawet wirus jej nie powstrzymał

Okazuje się, że jej powieść powstała już kilka miesięcy temu, ale projektantka nie mogła się zabrać za napisanie ostatniego rozdziału. Dopiero przymusowy wolny czas zmotywował ją do dokończenia książki w 12 godzin! Minge zdradziła również pewne szczegóły:

Będzie mrozić krew w żyłach . Żadnych mądrych myśli i wynurzeń , czysta fabuła , akcja i zdarzenia zahaczające o fakty , choc niby to taka fikcja literacka . Podobno się czyta !

Jesteście ciekawi?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Solidarne Rozenek, Wojciechowska i Wieniawa protestują przeciwko ustawie krzywdzącej Polki – nie dla całkowitego zakazu aborcji

Wreszcie się zebrałam i dokończyłam moja powieść . Ostatni rozdział czekał kilka miesięcy i dzisiaj nadeszedł ten…

Opublikowany przez Evę Minge Poniedziałek, 13 kwietnia 2020
View this post on Instagram

Zamknięci w domach tęsknimy za wszystkim czego doświadczaliśmy w życiu i marzymy o nowych możliwościach ,kolejnych podróżach ,emocjach … Od lat uprawiam życie niezwykle barwne i intensywne . Paleta jego kolorów posiada także czerń i wszystkie ołowiane odcienie . Pamietam o nich ,bo są doświadczeniem i lekcją pokory ale ich nie pielęgnuje . Wracam w te miejsca w swojej duszy ,które kocham , które dają mi siłę aby nadal marzyć . Kocham stan dojrzalej świadomości ale nadal niepoprawny i łobuzerski jak za licealnych lat. Czas nie zawróci ale pojawi się nowy . Dobrym sposobem na podróże w czasach zarazy jest czytanie książek i ucieczka w inny wymiar rzeczywisty . Ja dzięki przymusowemu siedzeniu w domu poza pracą, pisze , dzięki czemu skończyłam moją powieść o wyjątkowej kobiecie . Trochę faktów ,trochę fikcji literackiej i stare jak świat przesłanie ,że warto wierzyć w miłość ale i warto nauczyć się odróżniać szkło od diamentów . To pierwsze boleśnie porani , okaleczy czasem na całe życie . Te drugie istnieją ale trzeba kopać bardzo głęboko . Podarowane bywają bowiem wabikiem i przepustką do cierpienia . Anna nie miała nic, marzyła jak każda z nas o wielkiej miłości…dostała taką…tylko czym okazała się na koniec dnia ? Kim był człowiek ,który odmienił jej życie i w diamentach ukrył koszmar ? Lubię pisać , lata pisałam do szuflady . Teraz postanowiłam pisać aby znowu moc podróżować po zakamarkach ludzkiego serca, przyglądać się temu co w życiu widziałam , przeżyłam lub ktoś mi opowiedział . Mieszam to z moja wyobraźnia i zabijam czas ,który staje się w tej pustej przestrzeni ciężarem . Czas pytań bez odpowiedzi i granicy jego panowania . Maluje w swojej głowie krajobrazy , projektuje i stawiam przestrzenie , w których stworzeni przeze mnie lub przywołani ludzie odgrywają swoje życie . Zaglądam tam gdzie najtrudniej dotrzeć i staram się aby moja wizja była czytelna tak w formie jak i przekazie . Nie uprawiam pisania poetyckiego , nie daje żadnych haseł i sposobów na poprawę świata . Pokazuje jaki świat zauważyłam i dlaczego tak często ,ci którzy w nim żyją chcą go ukryć . Anna przejdzie przez biedę , zatrzyma się chwile w obłędnym bogactwie …wróci do….❤️

A post shared by Eva Minge Priv (@eva_minge) on

View this post on Instagram

Kiedy wpadłam na pomysł promowania polskich marek ,moj syn @oscarminge stwierdził ,że powinnam traktować świat globalnie .I tak go traktuje . Wychowana biznesowo na świecie ,doskonale pamietam ,ile siły i samozaparcia potrzebowałam ,żeby wedrzeć się na lokalne rynki . W odróżnieniu do Pokski świat bardzo mocno wspiera swoją lokalną przedsiębiorczość . I słusznie ,bo co jakaś Polka będzie im rynek wydzierać . Moj pierwszy post dotyczył jednak giganta i to takiego ,który nie ucierpi na epidemii ,bo produkuje spożywkę. Pomyślałam sobie ,ze AVE POLSKA powinno dotyczyć tych firm i produktów ,które nie dysponują budżetami reklamowymi ,nie uświadczysz ich produktów w telewizji i na innych nośnikach . Bo jeżeli pomoc ma być skuteczna ,to podarowana dla tych ,którzy rzeczywiście tej pomocy potrzebują . Kochani jeżeli jesteście w trudnej sytuacji ,macie dobry produkt ,polski ,wart pochylenia się nad nim i rekomendacji ,to śmiało piszcie . Nie wiem czy odczytań wszystkie wiadomości ale będę się starać . Obiecuje także pokazywać moje własne odkrycia i rekomendować ,to co faktycznie jest godne polecenia .Nie ma mowy o wykluczeniu marek światowych ale te,które stać na eksport do Polski maja swoje kampanie reklamowe ,agencje pr ,budżety i strategię. Nikt przecież nie przestanie raptem kupować coca coli choć ta zarzuciła na czas pandemii wszelkie reklamy …czym uczyniła najlepszy ruch reklamowy ??‍♀️. Wszystko będzie i nic nie zginie ,bo w niemieckich sieciach pracują tylko Polacy ,wiec ten rynek pracy jest ważny. Mc Donald w Polsce, to także franczyza polskiej firmy i cały personel biało-czerwony . Wszystko się zgadza ,że cały świat potrzebuje pomocy i wzajemnego wsparcia ale w Stanach dadzą radę bez nas i coca cola nie splajtuje ,a my tu musimy mądrze lokować nasze siły i uczucia ,abyśmy w jak największym gronie przetrwali .Dzisiaj chusty jedwabne z małej pracowni i z serca marzeń . Ich autorka kiedyś pokazała mi swoje obrazy. Woooow!!!!…mówię-rozwijaj się dziewczyno i się rozwinęła . Połączenie sztuki i pasji do mody @lenartview @lenartview_official jakość najlepszych światowych marek i polskie serce❤️#avepolska

A post shared by Eva Minge Priv (@eva_minge) on

AW

news

Kinga Rusin napisała wiersz o Polsce bez PiS-u: Prezesi na ambonach Nie rządzą w żeńskich łonach

rusin

Kinga Rusin w swoim wierszu wytknęła partii rządzącej wszystko!

Kinga Rusin od kilku miesięcy przebywa na Malediwach, mimo to uważnie śledzi sytuację w ojczyźnie. Piękna sceneria, plaże i ocean przypomniał dziennikarce utwór Jana Brzechwy “Na wsypach Bergamuta”. Zainspirowana Kinga postanowiła napisać własny wiersz zatytułowany po prostu “Wyspy Bergamuty, luty”.

HOT NEWS- Down the road: Przemek Kossakowski o zmianach w drugim sezonie programu!

Dalej już tekst zdecydowanie mniej nawiązuje do wybitnego poety, za to opisuje tytułowe wyspy, na których nie dzieje się to, co ma miejsce w Polsce… W tekście odniosła się do problemu szczepień, łamania brak kobiet ws aborcji, braku karania księży pedofilii czy faszysty, który został dyrektorem IPN we Wrocławiu. Na koniec dostało się również Telewizji Publicznej, która na wyspach “nie szczuje”, a także “nie kupuje twarzy”. Ten przytyk może sugerować niegdyś dobrego przyjaciela Kingi z TVN Agustina Egurroli, który teraz podjął pracę w TVP jako juror. Pełny tekst wiersza Kingi:

Wyspy Bergamuty, luty

„Na wyspach Bergamutach
Podobno jest kot w butach

Widziano także p’osła
Którego mrówka niosła

Szczepione są miliony
Nie ukrywane zgony

Prezesi na ambonach
Nie rządzą w żeńskich łonach

Kościelni pedofile
Liczą w więzieniu chwile

Podobno w IPNie 
Faszyści nie są w cenie

Publiczna tam nie szczuje
I twarzy nie kupuje 

A tresowane szczury
Nie kradną złota góry

Jest słoń z trąbami dwiema
I tylko wysp tych nie ma”

Kuzyn Jana Brzechwy w kolejce po termin szczepień

Trafne?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Julia Kamińska ma dość – wściekła aktorka o Strajku Kobiet

scena z: Kinga Rusin, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
scena z: Kinga Rusin, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Kinga Rusin, fot. Baranowski/AKPA
scena z: Kinga Rusin, fot. Norbert Nieznanicki/AKPA
scena z: Kinga Rusin, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA
scena z: Kinga Rusin, SK:, , fot. AKPA/AKPA
rusin
kinga
kinga
kinga rusin

AW

Kontynuuj czytanie

news

Down the road: Przemek Kossakowski o zmianach w drugim sezonie programu!

kossakowski

Przemek Kossakowski zdradził nam, co innego wydarzy się w drugim sezonie programu Down the road!

Pierwsza edycja Down the road spotkała się z wielkim zainteresowaniem widzów, dlatego stacja postanowiła wyprodukować drugą odsłonę programu. Grupa osób cierpiąca na Zespół Downa razem z Przemkiem Kossakowskim wyrusza w zagraniczną podróż, by odkrywać świat, uczyć się niezależności, a innych uczyć tolerancji i radości z życia.

HOT NEWS- Julia Kamińska ma dość – wściekła aktorka o Strajku Kobiet

Kossakowski zdradził nam, że główna różnica między sezonami polega na wieku bohaterów. W pierwszej edycji uczestnicy wyprawy mieli od 22 do 36 lat, a teraz bohaterowie są młodsi, bo mają od 20 do 28 lat.

Tę różnicę bardzo widać. Jest to trochę inny rodzaj energii i też inny rodzaj doświadczenia, ponieważ bohaterowie pierwszego sezonu byli już ukształtowanymi, dorosłymi ludźmi, a tutaj mamy wielu… niektórzy bohaterowie są jeszcze na początku, poznają dopiero świat, poznają siebie w tym świecie, więc to jest zupełnie inny rodzaj takiego rozumienia przestrzeni, w której jesteśmy

Przemysław dodał, że bardzo stresował się przed pierwszym sezonem. Teraz jednak pozwolił sobie na radość z improwizacji i podobno to bardzo widać!

Premiera 2 sezonu już dziś w TTV o 22:00! Będziecie oglądać?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Księżniczka Eugenia z mężem pokazali dziecko! Zdradzili imiona syna – jest królewsko i dostojnie

scena z: Przemysław Kossakowski, Martyna Wojciechowska, fot. Baranowski/AKPA
rozenek

AW

Kontynuuj czytanie

news

Julia Kamińska ma dość – wściekła aktorka o Strajku Kobiet

kamińska

Julia Kamińska postawiła sprawę jasno!

Kobiety nie dają za wygraną, gdy nadal są łamane ich podstawowe prawa. Po opublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego tysiące kobiet w całym kraju wyszły na ulicę. Wyrok nie dopuszcza możliwości przeprowadzenia aborcji, w przypadku trwałych i nieodwracalnych wad płodu, co jest standardem we wszystkich cywilizowanych państwach. Strajk Kobiet popiera wiele znanych osób, w tym aktorka Julia Kamińska.

HOT NEWS- Księżniczka Eugenia z mężem pokazali dziecko! Zdradzili imiona syna – jest królewsko i dostojnie

Julia przyznała, że jest wściekła na sytuację, w której znalazły się kobiety w Polsce. Wyrok dotyczy jej również jako młodej kobiety i przyszłej matki. Dodaje, że ona jest uprzywilejowana, bo ma pracę, wspierającego partnera i kochających rodziców. Niestety są też kobiety, których nie będzie stać na podjęcie niezbędnych kroków…

Uniemożliwianie nam podjęcia wyboru odnośnie naszych ciał jest złamaniem praw człowieka i dopóki tak będzie, będę wychodzić na ulicę i będę protestować. Nie godzę na to, jest to skandal, jest to obrzydliwe!

Kobiety znalazły się w dodatkowo trudnej sytuacji, bo panuje pandemia. Jednak aktorka twierdzi, że trzeba działać.

Nie zawahamy się przed niczym, oczywiście jesteśmy odpowiedzialni, odpowiedzialne, wszystkie osoby, które angażują się w tę walkę są ludźmi świadomymi swoich praw, które usiłuje nam się odebrać

Co sądzi o wypowiedziach innych gwiazd? Odpowiedź w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Kris Jenner czy Tatiana Okupnik? Wiktoria Gąsiewska zupełnie zmieniła wygląd – nie poznacie jej!

scena z: Julia Kamińska, SK:, , fot. Baranowski/AKPA
scena z: Julia Kamińska, SK:, , fot. Baranowski/AKPA
julia
scena z: Julia Kamińska, SK:, , fot. Baranowski/AKPA
scena z: Julia Kamińska, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

AW

Kontynuuj czytanie

news

Księżniczka Eugenia z mężem pokazali dziecko! Zdradzili imiona syna – jest królewsko i dostojnie

eugenia

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank zgodnie z tradycją pokazali dziecko i wyjawili jego imię.

Anglicy uwielbiają swoją rodzinę królewską i uważnie śledzą wszystkie wydarzenia z ich życia. Oczywiście największe emocje wzbudzają młodsi jej członkowie, przede wszystkim Kate i William oraz zbuntowani Harry Meghan. Ci ostatni ogłosili w Walentynki, że spodziewają się drugiego dziecka, a kilka dni później babka pozbawiła ich przywilejów.

Nieco w tyle, ale to nie znaczy, że są zapomnieni, pozostają pozostałe wnuki królowej Elżbiety. Córka księcia Andrzeja, księżniczka Eugenia kilka dni temu urodziła kolejnego prawnuka królowej. Razem z mężem Jackiem Brooksbank powitali na świecie zdrowego chłopca. Radosną wiadomość zgodnie z nową tradycją przekazano na oficjalnym Instagramie rodziny królewskiej.

HOT NEWS- Kris Jenner czy Tatiana Okupnik? Wiktoria Gąsiewska zupełnie zmieniła wygląd – nie poznacie jej!

Dzisiaj para w końcu wyjawiła, jakie imię wybrała dla syna. Bukmacherzy od wiele dni przyjmowali zakłady i raczej mało kto mógł trafnie obstawić (najczęściej wybieranym imieniem był Artur). Okazuje się, że rodzice zdecydowali się na prawdziwie królewskie imiona i przy okazji złożyli hołd pradziadkowi Eugenii, nazywając syna August Philip Hawke. Para opublikowała oficjalne zdjęcie, które zostało wykonane przez położną!

Chcieliśmy przedstawić Wam Augusta Philipa Hawke’a Brooksbanka. Dziękujemy za tak wiele wspaniałych wiadomości. Nasze serca są pełne miłości do tego małego człowieka, a słowa nie są w stanie tego wyrazić. Jesteśmy podekscytowani, że możemy podzielić się z wami tymi zdjęciami 

Jak Wam się podoba?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- To oficjalnie koniec: Kim Kardashian złożyła papiery rozwodowe

AW

Kontynuuj czytanie
Reklama Enter ad code here

HITY