Śledź nas

news

ESKA Music Awards Szczecin 2016 rozdane! Kogo nagrodzono?

Opublikowano

w dniu

26 sierpnia w Szczecinie podczas jubileuszowej XV Gali wręczono prestiżowe nagrody ESKA Music Awards 2016. Sylwia Grzeszczak została dwukrotną laureatką – otrzymała statuetki dla Najlepszej Artystki oraz ESKA TV Award za Najlepsze Video. Najlepszym Artystą został Dawid Podsiadło. C-BooL został nagrodzony za Najlepszy Hit. Grupę Video okrzyknięto Najlepszym Zespołem, z kolei za Najlepszy Debiut Radiowy uznano Antka Smykiewicza. Margaret uhonorowano statuetką eskaGO Award w kategorii Najlepszy Artysta w Sieci. Gwiazda wieczoru – norweski didżej i producent Alan Walker otrzymał nagrodą specjalną za Najlepszy Zagraniczny Hit.
XV Galę ESKA Music Awards 2016 poprowadzili prezenterka TVP1 Paulina Chylewska oraz didżej Radia ESKA Krzysztof „Jankes” Jankowski.

Sylwia Grzeszczak kolejny raz udowodniła, że ma wierne grono fanów, którzy doceniają jej twórczość. Wokalistka otrzymała statuetki w dwóch kategoriach: Najlepsza Artystka oraz ESKA TV Award Najlepsze Video za teledysk do piosenki „Tamta dziewczyna”. Tym samym umocniła swoją pozycję jako najbardziej uhonorowana polska gwiazda ESKA Music Awards. Artystka ma w sumie na swoim koncie 9 statuetek. W 2009 r. zdobyła tytuł Artystki Roku, a krążek, który nagrała razem z Liberem, został uznany za Album Roku. W 2012 r. zdobyła 3 statuetki w kategoriach: Najlepsza Artystka, Najlepszy Album oraz ESKA Music Award – Najlepsze Video. W latach 2013 i 2014 została okrzyknięta Najlepszą Artystką.

Sylwia Grzeszczak to nie tylko piosenkarka, ale także kompozytorka i autorka tekstów. Popularność zyskała dzięki współpracy z Liberem. Ich największe hity: „Co z nami będzie”, „Nowe szanse” czy „Mijamy się” długo utrzymywały się na szczytach list przebojów największych polskich rozgłośni radiowych. W 2011 r. na rynku muzycznym pojawił się jej pierwszy solowy krążek „Sen o przyszłości”, który jeszcze przed premierą uzyskał status złotego, a niecałe dwa tygodnie później pokrył się platyną. Singiel o tym samym tytule szybko znalazł się na pierwszych miejscach notowań. Dzięki teledyskowi do tej piosenki Polska po raz pierwszy wygrała 36. edycję międzynarodowego konkursu World Music Trophy. Singiel „Karuzela” trafił do rozgłośni w styczniu 2012 roku. W marcu 2013 r. odbyła się premiera piosenki „Flirt” zwiastującej kolejny album „Komponując siebie”, który ukazał się w czerwca 2013 r. W tym samym roku w sierpniu premierowo został zaprezentowany singiel „Księżniczka”. W międzyczasie artystka skomponowała muzykę do filmu „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. 6 kwietnia 2016 r. „Sen o przyszłości” i „Komponując siebie” uzyskały status potrójnie platynowej płyty. „Tamta dziewczyna” to z kolei singiel promujący nowy album artystki, którego premierę zaplanowano na jesień 2016 roku. Teledysk do utworu 3 tygodnie po premierze osiągnął ponad 16 mln odtworzeń.

Dawid Podsiadło został uznany za Najlepszego Artystę. To jego pierwsza statuetka ESKA Music Awards, mimo że wielokrotnie był nominowany do nagród Radia ESKA. Oprócz śpiewania Dawid Podsiadło pisze także teksty. Jest wokalistą zespołu Curly Heads. Karierę muzyczną rozpoczął dzięki programowi „X Factor”, którego został laureatem. W maju 2013 roku ukazał się debiutancki album wokalisty zatytułowany „Comfort and Happiness”, promowany singlem „Trójkąty i kwadraty”. Krążek w pierwszym tygodniu po premierze uplasował się na 1. miejscu w zestawieniu OLiS. Do dziś utrzymuje się w czołówce najlepiej sprzedających się płyt w Polsce z wynikiem ponad 160 000 tys. kopi i statusem diamentowej płyty. W listopadzie 2015 r. odbyła się premiera kolejnego albumu artysty pt. „Annoyance and Disappointment”. Krążek pokrył się podwójną platyną i wciąż nie schodzi z list bestsellerów. Płytę zapowiadał singiel „W dobrą stronę”. Teledysk ma prawie 20 mln wyświetleń w serwisie YouTube. Po sukcesie trasy „Son of Analog Tour” Dawid Podsiadło powraca z nową odsłoną koncertów promujących płytę „Annoyance and Disappointment”. Jesienną trasą żegna się na pewien czas z publicznością koncertową i kończy promocję swojego drugiego solowego albumu. Jak zapowiada sam artysta, nadchodzący rok przeznaczy na pracę studyjną i przygotowania do kolejnego wydawnictwa.

Piosenka „Never Go Away”, którą wyprodukował C-BooL, została okrzyknięta Najlepszym Hitem. Jest to pierwsza statuetka ESKA Music Awards artysty, który właściwie nazywa się Grzegorz Cebula. Karierę rozpoczął w 1998 r. jako DJ. Wkrótce zainteresował się także produkowaniem muzyki. W 2003 roku współtworzył grupę Casteam. Dwa najpopularniejsze nagrania z lat 2003-2004 „Would You Feel” i „House Baby” wyznaczyły od dnia powstania nowy trend w muzyce tanecznej, który królował na parkietach w Polsce i w kilku krajach Europy Zachodniej przez długi czas. Od roku 2006 styl produkcji C-BooLa ewoluował w kierunku muzyki house. Cztery lata później artysta powrócił w odmienionym stylu z nagraniem „Body&Soul”. Kolejny singiel „Don’t Waste The Time” był zapowiedzią albumu „8 Years” zawierającego podsumowanie muzyczne z lat 2003-2011 oraz 3 premierowe produkcje.

C-BooL jako didżej w swojej 18-letniej karierze zagrał w setkach klubów w Polsce i zagranicą, m.in. w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych. W 2016 roku ukazał się singiel „Never Go Away”, który szybko uplasował się na pierwszych miejscach list przebojów oraz był najczęściej graną piosenką w polskich stacjach radiowych i telewizyjnych.

Statuetka w kategorii Najlepszy Zespół trafiła w ręce grupy Video. To ich trzecia tego typu nagroda – zostali nagrodzeni także w 2011 i 2015 roku. Zespół tworzy muzykę w stylu pop rock. Został założony w 2007 roku przez Macieja Durczaka, Wojciecha Łuszczykiewicza i Tomasza Luberta. Twórcą tekstów większości piosenek jest Wojciech Łuszczykiewicz. W 2008 r. grupa wydała swój pierwszy album „Video Gra”, z którego pochodzą przeboje: „Bella”, „Idę na plażę”, „Soft”. W 2011 r. na rynku pojawiła się druga płyta Video pt. „Nie obchodzi nas rock” i przyniosła takie hity, jak: „Papieros”, „Środa czwartek”, „Szminki róż” i „Fantastyczny lot”. Krążek szybko zyskał popularność. W lutym 2015 r. podczas VI Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności” odebrał nagrodę w kategorii KULTURA za wsparcie dla osób niesłyszących. Grupa dostrzegła problem społeczny osób niesłyszących związany z dostępem do kultury, dlatego wraz z formacją Młodzi Migają Muzykę nagrali teledysk do utworu „Dobrze, że jesteś”. Utwór zapowiadał trzeci album studyjny muzyków zatytułowany „Doskonale wszystko jedno”. Promowały go single: „Kryzysowy”, „Wszystko jedno” oraz „Ktoś nowy”.

Antek Smykiewicz został uznany za Najlepszy Debiut Radiowy. To młody i dynamicznie rozwijający się wokalista, kompozytor i autor tekstów. Ukończył szkołę muzyczną w klasie akordeonu. Laureat II miejsca w pierwszej edycji programu „The Voice of Poland” oraz półfinalista VII edycji programu „Must be the Music”. Jego debiutancki singiel „Pomimo Burz” na trzy miesiące po premierze uplasował się na pierwszym miejscu na liście najczęściej rozgrywanych piosenek w polskich rozgłośniach radiowych, zdobył status poczwórnej platyny, a teledysk do utworu odnotował ponad 26 milionów wyświetleń. Drugą zapowiedzią jego debiutanckiej płyty był singiel „Limit Szans”, do którego teledysk dwa tygodnie po premierze odnotował ponad milion wyświetleń. Niedawno zaprezentował fanom trzeci singiel pochodzący z jego debiutanckiej płyty „Nasz Film”. Utwór „Jak Sen” to kontynuacja historii pary bohaterów zaprezentowanej w dwóch poprzednich singlach. Na krążku znalazły się utwory autorstwa m.in. samego wokalisty, Sarsy, Marka Kościkiewicza, Ewy Farnej czy Przemysława Puka.

Nagroda eskaGO Award w kategorii Najlepszy Artysta w Sieci została przyznana Margaret. Artystka zdobyła do tej pory 3 statuetki ESKA Music Awards – w 2013 r. w kategorii Najlepsze Video, w 2015 r. w kategoriach: Najlepsza Artystka i Najlepszy Artysta w Sieci.

Małgorzata Jamroży, czyli Margaret, to piosenkarka i blogerka modowa. W 2012 r. ukazał się jej debiutancki singiel „Thank you very much”, który błyskawicznie stał się hitem. Był to najczęściej grany utwór we wszystkich krajowych stacjach radiowych tego roku. Singiel wszedł także do międzynarodowego rankingu Euro Airplay Top 200, zawierającego dwieście najczęściej odtwarzanych utworów w Europie. Z początkiem 2014 r. Margaret wydała singiel „Wasted”. W sierpniu 2014 r. w sprzedaży pojawił się debiutancki krążek studyjny „Add The Blond”, który powstał przy współpracy ze szwedzkimi producentami: Joakimem Buddee i Martinem Erikssonem, a także z angielskim producentem Antem Whitingiem. Wydawnictwo uzyskało status złotej płyty. W lutym 2015 r. wydała kolejny singiel „Heartbeat”, promujący płytę „Add the Blonde”. Obecnie ma on prawie 26 mln wyświetleń na YouTube’ie. Pod koniec 2015 r. premierowo został zaprezentowany drugi album studyjny piosenkarki „Just the Two of Us”, nagrany w duecie z Mattem Duskiem (złota płyta). W pierwszej połowie 2016 r. piosenkarka wydała singel „Cool Me Down”, który uplasował się na 4. miejscu listy AirPlay – Top i stał się najwyżej notowanym utworem w tym zestawieniu. Kompozycja znalazła się również na oficjalnej liście sprzedaży w Szwecji. W Polsce singel pokrył się podwójną platyną, natomiast w Szwecji – złotem.

Nagrodę Specjalną za Najlepszy Zagraniczny Hit otrzymał Alan Walker – 19-letni norweski muzyk, producent i didżej. Karierę zaczynał pod pseudonimem DJ Walkzz. W błyskawicznym tempie jego piosenki podbiły listy przebojów na całym świecie. Popularność zyskał singlem „Faded”, który w Polsce został okrzyknięty diamentowym. Obecnie na swoim koncie artysta ma 4 mln legalnie pobranych singli, 400 mln odtworzeń klipu, a także liczne złote i platynowe płyty w kilkunastu krajach na świecie. Jego najnowszym utworem jest „Sing Me To Sleep”, w którym śpiewa Iselin Solheim, znana z piosenki „Faded”.

Nominacje do nagród ESKA Music Awards zostały ogłoszone 4 lipca br. Jak co roku przyznała je specjalna kapituła ESKI. Z kolei decyzję o przyznaniu nagrody podjęli w głosowaniu internetowym słuchacze Radia ESKA, widzowie ESKA TV, użytkownicy serwisu Eska.pl oraz platformy eskaGO.pl.

XV Galę rozdania ESKA Music Awards uświetniły występy zagranicznych gwiazd – Alana Walkera, Jasmine Thompson, LP oraz duetu Filatov&Karas. Na scenie koncertowej wystąpili także: Margaret, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Monika Lewczuk, Tabb & Sound’n’Grace, Video, C-BooL, Grzegorz Hyży, Antek Smykiewicz, Szymon Chodyniecki.

Statuetki ESKA Music Awards tradycyjnie wręczyły polskie gwiazdy. W tym roku byli to: aktorka Agnieszka Kaczorowska, blogerka Macademian Girl, youtuberzy: Sylwester Wardęga, LittleMonster96, Mamiko, mistrz świata freestyle football Krzysztof Golonka. Pojawili się w towarzystwie prezenterów związanych z marką ESKA: Krzysztofem „Jankesem” Jankowskim, Olą Kot, Janka Pirowskiego, Marcina „Puoteck” Nozdrynia-Płotnickiego, Michała Sobkowskiego, Rafała Adamczaka, Michała Hanczaka, Filipa Antonowicza, a także prezenterów TVP: Pauliny Chylewskiej i Anny Karna.

ESKA Music Awards do tej pory otrzymali m.in.: Adam Lambert, Nelly Furtado, Lady Gaga, Katy Perry, Jean Michel Jarre, David Guetta, Feel, Monika Brodka, Edyta Górniak, Enej, Agnieszka Chylińska, Ewelina Lisowska, Ewa Farna, Mrozu, LemON. Poprzednie gale swoimi występami uświetnili tacy artyści, jak: Adam Lambert, Hurts, Craig David, 3 Doors Down, Sophie Ellis Bextor, Skunk Anansie, OneRepublic, Nelly Furtado.

Sponsorem ESKA Music Awards Szczecin 2016 już po raz czwarty jest firma Zbyszko Company, m.in. producent napojów 3 Cytryny Zapuszkowane. Wydarzeniu patronuje Miasto Szczecin.

image005

źródło / fot. – informacja prasowa.

news

Maryla Rodowicz ostro o TVP: To jest reżimowa, rządowa telewizja. Artyści bojkotują

Opublikowano

w dniu

przez

Maryla Rodowicz

Maryla Rodowicz w najnowszym wywiadzie ostro skrytykowała partię rządzącą i TVP!

Maryla Rodowicz od lat była związana z Telewizją Polską i “oblatywała” organizowane przez TVP imprezy. Jednak w tym roku po raz pierwszy od lat nie wystąpiła na Sylwestrze Marzeń z Dwójką, a pojawiła się na koncercie u konkurencji. Gwiazda odmówiła też występu na 70-leciu Telewizji, więc najwyraźniej relacje między nimi mocno się popsuły.

HOT NEWS- Anna Popek mobbingowana!? Szczerze o słowach Anny Wendzikowskiej o TVN

Teraz Maryla udzieliła wywiadu portalowi Plotek, w którym nie szczędziła bardzo gorzkich słów TVP. Wokalistka szczególnie skarżyła się na sytuacje festiwalu w Opolu, gdzie ciągle występują ci sami artyści:

TVP to jest reżimowa, rządowa telewizja. Artyści bojkotują festiwal w Opolu. Jest mały skład, w kółko te same nazwiska, na sylwestrowym koncercie też. Mi brakuje tej całej nowej generacji, tego młodego rzutu

W rozmowie z Plotkiem, Maryla odniosła się do homofobicznego przekazu TVP. Niestety Telewizja Polska regularnie szerzy tematy nienawistne wobec osób LGBT i dzieli Polaków, co mocno oburza wokalistkę. Dostało się też prezydentowi:

Najbardziej zabolały mnie słowa prezydenta, który powiedział, że ludzie LGBT to nie są ludzie. Jak można tak upokorzyć drugiego człowieka?! Prezydent, który jest katolikiem, chodzi do kościoła, pochodzi z bardzo katolickiej rodziny krakowskiej, bardzo szanowanej, ojciec profesor… Nie można tak gardzić ludźmi! To jest dla mnie bardzo, bardzo przykre.

Dodała, że życzy partii rządzącej przegranej z powodu podziału Polaków:

To jest przykra sytuacja, że rządzący doprowadzili do podziałów. Jak można być partią wiodącą i tak dzielić ludzi?! Dlatego bym chciała, żeby przegrali wybory. Żeby ludzie mogli poczuć się ludźmi, żeby mogli mówić to, co chcą, żeby mogli być tacy, jacy chcą, żeby mogli spać z kim chcą, żeby politycy przestali im zaglądać pod kołdrę.

Ma rację?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Karin Ann powraca z nowym singlem – zobacz wyjątkowy teledysk nakręcony w Kalifornii

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Anna Popek mobbingowana!? Szczerze o słowach Anny Wendzikowskiej o TVN

Opublikowano

w dniu

przez

Anna Popek

Anna Popek poruszyła trudny temat mobbingu! Sama też go doświadczyła!

Kilka miesięcy temu polskie media żyły tematem mobbingu w “Dzień Dobry TVN”, który nagłośniła Anna Wendzikowska. Po zarzutach byłej już dziennikarka programu, dwie osoby z produkcji zostały zwolnione. Ania przyznała, że przez mobbing miała poważne stany depresyjne. Anna Popek nie ukrywa, że współczuje Wendzikowskiej:

Bardzo współczuję koleżance, bo takie rzeczy potrafią zniszczyć zupełnie psychikę i też wpływają na relacje rodzinne

HOT NEWS- Karin Ann powraca z nowym singlem – zobacz wyjątkowy teledysk nakręcony w Kalifornii

Anna dodaje, że pracownik nie może pozwalać na takie zachowania, bo nie jest bezwolną ofiarą. Uważa, że przede wszystkim należy szukać pomocy u jakiegoś autorytetu, by ten spojrzał na tę sytuację obiektywnie i pomógł w znalezieniu rozwiązania. Opowiedziała też o swoich doświadczeniach:

Bywały próby, ale to trzeba, albo znieść, albo się z tym zmierzyć. Ja raczej taką taktykę stosowałam

Tłumaczyła:

Ja uważam, że co mnie nie zabije to mnie wzmocni. Jestem dziewczyną ze Śląska. Na Śląsku ludzie są twardzi, zaprawieni w bojach oraz kochający swoją pracę, więc naprawdę nie są to rzeczy takie, które mogą złamać charakter, ale bywa, że mogą nadszarpnąć czy zdrowie czy poczucie własnej wartości

Zgadzacie się z Anną?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Zacznij swoją podróż już teraz z nową kolekcją Kazar Travel

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Karin Ann powraca z nowym singlem – zobacz wyjątkowy teledysk nakręcony w Kalifornii

Opublikowano

w dniu

przez

Karin Ann

Do sieci trafił najnowszy utwór słowackiej wokalistki Karin Ann – „for a moment”. Artystka powróciła w nieco innej niż dotychczas stylistyce.

Karin Anna powraca z utworem “for a moment”, w którym po raz kolejny porusza temat egzystencji. Autorka śpiewa „Myślę, że wszyscy zostaliśmy okłamani, czas nie leczy, tylko rani, rani trochę mniej, bo kiedy wracam myślami do czegokolwiek, co kiedykolwiek mnie zasmuciło nie czuję się z tym lepiej”.

Polskich słuchaczy może zaciekawić fakt, że producentami nowego utworu są Edward Leithead-Docherty i Thomas Leithead-Docherty czyli twórcy  odpowiedzialni za muzykę na płycie Sanah – „Królowa dram”. Za mix nowej piosenki odpowiada Mitch Mccarthy znany ze współpracy z Olivią Rodrigo, a za master sam Randy Merrill, czyli inżynier masteringu współpracujący z takimi artystkami jak Lady Gaga, Adele czy Katy Perry.

HOT NEWS- Zacznij swoją podróż już teraz z nową kolekcją Kazar Travel

Poprzednie wydawnictwa Słowaczki, debiutancka EP-ka „lonely together” i kolejna „side effects of being human” zachwyciły fanów w Polsce. Mogliśmy zobaczyć występ Karin Ann na żywo w zeszłym roku na letniej scenie Progresji, gdzie wokalistka supportowała kultowy zespół My Chemical Romance. Wokalistka poświęciła drugą połowę 2022 roku na tworzenie nowej muzyki, więc singiel zwiastuje większy materiał.

Przypomnijmy, że o Karin zrobiło się głośno w Polsce w 2021 roku, gdy podczas występu w programie “Pytanie na śniadanie” owinęła się tęczową flagą. Wokalistka słynie z aktywizmu na rzecz społeczności LGBTQ+. Słowaczka ma na swoim koncie także liczne nagrody za swoją twórczość, w tym dla najlepszego teledysku na Monachium Music Video Awards i Odkrycie Roku na Zebrik Awards w Czechach. W sierpniu 2021 roku przeszła do historii jako pierwsza słowacka artystka, która pojawiła się na billboardzie na Times Square w ramach programu muzycznego Spotify EQUAL.

Posłuchajcie nowego utworu wokalistki!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Paulina Smaszcz składa osobliwe życzenia Kurzajewskiemu: Założenia lojalnej rodziny, bez kłamstw

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Paulina Smaszcz składa osobliwe życzenia Kurzajewskiemu: Założenia lojalnej rodziny, bez kłamstw

Opublikowano

w dniu

przez

Paulina Smaszcz

Wczoraj Maciej Kurzajewski obchodzi 50. urodziny. Z tej okazji jego była żona opublikowała stare zdjęcia, z czasów gdy jeszcze byli małżeństwem…

Paulina Smaszcz w ostatnim czasie ograniczyła swoje ataki przeciw byłemu mężowi, ale dzisiaj wróciła ze zdwojoną siłą. Wczoraj Maciej Kurzajewski obchodził 50. urodziny, które spędził z nową ukochaną Katarzyną Cichopek. Ta zadbała, by ten dzień był niezapomniany, m.in. nagrywając filmik z udziałem jego znajomych.

HOT NEWS- Paulina Koziejowska odpowiada Wieniawie po komentarzu o “całowaniu tyłka”!

Paulina niespodziewanie złożyła byłemu mężowi życzenia na swoim profilu na Instagramie, publikując ich wspólne fotografie oraz zdjęcia z synami. Już w pierwszym zdaniu nie zabrakło kąśliwości:

Macieju, ponieważ nie mam szansy złożyć ci życzeń inną drogą, składam ci życzenia tutaj. Życzę ci spełnienia, dumy i szczęścia w roli ojca naszych synów i dziadka naszej wnuczki. Wielkiej miłości i założenia nowej, wspaniałej, szczerej, lojalnej rodziny, bez kłamstw, braku szacunku, pełnej wzajemnego wsparcia

Dalej pisała:

50-tka otwiera drugą połowę życia, więc życzę ci, aby uruchomiła w tobie refleksję nad sobą i przeszłością, by twoja przyszłość była dla ciebie jak najlepsza i najwspanialsza. Nasi synowie przekazali mi, że życzono tobie “drugiej młodości”, a ja nie wiem czy to dla ciebie dobre, bo znam ciebie od 25 lat. Raczej czasu, biologii i Boga nie da się oszukać, więc raczej otwórz się na drugą połowę życia mając dokładnie tyle lat ile masz, bo przed tobą jeszcze wiele niesamowitych wydarzeń, historii, przygód, emocji i inspiracji godnych dojrzałego, doświadczonego, pełnego przemyśleń i lekcji życia 50 latka. Paulina – szczęśliwa Mama Juliana i Franka, za chwilę Babcia naszej wnuczki. Dodaję również życzenia od całej mojej poznańskiej rodziny, moich przyjaciół i mojego partnera 

Co sądzicie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Wiosenna Glinka, elegancka Dec i Skrzynecka z córkami na pokazie Deni Cler wiosna/lato 2023

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

HITY