“Na ratunek Hospicjum” to akcja mająca na celu wsparcie Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, z którego pomocy korzystała przed śmiercią Anna Przybylska. W spocie wzięły udział znani z dużego ekranu, ale także osoby, które bezpośrednio związane są z niesieniem pomocy w hospicjach. Na video występują min. Aleksandra Woźniak, Dariusz Michalczewski, Dorota Kolak, Jarosław Bieniuk i Henryka Krzywonos.

“Co czwarty Polak w ciągu najbliższych 10 lat zapadnie na chorobę onkologiczną” – słyszymy w apelu. Ludzie o dobrym sercu zachęcają do przekazania 1% podatku na wsparcie Hospicjum, które zapewnia opiekę tym, którzy zapadają na nieuleczalne choroby.

“Nie chcemy, żeby uśmierzanie bólu ograniczone było jakimikolwiek limitami NFZ, porą przyjęć lekarza, kolejką oczekujących na wizytę, zamożnością śmiertelnie chorej osoby, jej popularnością, wiekiem czy zaradnością jej rodziny lub przyjaciół.
Chcemy nieść ulgę w cierpieniu każdemu człowiekowi, który tego potrzebuje.
Wierzymy, że każdy z nas ma prawo do godnego życia bez bólu i cierpienia, aż do ostatniej minuty. A odchodzić powinien bez strachu i poczucia samotności.
Tak jak śmiertelna choroba nie wybiera i dotyka każdego bez względu na wiek, urodę, płeć, kolor skóry, wyznanie czy inteligencję, tak my chcemy móc stać ponad podziałami. Bo dla nikogo nie może zabraknąć miejsca w HOSPICJUM, środków przeciwbólowych, sprzętu ułatwiającego oddychanie czy pieluchy w rozmiarze XS lub XXL.
W dobie głośnych i drogich kampanii reklamowych zwykły UMIERAjący człowiek, często stary i schorowany nie jest wystarczająco atrakcyjnym „produktem marketingowym”, aby przekonać do swoich potrzeb tłumy. Zresztą po co pomagać komuś, kto i tak umrze?
Po co? Bo każdego z nas czeka śmierć.
Najnowsze badania wykazują, że co czwarty Polak w ciągu najbliższych 10 lat zapadnie na chorobę onkologiczną. Nie chcemy straszyć, ale uświadomić, że opieka hospicyjna będzie coraz bardziej potrzebna” – apelują ze spotu

Hospicjum Dutkiewicza ma swoją siedzibę w Gdańsku, a osoby które zdecydowały się wesprzeć akcję i wystąpiły w video, są silnie związane z tym miastem.

Zdj – Screen z youtube


Nie ma więcej wpisów