Castingi do serialu trwały od wczesnej wiosny. W wyborze obsady twórcy postawili na nagradzanych i znanych aktorów. Magdalena Boczarska wcieli się w rolę Agnieszki Lubczyńskiej, 35-letniej radczyni handlowej, której życie zmienia się niespodziewanie podczas rodzinnego urlopu nad polskim morzem.

Magdalena_BoczarskaMagdalena Boczarska znana jest widzom dużego ekranu z kreacji agentki służb specjalnych Kamili w filmie Różyczka. Za tę rolę nagrodzona została m.in. Złotymi Lwami podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Aktorka grała również w wielu znanych polskich serialach, m.in. Czas honoru, 39 i pół, Lekarze czy Misja Afganistan.

 

 

 

 

Wojciech_ZieliskiW produkcji zobaczymy także Wojciecha Zielińskiego, jednego z najczęściej nagradzanych aktorów młodego pokolenia, wcielającego się w postać komisarza Tomasza Nowińskiego nadzorującego zawiłe śledztwo na Półwyspie Helskim.
Przełomowym momentem w karierze Zielińskiego okazał się rok 2010, kiedy otrzymał nagrody i nomicjacje (m.in. do Złotej Kaczki oraz Złotych Lwów) za role w takich filmach jak Huśtawka, Nie opuszczaj mnie czy Chrzest. Popularność oraz sympatię widzów małego ekranu aktor zyskał rolami w Oficerze, Odwróconych czy Świadku koronnym. Od 2012 roku gra doktora Daniela Ordę w serialu Lekarze.

Dorota_KolakW postać inteligentnej i stanowczej Nadkomisarz Marii Wolskiej, bezpośredniej przełożonej i mentorki Tomka, wcieli się Dorota Kolak.
Kolak od 1982 roku związana jest z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, pracuje również jako pedagog, prowadząc zajęcia z aktorstwa na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Widzowie telewizyjni znają aktorkę z ról serialowych, m.in. w Radio Romans, Pensjonacie pod Różą, Hotelu 52 czy Barwach szczęścia. Popularność i sympatię Polaków zaskarbiła sobie dzięki roli Ireny Adamowicz – matki głównej bohaterki, Anki, w serialu Przepis na życie.

 

 

Radoslaw_PazuraW produkcji zobaczymy także Radosława Pazurę, który zagra Cezarego Lubczyńskiego, apodyktycznego i skupionego na sobie męża Agnieszki (w tej roli Magdalena Boczarska).
Aktor w swoim dorobku ma role w takich produkcjach jak: Szwadron, Pożegnanie z Marią, Oczy niebieskie czy Miłość i gniew w reż. Krzysztofa Kolbergera. Widzom telewizyjnym znany jest m.in. z roli prokuratora w kultowej Sforze czy kreacji serialowego Kuby w Fali zbrodni.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się 29 maja w okolicach Półwyspu Helskiego. Produkcja pojawi się na kanale AXN jesienią 2014 roku.

Trzyodcinkowa produkcja AXN zostanie zrealizowana na podstawie serialu Morden i Sandhamn, będącego adaptacją bestsellerowej szwedzkiej powieści Still Waters autorstwa Viveci Sten – kryminału łączącego zbrodnię, pożądanie i tajemnicę. Spokojne życie bohaterów zostaje przerwane przez zagadkę z przeszłości, która ma związek z niewyjaśnionymi morderstwami – wszystko na tle surowych i zapierających dech w piersiach krajobrazów polskiego wybrzeża.


Nie ma więcej wpisów