Emocje po Eurowizji nadal nie stygną! Możliwe, że Izrael straci zwycięstwo!?

Ostatni raz Izrael wygrał Eurowizję w 1998 roku, a teraz po 20 latach ich zwycięstwo jest zagrożone! Kontrowersje spowodowała wypowiedź reprezentantki kraju Netty, która podczas swojej mowy wykrzyknęła: “Następnego roku w Jerozolimie!”. 

HOT NEWS- Joanna Kulig otrzymała gratulacje od jednej z największych gwiazd Hollywood!

Wydaje się, że w tej wypowiedzi nie ma nic złego, Żydzi tymi słowami obchodzą święto Pesach, ale zostały one odebrane jako polityczna deklaracja, która zaostrza konflikt palestyńsko-izraelski. Reprezentantka Izraela już wcześniej była bojkotowana przez Palestynę, z powodu jej wojskowej przeszłości. Netta odbyła obowiązkową służbę w marynarce wojennej, ale również występowała dla żołnierzy, którzy wzięli udział w masakrze w Strefie Gazy. Zginęło wtedy czworo dzieci.

Bardzo dziękuję za docenienie odmienności, bardzo dziękuję za zaakceptowanie różnic między nami. Kocham swój kraj, następnego roku w Jerozolimie!

Prowokujący również ma być fakt, że wokalistka wspomniała o Jerozolimie, a nie o Tel Avivie, który jest uznany za stolicę kraju, więc najprawdopodobniej tam odbędzie się konkurs.

Jeden z internatów bardzo ostro skrytykował zwycięstwo Izraela słowami:

W jaki sposób Eurowizja może świętować różnorodność i integrację, skoro Palestyńczycy giną od strzałów w głowę

Eurowizja jest konkursem apolitycznym, więc takie deklaracje nie mogą mieć miejsca. Jeszcze nigdy w historii żaden kraj nie stracił zwycięstwa. Co Wy sądzicie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Pierwsze zdjęcie Tatiany Okupnik od lat! Zmieniła się?

 

 

Turn on your bucking TV! And don’t forget to vote 7!!!

Post udostępniony przez netta barzilai (@nettabarzi)

Fot. Screen Instagram

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – POLUB NAS NA FACEBOOKU!


Nie ma więcej wpisów