Artystki nie bez powodu gościły na uroczystym spotkaniu autorskim z okazji wydania książki, pt. “Elegantki”. Panie znalazły się w gronie trzynstu kobiet, które opowiedziały Agnieszce Janas o swoich fascynacjach modą i przygodach z nią związanych.

Książka Agnieszki L. Janas to pierwsza publikacja o fenomenie polskiej mody lat 50. i 60. oglądanym przez pryzmat codziennego życia. To pełen urokliwych wspomnień zapis z podróży w czasie z modą w tle. Zawiera trzynaście rozmów z kobietami, które w czasach PRL-u przenosiły do Polski światowe trendy tamtych lat. Ta bogato ilustrowana publikacja opowiada o latach, w których piękny ubiór wymagał nie tylko dobrego gustu, ale także wyrzeczeń, sprytu i odwagi, by wyjść w nim na ulicę.

Bohaterki “Elegantek” różni wiele: pochodzenie, miejsce zamieszkania, zawód i stopień popularności, łączy natomiast jedno – zamiłowanie do mody, a także chęć wyrażenia siebie poprzez wygląd i wyróżnienia się z szarego tłumu. Na kartach książki opublikowano rozmowy kilkoma liczącymi się do dziś w showbiznesie Polkami, m.in. z Beatą Tyszkiewicz, Ewą Wiśniewską, Krystyną Mazurówną, Ewą Marią Morelle.

 Fot. Paweł Janas


Nie ma więcej wpisów