Śledź nas
'

news

Paszporty Polityki 2019: Noblistka Tokarczuk, zadowolony Bielenia, cekinowa Torbicka i Kulig w garniturze

paszporty polityki
Paszporty Polityki to jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym kraju!

Po raz 27. przyznano Paszporty Polityki, czyli nagrody dla młodych, wybitnych twórców kultury, jako symboliczny dowód dojrzałości i międzynarodowy dowód jakości. Podczas uroczystej Gali w Teatrze Polskim w Warszawie “Paszporty” wręczono w siedmiu kategoriach: film, literatura, teatr, sztuki wizualne, muzyka popularna, muzyka poważna oraz kultura cyfrowa. Od kilku lat nadawany jest również honorowy tytuł Kreatora Kultury, który trafia w ręce mistrza, autorytetu, wychowawcy, za szczególne osiągnięcia w krzewieniu polskiej kultury.

HOT NEWS- Sylwia Przybysz i Jan Dąbrowski zostali rodzicami – znamy płeć i imię dziecka

Jak można było przewidzieć tytuł Kreatora Kultury został przyznany naszej noblistce za rok 2018 Oldze Tokarczuk. Podczas odbierania wyróżniania pisarka powiedziała:

Bardzo dziękuję za tę nagrodę. Mój syn ma 24 lata, jest więc w wieku większości nominowanych do Paszportów Polityki. Patrząc na dzisiejszych laureatów cieszę się, że polska kultura trzyma poziom

W kategorii film nagrodę otrzymał Bartosz Bielenia za jego fenomenalny występ w filmie “Boże Ciało“. Produkcja właśnie została nominowana do Oscara, a Bartek na wręczenie “Paszportów” przyleciał prosto ze Stanów Zjednoczonych, gdzie wraz z twórcami filmu promuje “Boże Ciało”. 

Naprawdę nie spodziewałem się, że film odbije się takim echem, że będzie o nim tak głośno. Na galę oscarową jadę już spełniony. Bycie tam, promowanie tego filmu jest dla mnie już wystarczającą nagrodą

Dominika Słowik została wyróżniona w kategorii literatura “za oryginalne spojrzenie na lata 80. i 90. w powieści “Zimowla”:

Książkę tę pisałam przez 4 lata. Pisanie książki to bardzo samotnicze zajęcie. Cieszy mnie, że w kategorii literatura nominowane były, po raz pierwszy, trzy kobiety. To było wspaniałe zmierzyć się z tak wspaniałymi pisarkam

Paszport w kategorii teatr otrzymała Weronika Szczawińska “za spektakle podejmujące ważną tematykę społeczną i budzące emocje jednocześnie”. Wśród pozostałych nagrodzonych znaleźli się Weronika Gęsicka, Jakub Józef Orliński, Błażej Król i Dawid Cieślak. Uroczystą galę poprowadziła Grażyna Torbicka, a na widownie nie zabrakło najwybitniejszych osobistości polskiej kultury, mediów i polityki w tym Joana Kulig, Kinga Rusin, Magda Mołek, Małgorzata Kidawa-Błońska z mężem, Krzysztof Materna, Krzysztof Zanussi, Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński, Jerzy Iwaszkiewicz, Henryk Sawka, Bożena i Mariusz Walterowie.

Obejrzyjcie zdjęcia z tego ważnego wydarzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Rozenek-Majdan o akcji Janachowskiej: My też jesteśmy odpowiedzialni za Australię

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Jeszcze raz szczere gratulacje dla Bartosza za rolę w filmie „Boże Ciało”. Trzymamy wszyscy kciuki by zdobył ten film Oskara. 🏆👍❤️💐 #OlgaTokarczuk #BartoszBielenia #paszportypolityki

A post shared by Olga Tokarczuk (@olgatokarczuk_official) on

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Olga Tokarczuk – Paszport Polityki 2020. Kreator Kultury. Nagroda za siłę płynącą z literatury. Za książki wyprzedzające swój czas – tak jak powieść „Bieguni”, która w przekładzie angielskim po 10 latach stała się ważnym głosem o współczesności. „Prowadź swój pług przez kości umarłych” także święci triumfy na świecie po kilku latach od wydania w Polsce. Za sposób pisania, który sprawia, że książki o historii stają się zarazem opowieściami o naszym świecie. Za patrzenie w przyszłość, nie tylko samej, ale też naszej planety. I za „czułego narratora” oraz radości z Nagrody Nobla, która była dla nas w Polsce wielkim prezentem w trudnym czasie. #OlgaTokarczuk #PaszportPolityki

A post shared by Olga Tokarczuk (@olgatokarczuk_official) on

AW

news

Michał Piróg ostro komentuje materiał TVP o Kindze Rusin: nagonka państw totalitarnych?

Michał Piróg w mocnych słowach postanowił się odnieść do kompromitującego Kingę Rusin materiału opublikowanego przez stację TVP.

Afera związana ze słynnym już wpisem Kingi Rusin po nieoficjalnej imprezie zorganizowanej po Oscarach nabiera tempa. W wyniku ośmieszającego materiału (m.in. parodiującego głos dziennikarki), opublikowanego przez TVP Kinga Rusin zamieściła w swoich mediach społecznościowym oświadczenie, o którym pisaliśmy wczoraj.

POLECAMY- Kinga Rusin pozywa TVP – dziennikarka ma już dość żartów na swój temat

Za dziennikarką wstawił się także Michał Piróg. Na swoim Instagramie słynny choreograf opublikował zdjęcie z Kingą Rusin z takim oto komentarzem:

Po ostatnim materiale w TVP który był atakiem na m.in Kingę Rusin, Borysa Szyca, cała grupę ludzi o odmiennych poglądach do tych reprezentowanych przez obecny rząd, stacje TVN. Mogę powiedzieć tylko jedno.
TVP udowodniło, że dno jest znacznie niżej niż mogło się wydawać. Skandalem jest jak bezpardonowo rząd steruje mediami. Ta prymitywna szopka odbywa się za nasze pieniądze drodzy państwo i to nie tylko w telewizji.
#TVPodziekujeNieOgladam #wstyd

ZOBACZ – Natalia Szroeder o pracy z Quebonafide nad emocjonalnym utworem “Jesień”

Co więcej wpis Michała Piroga na Instagramie spotkał się także z dużą aprobatą Internautów. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

View this post on Instagram

Do TVP, po wczorajszym materiale o mnie w Wiadomościach: wy żałosne, kłamliwe kreatury! 2 miliardy zamiast na onkologię na taką bzdurną, tępą propagandę!? I to w takim dennym wykonaniu! Jak zwykle, same kłamstwa, manipulacje i szczucie! Zaczynając od chamskiego komentarza o „pseudo-elitach gardzących Polakami”, poprzez pseudo aktorstwo lektora, podkładającego rzekomo mój głos i sugestie o nietrzeźwości, a na wyssanych z palca „faktach” kończąc. Poniżej kilka przykładów. Nie jest prawdą, że, jak podaliście, mój wpis wywołał falę oburzenia na świecie! Opublikowanie zdjęcia z Adele (które, notabene, ona sama wybrała spośród kilku), zrobionego poza miejscem zabawy, media na całym świecie uznały za news i za sukces, ponieważ było to pierwsze korzystne zdjęcie „odchudzonej” Adele, do którego na dodatek pozowała, a nie zostało zrobione z ukrycia. Nie jest prawdą, jak sugerujecie, że post z relacją z imprezy naruszał czyjeś prawo do prywatności! Relacja nie ujawniała intymnych szczegółów relacji osobistych oraz zasłyszanych informacji prywatnych. Relacja jest głównie opisem moich przeżyć osobistych, a nie cudzych. Nie jest prawdą, jak twierdzicie, że Chrissy Teigen skomentowała mój wpis czy zwracała się do mnie!  Nie zwracała się do żadnego z dziennikarzy. Nie jest prawdą, jak podajecie, że wszystkie stacje pisały o mnie jako o rosyjskiej dziennikarce! Zrobiły tak tylko 2 portale spośród kilkuset i szybko zmieniły opisy. Na wspaniałą imprezę chciało się dostać wielu dziennikarzy by cokolwiek z niej zrelacjonować. W swoim poście oddałam klimat imprezy naszpikowanej gwiazdami (bez prywatnych szczegółów). W telewizji amerykańskiej świetnie zrobił to Trevor Noah, w swoim słynnym talk show, opisując własne przygody z imprezy (i podobnie jak ja określił to przeżycie jako surrealistyczne) Manipulujecie również wypowiedziami innych osób występujących w materiale. Jedna z nich przyznała to dziś i wskazała, że w wyniku tego powstało „coś obrzydliwego” Pozwy zostaną skierowane nie tylko przeciwko TVP, ale i osobom, które ten szkalujący materiał przygotowały. A odszkodowanie przeznaczę w całości na potrzeby polskiej onkologii!

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

View this post on Instagram

W związku z olbrzymią liczbą fałszywych informacji oraz pytań od dziennikarzy i internatutów ws słynnego zdjęcia z Adele poniżej moje odpowiedzi: Czy był zakaz fotografowania? Był zakaz fotografowania i filmowania zabawy (w środku budynku). Nikt jednak nie zakazywał robienia sobie nawzajem pozowanych zdjęć, za zgodą fotografowanych. Zdjęcie z Adele jest pozowane i jest zrobione poza miejscem zabawy. Jakie były okoliczności zrobienia tego zdjęcia z Adele? Czy miała Pani zgodę na publikację? Zdjęcie jest wynikiem długiej i przesympatycznej rozmowy. Jest to zdjęcie pozowane, zrobione za zgodą Adele. Adele sama wybrała to zdjęcie spośród kilku zrobionych nam moim telefonem przez znajomego reżysera. Było to zdjęcie na instagrama, a nie „do szuflady. Czy ktoś ze strony Adele zwracał się do Pani? Czy czegoś żądał? Nikt ze strony Adele nie zgłosił się z jakimikolwiek pretensjami, ani niczego nie żądał. Czy sprzedała Pani zdjęcie jakimkolwiek mediom? Zdjęcie nie było nikomu sprzedane. Zostało, jak wszystkie moje zdjęcia, opublikowane na moim profilu. Nie udzielałam nikomu zgody na publikację, pomimo masy próśb mailowych z różnych redakcji światowych. Redakcje te opublikowały to zdjęcie na własną odpowiedzialność. Dla zainteresowanych, jutro opublikuję odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania ws RELACJI Z IMPREZY w tym dlaczego tamten post jest obecnie niewidoczny.

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Foto. Screen Instagram

 
Kontynuuj czytanie

news

Joanna Moro pokazała kolejne zdjęcia z maleństwem – fani krytykują

Joanna Moro pochwaliła się zdjęciami ze swoją córeczką. Fani jednak krytykują…

Pod koniec stycznia Joanna Moro została po raz trzeci mamą. Przez całą ciążę gwiazda była bardzo aktywna, a fakt ten niejednokrotnie był poddawany krytycznej opinii fanów. Tym razem świeżo upieczona mama postanowiła pochwalić się bardzo nastrojowymi, rodzinnymi zdjęciami z córeczką. 

HOT NEWS – Monika Zamachowska zarobi fortunę po zwolnieniu z TVP? Wiemy czym się teraz zajmuje

Korzystając z Walentynkowej atmosfery Joanna Moro opublikowała na swoim Instagramie czarno-białe zdjęcia z rodzinnej sesji, zrobionej jeszcze w szpitalu tuż po przyjściu na świat małej Ewy. Co więcej na jej Instagramie możemy zobaczyć wiele ujęć z maleństwem np. podczas karmienia czy wspólnego odpoczynku. Zdjęcia te od razu zebrały wiele pozytywnych komentarzy do fanów. Nie zabrakło także słów krytyki od fanek, twierdzących, że aktorka nie powinna publikować tak prywatnych zdjęć. A jakie jest Wasze zdanie?

ZOBACZ – Czy Ewa Błaszczyk wybudzi córkę ze śpiączki?

View this post on Instagram

W końcu zrobiliśmy porządek !!! Cały czas do końca jeszcze nie wiedzieliśmy co jak , nie mieliśmy wszystkiego i jeszcze nie mamy 😅. Co się przyda, a co nie 🤔. Dziś taki ogrom wspomagaczy dla rodziców , różnych gadżetów dla dziecka , Niektore naprawdę bardzo przydatne, inne mniej . Ale naprawdę dzieci to dziś niezły biznes . 🏦💰Wszystko co tylko sobie wymyślisz możesz mieć – 3 w jednym , 5 w jednym , przesuwane , odginane , elektroniczne, no słowem człowiek wszystko może ;))) Tylko czy az tyle trzeba ! Ważny umiar we wszystkim ! Najważniejsze to zdrowe podejście i miłość !!!! Dużo zrozumienia cierpliwości i empatii;) i nawet w szopce można przecież się urodzić ;))) No ale jak jest możliwość i jest czas na wybór no to czemu nie , jak to jest to jedno wymarzone łóżeczko albo fotelik – taki piękniuni , na który jak się patrzy to oczy same się uśmieją . Lubię otaczać się pięknymi rzeczami . Lubię piękno , estetykę , naturalność , ale i jakość i design . Podobają Wam się moje wybory ? Łóżeczko świetne na początek naprawdę , świetnie się sprawdza. Komoda solidna z drewna , myślę, że posłuży małej przez lata. No dobra Ewcia się budzi 🥰😇😍 całusy 😘 @pinio_meble #komoda @chiccopolska #lozeczkodzieciece #dostawka #next2memagic

A post shared by JOANNA MORO (@joannamoro.official) on

View this post on Instagram

❤️

A post shared by JOANNA MORO (@joannamoro.official) on

Foto. Screen Instagram

Kontynuuj czytanie

news

Monika Zamachowska zarobi fortunę po zwolnieniu z TVP? Wiemy czym się teraz zajmuje

Kilka miesięcy temu Monika Zamachowska została zwolniona z pracy w TVP. Gdzie aktualnie pracuje?

W listopadzie ubiegłego roku Monika Zamachowska została zwolniona z pracy jako prowadząca popularny program śniadaniowy “Pytanie na Śniadanie” w TVP. Na wieść o tym wielu internautów zaczęło się zastanawiać, gdzie dziennikarka znajdzie zatrudnienie. Okazuje się, że Monika Zamachowska dość szybko znalazła sobie nowe zajęcie…

ZOBACZ – Natalia Szroeder o pracy z Quebonafide nad emocjonalnym utworem “Jesień”

Po zwolnieniu z TVP Monika Zamachowska nie zarabia wcale tak źle. Wszystko przez… nowy biznes! W wywiadzie z magazynem Gala Monika Zamachowska uchyliła rąbka tajemnicy:

Od projektowania nieruchomości po promocję dobrych polskich kosmetyków, bycie twarzą kliniki medycyny estetycznej, promowanie ośrodków wypoczynkowych w moich mediach społecznościowych… Tak! Jestem w szoku, pani w moim wieku?! Musiałam się zastanowić, jakie mam stawki. Zarabiam tyle, ile zarabiałam, a pracuję dużo mniej – zdradziła gwiazda.

ZOBACZ RÓWNIEŻ – Czy Ewa Błaszczyk wybudzi córkę ze śpiączki?

W wywiadzie tym Monika Zamachowska przyznała też, że nie przestaje szukać stałego zatrudnienia, niemniej jednak póki co pozostaje jej bycie influencerką. Trzymamy kciuki za dalsze poszukiwania!

View this post on Instagram

Wszyscy doskonale wiemy kim jest, ile osiągnęła i jak piękną jest kobietą. Ale jak każdy z nas, musiała zapracować na swój sukces. Mało kto wie, że Anna Netrebko, bo o niej mowa, podczas studiów w Konserwatorium Petersburskim, które ukończyła w 1995 roku, pracowała jako sprzątaczka w Teatrze Maryjskim, by zarobić na opłacenie indywidualnych zajęć wokalnych. W tym czasie wzięła udział w przesłuchaniach do tego teatru, podczas których dyrygent – Walerij Giergijew rozpoznał w niej sprzątaczkę. Dyrygent stał się mentorem wschodzącej gwiazdy światowego formatu. A co było dalej i dzieje się po dziś dzień, to już wiecie… 👑 18 i 25 LUTEGO o godz.19 będą znakomitą okazją do spotkania się z talentem Anny Netrebko w CINEMA CITY w całej Polsce. Zapraszam Was najserdeczniej na znakomitą realizację telewizyjną inscenizacji Opery AIDA z Salzburga. Mam nadzieję, że podzielicie się swoimi wrażeniami z tego wydarzenia np. pod tym zdjęciem. Bilety dostępne w kasach kin Cinema City oraz na stronie www.cinema-city.pl (bezpośredni link znajdziecie w moim BIO) #aida #operawkinie #ariaonscreen #teamopera vs #teammusical #annanetrebko #talent #hardwork #marzeniasiespelnia @cinemacitypl @ariaonscreen

A post shared by Monika Zamachowska (@monikazamachowska) on

Foto. Screen Instagram/AKPA

Kontynuuj czytanie

news

Natalia Szroeder o pracy z Quebonafide nad emocjonalnym utworem “Jesień”

Natalia Szroeder
Natalia Szroeder zdradza jak współpracuje się z ukochanym!

Natalia Szroeder rozpoczęła karierę muzyczną w bardzo młodym wieku i stopniowo podbijała serca fanów, którzy docenili jej urodę i talent. Teraz ma na swoim koncie debiutancki album “Natinterpretacje” z 2016 roku, a już w maju na sklepowych półkach ma pojawić się jej drugi krążek. Ostatnio nagrała ze swoim ukochanym Quebonafide utwór “Jesień“, który błyskawicznie zachwycił fanów!

HOT NEWS- Czy Ewa Błaszczyk wybudzi córkę ze śpiączki?

Natalia przyznaje, że proces tworzenia muzyki nigdy nie jest prosty, bo artysta musi się uzewnętrznić i niczym w negliżu wyjść do ludzi. Dodatkowo “Jesień” nie jest łatwym utworem, porusza trudne i smutne tematy, więc praca nad nim była wyjątkowa. Tworzenie z partnerem także nie ułatwiała sprawy, ale para dała radę współpracować!

Tekst od początku do końca napisał Kuba, natomiast ja jestem odpowiedzialna za melodię, czyli taki równy podział obowiązków

Na razie Natalia nie zdradza, czy wyda z Quebonafide kolejne utwory, ale zapewnia, że już niedługo usłyszymy jej nowe kawałki! A czy zobaczymy ją z Kubą na scenie? Odpowiedź w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Danuta Martyniuk o trudnym życiu żony gwiazdora – doskwiera samotność?

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Natalia Szroeder (@natalia_szroeder) on

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

ROMANTIC PSYCHO preorder: https://www.queshop.pl/romanticpsycho

A post shared by QUEBONAFIDE (@quebahombre) on

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Dziękuję mieszkańcom Ciechanowa i okolic za wczorajszy koncert w moim rodzinnym mieście, oraz prezydentowi za bardzo ważne dla mnie wyróżnienie. Młode ramiona w pierwszych rzędach szybko opadały, ale popracujemy nad tym. 😁 Dziękuję również Łodzi i Wrocławiowi (!!) za wspaniałe przyjęcie na finiszu naszej trasy – Taconafide. Tej samej trasy, która pewnie za chwilę doprowadzi mnie do krótkiej scenicznej depresji, bo przez jakiś czas trudno będzie to przebić (ogromny szacunek dla Ciebie Filip). Niemniej jednak mam na to pewien plan, który sprawi mi i mam nadzieję Wam również trochę frajdy. Trzymajcie się i czekajcie cierpliwie moi drodzy milenialsi i Wy małe skrzaty co od rana czatujecie pod moim domem. Spróbuję zrobić tak żebyście podrastali razem ze mną. Super się z wami bawię, chociaż jestem trochę zmęczony. 🙂 #lolyourenotquebonafide

A post shared by QUEBONAFIDE (@quebahombre) on

AW

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością przez Agencję BEOKAY.