Co wydarzy się w kolejnym odcinku “Rinke za kratami”? Tym  razem  Rinke  zachęci  bardzo uzdolnionego artystycznie więźnia  do stworzenia projektu muralu oraz pojedzie z osadzonymi do muzeum w Treblince.

Osadzonym  łatwiej jest żyć za murami jeśłi mają cel, odzyskują wtedy wiarę w  siebie,  a  to  pierwszy  krok  do tego aby mogli zmienić swoje życie. W Zakładzie  Karnym  w  Siedlcach  nie  brakuje  pomysłów  na  resocjalizację osadzonych  –  jednym  z  nich  jest  edukacja  historyczna.  Rinke Rooyens pojedzie  z więźniami do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince, gdzie razem będą  wykonywać  prace  porządkowe  na  rzecz muzeum. Wizyta w Treblince ma szczególny   wymiar  dla  skazanego  za  zabójstwo  Palestyńczyka,  Alayeda Feisala,  który  dzieciństwo spędził w obozach dla uchodźców w Jordanii, to wielka  lekcja tolerancji oraz historii. Za dwa lata skończy odbywać karę i liczy na to, że uda mu się wrócić do normalnego życia. Opowie Rinke jaki ma plan na życie na wolności i dowiemy się również kto na niego czeka.

Polecamy: Mariusz Pudzianowski za kratami!

Rinke postanowił iść dalej tropem historii. Stare mury tzw. “spacerniaka” z resztkami  kolorowych  rysunków zainspirowały go. Zgłosił pomysł stworzenia muralu  upamiętniającego  Powstanie  Warszawskie.  Rinke  wiedział,  że  to idealne  zadanie  dla utalentowanego plastycznie Rafała Z., który niemal od razu miał pomysł na projekt muralu. Rafał  przechodził  za  kratami  trudne  chwile,  ma  za  sobą  także próbę samobójczą  w  celi  i walczy aby odzyskać wiarę w siebie. Tworzy zabawki z papieru dla kilkuletniej córki, której nie widział od 4 lat. Rafał ma nadzieję na spotkanie z dzieckiem i Rinke zrobi wszystko aby mu to umożliwić.  Czy  rodzina Rafała przyjedzie na widzenie? Jak poradzi sobie z emocjami?
Dowiemy się tego w programie „Rinke za kratami“, w środę 12 października, o godzinie 22:05 w Polsacie.

Zobacz też: Rinke Royens znów za kratami – z kim tym razem się spotkał?

fot. materiały prasowe

Bądź na bieżąco z show-biznesem i muzyką. Polub nas na Facebooku!


Nie ma więcej wpisów