W tym roku obchodzimy 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tego powodu mamy dostęp do większej liczby wystaw, a w telewizji pojawiają się filmy opisujące tamte czasy – byle tylko przybliżyć młodym historię!

Jednak największym echem obiło się ,,Miasto 44”, które opisywało historię dwójki młodych, zakochanych w sobie ludzi w obliczu wojennej tragedii.

Film był przepełniony wzruszającymi scenami nadziei, przerażającymi momentami walki i napawający widza wiarą w ojczyznę w której żyje.

Produkcja głęboko poruszyła Dodę, która postanowiła wypowiedzieć się na ten temat na swoim instagramie.

Film “Miasto 44” zrobił na mnie tak wielkie wrażenie, że od jakiegoś czasu nie jestem już tą samą osobą. Nie przechadzam się już bezmyślnie ulicami Warszawy.. Polecam ten film szczególnie młodym ludziom. JEŻELI macie w sobie choć odrobinę wrażliwości, wychodząc z kina spojrzycie na wszystko, a zwłaszcza na nieżyjących rodaków, z wielkim szacunkiem i dumą. Chciałabym, żebyśmy mogli tak na siebie spojrzeć.. Nie życzę nam wojny, tylko odrodzenia postawy, którą należy w sobie pielęgnować, podobnie jak i wspomnienia o tamtym czasie. Przeczytałam dwie książki o Powstaniu Warszawskim, szereg wywiadów, odwiedziłam fantastyczne muzeum i postanowiłam ruszyć głową ….. i pędzlem. Właśnie maluję terenową grę edukacyjną dla dzieci “Luneta Czasu i Powstanie Warszawskie”, organizowaną na terenie Uniwersytetu Warszawskiego:) Mam nadzieję,że się przyda;)

Kto by pomyślał, że Rabczewska tak kocha swój kraj!


Nie ma więcej wpisów