Śledź nas

news

Karolina Korwin Piotrowska zabiera głos po wpisie Wendzikowskiej: To może być rzecz przełomowa

Opublikowano

w dniu

Karolina Korwin Piotrowska

Karolina Korwin Piotrowska zareagowała na wpis Anny Wendzikowskiej i opowiedziała o własnych doświadczeniach mobbingu

Ania Wendzikowska niespodziewanie opublikowała na Instagramie obszerny wpis, w którym opisała mobbing, którego doświadczyła w swoim poprzednim miejscu pracy, czyli “Dzień Dobry TVN”. Dziennikarka wyjawiła, że była poniżana i gnębiona, a przez cały czas zatrudnienia bała się, że zostanie zwolniona. Pod postem od razu pojawiły się komentarze ze słowami wsparcia oraz krótki wpis ze strony TVN, w którym zaznaczono, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

HOT NEWS- Laura Breszka na romantycznym wyjeździe z ukochanym [foto]

Wpis na ten temat zamieściła również Karolina Korwin Piotrowska. Dziennikarka, która kiedyś także była związana z TVN, przyznała, że nie zawsze przyjaźniła się z Anną, ale teraz, gdy ta poprosiła ją o radę, nawet się nie zawahała:

Moi drodzy, to, co się dzieje teraz, jest bardzo ważne, bez względu na to, czy lubicie @aniawendzikowska czy nie. Ja też mam różną z nią historię, ale kiedy zadzwoniła do mnie i poprosiła o rozmowę, od razu się zgodziłam. Pytała, czy taki post, jaki teraz napisała, ma sens, opowiedziała mi swoją historię, powiedziałam jej, że musi to przemyśleć, ale to może być rzecz przełomowa. Ważna szalenie nie tylko dla ludzi mediów. Ważna dla wszystkich, bo Ania była na tzw. pierwszej linii medialnego frontu, gdzie dochodziło do rzeczy karygodnych, nieludzkich, urągających wszelkim zawodowym standardom, o których wszyscy wiedzieli, ale nikt nic głośno nie mówił

Zaapelowała:

To jest nie tylko kwestia TVN. Wszystkie korporacyjne media, prasa, radio, telewizja, internet, powinny spojrzeć w lustro. Ich szefowie. W lusterko, warto. Te wszystkie antymobbingowe działy, w których… No właśnie, co się robi? Wie ktoś? 

Kontynuowała:

Moje dziewczyny z #wszyscywiedzieli krzyczały, by już nie trzeba było szeptać po kątach garderób teatralnych, sal wykładowych w szkołach aktorskich. Czas na media, na dziennikarki i dziennikarzy, przecież wiecie, co się wokół dzieje, wiecie o pracy ponad siły, zmęczeniu, nierównościach, przemocy, przekraczaniu granic, boicie się, bo media korporacyjne zdychają, a wy, często na etatach, z rodzinami, rachunkami, kredytami, boicie się o przyszłość, o życie. Kochacie swoją pracę, ale proszę was, krzyczcie. By nikt już nigdy płakać nie musiał 

Następnie przytoczyła własną historię:

Pracowałam z 40-stopniową gorączką, kiedy raz zemdlałam, ocucono mnie. Siedziałam kwadransik i szlus, z powrotem na plan. Kiedy po wielu godzinach pracy poprosiłam o kawę z ekspresu, zrobiła się “afera”, a ja wezwana byłam na dywanik 

Potem o tym, że stacja ma cię w d*psku dowiadujesz się z braku przelewu na konto. Nie miałam wtedy odwagi i kasy na prawnika, by to ruszyć. Czy się bałam o pracę? Codziennie. A też mam kredyt, długi po pożarze i chciałabym mieć wakacje. Na koniec słyszysz, że masz zbyt ruchome czoło i mówisz zbyt długie zdania, a goście, których proponujesz, są “nieznani”. Odechciewa się.

W komentarzu pod postem kontynuowała wywód:

Ja też miałam być niezatrudnialna, kiedy odchodziłam. Jedna z większych bredni i szantaży, jakie słyszałam. Trzeba zawalczyć, mamy tylko jedno życie. Nie ma potrzeby, by tracić je na walkę z ch… Trzymam kciuki za ciebie i za kolejnych, którzy mają/będą mieć odwagę, by głośno powiedzieć o tym, co jest złe/nieludzkie/poniżające 

Na koniec zaznaczyła, że następnym razem zastanowi się, gdy trzeba będzie demonstrować dla wolnych mediów:

I jeszcze jedno. Po rozmowach z wieloma osobami w podobnej do mojej czy twojej sytuacji wiem jedno. Jak ktoś mi znowu każe wychodzić na ulicę w obronie #wolnychmediów, to mu powiem, by najpierw pokazał kwity o tym, jak załatwili sprawę o mobbing, nierówne płace, złe warunki pracy, molestowanie i wiele innych, a potem się zastanowię.

Co sądzicie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Anna Wendzikowska jest ofiarą mobbingu w TVN: Byłam poniżana, gnębiona, codziennie drżałam o pracę

scena z: Anna Wendzikowska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
wendzikowska
korwin
scena z: Karolina Korwin-Piotrowska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Fot. Akpa/Screen Instagram

AW

news

Sprawdź! Kto wystąpi podczas tegorocznej edycji Sunrise 2024?

Opublikowano

w dniu

przez

Sunrise Festival 2024, jedno z najważniejszych wydarzeń muzyki elektronicznej w Polsce, zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna edycja odbędzie się tradycyjnie w Podczelu, nad pięknym polskim wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Festiwal, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca, zapowiada się na niezapomniane muzyczne doświadczenie.

Line-up Pełen Gwiazd

Sunrise Festival 2024 przyciąga fanów z całego świata dzięki imponującemu line-upowi, który obejmuje zarówno legendy muzyki elektronicznej, jak i wschodzące gwiazdy. Organizatorzy zapowiedzieli występy takich gigantów jak:

Boris Brejcha – niemiecki twórca gatunku high-tech minimal, zyskał ogromną popularność dzięki swojemu unikalnemu brzmieniu i charakterystycznym maskom, które nosi podczas występów. Jego sety to prawdziwa podróż przez różnorodne dźwięki i rytmy, które wciągają słuchaczy od pierwszych chwil.

Armin van Buuren – holender jeden z najważniejszych DJ-ów i producentów muzyki trance, znany jest z niezwykle energetycznych setów, które porywają publiczność na całym świecie. Jego muzyka łączy emocjonalne melodie z potężnymi bitami, tworząc niezapomniane doświadczenia na festiwalach.

Aly & Fila (Egipt) – specjalizują się w muzyce trance, tworząc utwory pełne emocji i euforycznych melodii. Znani z niezwykle emocjonalnych setów, często współpracują z wokalistami, tworząc wyjątkowe doświadczenia muzyczne.

Lilly Palmer to utalentowana DJ-ka i producentka muzyki techno z Niemiec, która zdobyła uznanie na międzynarodowej scenie muzycznej dzięki swoim energetycznym i mrocznym setom. Jej unikalne brzmienie łączy głębokie basy, hipnotyzujące melodie i dynamiczne rytmy, tworząc niezapomniane muzyczne doświadczenia.

Sunrise Festival 2024 zapowiada się na wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnie miłośników muzyki elektronicznej z całego świata. Znakomity line-up, liczne atrakcje i wspaniała atmosfera Kołobrzegu sprawią, że każdy uczestnik przeżyje niezapomniane chwile. Przygotujcie się na trzy dni pełne muzyki, tańca i pozytywnych emocji!

Szczegółowy Line up dostępny jest na oficjalnej stronie Sunrise.

Kontynuuj czytanie

news

Małgorzata Rozenek TWARDO o posłach PSL i adopcji DZIECI przez GEJÓW i LESBIJKI!

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Katarzyna Dowbor odpowiada hejterom: “ZA STARA” do “Pytania na Śniadanie” TVP?

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Małgorzata Rozenek o maturze syna oraz odejściu z Dzień Dobry TVN

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością