Śledź nas

news

Pomoc dla medyków nadchodzi – samolot WOŚP wylądował w Warszawie!

wośp

Pomoc od WOŚP do walki z koronawirusem nachodzi!

Cały świat walczy z epidemią koronawirusem, który zbiera ogromne żniwo w ofiarach. Niestety duża liczba chorych jest wielkim obciążeniem dla służby zdrowia, której błyskawicznie zaczęło brakować sprzętu ochronnego. Na szczęście ludzka solidarność sprawiła, że niemal od razu zaczęto organizować pomoc. Oczywiście WOŚP też nie mógł przejść obok tej sprawy obojętnie.

HOT NEWS- Anna Mucha zakochana – jej wybrankiem wcale nie jest Wojewódzki!

Po długich negocjacjach z ze stroną chińską, wczoraj wylądował pierwszy samolot ze sprzętem. Wśród cargo ważącego 11 ton, znalazło się 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej⁣ i 50 tys. masek. Sprzęt zostanie przekazany lekarzy, personelu medycznego, ratowników medycznych, pielęgniarek, a także dla pracowników Domów Pomocy Społecznej. Transport był możliwy dzięki spółce Lot oraz polskiemu rządowi, który uruchomił most powietrzny.

To też się dzieje w Polsce i to jest siła wszystkich dobrych ludzi, dobrych zdarzeń i przyjaciół.

Brawo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Martyna Wojciechowska nieraz była bliska śmierci – podróżniczka musiała być twardzielką od najmłodszych lat

AW

news

Genialne! Małgorzata Rozenek strojem na Halloween podsumowuje sytuację w Polsce

rozenek

Małgorzata Rozenek z rodziną trafiła w punkt!

Małgorzata Rozenek-Majdan razem z rodziną przebywa na kwarantannie, potym jak jej mąż Radosław zachorował na koronawirusa i trafił do szpitala. Na szczęście piłkarz już jest w domu i wraca do zdrowia. Celebrytka zawsze aktywnie włącza się w dyskusję polityczną i choć obecnie nie może brać udział w protestach, nie milczy na temat odbierania praw kobietom.

HOT NEWS- Zmarł pierwszy James Bond – Sean Connery miał 90 lat

Co roku Małgorzata przygotowuje niezwykle wyszukane stroje na Halloween i nawet w obecnej, trudnej sytuacji nie zawiodła. Perfekcyjna Pani Domu przebrała całą rodzinę w kostiumy bohaterek książki i serialu “Opowieść podręcznej”. W obszernym wpisie na Instagramie napisała:

Przypadek? Nie sądzę. Uwielbiamy halloweenowe przebieranki, ale w tym roku nie mieliśmy wątpliwości jakie powinno być tegoroczne przebranie Kwarantanna sprzyja rozmowom z dziećmi o książkach, o filmach, polityce i sprawach społecznych, bo w kraju, w którym chore dzieci przestają interesować rządzących z chwilą narodzenia, a kobiety zmusza się do rodzenia śmiertelnie zniekształconych dzieci skazując i ją i je na niewyobrażalne cierpienie, w kraju tak dotkniętym II Wojną Światową, naziole nazywają się patriotami, deklarując ogromną odwagę i prawie gotowość do oddania życia za ojczyznę, jednocześnie boją się pod hejterskim komentarzem podpisać imieniem i nazwiskiem, tylko taki strój nam przyszedł do głowy 

Dalej dodała:

 I znów, zachęcam wszystkich tych miłujących Boga, ale zapominających o umiłowaniu bliźniego, kochających płody, a nienawidzących człowieka, mających Boga, Honor i Ojczyznę na ustach, a w ręku pałki do bicia kobiet i słabszych, o pozostawianie swoich wpisów i komentarzy. W nich, niby mówicie o mnie, a tak naprawdę najwięcej mówicie o sobie, a oglądając w zaciszu domowej kwarantanny obrazki z wczoraj, pękałam z dumy i radości, jakich cudownych mamy ludzi. Oni dają nadzieje, że „jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie” musimy się tylko nauczyć rozmawiać. JESTEM Z WAMI 

Co sądzicie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Szyc, Żurawski i Jonak na planie serialu “Król” [zdjęcia]

AW

Kontynuuj czytanie

news

Zmarł pierwszy James Bond – Sean Connery miał 90 lat

connery

Sir Sean Connery zmarł 31 października…

Sean Connery zapisał się w historii kina jako pierwszy James Bond, w którego wcielał się siedmiokrotnie. Szkocki aktor urodził 25 sierpnia 1930 roku w Edynburgu. Pochodził z ubogiej rodziny i uczył się zaledwie do 13 roku życia, potem rozpoczął pracę jako dostawca mleka. Następnie wstąpił do brytyjskiej marynarki Royal Navy na trzy lata. W latach 50. rozpoczął swoją przygodę z aktorstwem.

HOT NEWS- Szyc, Żurawski i Jonak na planie serialu “Król” [zdjęcia]

Przez lata kariery zagrał w wielu uznanych filmach, m.in. “Imię róży”, “Nietykalni” czy “Polowanie na Czerwony Październik”. Za rolę drugoplanową w “Nietykalnych” Briana De Palmy został nagrodzony Oscarem w 1988 r. Po raz ostatni na wielkim ekranie wystąpił w filmie “Liga niezwykłych dżentelmenów”, w 2003 r. przeszedł na aktorską emeryturę. Już wtedy cierpiał na zaawansowane stadium Alzheimera. W 2000 roku został uznany za najseksowniejszego mężczyznę XX wieku. O śmierci aktora w wieku 90 lat poinformowało BBC.

Które z jego filmów lubicie najbardziej?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Margaret, Gwit, Stenka – gwiazdy od lat walczą z depresją

AW

Kontynuuj czytanie

news

Szyc, Żurawski i Jonak na planie serialu “Król” [zdjęcia]

król

Premiera serialu “Król” już na początku listopada!

89 dni zdjęciowych, 75 lokacji, 356 scen, około 350 aktorów i epizodystów, 3500 tysiąca statystów to liczby, które pokazują rozmach produkcji nowego serialu “Król”. Ekranizacji powieści Szczepana Twardocha podjął się Jan P. Matuszyński. Akcja serialu odbywa się w 1937 roku w Warszawie. Stolicę trzęsie żydowski gang pod przywódctwem bezwzględnego socjalisty Kuma Kaplicy (Arkadiusz Jakubik). Jego prawą ręką jest żydowski bokser Jakub Szapiro (Michał Żurawski), którego marzenie jest zostać Królem Warszawy.

HOT NEWS- Margaret, Gwit, Stenka – gwiazdy od lat walczą z depresją

Twórcy serialu umiejętnie przekształcili plan zdjęciowy w klimat gangsterskiej, spoconej stolicy. Podczas wizyty dziennikarzy ekipa realizowała zdjęcia do scen w Paszteciarni u Sobenskiego, ulubionym lokalu gangu Kuma Kaplicy (Arkadiusz Jakubik). Lokal gęsty od dymu był miejscem spotkań Jakuba Szapiro (Michał Żurawski), Janusza Radziwiłka (Borys Szyc), Pantaleona Karpińskiego (Paweł Wolak), Stanisławy Tabaczyńskiej (Barbara Jonak), Edwarda Tiutczewa (Mikołaj Kubacki). Michał Żurawski przyznał:

Szapiro urodził się w chasydzkiej rodzinie, w biednej części Woli, ale ucieka od swoich korzeni i stawia na nowoczesność. Jego losy począwszy od służby wojskowej w polskiej armii, po więzienie i wreszcie znaczącą pozycję w gangu Kaplicy to splot różnych okoliczności, a niekoniecznie jego autonomicznych wyborów

W rolę Janusza Radziwiłka mówiącego dziwną mieszanką kilku języków wystąpił Borys Szyc:

Pierwowzorem Radziwiłka był Doktor Łokietek, człowiek wykształcony, obyty w świecie, a mimo to wybitnie psychopatyczny. On ma taką skazę, że jest pozbawiony empatii, absolutnie nieczuły na ludzką krzywdę

Jedną z najciekawszych postaci w gangu była jedyna kobieta Stanisława Tabaczyńska. W tej roli brawurowo wystąpiła Barbara Jonak. Warto dodać, że Tabaczyńska nie jest postacią z powieści, ale na etapie prac scenariuszowych uznano, że w serialowym gangu potrzebna jest silna kobieta:

Tabaczyńska nie ma żadnych granic. Jest lojalna wobec gangu, okrutna i zadaniowa. Ona się nie zastanawia tylko działa i niczego nie boi. Nie chciałabym być jej wrogiem

Premiera serialu 6 listopada na antenie Canal+! Już teraz obejrzyjcie zdjęcia z planu w naszej galerii!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Górniak, Trzebiatowska, Mucha – gwiazdy pokochały kolorowe płaszcze jesienią

fot. Dariusz Gałązka/AKPA

AW

Kontynuuj czytanie

news

Margaret, Gwit, Stenka – gwiazdy od lat walczą z depresją

depresją

Depresja może dotknąć każdego…

Niestety przez lata depresja była uważana za wstydliwy problem, o którym nie należało mówić. Jednak schorzenie dotyka coraz więcej osób i jest już chorobą cywilizacyjną. Na szczęście z czasem zmieniło się jej postrzeganie i coraz więcej osób otwarcie mówi, bo depresja nie jest oznaką słabości. Choroba może objawiać się znacznym obniżeniem nastroju, zanikiem odczuwania przyjemności, osłabieniem, niską samooceną, bezsennością, czy zmniejszeniem apetytu.

HOT NEWS- Górniak, Trzebiatowska, Mucha – gwiazdy pokochały kolorowe płaszcze jesienią

Z depresją zmagają się osoby w różnym wieku, o różnym statusie społecznym i płci, pośród nich nie brakuje też osób znanych z mediów i celebrytów. O chorobie otwarcie mówi Piotr Zelt, który szczególnie mocno odczuwał huśtawki nastrojów, słyszalny smutek w głosie, czy niezdolność do wykonywania najprostszych czynności. Na szczęście teraz wyszedł na prostą i teraz sam bierze udział w akcjach mających na celu uświadomienie społeczeństwu, czym jest depresja. Także Agnieszka Chylińska nie wytrzymała stresu i presji, które wiązały się z z występowaniem w zespole ONA. Wtedy piosenkarka miała pierwsze załamania nerwowe i próby samobójcze.

Aktor Michał Czernecki kilkakrotnie próbował odebrać sobie życie. Mężczyzna miał silne poczucie winy, że jako dziecko nie mógł zapobiec śmierci ojca. Dopiero wieloletnie terapie pozwoliły mu przepędzić demony. Do terapeuty udała się również Margaret, by uporządkować swoje problemy. Dla Joanny Racewicz pierwszym krokiem w stronę depresji była tragiczna śmierć męża. Dziennikarka przez długi czas funkcjonowała pomiędzy domem, przedszkolem i cmentarzem, a jedyną motywacją do wstawania z łóżka był dla niej synek. Z ciężką depresją od lat zmaga się też Danuta Stenka. Depresję poporodową przeżyła Katarzyna Cichopek, która bardzo długo wracała do formy, zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Do choroby przyznali się także: Monika Miller, Julia Wróblewska, Jolanta Fraszyńska, Kazik Staszewski, Ilona Felicjańska, Jarosław Kret, Dawid Podsiadło, Urszula Dudziak, Patricia Kazadi, czy Dominika Gwit.

Obejrzyjcie naszą galerię… Wiedzieliście, że gwiazdy chorują?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Magda Gessler gotowa na rewolucję – popiera Strajk Kobiet

Fot. Akpa

AW

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością przez Agencję BEOKAY.