o-D8CJIPSr4

Premiera filmu “Szczęście świata”. Kto przyszedł?

Już 23 grudnia 2016 roku do kin wejdzie nowy film Michała Rosy pt. “Szczęście świata”. Dramat opowiadający o wyjątkowej kamienicy na Śląsku, a wyjątkowość ta spowodowana jest jedną z mieszkanek. W głównej roli widzowie zobaczą Karolinę Gruszkę, która wciela się w postać Róży – uwodzicielskiej kobiety, obiekt pożądania wszystkich mężczyzn oraz powód zazdrości innych kobiet. 

Każdy z mężczyzn pojawiający się w mieszkaniu Róży m.in. pasjonat botaniki Tomasz(Krzysztof Stroiński), „przyjaciel domu” Jan (Przemysław Bluszcz), windziarz  Rufin (Dariusz Chojnacki) oraz nastolatek Harald nie potrafią oprzeć się urokowi pięknej mieszkanki, zatracając się w niej, chcąc spędzać z nią jak najwięcej czasu. Pomimo, że w bohaterka łamie serca wszystkich mężczyzn, jej serce wybrało tylko jednego. Gdy pewnego dnia Róża nagle opuszcza śląską kamienicę, w mężczyznach rodzi się ogromna tęsknota, która już na zawsze odmieni los każdego z nich. 

Produkcja została nagrodzona dwoma nagrodami – w kategoriach najlepsza muzyka i scenografia podczas tegorocznej 41. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Na premierowym pokazie nie zabrakło członków obsady oraz zaproszonych gości. Pojawili się m.in. Karolina Gruszka, Agata Kulesza, Przemysław Bluszcz, Olgierd Łukaszewicz, Krzysztof Stroiński, Grzegorz Palkowski, Piotr Stramowski, Marek Koterski z żoną, a także oczywiście reżyser filmu Michał Rosa

 

agata kulesza 2

fot.  Stach Leszczyński

 

 


Nie ma więcej wpisów