Śledź nas

news

Szczyt NATO – w tym czasie nie ma co liczyć na imprezy z celebrytami… Eksperci o zagrożeniach!

Opublikowano

w dniu

W przeddzień szczytu NATO wszyscy Polacy zadają sobie pytanie czy jesteśmy do niego dobrze przygotowani i czy obywatele nie powinini obawiać się ataktu terrorystycznego? Na szczyt, który odbędzie się 8 i 9 lipca w Warszawie przyjedzie aż 18 prezydentów, 21 szefów rządów, 41 szefów dyplomacji i 39 ministrów obrony. Wielu twierdzi, że podczas Szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego lepiej nie wychodzić z domu, nie tylko z uwagi na utrudnienia komunikacyjne. Jak jest naprawdę?

– Uważam, że Polska maksymalnie użyła wszystkich swoich zasobów do przygotowania i zabezpieczenia szczytu NATO w Warszawie. W stan gotowości postawione są wszystkie służby. Jeśli chodzi o samo miejsce obrad i okolicę Stadionu Narodowego jest mało prawdopodobne by coś się wydarzyło. Utrudnienia dostępu, liczba i struktura pilnujących sprawia, że incydent terrorystyczny jest mało prawdopodobny. Co do dalszych okolic, dworce, metro, przystanki autobusowe i tramwajowe, miejsca publiczne możemy liczyć na wzmożoną kontrolę patroli i kamer – mówi Jarosław Lesiakowski, ekspert firmy Celboss.

Zapytany czy takie przygotowanie jest wystarczające odpowiada:

– Nie wiem, tego nikt nie potrafi stwierdzić. Warszawa to ogromny teren. Bez wsparcia społeczeństwa, czyli świadomych i wyedukowanych obywateli, nie ma stuprocentowej pewności zapobieżenia zaistnienia ataku terrorystycznego. Każdy z nas, chodzących po ulicy powinien być przygotowany jak rozpoznać ewentualne zagrożenie i powinien być częścią umowy społecznej. Jeśli umawiamy się, że jeździmy i chodzimy prawą stroną drogi, tak samo powinno być z rozpoznaniem i zachowywaniem w czasie zagrożenia. Konieczna jest edukacja z tego zakresu, zwrócenie uwagi na podejrzane zdarzenia, wtedy szanse ataku terrorystycznego zmaleją. Terroryzm dotyczy nas wszystkich, a nie tylko organizacji i struktur państwowych – dodaje Jarosław Lesiakowski.

Z wypowiedzi ekspertów można wysnuć jeszcze jeden wniosek. To czy atak terrorystyczny nastąpi jest skutkiem działania służb wywiadowczych odległych w czasie. Ważne jest sprawdzenie i prześledzenie ewentualnych podejrzanych działań ludzi, grup, organizacji w okresie nawet roku wstecz. Teoretyzując należałoby się postawić na miejscu kierownictwa organizacji terorystycznej i odpowiedzieć sobie na pytanie czy wykonanie takiego ataku z punktu widzenia ideologii, chęci uczynienia czegoś spektakularnego, w takim miejscu jak Polska jest atrakcyjne, czy jest logistycznie dostępne i czy technicznie jest możliwe do wykonania? Sianie paniki i strachu nie jest na pewno wskazane. Dlatego pozostaje nam wierzyć, że zaangażowanie naszych służb będzie najlepsze z możliwych, a szczyt NATO poza zamkniętymi ulicami, mostami i korkami w stolicy, nie przysporzy nam większych problemów…

Jarosław Lesiakowski – lekarz pułkownik, mający ponad 16-letnie doświadczenie. Pracował w jednostce GROM, w tym jako szef zespołu medycznego. Uczestnik wojskowych misji zagranicznych. Odznaczony medalami za zasługi dla kraju m.in. Krzyż Zasługi za Dzielność, Brązowy Krzyż Zasługi, Brązowy Krzyż z Mieczami, nadane przez Prezydenta RP. Obecnie prezes firmy Celboss oraz lekarz Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.

Celboss – zespół profesjonalistów z doświadczeniem w zwalczaniu terroryzmu i niebezpieczeństwa w kraju i na świecie. Oprócz operatorów, komandosów ma w swojej ekipie trenerów biznesu, lekarza, psychologa i instruktorów pierwszej pomocy. Misją Celboss jest budowanie bezpiecznych i silnych społeczności. Firma realizuje to poprzez szkolenia dotyczące nabywania umiejętności zachowania się w sytuacjach ekstremalnych, niebezpiecznych dla życia i zdrowia oraz budowania odporności psychicznej poprzez świadome.

fot. Celboss.pl

news

Shakira odpowiada na selfie Pique z kochanką: Kobiety już nie płaczą

Opublikowano

w dniu

przez

Shakira

Shakira zareagowała na “upublicznienie” związku Pique z kochanką. Piłkarz zareaguje?

Od kilku tygodni świat show biznesu żyje wydarzeniami z Hiszpanii. Przypomnijmy, że piłkarz Gerard Pique zdradzał swoją ukochaną i matkę dwójki dzieci, Shakirę z młodszą kochanką. W odwecie wokalistka nagrała utwór, którzy błyskawicznie stał się hitem na całym świecie. W piosence Kolumbijka śpiewa, że Pique “zamienił Ferrari na Twingo” i “Rolexa na Casio”.

HOT NEWS- Edyta Pazura otwiera się na temat śmierci mamy Cezarego: Żałoby nie obchodzi się na Instagramie

Niedawno piłkarz po raz pierwszy pokazał kochankę publikując wspólne selfie na Instagramie. Oczywiście to nie uszło uwadze Shakirze, która w odpowiedzi opublikowała nagranie, na którym tańczy do swojego hitu. Pod filmem napisała:

Kobiety już nie płaczą, kobiety tańczą merengue! 

Merengue to taniec, który pochodzi z Dominikany. Cechuje się żywiołowością i radością.

Myślicie, że Pique zrozumie przekaz?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Bończyk, Moro i Grabias na kociej imprezie

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Edyta Pazura otwiera się na temat śmierci mamy Cezarego: Żałoby nie obchodzi się na Instagramie

Opublikowano

w dniu

przez

Edyta Pazura

Edyta Pazura odpowiedziała na pytanie fanki o matkę Cezarego. Celebrytka stanowczo zareagowała

Dorota Chotecka kilka dni temu przekazała smutną informację o śmierci swojej teściowej, czyli matki Radosława Pazury. Aktorka wyraziła głęboki żal z powodu odejścia swojej “drugiej mamy” i poinformowała o uroczystościach pogrzebowych. Teraz okazuje się, że śmierć matki mogła jeszcze pogorszyć i tak napięte relacje między braćmi Pazurami.

HOT NEWS- Bończyk, Moro i Grabias na kociej imprezie

Najwyraźniej rodzina nie dogadała się co do wspólnego oświadczenia, bo z kolei Edyta Pazura przekazała, że Czarek nie chciał, by ta informacja pojawiła się publicznie. Podczas Q&A na Instagramie jedna z fanek zapytała ją, czy nie obchodzą żałoby. Pytanie zirytowało Edytę, która odpowiedziała:

Mój mąż nie życzył sobie, aby to była informacja do wiadomości publicznej. Wielka szkoda, że nie zostało uszanowane jego zdanie. Żałoby nie obchodzi się na Instagramie. My bardzo jasno stawiamy tu granicę. 

Kontynuowała:

Nie mamy obowiązku spowiadanie się innym, a tym bardziej robienia sobie PRu wiadomościami, które nie powinny się znaleźć w sferze publicznej. W ciągu 16 lat bycia ze sobą, przechodziliśmy wiele wspólnych tragedii i nigdy się nimi nie dzieliliśmy publicznie z innymi. Mam nadzieję, że to jest jasne i to pierwszy i ostatni raz, gdy odnoszę się do tego 

Co sądzicie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski pluskają się w błocie podczas podróży po Jordanii [foto]

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Bończyk, Moro i Grabias na kociej imprezie

Opublikowano

w dniu

przez

felix

Gwiazdy pojawiły się na imprezie marki Felix, która zaprosiła do współpracy miłośnika kotów – Robbie Williamsa!

25 stycznia w Warszawie odbyła się polska premiera współpracy marki Felix i Robbiego Williamsa. Wydarzenie, które poprowadziła Odeta Moro, miało formułę kociego cocktail party. Wśród zaproszonych gości znaleźli się tacy miłośnicy kotów jak Olga Bończyk, Sylwia Nowak, Rafał Grabias, Eliza Gwiazda, Monika Szczepańska czy Dagmara Czechura.

HOT NEWS- Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski pluskają się w błocie podczas podróży po Jordanii [foto]

Marka Felix zaprosiła znanego na całym świecie muzyka Robbie Williamsa do współpracy oraz nagrania utworu, który stał się częścią ogólnoeuropejskiej kampanii reklamowej „It’s Great To Be a Cat” – „Jak dobrze tak kotem być!”. Tym samym wokalista stał się jednocześnie głosem najbardziej psotnego kota w całej okolicy – Felixa.

Williams zainspirował się swoimi kocimi przyjaciółmi oraz urwisem Felixem i użyczył swojego głosu do kampanii. Muzyk tworzy w niej wspaniałą artystyczną kreację sceniczną, występując w krótkim filmie u boku słynnego kota Felixa. Duet został przyłapany na gorącym uczynku podczas przygotowań do premiery. W tym krótkim filmie, Robbie gra jednak drugie skrzypce i próbuje nagrać hit, który zagości na listach przebojów. 

Obejrzyjcie zdjęcia z wydarzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Wiktoria Gąsior z Hotelu Paradise zgłosiła się do szpitala psychiatrycznego: Już nie mam siły

Fot. Materiały prasowe

AW

Kontynuuj czytanie

news

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski pluskają się w błocie podczas podróży po Jordanii [foto]

Opublikowano

w dniu

przez

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski kontynuują swoją podróż po Jordanii. Tym razem zatrzymali się nas Morzem Martwym

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski podróżują po Jordanii z okazji 50. urodzin dziennikarza. Wyprawa jest prezentem od Katarzyny i możemy zobaczyć na Instagramie, że jest pełna przygód. Para zwiedzała Petrę, spędziła noc na luksusowym campingu na pustyni Wadi Rum, a nawet nagrała teledysk o Jordanii.

HOT NEWS- Wiktoria Gąsior z Hotelu Paradise zgłosiła się do szpitala psychiatrycznego: Już nie mam siły

Kolejnym przystankiem w podróży okazały się plaże Morza Martwego. Na Instagramie Kasi pojawiły się zdjęcia pary z widokiem na akwen oraz… zaraz po zażyciu kąpieli błotnej! Zakochani poszli na całość i wysmarowali się błotem od stóp do głów. Aktorka zachwalała właściwości naturalnego kosmetyku:

Mówcie do mnie Your Mud-jesty ;). Kolejny punkt na trasie naszej jordańskiej wycieczki – Morze Martwe. Błoto z tego morza to naturalny kosmetyk. Pielęgnuje, koi i leczy dzięki bogactwu minerałów. Ktoś z Was próbował kąpieli błotnej? 

Fajnie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Piotr Stramowski pierwszym uczestnikiem nowej edycji “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

HITY