Mieszkająca w USA, Tatiana Okupnik świętowała amerykański dzień matki. Będzie zaskoczeni jak teraz wygląda!

Z okazji dnia matki, Tatiana Okupnik zdecydowała się na bardzo szczere wyznanie i opublikowała pierwsze od lat selfie. W opisie przyznała, że rola mamy jest najtrudniejszą i najbardziej wymagającą w jej życiu. Podczas ciąży zmieniała się fizycznie, ale przede wszystkim emocjonalnie.

HOT NEWS- Wojtek Szczęsny w pięknych słowach o Marinie! Wzruszające!

Oczywiście widoczna była też na zewnątrz, bo coraz większa była piłka, którą nosiłam przed sobą. A ja miałam wrażenie, że nie pasuje do tego procesu, ze moje Ja jest odklejone i najchętniej by zwiało.

Wyjaśniła również dlaczego zdecydowała się na zapuszczenie włosów. Krótkie włosy z grzywką kojarzyły się jej ze sceną i siłą, a w czasie ciąży potrzebowała czegoś innego: złagodzenia i delikatności. Teraz zapowiedziała, że niedługo je zetnie i przekaże na perukę dla chorych na raka! Już ma 25 cm.

Poznalibyście ją?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Gwyneth Paltrow przypomina stare zdjęcie. Pozuje nago w zaawansowanej ciąży!

 

Dziś w USA obchodzony jest Dzień Matki. Dla mnie stawanie się Mamą nie było łatwe, proste, oczywiste czy cukierkowe. Codziennie czuję, że rola ta jest najtrudniejszą i najbardziej wymagającą z możliwych. Juz w pierwszej ciąży poczułam, że dla mnie proces przepoczwarzania się z kobiety bez dzieci w kobietę matkę będzie wyboisty. Ta metamorfoza w ciąży zachodziła nie tylko wewnątrz mojego ciała, w moich emocjach, myślach.

Oczywiście widoczna była też na zewnątrz, bo coraz większa była piłka, którą nosiłam przed sobą. A ja miałam wrażenie, ze nie pasuje do tego procesu, ze moje Ja jest odklejone i najchętniej by zwiało. Jakkolwiek głupie to może się wydawać nie pasowała mi nawet moja fryzura (krótkie włosy z ciężką grzywą), którą kojarzyłam z aktywnością, z siłą, ze sceną, z niezależnością. Właśnie wtedy poczułam, ze aby sobie ułatwić przejście przez ciąże, przez cały ten proces przemiany, potrzebuję pomocy.

Tą pomocą okazała się m.in. decyzja o zapuszczeniu włosów. Kiedy pierwszy raz @jagahupalo wyczarowała kok na mojej głowie dosłownie poczułam ulgę. U mnie proces zaczął się od zewnątrz. Potrzebowałam zmiękczenia, złagodzenia. Juz w salonie u Jagi, tego dnia powiedziałam, że zetnę włosy jak będę gotowa. Od tego dnia włosy sobie rosły… A ja byłam od początku przekonana, że oddam je kiedyś na perukę. No i zbliża się ten czas;) 25 cm do oddania już mam. Jeszcze dam im chwilę…

A potem #ciach w pracowni @jagahupalo dla #dajwłos #raknroll @fundacjaraknroll #peruka I niech wiatr tarmosi je komuś kto ich będzie teraz bardziej potrzebował niż ja. Może przydadzą się kobiecie, która przechodzi swoją przemianę i potrzebuję wsparcia. Właśnie z zewnątrz w postaci takiej drobnej metamorfozy. I najlepszego dla wszystkich Mam! A oko puszczam do tych, które nie ogarniają wszystkiego, które zadają sobie pytanie gdzie jestem w tym wszystkim Ja, które po prostu tęsknią czasem za sobą;).

Post udostępniony przez Tatiana Okupnik (@tatianaokupnik)


 

Fot. Screen Instagram

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – POLUB NAS NA FACEBOOKU!


Nie ma więcej wpisów