“Kiedy ujawniłaś, że Dumbledore jest homoseksualistą, przestałem być fanem ‘Harry’ego Pottera’. Oszukałaś nas. Ciesz się ze swoich milionów dolarów, które na nas zarobiłaś” – fan “Harry’ego Pottera” napisał na Twitterze J.K. Rowling za to, że z prof. Dumbledore’a zrobiła geja.

Autorka zdenerwowana postanowiła odpisać internaucie, który posługuje się nickiem halfelven55ff. W sposób złośliwy napisała: “Polecam ci profil Briana Soutera, powinieneś natychmiast zacząć go śledzić. On jest ci znacznie bliższy”.

Souter to szkocki biznesmen, który jest znany z tego, że wspiera antygejowskie ustawodawstwo. Między innymi w 2000 roku w Szkocji był sponsorem referendum w sprawie tzw. Clause 28, która zakazuje w szkołach nauki o odmienności seksualnej; według zwolenników aktu, w tym Soutera, zakazuje po prostu promocji homoseksualizmu.

Szkot wspiera również Szkocką Partię Narodową, której jednym z celów jest odłączenie się od Wielkiej Brytanii. Wpłacił na konto partii 500 tysięcy funtów.

Twitter zapełnił się komentarzami osób, które potępiły Fraticellego. Ten nadal się bronił: “Przepraszam, ale nie akceptuję dewiacji w życiu”. Co wywołało jeszcze większą dyskusję internautów. Na sam koniec Rowling podziękowała im, że poparli jej stanowisko.


Nie ma więcej wpisów