Śledź nas

news

Katarzyna Galica: “Nie oglądam siebie na ekranie”!

Opublikowano

w dniu

Znaliśmy ją m.in. z „Samego życia”, „Świata według Kiepskich”, czy „Plebanii”. Ostatnio w polsatowskich „Przyjaciółkach” gra Oliwię. Przyznaje, że ta postać jest dla niej aktorskim wyzwaniem.

W serialu „Przyjaciółki” wcielasz się w rolę Oliwii. Jaką kobietą jest twoja bohaterka?

Szczerze mówiąc to jestem bardzo ciekawa opinii widzów, tego jak oni mnie odbierają. Oliwia miała być z założenia czarnym charakterem, ale w rzeczywistości nie jest złą kobietą. Jeśli komuś bruździ, to zazwyczaj robi to w sposób nieświadomy, z głupoty i naiwności. Nigdy nie narzekała na brak pieniędzy, za to zawsze miła duże problemy ze sobą i z mężem, który ją zdradzał. Jej ekspresywny sposób bycia zazwyczaj drażni otoczenie, więc moja bohaterka nie posiada raczej przyjaciół. Chciałaby mieć koleżanki, ale ciągle, niechcący czyni coś, co ludzi od niej odpycha. Jedynie Patrycja jest w stanie ją zaakceptować, a czasem nawet zrozumieć.

Czy Oliwia jest osobą, na którą patrząc można śmiało stwierdzić, że pieniądze szczęścia nie dają?

Zdecydowanie tak. Pochodzi z zamożnej rodziny, ale niestety nie posiada wykształcenia ani określonych zainteresowań czy pasji. Mimo że ma niemal wszystko, jest tak nieszczęśliwa, że nawet próbowała się zabić. Od bogatego tatusia poza pieniędzmi, nie może liczyć na żadne inne wsparcie.

Postać, którą odgrywasz uwielbia ciuchy. Do fashionistki jednak chyba jej daleko.

Oliwia ubiera się dość charakterystycznie. W odczuciu większości tandetnie, w jej własnym na bogato. Lubi futra i tzw. panterki.

Podobno bardzo polubiłaś swoją bohaterkę.

Tak, to prawda. Ta postać jest dla mnie sporym wyzwaniem aktorskim. Odgrywając ją świetnie się bawię, ale i dużo uczę. Przygotowując się do roli, uświadomiłam sobie, że takie przerysowane osobowości jak Oliwia faktycznie istnieją. Trochę mi ich szkoda, bo chciałyby być fajne, ale często stają się pośmiewiskiem.

Chyba jednak nie wszyscy odwrócili się od Oliwii?

Tak jak już wcześniej wspomniałam los mojej bohaterki nie jest obojętny Patrycji, która patrzy na Oliwię z przymrużeniem oka, ale jej nie odrzuca. To ona powstrzymała ją przed próbą samobójczą i przekonywała z uporem, że życie jednak ma sens.

W tym sezonie „Przyjaciółek” to Patrycja będzie miała problemy osobiste. Czy Oliwia będzie starała się jej pomagać?

Bardzo by chciała, ale niestety nie potrafi. Próbując pocieszyć koleżankę, popełnia ogromne gafy, np. rzuca w jej obecności komentarz, że zmarnowało się mnóstwo jedzenia, bo zaplanowane wesele się nie odbyło.

Jak mężczyźni patrzą na Oliwę? Czy ma u nich powodzenie?

Mężczyźni lubią takie nieporadne kobietki. Oliwia będzie romansować ze Stemplem, czyli fryzjerskim pomocnikiem Patrycji, który nie do końca wiadomo, czy woli kobiety, czy mężczyzn. Niemniej jednak mojej postaci to nie przeszkadza. Przyjdzie jej walczyć o względy Stempla z innym fryzjerem gejem. Pragnie wielkiej miłości, ale trudno jej zbudować trwałą relację z jakimkolwiek mężczyzną.

Jeśli nie uda jej się stworzyć związku ze Stemplem, to może chociaż zyska przyjaciela? W końcu w naszym społeczeństwie funkcjonuje przekonanie, że najlepszym przyjacielem dla kobiety jest gej. Zgadzasz się z tym?

Coś w tym jest. Prywatnie mam mnóstwo gejów wśród swoich znajomych. Świetnie się dogadujemy.

Sporo scen grasz z Joanną Liszowską. Czy udało się wam również złapać wspólny język poza planem?

Świetnie nam się razem pracuje i miło rozmawia nie tylko o pracy. Asia jest bardzo pozytywną osobą.

Dzielisz życie między Kraków a Warszawę. Czy życie na walizkach Cię nie męczy?

Właśnie jestem w trakcie prób do nowego przedstawienia „Body Art” w krakowskim Teatrze Stu. Będzie to sztuka o współczesnej sztuce. Poza tym w Krakowie jest mój dom i rodzina. W Warszawie jestem wtedy, gdy nagrywam kolejne odcinki serialu. Nie mam powodów do narzekań. Pociąg jedzie niecałe trzy godziny.

Prywatnie jesteś mamą małej Poli. Jak się córeczka chowa?

Bardzo dobrze. Ma trzy i pół roku. Chodzi do przedszkola i rozwija się świetnie. Jestem szczęśliwa, że mała akceptuje moją nieobecność. Kiedy jestem w pracy zostaje z moimi rodzicami, których bardzo kocha. Jest przyzwyczajona, że często wyjeżdżam. To też nie jest tak, że znikam na całe tygodnie. Bywa, że pracuję intensywnie, a potem mam dłuższą przerwę, więc jestem w domu niemal cały czas.

Jak reaguje, kiedy widzi mamę na ekranie?

Nie oglądam siebie, więc nie miałam okazji zaobserwować jej reakcji. Moi rodzice czasem pokazywali jej seriale z moim udziałem, więc wie, że mamę można czasem zobaczyć w telewizji. Dla współczesnych dzieci to nie jest nic nadzwyczajnego, ponieważ są przyzwyczajone, że od najmłodszych lat towarzyszy im kamera. Tak jest też u nas. Często oglądamy wspólnie na ekranie telewizora domowe filmiki, na których jesteśmy ze swoją córeczką. Podejrzewam, iż jest jeszcze za mała, by odróżnić mamę w serialu od mamy z rodzinnego nagrania (uśmiech).

Rozmawiała Martyna Rokita dla tygodnika “Kropka TV”Kasia Galica 1 Galica Katarzyna

Fot. materiały prasowe i screen z facebooka

news

Mrozińska, Magik of Y i Kamińska na premierze singla Tomasza Dolskiego

Opublikowano

w dniu

przez

dolski

Połączenie głębokiej muzyki elektronicznej z klasycznym brzmieniem skrzypiec, czyli premiera nowego singla Tomasza Dolskiego! Sprawdź, kto się pojawił

25 listopada w warszawskiej kawiarni “Inna Bajka” odbył się wyjątkowa premiera nowego singla Tomasza Dolskiego pt. “Tresillo Fantastique”. Utwór łączy w sobie głęboką muzykę elektroniczną z unikatowym brzmieniem skrzypiec, które już od 12 lat Tomasz konsekwentnie promuje na polskim rynku. Przypomnijmy, że Tomek swoją karierę rozpoczął od udziału w programie telewizyjnym – “Must Be the Music. Tylko muzyka”, w którym swoim brawurowym wykonaniem flagowej melodii “Piratów z Karaibów” zaczarował nie tylko jurorów, ale i tysiące widzów przed telewizorami. Ostatecznie Dolski dotarł do finału!

Ten program wprowadził mnie na dobre tory. Zmienił moje postrzeganie rzeczywistości, muzyki, koncertów i całej muzycznej branży. To właśnie po jego zakończeniu narodziła się we mnie chęć na tworzenie wideoklipów i występowanie przed szeroką publicznością

HOT NEWS- Dominika Gwit o efekcie jojo i czy grubej się należy?

W swoim dorobku artystycznym ma blisko 1000 koncertów, ale i wyjątkowy muzyczny krążek – “Love to music”. Brawurowy skrzypek nie spoczywa jednak na laurach, czego dowodem bez wątpienia jest singiel “Tresillo Fantastique”. Praca nad utworem była owocem polsko-amerykańskiej kooperacji, która trwała aż 2 lata.

Przez dwa lata pracowałem z Prototyperaptorem – producentem z Teksasu, który w branży również działa już od ponad 10 lat. Co ciekawe, nie mieliśmy okazji poznać się osobiście, ale mimo to, rozumiemy się fantastycznie

Utwór “Tresillo Fantastique” to futurystyczna wizja połączenia muzyki klasycznej z elektronicznym, zadziornym brzmieniem. To polska, wyjątkowa odpowiedź na twórczość Vanessy Mae, Jeana Michela Jarre czy obecnej amerykańskiej gwiazdy – skrzypaczki Lindsey Stirling.

Podczas premiery singla w kawiarni pojawili się m.in. Kamila Kamińska, Agnieszka i Alex Mrozińscy, Anna Kubisz, Fabian Kosiński, Marta Tomczak, Mariusz Wawrzyńczyk oraz Magik of Y. Ten ostatni opowiedział:

Mamy z Tomkiem wspólnego przyjaciela, który często opowiada mi o jego fantastycznej twórczości. Nigdy wcześniej nie miałem okazji słuchać na żywo jego występu, więc stwierdziłem, że dzisiejsza premiera to idealny moment na spotkanie. Tomek robi różne szalone rzeczy. Skakał nawet ze skrzypcami ze spadochronem. Podziwiam nie tylko jego kunszt artystyczny, ale też i szalone wizje na wideoklipy!

Agnieszka Mrozińska dodała:

Tomek jest nie tylko utalentowanym muzykiem, ale też wielkim showmanem. Dzisiaj przeniósł nas w inną bajkę. Ten singiel był tworzony dwa lata i zdecydowanie słychać efekty tej pracy. Jest fantastyczny! Nie mogę się doczekać kolejnych utworów

Tomek zdradził, że jest w trakcie pracy nad drugim krążkiem, którego inspiracją jest muzyka polska. W efekcie cały album przeniesie słuchaczy w świat szalonej improwizacji z nutką tradycyjnych brzmień.

Obejrzyjcie zdjęcia z wydarzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Polska wygrała na Mundialu 2:0 – zobacz jak kibicowały nasze Gwiazdy i pomogło!

scena z: Tomasz Dolski, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Ilona Chylewska, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Karolina Dolska, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Mariusz Wawrzyńczyk, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Tomasz Dolski, Karolina Dolska, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Karolina Dolska, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Mariusz Wawrzyńczyk, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Anna Kubisz, Tomasz Dolski, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Fabian Kosiński, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Tomasz Dolski, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Anna Kubisz, Ewa Dolska, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Magik of Y, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Mariusz Wawrzyńczyk, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Anna Kubisz, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Tomasz Dolski, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Agnieszka Mrozińska, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Ilona Chylewska, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Marta Tomczak, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Agnieszka Mrozińska, Alex Mroziński, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Magik of Y, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Tomasz Dolski, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Marta Tomczak, Tomasz Dolski, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Kamila Kamińska, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
scena z: Tomasz Dolski, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

Fot. Akpa

AW

Kontynuuj czytanie

news

Dominika Gwit o efekcie jojo i czy grubej się należy?

Opublikowano

w dniu

przez

Dominika Gwit

Dominika Gwit opowiedziała, jak mierzy się z ocenami swojej figury!

Dominika Gwit jakiś czas temu ruszyła ze stand-upem “Dystans albo wszyscy umrzemy”, w którym otwarcie porusza temat swojej wagi. W czasie jej występu pada nawet kontrowersyjne pytanie “czy grubej się należy”.

HOT NEWS- Polska wygrała na Mundialu 2:0 – zobacz jak kibicowały nasze Gwiazdy i pomogło!

Aktorka zauważa, że żyjemy w trudnych czasach, kiedy cały czas jesteśmy oceniani. Jedni są za szczupli, inni za puszyści, a kolejni nie spełniają jeszcze innych kanonów.

Ja opowiedziałam o sobie, bo to są takie moje doświadczenia, ale podejrzewam, że każdy z widzów jak siedział na tej widowni, miałby do opowiedzenia swoją historię tego, co przeżył w związku z ocenianiem, w związku obgadywaniem, w związku z tym, jak ludzie myślą, jak uważają, jak ktoś powinien żyć inaczej niż żyje

W związku z tym Dominika wychodzi do ludzi z pozytywnym przesłaniem i zachęca do dystansu, który tylko może nas zbawić! Aktorka zaznacza, jak ważne jest pozbycie się kompleksów, myślenie o sobie i nie przejmowanie się bzdurami. Ona sama przepracowała to wiele lat temu, gdy dopadł ją efekt jojo, co było szeroko komentowane:

Zupełnie mnie to już nie interesuje, co ktoś sobie o mnie myśli. Kocham siebie i to jest dla mnie najważniejsze

Dominika uważa, że miłość nie może być lekarstwem na kompleksy! Dlaczego? Odpowiedź w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Zdrójkowski, Widawska i Piaseczny na premierze filmu „Święta inaczej” [foto]

scena z: Dominika Gwit, SK:, , fot. Norbert Nieznanicki/AKPA
scena z: Dominika Gwit, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA
gwit
dominika

Fot. Akpa/Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Polska wygrała na Mundialu 2:0 – zobacz jak kibicowały nasze Gwiazdy i pomogło!

Opublikowano

w dniu

przez

mundial

Polska pokonała Arabię Saudyjską 2:0! Zobacz jak gwiazdy wspierały Naszych

Mistrzostwa Świata w Katarze trwają w najlepsze. Biało-czerwoni we wtorek zremisowali z Meksykiem 0:0, czym przerwali niechlubną tradycję przegrywania meczów otwierających. Tym razem mamy nawet szansę na wyjście z grupy po pokonaniu Arabii Saudyjskiej podczas drugiego meczu na Mundialu 2:0. W 39 minucie bramkę strzelił Piotr Zieliński, a w 82 Robert Lewandowski!

HOT NEWS- Zdrójkowski, Widawska i Piaseczny na premierze filmu „Święta inaczej” [foto]

Mundial wzbudza ogromne emocje wśród piłkarskich kibiców, a polskiej drużynie kibicują również gwiazdy. Mateusz Gessler zachęcił fanów do wstawiania biało czerwonych serduszek, by okazać wsparcie Naszym. Z kolei Jacek Jeschke pokazał jak kibicuje z całą rodziną, nawet z malutką córeczką. Razem z córką mecz oglądał także Maciej Dowbor:

Polska Goooool!! Bo jak nie to Mała Dowborówna się z Wami rozprawi😂😂🇵🇱✌️🙏 A jej nie warto podpadać! Ma to po Mamusi😂😎❤️

Radosław Majdan, który przedstawi podsumowanie meczu również wstawił okolicznościowy post. Z kolei jego żona, Małgorzata Rozenek, pochwaliła się, że ogląda mundial podczas lotu samolotem! Naszym kibicowali także Filip Lato, Odeta Moro czy Marianna Schreiber.

Oglądaliście mecz?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- PATI ukradła show Agacie KULESZY w „Skazanej”? Aktorka szczerze OCENIA młodszą koleżankę!

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Zdrójkowski, Widawska i Piaseczny na premierze filmu „Święta inaczej” [foto]

Opublikowano

w dniu

przez

święta inaczej

Plejada gwiazd pojawiła się na premierze “Święta inaczej” – film już wszedł do kin!

24 listopada w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera filmu „Święta inaczej” w reżyserii Patricka Yoki. Na ekranie zwariowanej komedii zobaczymy m.in. Darię Widawska, Karola Dziubę, Wiktorię Gąsiewską, Adama Zdrójkowskiego, Antoniego Sałaja i Oskara Wojciechowskiego. Daria, która w filmie wciela się w rolę Ewy przyznała:

„Święta inaczej” to film wyjątkowy. Jak wskazuje sam tytuł, inny niż komedie romantyczne o świętach, które do tej pory powstały

Adam Zdrójkowski dodał:

Na „Święta inaczej” zapraszam osoby w różnym wieku, dla których okres świąteczny jest bardzo ważny. Osoby, które wiedzą, że nie zawsze jest tak kolorowo, jakby mogło się wydawać i byśmy tego chcieli

HOT NEWS- PATI ukradła show Agacie KULESZY w „Skazanej”? Aktorka szczerze OCENIA młodszą koleżankę!

Na premierze pojawili się także Wiktoria Kruszczyńska, Paweł Koślik, Maria Dejmek, Paweł Okoński, Michał Lupa, Adam Organista, Kinga Ilgner, Rafał Kowalski, Michał Czyż, Agnieszka Rajda, Adam Turczyk, Jan Wojtyński, Szymon Kukla, Aleksander Janiszewski, Ludwik Borkowski, Natalia Iwańska, Ola Batko, Edyta Januszewska, Kamil Ruszecki, Wiktor Korzeniowski, Aleksandra Nowosadko, Jerzy Grzechnik i Grzegorz Pierczyński, a także Andrzej Piaseczny, który śpiewa dwie piosenki skomponowane na potrzeby tego filmu.

Swoją obecnością wieczór uświetnili także Jacek Kopczyński, Agnieszka Dygant, Monika Richardson, Joanna Moro, Aleksandra Szwed, Eliza Trybała czy Małgorzata Heretyk z mężem Ernestem Musiałem.

Główną bohaterką filmu jest Ewa (Daria Widawska), która do świąt przygotowuje się od kilku miesięcy! Tym razem jednak nic nie pójdzie po jej myśli. Świat Ewy legnie w gruzach, gdy kobieta przypadkowo dowie się, że mąż ją zdradza, córka (Wiktoria Gąsiewska) oszukuje, a syn (Oskar Wojciechowski) trzyma stronę ojca. Postanawia zrobić coś szalonego. Wsiada do pociągu w nieznane i po raz pierwszy w życiu traci kontrolę nad przyszłością. Film w kinach już od 25 listopada!

Obejrzyjcie zdjęcia z premiery!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Adam WORONOWICZ z serialu “Skazana”: GŁOS URATOWAŁA mi ŻYCIE!

Fot. Materiały prasowe

AW

Kontynuuj czytanie

HITY