Śledź nas

muzyka

„Ostatnie takie tango Budki Suflera…” z telewizją Polsat!

Cztery dekady na scenie, miliony sprzedanych płyt i tysiące koncertów zagranych na całym świecie. Do tego dziesiątki przebojów, które weszły do kanonu historii polskiej muzyki rozrywkowej. To dorobek jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych – Budki Suflera, który 19 października zobaczymy na antenie Telewizji POLSAT w wyjątkowym, pożegnalnym koncercie „Ostatnie takie tango Budki Suflera”. Na kultowej scenie katowickiego Spodka, muzycy zapiszą ostatni rozdział swojej wielkiej kariery, a wszystko to będzie mogła zobaczyć największa telewizyjna publiczność.

Katowicki Spodek to ważne miejsce w historii zespołu, który koncertował tam wielokrotnie. W pamięci fanów zapisał się szczególnie koncert z 1999 roku, wydany na DVD,
a podsumowujący 25 lat działalności zespołu. Teraz po 15 latach zespół znów zagra w tym samym miejscu i będzie to jedna z ostatnich okazji, aby posłuchać, jak brzmią w wersji koncertowej wielkie przeboje Budki: „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Bal wszystkich świętych”, „Takie tango”, „Sen o dolinie”, „Jest taki samotny dom” czy „Nie wierz nigdy kobiecie”.
W tym niecodziennym, pożegnalnym koncercie nie zabraknie gości specjalnych – na scenie pojawią się: Felicjan Andrzejczak, Izabela Trojanowska, zespół Bracia oraz Ewa Farna.

To będzie prawdziwe rockowe show i godne pożegnanie  jednego z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki, słowem „Ostatnie takie tango Budki Suflera”!

Prawdziwi giganci. Na ich przebojach wychowało się kilka pokoleń Polaków. Historia Budki doskonale wypełniłaby niejednej filmowy dokument. W ich składzie śpiewało trzech świetnych wokalistów, Krzysztof Cugowski, Felicjan Andrzejczak i Romuald Czystaw. Każdy
z nich miał swój czas i każdy wyśpiewał wielkie przeboje zespołu. Dzięki kompozytorskim talentom Romualda Lipko, świat usłyszał o Izabeli Trojanowskiej i Urszuli, którym muzycy Budki pomogli na początku ich karier. Na scenie doskonali instrumentaliści, a przy tym ludzie z krwi i kości, nie wolni od swoich pasji czy drobnych słabości, które wpływały również na losy zespołu. Nieprzerwanie przez 40 lat na scenie, z której dziś schodzą niepokonani i wciąż wielcy.

Fani kochają ich od pierwszego przeboju „Sen o dolinie”, nagranego w lutym 1974 roku, który utorował im drogę do nagrania debiutanckiej płyty. Początki zespołu to jednak rok 1969, kiedy Krzysztof Cugowski, wówczas jeszcze licealista, rozpoczyna próby ze swoim zespołem. Rok później wokalista poznaje Romualda Lipko i wtedy właśnie rodzi się nazwa Budka Suflera. Eksplozja popularności, która wybucha po tym jak radia zaczynają grać „Sen o dolinie”, będący coverem „Ain’t No Sunshine” z repertuaru Billa Withersa, daje muzykom impuls do stworzenia fonograficznego debiutu. Ten ukazuje się w 1975 roku zawierając tak ważne dla zespołu nagrania jak tytułowy „Cień wielkiej góry”, „Jest taki samotny dom” czy ponad 19 minutową suitę „Szalony koń”, będącą dowodem na art rockowe korzenie zespołu, który dojrzewał ze swoją muzyką w okresie twórczości takich progresywnych tuzów jak Pink Floyd, Yes, Genesis, czy Emerson, Lake and Palmer.

Pierwsza płyta „Cień wielkiej góry” odniosła ogromny sukces i do dziś jest jedną
z najważniejszych w historii polskiego rocka. Album nagrali muzycy: Krzysztof Cugowski (śpiew), Romuald Lipko (bas, fortepian), Andrzej Ziółkowski (gitara), Tomasz Zeliszewski (perkusja), czyli skład zespołu uznawany dziś za oryginalny. Już na samym początku Budka Suflera zasłynęła również jako genialny zespół koncertowy dając około 300 występów rocznie. Kolejny album „Przechodniem byłem miedzy wami” z 1976 roku, mimo, że nie tak przebojowy jak debiut zapewnił zespołowi pierwszą w historii Złotą Płytę, podobnie jak kolejna płyta „Ona przyszła prosta z chmur” wydana w 1980 roku z nowym wokalistą Romualdem Czystawem. To właśnie z nim w składzie dwa lata później na rynku pojawił się kolejna płyta Budki, która odniosła wielki komercyjny sukces – „Za ostatni grosz”. Wyznaczyły go przeboje – tytułowy z genialnym solo gitarowym Jana Borysewicza, czy „Memu miastu na do widzenia”. Następnym wokalistą zespołu po niedyspozycjach głosowych Romualda Czystawa, został Felicjan Andrzejczak. Z nim w składzie powstał, wydany w 1980 roku, kolejny milowy przebój zespołu „Jolka Jolka pamiętasz”, a także świetny cover „Time to turn” zespołu Eloy, znany wszystkim polskim fanom jako „Noc komety”. Powrót zespołu na wielkie sceny koncertowe w oryginalnym składzie z Krzysztofem Cugowskim jako wokalistą, nastąpił w 1984 roku, a impulsem była sesja nagraniowa do albumu podsumowującego pierwsze 10 lat działalności Budki „1974-1984”. Album „Czas czekania, czas olśnienia” z 1984 roku już z Krzysztofem Cugowskim, w którym nie brak odważnych flirtów z elektroniką jest uznawany przez samych muzyków za bardzo ważny, choć przyniósł tylko jeden duży przebój „Cały mój zgiełk”.Sukcesem i ważnym wydarzeniem w historii zespołu była pierwsza trasa koncertowa po USA, w którą zespół wyruszył w 1988 roku grając m. in. w Beacon Theatre na Broadway’u. Ten koncert poprowadził Michał Urbaniak, a z okazji trasy zespół wydał mini album „American Tour” dziś będący białym krukiem. Triumfalny powrót Budki Suflera do wielkiej formy i przebojów nastąpił wraz z płytą „Cisza” wydaną w 1993 roku. Na radiowych listach królowały wtedy piosenki „Twoje radio” oraz „Cisza jak ta”, a płyta zdobyła status złotej. Dwa lata później zespół wydał album „Noc”, lecz prawdziwy rekord bez precedensu
w Polsce Budka Suflera ustanowiła w 1997 roku, sprzedając legalnie ponad milion egzemplarzy albumu „Nic nie boli tak jak życie”. Do dziś jest to najlepiej sprzedający się album w historii polskiej muzyki rozrywkowej i rekordowa pod względem sprzedaży w historii zespołu płyta, a najważniejsza i najbardziej popularna piosenka czyli „Takie Tango”, dołączyła do klasycznych przebojów grupy. Koniec XX wieku to również dwa niezwykle ważne w historii zespołu koncerty: wielki koncert w prestiżowej nowojorskiej Carnegie Hall
w 1999 roku, a w 2000 roku występ przed milionową widownią na krakowskim lotnisku wraz
z grupą Scorpions. Kolejny sukces przyniósł podwójnie platynowy album „Bal wszystkich świętych” z tytułowym przebojem. Swoistym podsumowaniem działalności Budki Suflera
i prawdziwą perełką dla fanów, był wydany w 2005 roku „Leksykon 1974 -2005” zawierający 20 płyt zespołu i 20 specjalnie przygotowanych książek zawierających całą historię grupy, teksty piosenek, liczne wywiady i ciekawostki, zaś wydarzeniem koncertowym trasa w którą Budka Suflera wyruszyła w 2011 roku odtwarzając w całości swój debiutancki album „Cień wielkiej góry”.

Budka Suflera, zasłynęła z wielkich przebojów, których mnóstwo przynosiły kolejne płyty
i single. Na Liście Przebojów Programu III PR znalazło się niemal 40 kompozycji, a 3 z nich: „Sen o dolinie”, „Cień wielkiej góry” i „Jolka Jolka pamiętasz” rok rocznie pojawiają się
w podsumowaniu Polski Top Wszech Czasów, zawierający 100 najważniejszych polskich piosenek w historii.

muzyka

Natalia Szroeder o nowej płycie! Musi poczuć motyle w brzuchu!

szroeder

Natalia Szroeder zdradza datę premiery nowej płyty?

Singiel “Parasole” Natalii Szroeder ukazał się w marcu, od tego czasu wokalistka intensywnie pracuje nad nową płytą. Przyznaje, że w tym roku jej wizja na nowy krążek bardzo się zmieniła. Początkowo planowała wydać album w kwietniu, w swoje urodziny, ale raczej nie zdąży zrealizować tego planu. 

Myślę, że będzie to jesień

HOT NEWS- Jakub Kucner o “Tańcu z gwiazdami”- co z jego biodrami!?

Nie chce się śpieszyć, bo zależy jej, aby płyta była dopracowana w najmniejszym szczególe. Natalia nie wie, czy ponownie zdecyduje się śpiewać po kaszubsku, bo cały czas ma nowe pomysły. Teraz najbardziej jej zależy, żeby mieć najwięcej wkładu w proces twórczy, aby nie iść na żadne kompromisy. Chce być obecna przy powstawaniu utworów od początku, do końca!

Co musi poczuć, aby zaakceptować piosenkę? Piosenkarka zdradza w wideo jak wybiera utwory na płytę!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Sykut-Jeżyna nagra płytę!? Gwiazda komentuje swój występ Festiwalu Piękna!

szroeder

scena z: Natalia Szroeder, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Fot. Akpa

Kontynuuj czytanie

muzyka

Ten koncert musicie zobaczyć! Jubileuszowa trasa Bajm zachwyca

Ostatnia szansa dla Trójmiasta na niezwykłe show Bajm i Beaty Kozidrak!

Beata Kozidrak z zespołem Bajm w tym roku obchodzą swój huczny jubileusz. Wyjątkowa trasa zespołu zagościła już w największych miastach w Polsce. Koncerty odbyły się m.in w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Łodzi czy Toruniu. Ta wyjątkowa trasa przyciąga tłumy fanów, którzy przed koncertem tworzą bardzo długie kolejki. Takich kolejek dawno nie widzieliśmy na koncerty polskich artystów. 

HOT NEWS – Współzałożyciel BAJM, Jarosław Kozidrak nie żyje. Jak Beata czuła się mając go na scenie?

Teraz jest ostatnia szansa na zobaczenie tego niezwykłego widowiska. Już za tydzień 15 grudnia w sobotę Beata i Bajm zagrają ostatni koncert w Gdańsku. To ostatni moment, aby kupić bilet i przeżyć niezapomniane chwilę i śpiewać takie hity jak: “Biała armia” “Co mi Panie dasz” czy “Szklanka wody”. 

PRZECZYTAJ – Doda szczerze o Roxie Węgiel! Ma szansę na wielką karierę?

Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie organizatora: www.followthestep.com, w bileteriach Biletomat.plEventim.plebilet.pl i Going oraz stacjonarnych punktach sprzedaży Empik, Media Markt i Saturn.

zdj. info prasowe 

View this post on Instagram

Twoja siła to ? #białaarmia 💪🏽

A post shared by Beata Kozidrak (@beatakozidrak) on

/

Kontynuuj czytanie

muzyka

Gałuszewska nie kibicowała Sójce w “The Voice of Poland”?

Marta Gałuszewska nie kibicowała Sójce w “The Voice of Poland”? Piosenkarka zdradza dlaczego!

Marta Gałuszewska, zwyciężczyni zeszłej edycji “The Voice of Poland”, była podopieczna Michała Szpaka zdradza czy była na bieżąco z programem i komu tak naprawdę kibicowała – jak powiedziała nam w wywiadzie podczas finału programu:

Ja ci nie mogę mówić faworyta, bo po pierwsze Michał miał swoją drużynę, po drugie znałam osoby z innych drużyn nie od dzisiaj, więc ja nie potrafiłam w ogóle wybrać!

Gałuszewska wybroniła się profesjonalnie!

Polecamy – Markowska odchodzi z “The Voice” – jest zmęczona?

Marta stwierdziła, że w “jej edycji” było mniej odcinków i największą różnicą było oglądanie programu “zza ekranu”. Dodała, że tutaj – w studiu Voice’a jest niesamowita energia, a przy oglądaniu odcinków na żywo wróciły wspomnienia! Co jeszcze powiedziała Gałuszewska? Zobacz wideo!

Zobacz również – Dlaczego Doda odmówiła udziału w “The Story of My life”?

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

I kolejny The Voice za nami! Korona przekazana @marcin_sojka_voice 👑 Marcin, Twój głos hipnotyzuje serca, a serce hipnotyzuje ludzi. Czekam niecierpliwie na te wszystkie emocje, które jeszcze od Ciebie dostaniemy 🔥 Gratuluję 💛 . A Wy ogladaliście finał? Kto był Waszym faworytem? . No a przede wszystkim.. Jak wrażenia po Givin You Up na żywo? 😈 Kto jeszcze nie widział nie przyznawać się tylko leciec na YouTube 😇 Czekam na opinie! 🙈 __________ And another edition of The Voice has come to an end! The crown goes to @marcin_sojka_voice 👑 Marcin, your voice is hypnotizing hearts, and your heart is hypnotizing people. I cannot wait for all the emotions you’re about to give us 🔥 Congratulations! 💛 . Have you followed the competition? Who was your favorite? . And most of all.. Have you seen Givin You Up live? 😈 If you haven’t, don’t say a word, just go to YouTube 😇 I’m waiting for your opinions! 🙈 . #pinkthebeat #marthsia #voiceofpoland #takemeback

Post udostępniony przez Marta Gałuszewska (@mgaluszewska)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

[ENG] So it’s been a year already! Exactly one year ago the 8th edition of The Voice of Poland has come to an end, and I started my music life for real. Exactly one year ago, thanks to YOU (!) I became the voice of Poland. You gave me a chance, your trust, possibilities. From that day on, my first single Nie Mów Mi Nie got over 19M views on YouTube, and I got to perform it on the biggest polish music festivals, as well as to sing it’s English version on the Eurovision preselections. Ever since I did the remix of the song, collaborated with a German duo Kush Kush and released my second single, Jeden Dzień. Throughout that year I’ve been working with music producers and songwriters from all around the world, discovering all the studio work and writing my own story in sounds (still can’t wait for you guys to hear it all). I visited 11 polish cities, giving 14 concerts there, and I played my first ever abroad concert in Hamburg. And that’s still not all there is to play this calendar year! I’ve been receiving so much support from you guys for over a year. I can’t count all the fanclubs that still keep being founded and follow me every step of the way, not to mention the number of fans vouching for me from their private accounts (yes I do see all your comments guys <3). Maybe my Voice squad that supported me on every episode of the show has literally spread around the world, but they’re all still my right hand, advising me on everything I do, for which I am grateful. On top of it, we just hit 85k followers on Instagram, as if specifically for this occasion. Wow. . Guys, You’ve been here with me for a year. But I’m only getting started and soon enough you’ll all see that the best is yet ahead of us. Thank you for all your patience and understanding. In a short while you’ll get an even deeper look into my soul, which is eternally grateful for and to you. I am for you, and theres no me without you. This is why on this very anniversary it is me who gives you a standing ovation and applaudes you, bowing and thanking you for being here. I can’t wait for the next years to come. And it will be my honor if you wanna join me for that ride. . Your M. . #pinkthebeat

Post udostępniony przez Marta Gałuszewska (@mgaluszewska)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Długi dzień za nami, ale efekty zwala nas z nóg bardziej niż dzisiejsze zmęczenie. Dziękuję ❤️ Praca z Wami to bajka, jesteście cudowni. Jaram się okrutnie 🔥 __________ It was a long day but totally worth the exhaustion – the effects will blow us all away. Thank you ❤️ Working with you guys is an honor. You’re the very best. I’m superexcited 🔥 . #newthingscoming #readyforit #pinkthebeat #marthsia . PS. Kochani, skrytka pocztowa na Strzeleckiego będzie działać tylko do końca października. Jeżeli ktoś chciałby dosłać kopertę po autograf po tym czasie, wszystkie listy proszę kierować na Universal Music Polska Włodarzewska 69 02-384 Warszawa dopisujac moje imię i nazwisko 🙂

Post udostępniony przez Marta Gałuszewska (@mgaluszewska)

Fot. Screen z Instagram

Kontynuuj czytanie

muzyka

Markowska odchodzi z “The Voice” – jest zmęczona?

Patrycja Markowska kolejny raz zasiadła w fotelu trenera The Voice of Poland! Czy jest zmęczona pracą?

Markowska, już drugi raz zasiadła w czerwonym fotelu w “The Voice of Poland”. Jej podopieczny zwyciężył i Patrycja nie kryła dumy. Teraz pytanie, co zrobi jak już Voice się skończył?

w styczniu ukazuje się moja pierwsza płyta w życiu nagrana z moim ojcem. To jest wielki dla mnie moment!

Piosenkarka zdradziła też, że jej najnowszy singiel skierowany będzie do szerszej publiczności!

Polecamy – Wielka tragedia – Ola Ciupa ma problemy z biustem?

Szykuje się też dużo koncertów – może z ojcem w duecie? Zobacz w wideo, co jeszcze zdradziła Patrycja Markowska! Trzymamy kciuki za najnowszą płytę z Grzegorzem Markowskim

Zobacz również – 10 urodziny Polsat Cafe! Co wydarzyło się przez tę dekadę?

 

Fot. Screen z Instagram

Kontynuuj czytanie

HITY