Śledź nas

news

Gwiazdy na wyjątkowej wystawie mody podczas 47. FPFF w Gdyni [zdjęcia]

Opublikowano

w dniu

Dobre kreacje cieszą dłużej

Podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni odbyła się wystawa “Dobre kreacje cieszą dłużej”

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to rokrocznie wielkie święto rodzimej kinematografii. Najlepsze polskie produkcje walczą o statuetki Złotych i Srebrnych Lwów w Konkursie Głównym, a także o nagrody w Konkursie Filmów Krótkometrażowych i Konkursie Filmów Mikrobudżetowych. Po raz drugi wydarzenie zostało zorganizowane w duchu “zielonych festiwali”, a w ramach współpracy Electrolux towarzyszy gwiazdom i twórcom kina i zachęca ich do wyboru kreacji na czerwony dywan z myślą o środowisku.

HOT NEWS- Anna Mucha: Chudej kobiecie nie ufaj! Uczy młodych przy polędwicy w MasterChef

Imprezą towarzyszącą festiwalowi była wystawa “Dobre kreacje cieszą dłużej”. Kuratorką wystawy była dr Aleksandra Jatczak-Repeć, wykładowczyni ASP w Warszawie, od lat zajmująca się historią mody i obserwowaniem branży modowej:

Jestem dumna, że mogę kuratorować strefie Electrolux, firmie, która bardzo mocno promuje różnego typu rozwiązania eko i kształtuje świadomość konsumentów, jeśli chodzi o wydłużanie życia ubraniom. Jesteśmy na festiwalu, który jest wielkim świętem polskiego kina, więc naturalnym tematem wystawy były kostiumy z filmów. Zdecydowaliśmy się pokazać bardzo ciekawy proces historyczny – jak kostiumy ze znanych filmów, które nosili wybitni aktorzy, po zakończonej produkcji zostały wykorzystane w kolejnych produkcjach filmowych, w sposób cyrkularny. Proces ten był stosowany przez lata, a dziś próbujemy zachęcać właśnie do tak świadomego patrzenia na modę

Na wystawie można zobaczyć 5 kostiumów z różnych filmów: Beaty Tyszkiewicz do roli Izabeli Łęckiej z “Lalki”, Sergieja Desnitskiego do roli komandora Pirxa w produkcji “Test Pilota Pirxa”, Jana Nowickiego do roli w filmie “Wielki Szu”, Jolanty Umeckiej do roli Krystyny w filmie “Nóż w wodzie” oraz kostium Zbyszka Cybulskiego do roli Alfonsa van Wordena w “Rękopisie znalezionym w Saragossie”. Jatczak-Repeć zdradziła kilka sekretów:

Prezentujemy zarówno stroje historyczne, jak i kostium futurystyczny. Każdy z nich “zagrał” wiele razy. Na przykład kostium, w którym Beata Tyszkiewicz zagrała w “Lalce”, bardzo szybko pojawił się w kolejnej produkcji Hasa “Sanatorium pod Klepsydrą”, a potem w filmie o Helenie Modrzejewskiej. Bardzo klasyczny strój z “Noża w wodzie” – prosty jasny sweter i jasne spodnie, ma ogromny potencjał i jest ponadczasowy, dlatego ponownie wykorzystano go podczas współczesnej sesji modowej. Natomiast kostium Jana Nowickiego z “Wielkiego Szu” – klasyczny, świetnie skrojony garnitur – został wykorzystany w szeregu filmów w latach 80. i 90. do ról gangsterów, detektywów. Tą wystawą pokazujemy, że drugi obieg, kolejne życie przedmiotów jest pożądany i potrzebny

Natomiast podczas uroczystości “Młoda Gala” w Teatrze Muzycznym poznaliśmy laureatów nagrody Electrolux “Klimatyczny film” dla najbardziej ekologicznej produkcji filmowej. Nagrodę w kategorii Film Pełnometrażowy otrzymał film “Matecznik” w reżyserii Grzegorza Mołdy. Nagrodę w kategorii Film Krótkometrażowy otrzymała produkcja w reż. Roberta Kwilmana “Alkibiades.

Nagroda “Klimatyczny film”, zainicjowana i ufundowana przez Electrolux, to wyraz docenienia wysiłków polskiej branży audiowizualnej na rzecz zielonej zmiany. Przyznawana w Polsce po raz pierwszy, ma wyróżnić najbardziej przyjazną środowisku produkcję filmową i zwrócić uwagę na palący problem nadmiaru odpadów i śladu węglowego produkowanych przez przemysł audiowizualny.

Obejrzyjcie zdjęcia z wydarzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Największe wpadki w śniadaniówkach: Kiedy program na żywo wymknie się spod kontroli

scena z: Izabela Igel, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
scena z: Kaja Klimek, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
scena z: Letitia Wright, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
scena z: Dorota Masłowska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
scena z: Katarzyna Figura, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
scena z: Dawid Ogrodnik, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
scena z: Krzysztof Kudlek, Robert Kwilman, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
scena z: Robert Kwilman, Izabela Igel, Krzysztof Kudlek, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Fot. Akpa

AW

news

Jakub Rzeźniczak i Paulina Nowicka zrobili sobie identyczne tatuaże: Nasz drugi

Opublikowano

w dniu

przez

Jakub Rzeźniczak i Paulina Nowicka

Jakub Rzeźniczak i Paulina Nowicka pochwalili się już drugą wspólną dziarą!

Nie jest tajemnicą, że Jakub Rzeźniczak należy do mężczyzn często zmieniających swoje partnerki. Piłkarz zdążył być mężem Edyty Zając, mieć córkę Inez z prawniczką Eweliną oraz burzliwą relację z Magdaleną Stępień. Owocem ich związku był syn Oliwier, który zmarł na raka. Od ponad roku jest związany z Pauliną Nowicką, z którą zaręczył się w grudniu.

HOT NEWS- Anna Głogowska potwierdza związek: Jestem szczęśliwie zakochana

Para nie ukrywa swojej relacji, publikując na Instagramie romantyczne kadry ze swojego życia. Tym razem zakochani pochwalili się, że zrobili sobie identyczne tatuaże. Na zamieszczonym filmie widzimy wizytę w studio oraz efekt końcowy. Para zdecydowała się na kwiat, którego łodyga przemienia się na napis “always”. Na końcu filmu uradowana Paulina wskakuje w ramiona Kuby. Pod filmem piłkarz zdradził, że to już kolejna wspólna dziara:

Nasz… drugi wspólny tatuaż ❤️🧩 🌼

Romantycznie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Paweł Deląg został dziadkiem – wnuczka czy wnuczek?

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Anna Głogowska potwierdza związek: Jestem szczęśliwie zakochana

Opublikowano

w dniu

przez

głogowska

Anna Głogowska nieoczekiwanie przyznała, że jest zakochana! Czy jej wybrankiem jest Mikołaj Roznerski?

Anna Głogowska przez lata była związana ze starszym o 15 lat Piotrem Gąssowskim. Para poznała się na parkiecie “Tańca z Gwiazdami”, a w 2007 roku doczekała się wspólnie córki. Niestety związek nie przetrwał, ale byli zakochani mają pozostawać w przyjacielskich stosunkach.  

HOT NEWS- Paweł Deląg został dziadkiem – wnuczka czy wnuczek?

Jakiś czas temu niespodziewanie w mediach pojawiły się plotki, że tancerka spotyka się z Mikołajem Roznerskim. Aktor miał podobno zostawić dla Anny swoją ówczesną partnerkę, Adrianę Kalską. Jednak pomimo pojawiających się na portalach plotkarskich dowodów na ich związek, żadne z nich nie potwierdziło tych doniesień.

Z kolei teraz Anna udzieliła wywiadu portalowi Jastrząb Post, w którym nieoczekiwanie otworzyła się na tematy sercowe. Okazuje się, że jest zakochana:

Ekstra! Chyba mogę powiedzieć, że wreszcie jestem szczęśliwie zakochana

Jednak nie chciała zdradzić, z kim połączył ją los, żeby nie zapeszyć:

Tak się często zdarza, że ludzie się zakochują, a później im przechodzi. Więc chyba wolałabym poczekać 

Myślicie, że to faktycznie Mikołaj?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Marcin Hakiel zabiera głos w sprawie nowej ukochanej: Moja Kobieta podjęła decyzję

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Paweł Deląg został dziadkiem – wnuczka czy wnuczek?

Opublikowano

w dniu

przez

Paweł Deląg

Syn Pawła Deląga, Junior razem z żoną powitali na świecie swoje pierwsze dziecko!

Paweł Deląg należy do gwiazd chroniących swoją prywatność. Teraz, gdy jego dwaj synowie dorośli, aktor coraz chętniej pokazuje ich w swoich mediach społecznościowych. W lutym tego roku pochwalił się, że jego syn Paweł Junior wziął ślub z ukochaną Adą.

HOT NEWS- Marcin Hakiel zabiera głos w sprawie nowej ukochanej: Moja Kobieta podjęła decyzję

Z kolei teraz dowiadujemy się, że Paweł Senior został dziadkiem! Adrianna opublikowała na Instagramie zdjęcie z dziecięcym wózkiem, dodając hashtag “new born”. Para nie zdradziła, jakiej płci jest ich pociecha, ale internauci błyskawicznie rozpoczęli “śledztwo”. Bardzo możliwe, że Paweł Deląg został dziadkiem wnuczki, bo z wózka wystaje kawałek różowego kocyka, który tradycyjnie symbolizuje dziewczynkę!

Gratulujemy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Joanna Jabłczyńska jest prawniczką gwiazd – zdradziła, z czym się do niej zgłaszają

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

news

Marcin Hakiel zabiera głos w sprawie nowej ukochanej: Moja Kobieta podjęła decyzję

Opublikowano

w dniu

przez

Marcin Hakiel

Marcin Hakiel w ostatnim czasie coraz śmielej pokazuje nową wybrankę w mediach społecznościowych. Teraz napisał wymowny komentarz

Marcin Hakiel mocno przeżył rozwód z Katarzyną Cichopek, z którą doczekał się dwójki dzieci. Tancerz udzielił bardzo emocjonalnego wywiadu, w którym zasugerował, że żona go zdradziła. Mimo to on sam szybko znalazł nową miłość i wydaje się bardzo szczęśliwy o boku ukochanej.

HOT NEWS- Joanna Jabłczyńska jest prawniczką gwiazd – zdradziła, z czym się do niej zgłaszają

Blondynka, z którą się spotyka nie jest związana ze światem show biznesu i unika medialnego rozgłosu. Jednak na Instagramie, Marcin coraz “odważniej” pokazuje kulisy życia z wybranką. Jak na razie mogliśmy zobaczyć zaplanowane kadry, na których kobieta jest tyłem lub widać jedynie jej fragment. Teraz Hakiel postanowił zabrać głos i wyjaśnił, skąd ta decyzja i zwrócił się do fanów:

Dziękuje za wszystkie komentarze! Żyjemy w wolnym kraju, każdy podejmuje swoje decyzje. Moja Kobieta podjęła decyzję o niepokazywaniu twarzy, co nie znaczy, że czasem nie wstawię wspólnego zdjęcia. Żyję według prostych zasad, pokazuję prawdę, to, co uznam za stosowne do upublicznienia. Będę wdzięczny za nieatakowanie się na moim profilu, szanujmy się! Każdy ma prawo do swojej opinii, każdy żyje według swoich wartości. Pozdrawiamy D&M

Myślicie, że wkrótce ją pokaże?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Jan Borysewicz wspiera transpłciowego wnuka: Dlaczego człowiek ma się męczyć w obcej skórze?

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie

HITY