Śledź nas

news

Seks, zbrodnia i talent show… Poznaj mroczną stronę sukcesu!

A wszystko to w nowym kryminale Joanny Opiat-Bojarskiej. Czy pisarka zdradzi mroczne tajemnice showbiznesu?

Mieszanka realizmu, silnych emocji i zwrotów akcji – to przepis Joanny Opiat-Bojarskiej na doskonały i trzymający w napięciu do ostatniej strony kryminał. Teraz znana z łamania tabu autorka zagląda za kulisy literackiego talent show, by odkryć przed czytelnikami pełen cynizmu świat  show-biznesu. Powieść o tytule „Bestseller” ukaże się 15 czerwca nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

Joanna Opiat-Bojarska jest z wykształcenia ekonomistką. Jednak kilka lat temu, po wygranej walce z kilkumiesięcznym całkowitym paraliżem ciała, przez przypadek odkryła pasję pisania. Autentyczność i precyzyjne odwzorowanie rzeczywistości w swoich kryminałach zawdzięcza m.in. współpracy z policjantami różnych specjalności, detektywami, antropologiem sądowym i prokuratorem. Specjalizuje się w tworzeniu historii, które mogłyby wydarzyć się naprawdę.

 Zbrodnia nie ma płci, ale tylko kobieta potrafi zaplanować ją z takim wdziękiem. Opiat-Bojarska po mistrzowsku porusza się w świecie mężczyzn. Przeczytajcie sami. Bardziej niż warto Vincent Viktor Severski (pisarz, felietonista, były oficer polskiego wywiadu).

Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów i aktualnych problemów – pisała już m.in. o dopalaczach, zaginionej Poznaniance czy handlu ludzkimi organami. Teraz zaprasza czytelników do mrocznego i pełnego niebezpiecznych intryg świata show-biznesu. Tytułowy „Bestseller” to literacki talent-show, który z zapartym tchem oglądała cała Polska. Pierwszą edycję programu wygrała niepozorna 35-letnia księgowa Emilia Sienkiewicz, zdobywając kontrakt na wydanie pierwszej książki w rekordowym nakładzie. Z dnia na dzień zyskuje ogromną sławę i nowych fanów oraz skupia na sobie uwagę mediów. Jednak na kilkanaście dni przed premierą swojej drugiej powieści, zostaje odnaleziona martwa we własnym mieszkaniu.

Do rozwiązania kryminalnej zagadki przystępuje duet czołowych poznańskich detektywów, dobrze znanych z poprzedniej powieści Joanny Opiat-Bojarskiej „Koneser”. Doświadczony Burzyński i niepokorny Majewski zaglądają za kulisy telewizyjnego programu dla pisarzy. Odkrywają, jak twórcy talent-show manipulują rzeczywistością i emocjami widzów. Dowiadują się, że środowiskiem literackim rządzą zawiść i niezdrowa konkurencja, a ceną sławy są często samotność i brak prywatności oraz zmaganie się z portalami plotkarskimi i hejterami. Policjanci podążają coraz to nowymi tropami i sprawdzają kolejnych podejrzanych, by wspólnie z Czytelnikami odkryć, kto i dlaczego zamordował Emilię.

(…) Majewski i tak zamierzał odnaleźć odpowiedzi na siedem złotych pytań kryminalistyki. Co się wydarzyło? Gdzie doszło do przestępstwa? Kiedy zaistniało zdarzenie? Czym posługiwał się sprawca? Dlaczego popełnił przestępstwo? Jak to zrobił? Kto był uczestnikiem zdarzenia? fragment książki „Bestseller”

Chociaż może się wydawać, że Burzyński i Majewski są w całości pochłonięci śledztwem, ich życie prywatne jest tak samo pełne zawirowań. Detektywów łączy szorstka, ale niezawodna przyjaźń, problemy związane z nadmiarem pracy i nietypowy trójkąt miłosny, który tworzą z Anitą Broll, chłodną i seksowną antropolog sądową. Joanna Opiat-Bojarska jako pierwsza w Polsce opisuje w swojej książce czynności wykonywane przez antropologa.

Zdrady, pozbawieni skrupułów dziennikarze, zorganizowana przestępczość, wyzysk pracowników w korporacjach… Prawdziwe bogactwo wątków tworzy skomplikowany i wielowymiarowy świat oraz dynamiczną i nieprzewidywalną fabułę, która wciąga od pierwszej strony.

Joanna Opiat-Bojarska_fotoJoanna Opiat-Bojarska

Kobieta, która rozumie świat mężczyzn. Z wykształcenia ekonomistka, od kilku lat uzależniona od pisania autorka poczytnych kryminałów. Historie, które opisuje, mogły wydarzyć się naprawdę. Ich siłę stanowią niespodziewane zwroty akcji, wysoki ładunek emocjonalny oraz precyzyjne odwzorowanie realiów.

„Bestseller” jest jej dziewiątą powieścią.

www.opiatbojarska.blog.pl

news

Niestrudzona Martyna Wojciechowska odwiedza zrujnowany Bejrut z ekipą “Kobiety na krańcu świata”

wojciechowska

“Kobieta na krańcu świata” wraca z nowym sezonem!

Martyna Wojciechowska jest jedną z najpopularniejszych polskich podróżniczek, która razem z ekipą programu “Kobieta na krańcu świata” poznaje niezwykłe kobiety na całej ziemi. Przez 12 lat emisji serii nic i nikt nie zdołał zatrzymać Martyny przed opowiadaniem wzruszających historii pań, które napotkała na swojej drodze. Dopiero rok 2020 wstrzymał zapał nieustraszonej podróżniczki!

HOT NEWS- Zamaskowani Kożuchowska, Nowakowska i Królikowski na premierze filmu “Czyściec”

Przez epidemię koronawirusa zdjęcia do jej programu zostały wstrzymane na 4 długie miesiące. Było trudniej niż zwykle, ale niemożliwe nie istnieje i dlatego właśnie nowa seria programu jest tak wyjątkowa. Najpierw Martyna udała się do Libanu!

4 sierpnia 2020 roku w wielkim wybuchu w stolicy Libanu, Bejrucie doszło do wielkiej eksplozji, w której zginęło 200 osób, a tysiące zostało rannych. Eksplozja zniszczyła ogromną część miasta, przez co dach nad głową straciło 300 000 mieszkańców! Przyczyną tragedii był wybuch wcześniej skonfiskowanych 2750 ton saletry amonowej, składowanej w porcie… Miesiąc później miasto strawił wielki pożar. Liban, jako niewielki kraj na Bliskim Wschodzie, który od wielu lat mierzy się z olbrzymim  kryzysem gospodarczym, korupcją, ubóstwem, bezrobociem i ogromną liczbą syryjskich uchodźców, nie jest w stanie sam uporać się z ogromem zniszczeń spowodowanych wybuchem.

Odbudowa miasta potrwa długie miesiące, ale dzięki zaangażowaniu takich osób jak Zena Chahine niemożliwe staje się możliwe. Kobieta jest wolontariuszką, która po eksplozji w porcie natychmiast ruszyła z pomocą poszkodowanym. Jest pierwszą strażaczką w szeregach libańskiej ochotniczej straży pożarnej pociągnęła za sobą dziesiątki innych, odważnych kobiet. Dziś, nie zważając na niebezpieczeństwo, próbuje przywrócić swoje ukochane miasto do życia.

Premierowy odcinek nowej serii już 25 października o godz. 11:30 w TVN!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Pudzian porachuje kości Miśkowi Koterskiemu?! Będzie się działo w programie “Anything Goes. Ale Jazda”

Fot. Materiały prasowe

AW

Kontynuuj czytanie

news

Zamaskowani Kożuchowska, Nowakowska i Królikowski na premierze filmu “Czyściec”

czyściec

“Czyściec” to zaskakujący film o życiu po śmierci…

To, co dzieje się z człowiekiem po śmierci zastanawia ludzkość od początków istnienia. Na pytanie o sens śmierci stara się odpowiedzieć nowy film Michała Kondrata “Czyściec”. Reżyser ma już na swoim koncie takie produkcje jak “Miłość i miłosierdzie” i “Dwie korony”.

HOT NEWS- Pudzian porachuje kości Miśkowi Koterskiemu?! Będzie się działo w programie “Anything Goes. Ale Jazda”

Film jest oparty na doświadczeniach mistyków Kościoła: Fulli Horak, św. Faustyny Kowalskiej, św. Ojca Stanisława Papczyńskiego i św. Ojca Pio, którzy zostali odwiedzeni przez dusze czyśćcowe. W postać Fulli Horak wcieliła się Małgorzata Kożuchowska. Pozorne zwyczajna wizyta u znajomych zupełnie odmieni jej życie: spotkanie z nieznajomą, której niezachwiana wiara w Boga wzbudza ciekawość i podziw, okazuje się dla głównej bohaterki początkiem odkrywczej podróży duchowej. Pewnej nocy zostaje obdarzona łaską objawienia! Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat – zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. Mistyczkę będą jeszcze odwiedzać inne dusze, w tym: Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus czy Joanny d’Arc, odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat Nieba, Piekła i Czyśćca. Fulla opisze swoje doświadczenia w książce “Święta Pani”. W filmie wystąpili również hilippe Tłokiński, Kamila Kamińska, Marcin Kwaśny, Olga Bończyk, Henryk Gołębiewski, Ida Nowakowska i Maria Niklińska. Reżyser Michał Kondrat powiedział:

Czyściec to film, który w uporządkowany sposób pomaga odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania dotyczące życia po śmierci i tego czy możemy mieć na nie wpływ. Przypuszczam, że wiele osób po obejrzeniu filmu Czyściec zmieni swoje myślenie na ten temat

Obejrzyjcie zdjęcia z premiery!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Podsiadło, Prokop i Gessler na premierze książki Radka Kotarskiego „Inaczej”

fot. Piotr Podlewski/AKPA

AW

Kontynuuj czytanie

news

“Fame czy Shame” bez “The Blaze House” – Rupiński zdradza dlaczego

Dominik Rupiński podczas jednego z eventów zdradził nam co myśli o formacie “Fame czy Shame” i dlaczego jego ekipy tam nie było- sprawdź!

“Fame czy Shame” to program, który kilka miesięcy temu był absolutnym hitem wśród fanów influencerów biorących udział w tym projekcie. Podczas jednego z eventów zapytaliśmy się Dominika Rupińskiego z ekipy “The Blaze House”, co myśli na temat takiego formatu i dlaczego nie zobaczyliśmy go na ekranie. Dominik zdecydował się na szczerą wypowiedź:

Powiem szczerze, że jakby nie mam nic totalnie do tego programu, aczkolwiek ja sam niechciałbym wziąć w czymś takim udziału. Po prostu ja nie czułem tej wizji, że coś się robi dla “fejmu”.

Polecamy – Złote rady Iwony Pavlović jak przetrwać kilkanaście lat w związku- skorzystacie?

Rupiński powiedział, że oficjalnego zaproszenia do “Fame czy Shame” nie dostał, a czy koledzy z “The Blaze House” namawiali go do tego programu? Odpowiedź znajdziecie w naszym najnowszym wideo!

Chcielibyście zobaczyć Dominika Rupińskiego w drugiej edycji show? Czekamy na Wasze komentarze!

Zobacz również – Polski Ken planuje kolejne operacje – co teraz “poprawi”?

fot. screen z Instagram

Kontynuuj czytanie

news

Złote rady Iwony Pavlović jak przetrwać kilkanaście lat w związku- skorzystacie?

Podczas weselnego odcinka “Tańca z Gwiazdami”, Iwona Pavlović obchodziła 11. rocznicę ślubu- jak przetrwać tyle lat?

Kilka tygodni temu Iwona Pavlović ze swoim mężem obchodziła 11. rocznicę w związku małżeńskim. Iwona i jej mąż Wojciech tworzą zgrany duet i “Czarna Mamba” zechciała się z nami podzielić swoim przepisem na udany związek:

Trzeba znaleźć odpowiednią osobę, ale też być odpowiednią osobą dla tej osoby. To tak brzmi dziwacznie, ale tak jest. Czyli nawzajem musimy sobie bardzo bardzo podpasować, na pewno też od pierwszego zauroczenia oprócz tej wielkiej miłości musi być też najnormalniejsze w świecie lubienie się.

Polecamy – Magda z “Top Model” przeszła do “Love Island” – Sylwia i Mikołaj komentują

Pavlović powiedziała nam o złotych radach, ale na podstawie tylko i wyłącznie swojego związku. Bardzo ważne jest to, żeby czasami dać sobie trochę oddechu w relacji:

Nie zasadzanie się na sobie, bo uważam, że każdy ma prawo do swoich pasji, do swoich zainteresowań, do tego co chce robić niekoniecznie razem z mężem. Tylko mieć taki swój świat mały.

Skorzystacie ze złotych rad Iwony Pavlović? Sprawdź w naszym najnowszym wideo, co jeszcze zdradziła nam jurorka.

Zobacz również – Wiemy, kto wygrał “Taniec z Gwiazdami” – spodziewaliście się takiego wyniku?

fot. screen z Instagram

Kontynuuj czytanie
Reklama Enter ad code here

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością przez Agencję BEOKAY.