Śledź nas

news

Katarzyna Galica: “Nie oglądam siebie na ekranie”!

Opublikowano

w dniu

Znaliśmy ją m.in. z „Samego życia”, „Świata według Kiepskich”, czy „Plebanii”. Ostatnio w polsatowskich „Przyjaciółkach” gra Oliwię. Przyznaje, że ta postać jest dla niej aktorskim wyzwaniem.

W serialu „Przyjaciółki” wcielasz się w rolę Oliwii. Jaką kobietą jest twoja bohaterka?

Szczerze mówiąc to jestem bardzo ciekawa opinii widzów, tego jak oni mnie odbierają. Oliwia miała być z założenia czarnym charakterem, ale w rzeczywistości nie jest złą kobietą. Jeśli komuś bruździ, to zazwyczaj robi to w sposób nieświadomy, z głupoty i naiwności. Nigdy nie narzekała na brak pieniędzy, za to zawsze miła duże problemy ze sobą i z mężem, który ją zdradzał. Jej ekspresywny sposób bycia zazwyczaj drażni otoczenie, więc moja bohaterka nie posiada raczej przyjaciół. Chciałaby mieć koleżanki, ale ciągle, niechcący czyni coś, co ludzi od niej odpycha. Jedynie Patrycja jest w stanie ją zaakceptować, a czasem nawet zrozumieć.

Czy Oliwia jest osobą, na którą patrząc można śmiało stwierdzić, że pieniądze szczęścia nie dają?

Zdecydowanie tak. Pochodzi z zamożnej rodziny, ale niestety nie posiada wykształcenia ani określonych zainteresowań czy pasji. Mimo że ma niemal wszystko, jest tak nieszczęśliwa, że nawet próbowała się zabić. Od bogatego tatusia poza pieniędzmi, nie może liczyć na żadne inne wsparcie.

Postać, którą odgrywasz uwielbia ciuchy. Do fashionistki jednak chyba jej daleko.

Oliwia ubiera się dość charakterystycznie. W odczuciu większości tandetnie, w jej własnym na bogato. Lubi futra i tzw. panterki.

Podobno bardzo polubiłaś swoją bohaterkę.

Tak, to prawda. Ta postać jest dla mnie sporym wyzwaniem aktorskim. Odgrywając ją świetnie się bawię, ale i dużo uczę. Przygotowując się do roli, uświadomiłam sobie, że takie przerysowane osobowości jak Oliwia faktycznie istnieją. Trochę mi ich szkoda, bo chciałyby być fajne, ale często stają się pośmiewiskiem.

Chyba jednak nie wszyscy odwrócili się od Oliwii?

Tak jak już wcześniej wspomniałam los mojej bohaterki nie jest obojętny Patrycji, która patrzy na Oliwię z przymrużeniem oka, ale jej nie odrzuca. To ona powstrzymała ją przed próbą samobójczą i przekonywała z uporem, że życie jednak ma sens.

W tym sezonie „Przyjaciółek” to Patrycja będzie miała problemy osobiste. Czy Oliwia będzie starała się jej pomagać?

Bardzo by chciała, ale niestety nie potrafi. Próbując pocieszyć koleżankę, popełnia ogromne gafy, np. rzuca w jej obecności komentarz, że zmarnowało się mnóstwo jedzenia, bo zaplanowane wesele się nie odbyło.

Jak mężczyźni patrzą na Oliwę? Czy ma u nich powodzenie?

Mężczyźni lubią takie nieporadne kobietki. Oliwia będzie romansować ze Stemplem, czyli fryzjerskim pomocnikiem Patrycji, który nie do końca wiadomo, czy woli kobiety, czy mężczyzn. Niemniej jednak mojej postaci to nie przeszkadza. Przyjdzie jej walczyć o względy Stempla z innym fryzjerem gejem. Pragnie wielkiej miłości, ale trudno jej zbudować trwałą relację z jakimkolwiek mężczyzną.

Jeśli nie uda jej się stworzyć związku ze Stemplem, to może chociaż zyska przyjaciela? W końcu w naszym społeczeństwie funkcjonuje przekonanie, że najlepszym przyjacielem dla kobiety jest gej. Zgadzasz się z tym?

Coś w tym jest. Prywatnie mam mnóstwo gejów wśród swoich znajomych. Świetnie się dogadujemy.

Sporo scen grasz z Joanną Liszowską. Czy udało się wam również złapać wspólny język poza planem?

Świetnie nam się razem pracuje i miło rozmawia nie tylko o pracy. Asia jest bardzo pozytywną osobą.

Dzielisz życie między Kraków a Warszawę. Czy życie na walizkach Cię nie męczy?

Właśnie jestem w trakcie prób do nowego przedstawienia „Body Art” w krakowskim Teatrze Stu. Będzie to sztuka o współczesnej sztuce. Poza tym w Krakowie jest mój dom i rodzina. W Warszawie jestem wtedy, gdy nagrywam kolejne odcinki serialu. Nie mam powodów do narzekań. Pociąg jedzie niecałe trzy godziny.

Prywatnie jesteś mamą małej Poli. Jak się córeczka chowa?

Bardzo dobrze. Ma trzy i pół roku. Chodzi do przedszkola i rozwija się świetnie. Jestem szczęśliwa, że mała akceptuje moją nieobecność. Kiedy jestem w pracy zostaje z moimi rodzicami, których bardzo kocha. Jest przyzwyczajona, że często wyjeżdżam. To też nie jest tak, że znikam na całe tygodnie. Bywa, że pracuję intensywnie, a potem mam dłuższą przerwę, więc jestem w domu niemal cały czas.

Jak reaguje, kiedy widzi mamę na ekranie?

Nie oglądam siebie, więc nie miałam okazji zaobserwować jej reakcji. Moi rodzice czasem pokazywali jej seriale z moim udziałem, więc wie, że mamę można czasem zobaczyć w telewizji. Dla współczesnych dzieci to nie jest nic nadzwyczajnego, ponieważ są przyzwyczajone, że od najmłodszych lat towarzyszy im kamera. Tak jest też u nas. Często oglądamy wspólnie na ekranie telewizora domowe filmiki, na których jesteśmy ze swoją córeczką. Podejrzewam, iż jest jeszcze za mała, by odróżnić mamę w serialu od mamy z rodzinnego nagrania (uśmiech).

Rozmawiała Martyna Rokita dla tygodnika “Kropka TV”Kasia Galica 1 Galica Katarzyna

Fot. materiały prasowe i screen z facebooka

news

TYLKO U NAS! Filip Chajzer szczerze o odejściu z DDTVN – gdzie będzie pracował?

Opublikowano

w dniu

przez

Filip Chajzer oznajmił niedawno, że odchodzi z „Dzień Dobry TVN” –  zdradził nam dlaczego i gdzie będzie pracował.

Filip Chajzer od wielu lat był związany z programem „Dzień Dobry TVN”, w którym był prowadzącym. Od czerwca przebywał na zwolnieniu lekarskim, a w tym czasie stracili pracę m.in. Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik. Po powrocie do pracy jak relacjonował w swoich social mediach,  syn Zygmunta Chajzera został wezwany na dywanik:

W życiu trzeba być szczerym. Ściema zawsze ma krótkie nogi. Dlatego należy się wam pełna informacja. Dziś zostałem wezwany “na dywanik” w TVN. Powodem jest moja “działalność uliczna”. Żeby uniknąć niepotrzebnych nikomu nerwów, rozwiązuje właśnie tę umowę sam i na tym kończę przygodę z moją kochaną stacją.

POLECAM – “MasterChef” w nowej odsłonie dla nastolatków – ruszyły castingi!

We wtorek podczas premiery nowego urządzenia IQOS ILUMA, które odbyło się pod hasłem “Poziom Wyżej!” zapytaliśmy Filipa Chajzera o kulisy odejścia z DDTVN.

“Mi tak naprawdę najwięcej radochy sprawiało trzymanie mikrofonu w ręce. W związku z tym znowu złapałem za mikrofon i z tym działam – i jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.” – powiedział.

Prezenter zdradził również gdzie już niedługo będziemy mieli okazje oglądać go w nowej roli.

“To jest właśnie najpiękniejsze w dzisiejszych czasach, że coś takiego jak stacja telewizyjna nie jest już dominantom na rynku. Mamy serwisy streamingowe, i to jest fajne.”

Trzymamy kciuki za nowe wyzwania Filipa, które będziemy dla Was śledzić i informować o nich na bieżąco na naszym portalu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Marcelina Zawadzka UKRWAŁA zaręczyny? Wiemy jak wyglądały oraz jaki będzie ślub

Kontynuuj czytanie

news

“MasterChef” w nowej odsłonie dla nastolatków – ruszyły castingi!

Opublikowano

w dniu

przez

Ruszają castingi do “MasterChefa” dla nastolatków! Za duży dla Juniora, za mały dla Seniora? Za to w sam raz na MasterChefa dla nastolatków!

“MasterChef” Polska oparty jest na formacie brytyjskiego reality show o tej samej nazwie. Premiera pierwszego sezonu w Polsce odbyła się w 2012 roku, a w 2016 roku powstała nowa wersja “MasterChef Junior” Do tej pory “MasterChef” był realizowany w polskiej telewizji TVN w dwóch wersjach : dla dzieci i dorosłych. W dotychczasowych odcinkach pasjonaci tworzenia w kuchni rywalizowali ze sobą oraz sprawdzali swoją wiedzę i techniki pod okiem doświadczonego jury. Wkrótce pojawi się odsłona kulinarnego show dla młodzieży. Po dwunastu edycjach “MasterChefa” i ośmiu sezonach “MasterChefa Juniora” nadszedł czas, by wybrać najlepszego kucharza wśród młodzieży w TVN.

ZOBACZ RÓWNIEŻ-Nowe reality show Mateusza Gesslera – “Para do gara”, wzbudza burzliwe emocje!

Ruszają castingi do najnowszej formuły “MasterChef Nastolatkowie”, gdzie w kuchni rywalizować będzie ze sobą młodzież. Jest to trzeci wariant programu, dzięki której młodzi – ale nie najmłodsi pasjonaci gotowania będą mogli spróbować swoich sił w kuchni i przed kamerami. “MasterChef Nastolatkowie” to wydanie dedykowane osobom w wieku od 13 do 17 lat, przy czym warunkiem jest ukończone 13 lat oraz nieskończone 17 lat. “Młodzieżowe” talenty mogą zgłaszać się na castingi do programu od 8 do 25 września 2023 roku. Emisja programu “MasterChef Nastolatkowie” zaplanowana jest na przełom 2023/2024 roku. Zasady nowego formatu programu będą takie same jak innych edycjach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ-Poznajcie uczestników nowego show “Temptation Island Polska” – przedstawiamy 4 pary!

MasterChef od lewej – Ania Starmach / Michel Moran / Magda Gessler
MasterChef
Magda Gessler
Ania Starmach
Michel Moran
Tomasz Jakubiak

Źródło / fot. informacja prasowa / instagram

M.D.

Kontynuuj czytanie

news

Nowe reality show Mateusza Gesslera – “Para do gara”, wzbudza burzliwe emocje!

Opublikowano

w dniu

przez

Format „Para do gara” znany jest widzom już w ponad 10 krajach, m.in. we Francji, Brazylii, Słowacji, Turcji, Tajlandii czy w Niemczech. W każdym z nich bije rekordy oglądalności. Teraz wchodzi na polski rynek i wzbudza burzliwe emocje już po pierwszych odcinkach.

Kiedy on nie umie gotować i nie zna przepisu, a ona może jedynie na odległość dyrygować jego poczynaniami w kuchni, bezsilnie obserwując kolejne potknięcia, jedno jest pewne – emocji i komicznych sytuacji nie zabraknie. Emocji tym większych, że do wygrania są niemałe pieniądze, o nagrodę i zwycięstwo rywalizują trzy pary, a na koniec przyrządzone potrawy oceni sam Mateusz Gessler. Wszystko to w nowym programie rozrywkowym „Para do gara. Ona mówi, on gotuje”, który można oglądać już od 2 września w Czwórce. Będzie gorąco i lodowato, ostro i łagodnie, pikantnie i słodko, ale ani na chwilę nie zabraknie dobrej zabawy. Kto dla kogo straci głowę, kto odważy się nacisnąć przycisk wyciszający małżonkę, a kto zagrozi strajkiem w sypialni? W Brazylii od 2018 roku powstało 6 sezonów. We Francji na kanale France 2 wyemitowano ponad 200 odcinków, a program okazał się wielkim hitem access primetime. Format zanotował tam wzrost o 173% w stosunku do średniej pasma stacji. Niemiecki Sat 1 w 2022 roku wyemitował 100 odcinków programu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ-Poznajcie uczestników nowego show “Temptation Island Polska” – przedstawiamy 4 pary!

Gospodarzem programu „Para do gara. Ona mówi, on gotuje” jest Mateusz Gessler – polski szef kuchni, restaurator, osobowość medialna i autor książek kulinarnych, który w nowej produkcji daje się poznać jako obdarzony dużym poczuciem humoru showman. W każdym odcinku na wstępie prowadzący zapozna uczestniczki z przepisem swojego autorstwa. Panie nie będą mogły robić notatek ani towarzyszyć swoim partnerom podczas gotowania. Każdy z mężczyzn będzie musiał przygotować danie jak najbliższe oryginału, w ściśle określonym czasie i pod dyktando swojej partnerki. Dla bohaterów pierwszego odcinka przyrządzenie gołąbków było istną batalią: Jacek bał się surowego mięsa, Wojtek potrzebował pół główki kapusty, żeby zawinąć jednego gołąbka, a Krzesimir poległ na konfrontacji z maszynką do mięsa. W drugim odcinku wystąpili: Iwona i Jakub z Suliszewic – małżeństwo muzyków, które uwielbia dobrą zabawę, Wiktoria i Jędrzej z Gdańska – niezwykle energetyczna para przyjaciół oraz Ilona i Kuba z Mińska Mazowieckiego – małżeństwo, które stanowi istną mieszankę wybuchową, choć zawsze pełną miłości i humoru. W tym odcinku przekonaliśmy się, że pogląd, iż gotowanie relaksuje i uspokaja, nie zawsze się sprawdza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ-Kasia Moś i Jarecki z piękną niespodzianką na koniec lata! Tego nikt się nie spodziewał

Dajcie znać w komentarzach czy będziecie oglądać?

Para do gara. Ona mówi, on gotuje
Para do gara. Ona mówi, on gotuje
Para do gara. Ona mówi, on gotuje
Para do gara. Ona mówi, on gotuje
Para do gara. Ona mówi, on gotuje
Para do gara. Ona mówi, on gotuje

Źródło / fot. informacja prasowa

M.D.

Kontynuuj czytanie

news

Poznajcie uczestników nowego show “Temptation Island Polska” – przedstawiamy 4 pary!

Opublikowano

w dniu

przez

“Temptation Island Polska” to nowa propozycja show randkowego, które będzie transmitowane w telewizji Polsat. Program “Temptation Island” jest znany na świecie i cieszy się ogromną popularnością i wzbudza wiele emocji.

Temptation Island Polska” to gorąca wyspa, nowe znajomości i pełne pokus przygody! Cztery zakochane pary porzuciły swoje dotychczasowe życie, by na pięknej greckiej wyspie poddać próbie łączące je uczucie. Rozdzielone pary zamieszkają w dwóch willach, gdzie będą otoczeni atrakcyjnymi singlami przeciwnej płci. W trakcie pobytu uczestnicy będą mieli okazję nawiązywać nowe relacje, wyruszą na fascynujące randki, a ich wierność i zaufanie zostaną poddane poważnej próbie. Czy ich miłość okaże się wystarczająco silna, by przetrwać pokusy i wyzwania, z jakimi będą się stykać na wyspie? Czy rozstaną się i wrócą do domu sami? A może wrócą z wyspy  z jednym z singli? „Temptation Island Polska” od 6 września w każdą środę o godz. 21:05 w Polsacie! Prowadzącym program „Temptation Island Polska” będzie Michał Figurski, który powraca do pracy po dłuższej przerwie. Podejmuje się trudnego wyzwania jakim jest prowadzenie kontrowersyjnego reality show.

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Dawid Podsiadło rusza w kolejną trasę, ale w formule 360! Widomo kiedy ruszy sprzedaż biletów

Teraz nadszedł czas na przedstawienie czterech par, które biorą udział w nowym reality show „Temptation Island Polska” . Pierwszą z nich jest: Joanna Umiastowska (35 lat) i Piotr Motyka (40 lat). Asia i Piotr są w związku od trzech lat. Poznali się przez aplikację randkową, dzieliło ich trzy tysiące kilometrów – Piotr mieszkał w Hiszpanii, Asia w Polsce. Po trzech miesiącach pisania i rozmów video, Piotr rzucił wszystko, kupił bilet w jedną stronę i przyleciał do Polski, gdzie od razu razem zamieszkali. Asia już po pierwszej bardzo emocjonalnej rozmowie poczuła, że to jest ten mężczyzna i jej przyszły mąż. Lubią spędzać czas aktywnie. Piotr wzbudza zainteresowanie wśród innych kobiet, sam często je komplementuje, dla niego flirt jest ok. Asi to się nie podoba i często jest o niego zazdrosna. Chciałaby zobaczyć, jaki jest, gdy nie ma jej obok. Drugą parą jest: Dominika Woźniakowska (23 lata) i Jakub Matysiak (24 lata). Dominika i Kuba poznali się przez wspólnych znajomych. Kuba zaprosił Dominikę na studniówkę i od tej pory, czyli od ponad 4 lat, są parą. Dominika studiuje kryminalistykę, Kuba jest studentem leśnictwa. Wkrótce planują wyprowadzić się od rodziców i zamieszkać razem. Dominika liczy na to, że Kuba niedługo jej się oświadczy, choć ten unika składania takiej deklaracji. Obydwoje wierzą, że łączy ich miłość, choć każde z nich uważa, że partner zaniedbuje ich potrzeby. Kuba chciałby, żeby Dominika bardziej podzielała jego zainteresowania, z kolei Dominice brakuje ze strony Kuby czułych gestów. Przedostatnią parą jest: Bettina Żygłowicz (23 lata) i Michał Kulesza (26 lat). Pięć lat temu Bettina zaczepiła Michała na Instagramie, ale wtedy Michał był w związku i zignorował od niej wiadomość. Po czterech latach ich drogi ponownie się skrzyżowały i od roku tworzą razem szczęśliwy związek. Po kilku miesiącach związku na odległość zdecydowali się zamieszkać razem i Michał przeniósł się z Warszawy do Gliwic. Oboje twierdzą, że są dla siebie stworzeni i planują wspólną przyszłość.  Michał mówi o niej „chodzący dynamit”, a Bettina o nim „uosobienie dobra”. Ostatnią parą jest: Maria Laskowska (28 lat) i Edward Hładki (34 lata). Edward i Marysia poznali się 3 lata temu przez aplikację i mieszkają razem w Poznaniu. Edward jest pośrednikiem finansowym, a Marysia pracuje jako logistyk w transporcie morskim. W tygodniu każdy jest zajęty swoimi zajęciami i widują się głównie wieczorami i w weekendy. Nie lubią siedzieć w miejscu – każdą wolną chwilę spędzają na różnego rodzaju aktywnościach sportowych: rower, rolki, basen, spacery, podróże. Zgodnie przyznają, że spontaniczność to ich drugie imię. Mają urodziny tego samego dnia i miesiąca – 2 sierpnia. Śmieją się, że połączyło ich przeznaczenie, choć nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Dopiero kolejne spotkania utwierdziły ich w przekonaniu, że to może być TO! To już wszystkie pary polskiej edycji „Temptation Island Polska”, życzymy udanej zabawy i wytrwałości dla uczestników.

Dajcie znać w komentarzach czy będziecie oglądać?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Natasza Urbańska powraca z WIELKIM przytupem – nie tylko “The Voice Kids” jest w jej grafiku pracy!

Temptation Island Polska
Temptation Island Polska 2023
Maria i Edward Temptation Island Polska 2023
Joanna i Piotr Temptation Island Polska 2023
Dominika i Kuba Temptation Island Polska 2023
Bettina i Michał Temptation Island Polska 2023
Michał Figurski

Źródło / fot. informacja prasowa

M.D

Kontynuuj czytanie

HITY