Śledź nas

prze.tv

TYLKO U NAS – złoty środek na chorobę Bilguuna!

Bilguun, w najnowszej rozmowie z nami, zdradza sekrety swojej choroby. Co zrobił, aby powrócić do dobrej kondycji? 

Bilguun zdradza, że plotki o jego chorobie były prawdziwe. Jak każdy człowiek, doświadcza zarówno wzlotów, jak i upadków. Na szczęście, pokonał przeciwności losu. 

HOT NEWS – Szykuje się mega skandal! Wszyscy zobaczą, jak Meghan Markle

Miałem rzeczywiście problemy jakieś takie zdrowotne, przez to musiałem brać leki i tak dalej, miałem długi okres detoksykacji. Ale już jestem zdrowy! 

Gwiazdor sam przyznaje, że jego problemy ze zdrowiem rozpoczęły się w psychice. Była to choroba autoimmunologiczna, gdzie organizm sam próbował siebie zwalczyć. Jak sobie poradził? 

ZOBACZ – Marta Wiejak o programie “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” był stres?

To jest do wyleczenia, to proces, ale trzeba też znaleźć samego siebie. Trzeba zrobić krok w tył, popracować, pomyśleć, popatrzeć na siebie właśnie.

Mamy nadzieję, że Bilguun na dobre powrócił do doskonałej kondycji i jeszcze nie raz zademonstruje nam swoje projekty!


 

 

 

 

news

Anna Maria Wesołowska komentuje zatrzymanie Romana Giertycha – adwokat zasłabł

wesołowska

Sędzia Anna Maria Wesołowska odniosła się do aresztowania Romana Giertycha.

W czwartek polskie media obiegła wiadomość o zatrzymaniu prawnika i polityka Romana Giertycha. Zarzuty dotyczą przywłaszczenia i wyprowadzenia w latach 2010-2014 ze spółki deweloperskiej kwoty ok. 92 mln zł. Sędzia Anna Maria Wesołowska uważa, że to była to pokazówka, która ma swój polityczny cel.

HOT NEWS- Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski wzięli ślub [zdjęcia]

Dalej przyznała, że takie zatrzymanie nie jest zgodne z prawem, ani z etyką:

No właśnie, ale kto uczy etyki? Dlatego tak zależy mi na tym, żeby etyka była w szkołach administracji, gdzie uczy się przyszłych ministrów, decydentów, na pewno na wydziałach prawa, na wydziałach lekarskich, na wszystkich kierunkach, które mają do czynienia później z obywatelem, z człowiekiem

W czasie aresztowania Roman Giertych zasłabł i został przewieziony do szpitala. Sędzia wyjaśnia, że takie taka sytuacja nie wpływa na rozprawę, jedynie ktoś później może odpowiedzieć za to, co się stało.

Co dalej z Giertychem? Wesołowska wyjaśnia w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Julia Wieniawa przyłapana bez maseczki przed TzG – Sylwia Madeńska trafnie komentuje

View this post on Instagram

❗️Tam, gdzie jest alkohol, jest też przemoc, jeżeli nie fizyczna, to psychiczna. Prawo próbuje z tym walczyć. ✍🏻 Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z 26 października 1982 r. początkowo nie zawierała zakazu spożywania alkoholu w miejscu publicznym, ale przewidywała możliwość wprowadzenia regulaminowego zakazu sprzedaży, spożywania czy podawania alkoholu. ✍🏻 Walcząc z narastającym problemem alkoholizmu, uchwałą Rady Miejskiej w Łodzi już w 1995 roku wprowadzono zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Podobne uchwały podjęto w wielu innych miastach. Sąd Najwyższy uznał jednak, że zakaz nie może być ogólny, może dotyczyć tylko określonych miejsc. ✍🏻 Podejmowano więc kolejne uchwały przewidujące zakaz spożywania alkoholu w miejscach, gdzie najczęściej zbierała się młodzież. Niewiele to pomogło – zawsze znalazło się miejsce, gdzie zakaz nie obowiązywał. ✍🏻 W czerwcu 2001 roku w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wprowadzono zakaz spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach. Nadal nie rozwiązało to wszystkich problemów. Alkohol spożywano np. w bramach, na plażach. ✍🏻 Od 9 marca 2018 roku obowiązuje bardzo istotna zmiana. Wprowadzono wtedy zakaz spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Rada gminy może w drodze uchwały wprowadzić odstępstwa od tej zasady, jeżeli uzna, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na kształtowanie polityki społecznej w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi. Ponieważ alkoholizm jest bardzo poważnym problemem społecznym, takich uchwał jest niewiele. ❗️Obecnie spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, czyli ogólnie dostępnym, jest wykroczeniem. Warto znać przepisy, żeby nie narazić się na mandat za łyk piwa w autobusie czy spożywanie własnego alkoholu w restauracji. 📒 Więcej na ten temat przeczytacie w moim ebooku na @how2.shop #prawo #edukacja #edukacjaprawna #alkohol #mlodziez #problemy #szkola #alkoholizm #kodeks #przepisy #ustawa #sedziaannamariawesolowska

A post shared by Anna Maria Wesołowska (@annamaria_wesolowska) on

View this post on Instagram

Nastoletni sprawcy zakatowali niewiele starszego od siebie chłopaka, na jego ciele było ponad sto ran kłutych. W innej sprawie młoda dziewczyna podała cegłę swojemu chłopakowi, aby dobił niewinnego człowieka – zabili dla tysiąca złotych. To przykłady z mojej sali rozpraw. Nie ma racjonalnego wytłumaczenia dla takiego okrucieństwa. Trudno uwierzyć, że takie dzieci wychowały się wśród nas. Młodociani sprawcy poddawani są więc badaniom psychiatrycznym. Okazuje się najczęściej, że nie są chorzy psychicznie i nie zdradzają cech niedorozwoju umysłowego. Cechuje ich natomiast osobowość nieprawidłowa, dyssocjalna, aspołeczna, zanik uczuć wyższych. Najczęstszą przyczyną są zaniedbania środowiskowe. Kryje się za tym wiecznie pijany ojciec, zastraszona matka, interwencje policji, skrzętnie ukrywane ślady pobicia, uczucie wstydu i osamotnienia. Później są kłopoty w szkole, ucieczki z domu i konflikty z prawem. Kiedy zaczynałam pracę w sądzie, to właśnie w drastycznych formach przemocy w rodzinie widziałam przyczynę, dla której młodzi ludzie coraz częściej zasiadali na ławie oskarżonych. Mówiło się: patologia rodzi patologię. Dzisiaj, dzięki spotkaniom z wami, mam inne spojrzenie. Niezaspokajanie waszych potrzeb emocjonalnych jest w dzisiejszym świecie poważnym problemem, prowadzi do samotności i zagubienia. Jesteśmy w czołówce państw, jeżeli chodzi o próby samobójcze młodych ludzi – skutecznych samobójstw jest kilkaset rocznie. Gdy w taki sposób ginie dziecko, my, dorośli, jesteśmy w szoku. Zastanawiamy się, dlaczego nic nie zauważyliśmy, gdzie popełniliśmy błąd, jaki sygnał przegapiliśmy? Dlatego należy rozmawiać o tym, co was boli. Praca, konkurencja, stres, pośpiech, obowiązki domowe, coraz powszechniejsze rozwody, bezrobocie powodują, że dorośli potrafią krzywdzić, nie zdając sobie z tego sprawy. Nieustanna krytyka dziecka, porównania do innych, przeciążanie zajęciami często wymyka się spod kontroli i może stanowić jedną z form przemocy w rodzinie. #prawo #edukacjaprawna #przemocwrodzinie #sedziaannamariawesolowska #annamariawesołowska #kodeks #ustawa #przepisy #mlodziez #rodzina

A post shared by Anna Maria Wesołowska (@annamaria_wesolowska) on

https://www.instagram.com/p/CGZ-maKDxfD/

AW

Kontynuuj czytanie

news

Julia Wieniawa przyłapana bez maseczki przed TzG – Sylwia Madeńska trafnie komentuje

wieniawa

Julia Wieniawa zaryzykowała!

Kilka dni temu Julia Wieniawa została przyłapana jak idzie na trening “Tańca z Gwiazdami” bez obowiązkowej maseczki. Oczywiście wywołało to spore oburzenie, szczególnie w kontekście informacji, które dzisiaj otrzymaliśmy. Okazało się, że inna uczestniczka programu, Sylwia Lipka, zachorowała na koronawirusa! Razem z Rafałem Maserakiem już nie pojawi się na parkiecie…

HOT NEWS- Z ostatniej chwili: kolejna para “TzG” wyeliminowana przez Covid-19

Po stronie Julki stanęła Sylwia Madeńska, która przyznaje, że na krótkich dystansach, jak wyjście z samochodu do pomieszczenia, też zdarza się jej zapomnieć maski. Tancerka dodaje, że zasad jest wiele i czasami łatwo o nich zapomnieć.

Wydaje mi się, że Julka stosuje się do zasad, tylko została przyłapana w takim momencie

A jaki jest stosunek Sylwi do maseczek?

Uważam, że powinniśmy się pilnować, bo bardzo łatwo zasady się rozluźniają. Jak czegoś nie pilnujemy, to nie pilnujemy coraz bardziej i uważam, że jest to kwestia przyzwyczajenia, kwestia wpojenia sobie tego. Ja zawsze mam już teraz maseczkę na wieszaku obok kurtki, mam maseczkę w samochodzie, mam maseczkę w torebce, więc też staram się zostawić te maseczki w różnych miejscach, żeby zawsze mieć ją pod ręką

Zgadzacie się z jej zdaniem?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Sylwester Wilk walczy z hejtem po powrocie do “TzG” – fani nadal nieprzekonani

AW

Kontynuuj czytanie

news

Dorota Wodzińska jak „Diablo” Włodarczyk w „Motel Polska” – twarde rozmowy z synami!

W jesiennej ramówce TVP zadebiutował nowy program przypominający emitowany w TTV  “Gogglebox. Przed telewizorem”. Uczestnikami są zwykli ludzie komentujący bieżące wydarzenia, nie zabraknie jednak i znanych osób.

TVP promuje program “Motel Polska” jako „innowacyjny format telewizyjny, hybrydowy serial reality o tematyce polityczno – lifestylowej. Gospodarzem programu jest Jacek Łęski inspirujący gości do komentowania rzeczywistości politycznej, społecznej i kulturalnej. Oglądając wspólnie telewizję i spotykając się w telewizyjnym motelu, goście pokazują i opisują współczesną Polskę”.

W pierwszych odcinkach wystąpiły między innymi znane osoby ze świata boksu oraz branży beauty. Bokser Krzysztof „Diablo” Włodarczyk wystąpił w programie ze swoim synem Czarkiem podobnie jak znana międzynarodowa stylistka fryzur Dorota Wodzińska-Burzyńska wystąpiła ze swoim synem Piotrem Burzyńskim. W wyemitowanych odcinkach widać czasem jak bardzo inne spojrzenie na świat i wydarzenia mają rodzice i ich dzieci. Ścieranie się opinii i konstruktywna wymiana zdań umożliwia widzom wyrobić sobie dzięki temu własne zdanie.

Dorota Wodzińska to kreatorka fryzur, która odniosła duży sukces w branży beauty – między innymi jako jedyna Polka czesała Miss podczas międzynarodowych konkursów tj. Miss Universum w Meksico City, czy Nha Trang w Wietnamie. Często jest ekspertem w programach śniadaniowych oraz prowadzi swój autorski salon urody i szkolenia.
W programie daje się poznać jako bardzo naturalna i obiektywna obserwatorka otaczającej nas rzeczywistości oraz wyrozumiała i otwarta Mama.

Natomiast „Diablo” w wywiadzie z Gali Miss Warszawy zdradził naszemu portalowi jak bardzo wspiera swojego syna tłumacząc swój udział w „Motel Polska”:

„Ja poszedłem tam z racji, tylko dlatego, że  poszedłem tam ze swoim synem – sam bym tam nie poszedł. Patrzę też jak się zachowuje, chce z nim obcować, jak sobie daje radę, można powiedzieć przy przysłowiowej kamerze. Nie wiem, co będzie w życiu robił. Może sobie wybierze swoją ścieżkę, może zacznie od tego a później będzie występował w Hollywoodzkich filmach.  Nie mam pojęcia. Po prostu zabieram go gdzie mogę. Staram się, aby jakoś w jakikolwiek sposób się spełniał.”

Reality-show “Motel Polska” możecie obejrzeć w każdy czwartek o godzinie 23.05 na antenie TVP1 oraz na stronie VOD.TVP.PL . Warto obejrzeć.

Kontynuuj czytanie

news

Tylko u Nas! Bojarska-Ferenc UMIERAŁA przez koronawirusa!

bojarska

Mariola Bojarska opowiedziała o tragicznych zmaganiach z koronawirusem!

Epidemia Covid-19 wciąż trwa i niestety cały czas przybywa zakażonych na całym świecie. Wirus nie omija nikogo, ostatnio dowiedzieliśmy się, że pozytywny wynik otrzymał nawet prezydent USA Donald Trump. Z chorobą wywołaną przez patogen musiała zmierzyć się również trenerka Mariola Bojarska-Ferenc! Gwiazda o tym fakcie poinformowała dopiero po wyzdrowieniu, bo uznała, że woli reklamować się wiedzą, a nie tym, co dzieje się w jej życiu prywatnym.

HOT NEWS- Taniec z Gwiazdami: uczestnicy zaprosili na parkiet najbliższych – kolejna para opuściła program

Teraz już otwarcie opowiada o tym, co przeszła jej rodzina. Najpierw zachorował jej mąż, który był w podwyższonej grupie ryzyka, ponieważ jest starszy od niej o 10 lat. Niestety przez kilka dni utrzymywała mu się gorączka 40 stopni:

Ja pierwszy raz w życiu zaczęłam się bać, czy go po prostu nie tracę, ponieważ miałam trzy termometry i kiedy mierzyłam mu temperaturę, to te termometry wysiadały

Mariola przyznała, że sięgała do internetu, by zobaczyć, co należy robić z tak wysoką gorączką. Z pomocą przyszedł jej znajomy lekarz i przyjaciele. Niestety nie otrzymała żadnej pomocy z SANEPIDU. Pomoc najbliższych i gary rosołu, okazały się być wielkim wsparciem.

Opieka nad chorym była trudna, w nocy musiała zmieniać mężowi koszulki, tak bardzo się pocił. Nie chciała dopuścić do zapalenia płuc czy zapaści.

Potem sama poległam i chorowałam 10 dni. 10 dni ta temperatura bardzo mocno mnie trzymała.

Na szczęście jej gorączka była nieco niższa niż męża, ale choroba trwała dłużej. W tym czasie szczególnie mocni pomogli im przyjaciele i synowie. Mariola przyznała również, że bardzo bała się o premierę swojej książki “Trener życia”

Głupio by było już się więcej z Wami nie spotkać

Wcześniej trenerka zażartowała, co wróciło niej rykoszetem! O co chodzi? Odpowiedź w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Marta Gałuszewska śpiewa największy hit tego roku – w “Ttbz” będzie szampańska zabawa

View this post on Instagram

Podczas treningu można wypocić 2 litry wody, a nawet więcej. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wraz z wodą tracimy także elektrolity, a to może być niebezpieczne dla zdrowia. Z własnego doświadczenia wiem, że odwodniony organizm pracuje wolniej, ponieważ nie ma możliwości termoregulacji, a to przyczynia się do gorszej pracy serca. Odwodnienie już na poziomie dwóch procent powoduje zwiększenie lepkości krwi, co obciąża intensywnie pracujące serce, pogarsza transport tlenu do pracujących mięśni i mózgu.Skutkiem jest szybsze zużywanie w mięśniach glikogenu, zaczynamy szybciej się męczyć i spada nasza koncentracja.Odwodnienie obniża siłę i wytrzymałość mięśni, co może skutkować tym, że ćwiczenia będą wydawały się dużo trudniejsze niż są w rzeczywistości. Pamiętajmy, żeby podczas treningu mieć przy sobie butelkę wody i popijać ją małymi łykami. Jeśli poczujemy pragnienie, to może oznaczać, że organizm jest odwodniony.Nie dopuszczaj więc do takiej sytuacji. Podczas treningu tracisz sód. Wybierz więc taką wodę, która nie ma obniżonej zawartości tego pierwiastka lub dodaj odrobinę soli do wody o niskiej zawartości sodu. Jak twierdzą naukowcy z American Collage of Sport Medicine, tuż przed treningiem powinno się wypijać minimum pół litra płynu, a podczas treningu 250-350 ml co 15 minut lub 550-1000 ml w ciągu godziny. U osób regularnie trenujących zapotrzebowanie na witaminy i minerały jest dużo większe. Podczas wysiłku fizycznego ilość wolnych rodników znacznie wzrasta, co może spowodować uszkodzenie komórek, w tym komórek mięśniowych.Dlatego oprócz wody warto pić soki warzywne, które zawierają wiele składników mineralnych i witamin. Ja cenię sobie szczególnie sok pomidorowy, który przez naukowców jest uznawany za źródło likopenu. Badania wykazały, że osoby intensywnie trenujące, które wypijały 75 ml soku pomidorowego po każdym treningu, miały zdecydowanie lepsze wyniki w testach biegowych. Podobno likopen, którego głównym źródłem w diecie są przetworzone pomidory, korzystnie wpływa na zmniejszenie stresu oksydacyjnego i podwyższa poziom wydolności fizycznej. #nawodnienie #trening#lifestyle #lifebalancecoach #worklifebalance

A post shared by Mariola Bojarska-Ferenc (@mariola_bojarska_ferenc) on

AW

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością przez Agencję BEOKAY.