Agata Młynarska z pomocą doktor Grażyny Rydzewskiej, dietetyczki Agaty Pęksy i szefa kuchni Ewy Olejniczak, napisała poradnik oparty o dietę bezglutenową. Zobaczcie jak gwiazda telewizyjna promowała swoją książkę na spotkaniu dla przyjeciół i przedstawicieli mediów.

„Pyszna zmiana, czyli moje życie bez glutenu” to fachowy przewodnik po zawiłym świecie odżywiania, który ukazała się 19 listopada nakładem Wydawnictwa Burda Książki. – To nie jest książka o kolejnej diecie cud. Chcę podzielić się z wami doświadczeniem, które zdobyłam przez ostatnie miesiące. Dzięki niemu zrozumiałam, że jedzenie to źródło naszego dobrego lub fatalnego samopoczucia – w zależności od tego, jak je traktujemy zapewnia Agata Młynarska we wstępie do książki.

Życie w biegu i stresie, nieregularne, pospiesznie przygotowywane jedzenie, sztuczne „gotowce” i fast foody – to zgubne nawyki, skutkujące bólem brzucha, problemami z trawieniem, ciągłym zmęczeniem. Zły styl odżywiania jest powszechny… i zabójczy dla organizmu. Agata Młynarska zaprasza czytelników do przyjrzenia się swoim nawykom żywieniowym i zadbania o siebie.

W pierwszej części książki Agata Młynarska opowiada o własnych doświadczeniach: o tym, jak odkryła swoją nietolerancję na gluten i laktozę oraz jak po trudnym pobycie w szpitalu rozpoczęła nowy etap w życiu. Część druga to fachowe porady dietetyka – Agnieszka Pęksa wyjaśnia czytelnikom, na czym polegają popularne diety, jak dieta kapuściana, dieta Dukana czy różne odmiany wegetarianizmu. Tłumaczy, którym z nich można zaufać, jak dobrać dietę odpowiednią dla siebie i na jakie składniki zwracać uwagę. Część trzecia należy do mistrzyni kuchni Ewy Olejniczak, która udowadnia, że zdrowe, bezglutenowe gotowanie może być pyszne! Książkę wzbogacają fachowe informacje opracowane przez prof. Grażynę Rydzewską.

W książce nie zabrakło opowieści i anegdot z życia Agaty Młynarskiej, praktycznych poradżywieniowych oraz jadłospisów i przepisów – zarówno prostych i szybkich, jak i bardziej wyrafinowanych. Wszystko po to, aby ułatwić czytelnikom pyszną zmianę, której efekty mogą zaważyć na całym życiu.


Nie ma więcej wpisów