Śledź nas

muzyka

Już od 27 czerwca festiwal “Ogrody Muzyczne”

Już od 27 czerwca do 19 lipca zapraszamy na 14. Ogrody Muzyczne Evviva l’arte, słuchania muzyki, tańca i śpiewu. Gościem Honorowym tegorocznego festiwalu będą Włochy, które dnia 1 lipca 2014 roku obejmują Prezydencję w Unii Europejskiej. „Włoskie” Ogrody Muzyczne w Warszawie, to największe opery i najsłynniejsze prezentacje baletowe, umiejętne łączenie świata muzyki klasycznej z muzyką lekką, wydarzenia i projekcje filmów opowiadających o typowej włoskiej radości życia i wiele, wiele innych ważnych muzycznych i artystycznych tematów.

Ideą naczelną festiwalu jest prezentowanie zjawisk oryginalnych, mało znanych w Polsce.
O związkach polskiej kultury z kulturą Włoch będą mówili goście festiwalu, znakomici polscy pisarze, artyści i podróżnicy. Festiwal Ogrody Muzyczne to jednak jak zwykle i przede wszystkim: opera, balet, film, koncerty i widowiska muzyczne, czyli po prostu… dobra muzyka: na żywo i na ekranie.

Opera na wielkim ekranie

W repertuarze operowym 14. Ogrodów znajdą się dzieła Pietra Mascagniego, Giacoma Pucciniego, Gioacchina Rossiniego. Cavaleria rusticana Mascagniego – sycylijska wioska, ciepły czas Wielkiejnocy, wino i pojedynki – żywiołowość charakteru Włochów. Tosca Pucciniego – podobnież werystyczna opera o kolejach życia ludzkiego. Turek w Italii Rossiniego – humor inspirowany Neapolem, pasja miłości, pasja do trunków, pasja życia. Będzie to transmisja z najpoważniejszego w Europie festiwalu operowego w Aix-en-Provence. Na końcu bajkowość historii Kopciuszka według Rossiniego – któż z nas nie chciałby szczęśliwych zakończeń. Zaprezentowana w roku 2013 pozycja została uznana głosami widzów najciekawszą projekcją festiwalu i otrzymała nagrodę Złotej Konewki, której wręczenie znanemu producentowi włoskiemu Andrei Andermannowi będzie miało miejsce w czasie tegorocznej edycji.

Film

Ogrody Muzyczne, to także ważne i istotne projekcje filmów. Filmy w tym roku mają nie tylko tematykę muzyczną, ale sięgają nieco głębiej – do istoty charakteru włoskiego. Filmy dokumentalne o rejonach i miastach włoskich: o Portofino, opiewanym przez Magdę Umer, Sławę Przybylską czy Katarzynę Groniec, filmy o urodzie Toskanii, o romantyczności Włoch… Historia wielkiej orkiestry – Accademia di Santa Cecilia, to film o najstarszej akademii-instytucji na świecie. Założona w XVI wieku akademia muzyczna do dnia dzisiejszego prowadzi ożywioną działalność i nie spoczywa na laurach – rozwija się i przyciąga nowościami kolejne pokolenia. Opowiadać o niej będzie znakomita postać światowej opery – Antonio Pappano. Na uwagę zasługuje film muzyczny Lang Lang przedstawia Herbie Hancocka – gdzie Herbie Hancock niemalże wyskakuje z tortu na urodzinach Lang Langa. Pavarotti – głos stuleci jest doskonałym przykładem na połączenie świata klasycznego ze światem rozrywkowym, w filmie zobaczymy duety Luciana Pavarottiego m.in. ze Stingiem, Bono, czy Erikiem Claptonem. Również świetny Bobby McFerrin zostanie wspomniany w filmie z ukraińskiego Alfa Jazz Festival i wprowadzi nas w świat emocji programem koncertu ‘SpiritYouAll’. Bloody Daughter Martha Argerich, film dokumentalny – portret wielkiej pianistki w reżyserii jej córki. I wreszcie Włochy – kochaj, albo rzuć… w tych słowach zawiera się sens kultury włoskiej. Ażeby dobrze ją zrozumieć i poznać – zapraszamy na film. Warto wspomnieć, że od wielu lat repertuar filmowy i operowy festiwalu dobiera dla Ogrodów Barbara Pietkiewicz – Dyrektor Programowy Festiwalu.

Balet i widowiska muzyczne

Eviva l’arte! Tegoroczna edycja Ogrodów nie mogłaby obyć się bez wyjątkowych spektakli baletowych i widowisk muzycznych, których w tej edycji znajdzie się kilka. Są wśród nich: Śpiąca królewna w inscenizacji Matthew Bourne’a, który uczcił choreografią 25. urodziny swojego zespołu. Zobaczymy tam zarówno klasyczną opowieść o drzemiącej 100 lat królewnie, ale także postaci z bajek Charlesa Perraulta. Rojo Tango – gratka dla tych, którzy lubią pogranicza artystyczne: światowej sławy baryton Erwin Schrott wkrada się w świat pojedynków ulicznych, kocich kroków tanga Piazzoli i zmysłowości rumby Jobima. Wspaniałe przedstawienie emocjonalnej muzyki tanecznej głosem rodem z opery. I wreszcie Sen nocy letniej, według pomysłu znakomitej polskiej choreograf Isadory Weiss, która będzie gościem specjalnym projekcji. Kostiumy Gosi Baczyńskiej, muzyka Gorana Bregovica. Evviva l’arte!

Koncerty

Od lat rolę dyrektora muzycznego Ogrodów pełni wybitny polski kompozytor współczesny Zygmunt Krauze. Inauguracja Festiwalu odbędzie się pod znakiem pór roku. Usłyszymy m.in. po raz pierwszy w Polsce, wzbudzające ostatnio ogromne zainteresowanie The Four Seasons Recomposed Maxa Richtera. Gustownie przekomponowana wersja dzieła mistrza Vivaldiego, bez przesad i świętokradztwa. Wykonania utworu podejmie się wyśmienity skrzypek młodego polskiego pokolenia, Janusz Wawrowski oraz utytułowana wieloma nagrodami polska orkiestra kameralna AUKSO i dyrygent Marek Moś. Na festiwalu usłyszymy również koncert z cyklu Mistrz i Uczeń – chwytające za serca wykonania duetów włoskiego kompozytora
Luciano Berio. Wykonają je nauczyciele i uczniowie warszawskich i podwarszawskich szkół muzycznych I i II stopnia.
Koncertem specjalnym będzie wydarzenie zorganizowane z okazji uczczenia 40-lecia zainstalowania zegara na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego – wykonany zostanie Kwartet na koniec czasu Oliviera Messiaena.
Gwiazdą festiwalu będzie w tym roku z pewnością włoski wiolonczelista i kompozytor, Giovanni Sollima. W Warszawie pokaże swój fascynujący projekt La Notte della Taranta, którego premiera w ubiegłym roku zgromadziła we Włoszech 130 000 ludzi.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Ogrody Muzyczne, jego Gospodarzem – Zamek Królewski w Warszawie, a Współorganizatorem – Stołeczna Estrada. Gość Honorowy to Włochy, reprezentowane przez: Ambasadę Włoską i Włoski Instytut Kultury. Patronat medialny objęła grupa Agora: Gazeta Wyborcza, Gazeta.pl, dziennik Metro, radio TOK.fm. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy, przy finansowym wsparciu naszych partnerów: Fundacji Sahakian, PKP Intercity, Fererro Polska, Salini Polska, No Limit, Astaldi.

źródło: ogrodymuzyczne.pl

muzyka

Siostry Godlewskie otwierają szkołę – będą uczyć młodzież?

Siostry Godlewski, o których ostatnio jest głośno, cały czas doskonalą swoje umiejętności wokalne. Tym razem otwierają SZKOŁĘ!

W tamtym tygodniu zaśpiewały nawet Hymn Polski na swój sposób, co otwarcie skomentowała i skrytykowała Agnieszka Hyży. Teledyski i występy Sióstr są coraz bardziej popularne. Gwiazdy postanowiły wykorzystać siostrzaną siłę i już wkrótce otwierają nowy biznes! Szkołę Muzyczną Sióstr Godlewskich. Zapisywać się i rezerwować miejsce w szkole można już teraz, jednak uczęszczać na lekcje dopiero w przyszłym roku – trzeba jeszcze wszystko dopracować.

Polecamy – Doda ujawnia fragment nowej piosenki z nowej płyty!

Hasło brzmi: Zostań Gwiazdą Estrady! Tak na instagramie napisały Siostry. Może już niedługo podadzą więcej pikantnych szczegółów. A czy Ty masz ochotę uczyć się pod okiem “prawdziwych profesjonalistek”? Jest szansa, nie przegap jej!

Zobacz również – Oburzona Agnieszka Hyży hejtuje Siostry Godlewskie!

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Oglądajcie nasza HejtListę w kazda sobotę o godz 17:00 tylko na 4Fun Dance! ❤️ #siostrygodlewskie #esmeraldagodlewska #4fun #4funtv #tv

Post udostępniony przez Esmeralda👑 (@esmeralda_godlewska)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Miłego dnia! Lecimy na nagrania Hejt Listy❤️

Post udostępniony przez Esmeralda👑 (@esmeralda_godlewska)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Specjalnie dla Was nagrywamy nowości 🖤🖤🖤 #siostrygodlewskie #4fun #beyourself

Post udostępniony przez Esmeralda👑 (@esmeralda_godlewska)

Fot. Screen z Instagram

Kontynuuj czytanie

muzyka

Już jest! Ola Ciupa i Chłopaky – posłuchaj nowego singla i zobacz klip!

Ola Ciupa, czyli DJ Slavic połączyła swoje siły z Chłopaky!

Dziś odbyła się premiera singla „Benger” autorstwa DJ Slavic, SirMicha oraz zespołu Chłopaky

Ola Ciupa jest obecnie najpopularniejszą DJ-ka w Polsce i po dwóch latach grania w klubach w całym kraju postanowiła zrobić kolejny krok i wydać singiel. W tym pomogą jej najpopularniejszy producent muzyczny SirMichu – Michał Kożuchowski, który na swoim koncie ma współpracę z takimi gwiazdami jak: Tede, Marina Łuczenko czy Wdowa oraz zespół Chłopaky utworzony przez Roofi, Karola Niecikowskiego i Błażeja Górskiego. Roofie jest obecnie jednym z jurorów show „World of Dance” w Polsacie. Z resztą chłopaków tworzy popularny taneczny zespół Fair Play Crew.

Polecamy – Doda ujawnia fragment nowej piosenki z nowej płyty!

Singiel utrzymany jest w klimacie klubowym, z nowym elektronicznym brzmieniem.  Zdecydowanie jest to singiel do zabawy, dlatego na pewno nie zabraknie go podczas występów DJ Slavic w klubach.

Do singla powstał specjalny teledysk, który przypomina rozmach amerykańskich produkcji tego typu. Wystąpiła w nim między innymi energiczna zwyciężczyni “Projekt Lady”, czyli Patrycja Wieja. Sami posłuchajcie i koniecznie oceńcie w komentarzach naszego artykułu co myślicie o singli i klipie.

Dodatkowo możecie posłuchać co o dzisiejszej premierzy myślą jej współautorzy, czyli Roofie i Karol Niecikowski – specjalnie dla Was z nagrań programu “World of Dance”.

Zobacz również – Michał Szpak wybrał nowy singiel- obejrzyjcie lyric video!

Kontynuuj czytanie

muzyka

Doda ujawnia fragment nowej piosenki z nowej płyty!

Dorota Rabczewska ostatnimi czasy narzuciła tempo swojej karierze. Piosenkarka już kończy swoją najnowszą płytę!

Fani Dody już się niecierpliwią, bo mimo tego, że widzieli ją w filmie i w teatrze, nie mogą doczekać się nowych utworów artystki. W codziennej relacji Doroty, na instagramie możemy spodziewać się wszystkiego; uroczych zdjęć z mężem, wspominek ze ślubu, monologów, sprzedaży ubrań, śpiewu, a nawet i NOWOŚCI! Doda po informacji, że zostały jej tylko dwie piosenki do nagrania i płyta skończona, nagrała fragment kartki z nutami z napisem: GDZIE TO SIÓDME MORZE DODA PŁYTA 2018! Ci co nie włączyli głosu niech żałują, Rabczewska śpiewa nam fragment piosenki:

Gdzie to siódme morze, jaki za nim ląd… Czy to daleko? Czy to daleko, czy to daleko stąd…

Polecamy – Katarzyna Skrzynecka ocenia szansę Kulig i Kota na Oscara!

Wnioskując po emocjach jakie towarzyszyły Dodzie w studiu nagrań, najnowszy album pewnie jest dopracowany w każdym calu. Było trochę przekleństw, ale to tak na odreagowanie jak coś nie wyjdzie:

ku*wa zacięte g*wno

A ciekawe jaka będzie oprawa graficzna okładki? Pewnie też coś zaskakującego, jak na Królową przystało. My już nie możemy się doczekać i  czekamy aż Dorota pokaże nam trochę więcej!

Zobacz również – Znamy pierwszych uczestników nowego sezonu “Agenta”!

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Ostatnie dwie piosenki i płyta skończona 🙂 🙌🏼🙌🏼🙌🏼🙌🏼

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Charytatywny turniej gwiazd w kręgle ❤️

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Montujemy 🎬 jaram się moją grzywką😇taka niewinna 🤣

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Praca wre😈

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

Fot. Screen z Instagram

Kontynuuj czytanie

muzyka

Wystrojona Doda nagrywa nowy klip – zobacz kto się o Nią troszczył!

Dorota Rabczewska ostatnio idzie jak burza! Nagrywa nową płytę, bierze udział w projektach i nagrywa teledyski!

Doda, jest kontrowersyjna, ale bardzo lubiana przez polaków. Od początku swojej kariery otwarcie mówi o tym, co myśli. Słynie z pięknych tekstów piosenek, poruszających przemówień i miłości do bliskich osób. Piosenkarka zawsze podkreśla, że nie wie kiedy zagrają jej utwory w radiu. Może wszyscy zazdroszczą jej talentu i boją się, że zdominuje listę przebojów w konkretnych radiach? Może w końcu po tylu latach nowa płyta pokaże nam “inną”, odmienioną miłością Dorotę.

Polecamy – Littlemooonster96 żałuje, że jest kojarzona z Bieberem? Za kim tęskni?

Kilka godzin temu Doda opublikowała zdjęcia z planu swojego teledysku. Tym razem plener, mgła, czarna długa suknia od Roberta Czerwika, muzycy w tle. Ale jak Rabczewska wytrzymała tyle godzin na planie zdjęciowym, skoro pogoda nas nie rozpieszcza i czujemy prawdziwą jesień? Jej ukochany Emil Stępień, podczas przerw donosił jej ciepłą kawę i trzymał w objęciach. To jest miłość! Jak myślicie – czy w klipie Dody wystąpi jej mąż? 

Zobacz również – Strasburger o swoim konflikcie z mediami- przyprawiają mu “mordę”?

 

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Poczujmy klimat pięknej polskiej jesieni …Zdjęcia z planu teledysku „Nie wolno płakać”🍁 Fotki Piotr Grzybowski📸

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Montujemy 🎬 jaram się moją grzywką😇taka niewinna 🤣

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Z reżyserem 🙂 Konrad Aksinowicz

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zaczynamy prace na planie mojego teledysku🎬

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Skończyliśmy 😛 @akx_entertainment @jakielon 🎬premiera singla „nie wolno płakać” w grudniu ❤️

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Story of my life 🤷🏼‍♀️🔥

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

Fot. Screen z Instagram

Kontynuuj czytanie

HITY