Śledź nas

news

Kinga Rusin przekazała ogromną kwotę na rzecz uchodźców: Idzie ZIMA – trudniej przetrwać w lesie, trudniej ratować ludzi

Opublikowano

w dniu

Kinga Rusin

Kinga Rusin zabrała głos ws uchodźców koczujących na Polsko-Białoruskiej granicy!

Kinga Rusin należy do gwiazd zaangażowanych społecznie, które aktywnie biorą udział w dyskusji na temat stanu państwa Polskiego. Gwiazda TVN długo milczała na temat kontrowersyjnej sprawy uchodźców koczująych na granicy Polsko-Białoruskiej, jednak teraz zabrała głos w obszernym wpisie na Instagramie.

HOT NEWS- Friz pokazał swój nowy dom za 7 milionów – jednak nie planuje w nim zamieszkać!

Sytuacja uchodźców mocno podzieliła Polaków, ale nie ulega wątpliwości, że ludzie, którzy utknęli na granicy, cierpią. W swoim wpisie Kinga zauważyła, że pomoc jest moralnym obowiązkiem:

Wołanie o pomoc. Wysyłamy setki ratowników, jedzenie i koce, gdy gdzieś na świecie zdarzy się trzęsienie ziemi czy inna tragedia, gdy słyszymy rozpaczliwe wołanie o pomoc. Dziś błąkający się ludzie, w zimnie, w NASZYCH własnych lasach przy granicy potrzebują pomocy – by PRZEŻYĆ. I nie, nie przyszli zabijać i gwałcić, nie przyszli podpalić naszych domów.

Dalej dodała, że razem z ukochanym Markiem Kujawą wpłacą niebagatelną kwotę 30 tys. złotych na pomoc uchodźcom na granicy. Poprosiła też innych, by pomogli jak mogą:

Idzie ZIMA – trudniej przetrwać w lesie, trudniej ratować ludzi. Nie wiemy też, ile osób znajdzie się u nas w najbliższych miesiącach. A pomoc kosztuje. Dlatego, tak jak razem z Wami zawsze pomagamy wpłacając na WOŚP, domy samotnej matki czy na organizacje walczące o zdrowie kobiet, tak i dziś razem musimy pomóc. Wpłacamy wraz z Markiem 30.000 złotych na trzy działające przy granicy organizacje (@grupagranica, @polskamisjamedyczna, @fundacjaocalenie) i proszę Was, by jak najwięcej osób dało wsparcie – takie, jak może.

W swoim wpisie odniosła się też do postaci Jana Pawła II, nadal bardzo ważnej dla wielu Polaków:

Obrona granic to nie jedyna powinność rządzących. Polska, kraj Jana Pawła II, powinna mieć serce. Pomimo prawnych i moralnych dylematów, większość Polaków nie ma wątpliwości: wymierzoną W NASZYM IMIENIU “karą” za nielegalne przekroczenie granicy, za lekkomyślność, może za, wg niektórych, głupią decyzję – nie może być śmierć. A brak pomocy w tych warunkach to wyrok śmierci.

Swój wpis mocno zakończyła:

Jakże więc obrzydliwe jest atakowanie i szczucie na ludzi zaangażowanych w pomoc! Oni wszyscy dają dowód odwagi i ratują nasze człowieczeństwo. Niemoralne i niechrześcijanskie są wypowiedzi Ziemkiewicza (krytyka biskupów za chęć niesienia pomocy), Popek (straszy, że może to przebrani białoruscy żołnierze), Pawłowicz (pomoc to zdrada narodowa) czy Jakimowicza, który dopytywał podniecony o możliwość… strzelania. Niech Bóg osądzi ich wszystkich.

PS.1. Tych biednych, złapanych w pułapkę, ludzi próbuje nam się zohydzić. Już pełno prowokacji i kłamstw, a reżim białoruski wywiera coraz większą presję (np. każą rzucać kamieniami pod groźbą odebrania dzieci). Prawdziwie tragiczne sytuacje być może dopiero przed nami. PS.2. Z góry do hejterów: możecie sobie darować wasz głupi tekst o “przygarnianiu do swojego domu”. Ci ludzie nie chcą być tu w żadnym domu… bo już poznali naszą cudowną, narodową “gościnność”.

Ma rację?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Karolina Gruszka jest nieuleczalnie chora – opowiedziała jak wygląda jej życie

Fot. Screen Instagram

AW

news

Filip Chajzer zdradza ZAROBKI w jego KEBABIE PREMIUM – dużo?

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Tatiana Okupnik o wielkim powrocie, byciu Mamą i wokalistką, oraz Festiwalu w Opolu

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Piotr Cugowski o stresie i trudnych momentach na scenie przed KFPP w Opolu

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Alicja Majewska o wpadce na Festiwalu w Opolu, Lunie na Eurowizji i duecie z Michałem Bajorem

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością