Zsa Zsa Gabor – legenda Hollywood zmarła w wieku 99 lat w swoim domu w Bel Air (Los Angeles, CA).

Polecamy: Gwiazdy śpiewają “All I Want For Christmas”: Mariah Carey, Adele, Lady Gaga

Z doniesień męża gwiazdy – Frederic’a von Anhalt, Gabor zmarła na atak serca. Lekarze długo próbowali ją reanimować, ale nie dało się nic zrobić. Jest wiadome, że aktorka od dawna poważnie chorowała na serce i miała problemy z krążeniem. W styczniu tego roku amputowano jej część nogi. Na dodatek od 2005 roku, kiedy to uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, była częściowo sparaliżowana. 

Zobacz też: Gwiazdy na premierze filmu “Szczęście świata”: Kulesza, Gruszka, Bluszcz

Zsa Zsa Gabor była węgierką (Miss Węgier 1936), ale karierę rozpoczęła tak naprawdę kilka lat później w Wiedniu. Niedługo potem wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. To w Hollywood stała się legendą. Znana była raczej ze swojego burzliwego życia prywatnego, niż ze swoich filmów. Była dziewięciokrotnie zamężna. Na srebrnym ekranie można ją było obserwować między innymi w towarzystwie takich gwiazd jak Marilyn Monroe, czy Marlena Dietrich.

Gwiazdy takie jak Nina Garcia (prowadząca amerykańskiej edycji Project Runway), czy Dita Von Teese (modelka, była dziewczyna Marilyna Mansona) upamiętniają ją zamieszczając cytaty na Twitterze i składając kondolencje:

Fot.: screen z Facebook

Bądź na bieżąco z show-biznesem i muzyką. Polub nas na Facebooku!


Nie ma więcej wpisów