W jakim wieku powinno się startować w talent show? Czasami jest to ostatnia szansa na szersze zaistnienie w branży.

Dawid Kwiatkowski zapytany o wartości, które chciałbym przekazać uczestnikom The Voice Kids powiedział bardzo interesującą rzecz. Porównał “dziecięcy” Voice z dorosłem i wspomniał, że czasem taki program to ostatnia szansa artysty na pokazanie się szerokiej publiczności. Czy to prawda?

POLECAMY – EDYTA HERBUŚ MACOCHĄ? DŁUGO UKRYWANY ZWIĄZEK W KOŃCU WYSZEDŁ NA JAW?

Nie można zaprzeczyć, że wygrana lub choćby udział w talent show daje ogromne możliwości poszerzenia swojej grupy odbiorców. Dotyczy to zwłaszcza wykonawców solowych, którzy nie mają zespołu oraz możliwości wspólnego, regularnego koncertowania. Szczerze mówiąc, w najgorszym położeniu znajdują się wokaliści, a raczej wokalistki, które wykonują muzykę popularną, nie mają wsparcia i “fundamentów” by po odpadnięciu z programu działać dalej w obranym przez siebie kierunku. Jednym z nielicznych wyjątków jest Kasia Moś, która brała udział w Must be the Music, jednak przełomowym momentem jej kariery okazał się występ na Eurowizji. Czy jednak pamiętacie innych solowych wykonawców?

Pod tym względem o wiele lepiej wypadają zespoły. Enej, który wygrał pierwszą edycję wcześniej wspomnianego show w dalszym ciągu kontynuuje karierę. Może mniejszy sukces (przez wzgląd na gatunek wykonywanej muzyki) odnieśli Materia, Eris is my Homegirl, Tune, LemOn, Oberschlesien. Warto również wspomnieć o Damianie Ukeje, czyli zwycięzcy pierwszej edycji The Voice of Poland(jego trenerem był Nergal). Duży sukces odniosła również Natalia Nykiel, pomimo przegranej w finale w dalszym ciągu możemy zachwycać się jej twórczością. Jak widać sam udział daj jej ogromnego rozgłosu. Co by było, gdyby jednak nie poszła nawet na castingi? Warto również wspomnieć o niesamowitym Dawidzie Podsiadło, który przecież brał udział w X Factororaz fantastycznym Krzysztofie Zalewskim – laureatem II edycji Idola.

Jak jest w rzeczywistości?

Prawda jest taka, że obecnie ilość talent show jest ogromna i nawet gdy ktoś zwycięży to nie ma pewności, że odniesie spektakularny sukces. Każdy ma swój gust, ale po takich programach najlepiej radzą sobie muzycy obracający się w stylistyce rockowej. Zazwyczaj grają w swoim zespole, a udział w talent show, wspólnie lub solo, jest znakomitym pomysłem na wypromowanie swojej muzyki. 

Trzeba przyznać, że Dawid Kwiatkowski w swojej wypowiedzi miał sporo racji. Trzeba by jednak odnieść jego wypowiedź do osób działających solo, których wspiera wytwórnia(do czasu zakończenia kontraktu) i producenci. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ – CLEO ZNÓW TRAFI DO SZPITALA?! ZROBI WSZYSTKO DLA 4 MILIONÓW, NAWET KOSZTEM ZDROWIA?!

fot. screen z YouTube

Bądź na bieżąco – polub nas na Facebooku!
 


Nie ma więcej wpisów