Śledź nas

news

Tylko u Nas! Bojarska-Ferenc UMIERAŁA przez koronawirusa!

Mariola Bojarska opowiedziała o tragicznych zmaganiach z koronawirusem!

Epidemia Covid-19 wciąż trwa i niestety cały czas przybywa zakażonych na całym świecie. Wirus nie omija nikogo, ostatnio dowiedzieliśmy się, że pozytywny wynik otrzymał nawet prezydent USA Donald Trump. Z chorobą wywołaną przez patogen musiała zmierzyć się również trenerka Mariola Bojarska-Ferenc! Gwiazda o tym fakcie poinformowała dopiero po wyzdrowieniu, bo uznała, że woli reklamować się wiedzą, a nie tym, co dzieje się w jej życiu prywatnym.

HOT NEWS- Taniec z Gwiazdami: uczestnicy zaprosili na parkiet najbliższych – kolejna para opuściła program

Teraz już otwarcie opowiada o tym, co przeszła jej rodzina. Najpierw zachorował jej mąż, który był w podwyższonej grupie ryzyka, ponieważ jest starszy od niej o 10 lat. Niestety przez kilka dni utrzymywała mu się gorączka 40 stopni:

Ja pierwszy raz w życiu zaczęłam się bać, czy go po prostu nie tracę, ponieważ miałam trzy termometry i kiedy mierzyłam mu temperaturę, to te termometry wysiadały

Mariola przyznała, że sięgała do internetu, by zobaczyć, co należy robić z tak wysoką gorączką. Z pomocą przyszedł jej znajomy lekarz i przyjaciele. Niestety nie otrzymała żadnej pomocy z SANEPIDU. Pomoc najbliższych i gary rosołu, okazały się być wielkim wsparciem.

Opieka nad chorym była trudna, w nocy musiała zmieniać mężowi koszulki, tak bardzo się pocił. Nie chciała dopuścić do zapalenia płuc czy zapaści.

Potem sama poległam i chorowałam 10 dni. 10 dni ta temperatura bardzo mocno mnie trzymała.

Na szczęście jej gorączka była nieco niższa niż męża, ale choroba trwała dłużej. W tym czasie szczególnie mocni pomogli im przyjaciele i synowie. Mariola przyznała również, że bardzo bała się o premierę swojej książki “Trener życia”

Głupio by było już się więcej z Wami nie spotkać

Wcześniej trenerka zażartowała, co wróciło niej rykoszetem! O co chodzi? Odpowiedź w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Marta Gałuszewska śpiewa największy hit tego roku – w “Ttbz” będzie szampańska zabawa

View this post on Instagram

Podczas treningu można wypocić 2 litry wody, a nawet więcej. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wraz z wodą tracimy także elektrolity, a to może być niebezpieczne dla zdrowia. Z własnego doświadczenia wiem, że odwodniony organizm pracuje wolniej, ponieważ nie ma możliwości termoregulacji, a to przyczynia się do gorszej pracy serca. Odwodnienie już na poziomie dwóch procent powoduje zwiększenie lepkości krwi, co obciąża intensywnie pracujące serce, pogarsza transport tlenu do pracujących mięśni i mózgu.Skutkiem jest szybsze zużywanie w mięśniach glikogenu, zaczynamy szybciej się męczyć i spada nasza koncentracja.Odwodnienie obniża siłę i wytrzymałość mięśni, co może skutkować tym, że ćwiczenia będą wydawały się dużo trudniejsze niż są w rzeczywistości. Pamiętajmy, żeby podczas treningu mieć przy sobie butelkę wody i popijać ją małymi łykami. Jeśli poczujemy pragnienie, to może oznaczać, że organizm jest odwodniony.Nie dopuszczaj więc do takiej sytuacji. Podczas treningu tracisz sód. Wybierz więc taką wodę, która nie ma obniżonej zawartości tego pierwiastka lub dodaj odrobinę soli do wody o niskiej zawartości sodu. Jak twierdzą naukowcy z American Collage of Sport Medicine, tuż przed treningiem powinno się wypijać minimum pół litra płynu, a podczas treningu 250-350 ml co 15 minut lub 550-1000 ml w ciągu godziny. U osób regularnie trenujących zapotrzebowanie na witaminy i minerały jest dużo większe. Podczas wysiłku fizycznego ilość wolnych rodników znacznie wzrasta, co może spowodować uszkodzenie komórek, w tym komórek mięśniowych.Dlatego oprócz wody warto pić soki warzywne, które zawierają wiele składników mineralnych i witamin. Ja cenię sobie szczególnie sok pomidorowy, który przez naukowców jest uznawany za źródło likopenu. Badania wykazały, że osoby intensywnie trenujące, które wypijały 75 ml soku pomidorowego po każdym treningu, miały zdecydowanie lepsze wyniki w testach biegowych. Podobno likopen, którego głównym źródłem w diecie są przetworzone pomidory, korzystnie wpływa na zmniejszenie stresu oksydacyjnego i podwyższa poziom wydolności fizycznej. #nawodnienie #trening#lifestyle #lifebalancecoach #worklifebalance

A post shared by Mariola Bojarska-Ferenc (@mariola_bojarska_ferenc) on

AW

news

Niestrudzona Martyna Wojciechowska odwiedza zrujnowany Bejrut z ekipą “Kobiety na krańcu świata”

wojciechowska

“Kobieta na krańcu świata” wraca z nowym sezonem!

Martyna Wojciechowska jest jedną z najpopularniejszych polskich podróżniczek, która razem z ekipą programu “Kobieta na krańcu świata” poznaje niezwykłe kobiety na całej ziemi. Przez 12 lat emisji serii nic i nikt nie zdołał zatrzymać Martyny przed opowiadaniem wzruszających historii pań, które napotkała na swojej drodze. Dopiero rok 2020 wstrzymał zapał nieustraszonej podróżniczki!

HOT NEWS- Zamaskowani Kożuchowska, Nowakowska i Królikowski na premierze filmu “Czyściec”

Przez epidemię koronawirusa zdjęcia do jej programu zostały wstrzymane na 4 długie miesiące. Było trudniej niż zwykle, ale niemożliwe nie istnieje i dlatego właśnie nowa seria programu jest tak wyjątkowa. Najpierw Martyna udała się do Libanu!

4 sierpnia 2020 roku w wielkim wybuchu w stolicy Libanu, Bejrucie doszło do wielkiej eksplozji, w której zginęło 200 osób, a tysiące zostało rannych. Eksplozja zniszczyła ogromną część miasta, przez co dach nad głową straciło 300 000 mieszkańców! Przyczyną tragedii był wybuch wcześniej skonfiskowanych 2750 ton saletry amonowej, składowanej w porcie… Miesiąc później miasto strawił wielki pożar. Liban, jako niewielki kraj na Bliskim Wschodzie, który od wielu lat mierzy się z olbrzymim  kryzysem gospodarczym, korupcją, ubóstwem, bezrobociem i ogromną liczbą syryjskich uchodźców, nie jest w stanie sam uporać się z ogromem zniszczeń spowodowanych wybuchem.

Odbudowa miasta potrwa długie miesiące, ale dzięki zaangażowaniu takich osób jak Zena Chahine niemożliwe staje się możliwe. Kobieta jest wolontariuszką, która po eksplozji w porcie natychmiast ruszyła z pomocą poszkodowanym. Jest pierwszą strażaczką w szeregach libańskiej ochotniczej straży pożarnej pociągnęła za sobą dziesiątki innych, odważnych kobiet. Dziś, nie zważając na niebezpieczeństwo, próbuje przywrócić swoje ukochane miasto do życia.

Premierowy odcinek nowej serii już 25 października o godz. 11:30 w TVN!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Pudzian porachuje kości Miśkowi Koterskiemu?! Będzie się działo w programie “Anything Goes. Ale Jazda”

Fot. Materiały prasowe

AW

Kontynuuj czytanie

news

Zamaskowani Kożuchowska, Nowakowska i Królikowski na premierze filmu “Czyściec”

czyściec

“Czyściec” to zaskakujący film o życiu po śmierci…

To, co dzieje się z człowiekiem po śmierci zastanawia ludzkość od początków istnienia. Na pytanie o sens śmierci stara się odpowiedzieć nowy film Michała Kondrata “Czyściec”. Reżyser ma już na swoim koncie takie produkcje jak “Miłość i miłosierdzie” i “Dwie korony”.

HOT NEWS- Pudzian porachuje kości Miśkowi Koterskiemu?! Będzie się działo w programie “Anything Goes. Ale Jazda”

Film jest oparty na doświadczeniach mistyków Kościoła: Fulli Horak, św. Faustyny Kowalskiej, św. Ojca Stanisława Papczyńskiego i św. Ojca Pio, którzy zostali odwiedzeni przez dusze czyśćcowe. W postać Fulli Horak wcieliła się Małgorzata Kożuchowska. Pozorne zwyczajna wizyta u znajomych zupełnie odmieni jej życie: spotkanie z nieznajomą, której niezachwiana wiara w Boga wzbudza ciekawość i podziw, okazuje się dla głównej bohaterki początkiem odkrywczej podróży duchowej. Pewnej nocy zostaje obdarzona łaską objawienia! Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat – zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. Mistyczkę będą jeszcze odwiedzać inne dusze, w tym: Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus czy Joanny d’Arc, odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat Nieba, Piekła i Czyśćca. Fulla opisze swoje doświadczenia w książce “Święta Pani”. W filmie wystąpili również hilippe Tłokiński, Kamila Kamińska, Marcin Kwaśny, Olga Bończyk, Henryk Gołębiewski, Ida Nowakowska i Maria Niklińska. Reżyser Michał Kondrat powiedział:

Czyściec to film, który w uporządkowany sposób pomaga odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania dotyczące życia po śmierci i tego czy możemy mieć na nie wpływ. Przypuszczam, że wiele osób po obejrzeniu filmu Czyściec zmieni swoje myślenie na ten temat

Obejrzyjcie zdjęcia z premiery!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Podsiadło, Prokop i Gessler na premierze książki Radka Kotarskiego „Inaczej”

fot. Piotr Podlewski/AKPA

AW

Kontynuuj czytanie

news

“Fame czy Shame” bez “The Blaze House” – Rupiński zdradza dlaczego

Dominik Rupiński podczas jednego z eventów zdradził nam co myśli o formacie “Fame czy Shame” i dlaczego jego ekipy tam nie było- sprawdź!

“Fame czy Shame” to program, który kilka miesięcy temu był absolutnym hitem wśród fanów influencerów biorących udział w tym projekcie. Podczas jednego z eventów zapytaliśmy się Dominika Rupińskiego z ekipy “The Blaze House”, co myśli na temat takiego formatu i dlaczego nie zobaczyliśmy go na ekranie. Dominik zdecydował się na szczerą wypowiedź:

Powiem szczerze, że jakby nie mam nic totalnie do tego programu, aczkolwiek ja sam niechciałbym wziąć w czymś takim udziału. Po prostu ja nie czułem tej wizji, że coś się robi dla “fejmu”.

Polecamy – Złote rady Iwony Pavlović jak przetrwać kilkanaście lat w związku- skorzystacie?

Rupiński powiedział, że oficjalnego zaproszenia do “Fame czy Shame” nie dostał, a czy koledzy z “The Blaze House” namawiali go do tego programu? Odpowiedź znajdziecie w naszym najnowszym wideo!

Chcielibyście zobaczyć Dominika Rupińskiego w drugiej edycji show? Czekamy na Wasze komentarze!

Zobacz również – Polski Ken planuje kolejne operacje – co teraz “poprawi”?

fot. screen z Instagram

Kontynuuj czytanie

news

Złote rady Iwony Pavlović jak przetrwać kilkanaście lat w związku- skorzystacie?

Podczas weselnego odcinka “Tańca z Gwiazdami”, Iwona Pavlović obchodziła 11. rocznicę ślubu- jak przetrwać tyle lat?

Kilka tygodni temu Iwona Pavlović ze swoim mężem obchodziła 11. rocznicę w związku małżeńskim. Iwona i jej mąż Wojciech tworzą zgrany duet i “Czarna Mamba” zechciała się z nami podzielić swoim przepisem na udany związek:

Trzeba znaleźć odpowiednią osobę, ale też być odpowiednią osobą dla tej osoby. To tak brzmi dziwacznie, ale tak jest. Czyli nawzajem musimy sobie bardzo bardzo podpasować, na pewno też od pierwszego zauroczenia oprócz tej wielkiej miłości musi być też najnormalniejsze w świecie lubienie się.

Polecamy – Magda z “Top Model” przeszła do “Love Island” – Sylwia i Mikołaj komentują

Pavlović powiedziała nam o złotych radach, ale na podstawie tylko i wyłącznie swojego związku. Bardzo ważne jest to, żeby czasami dać sobie trochę oddechu w relacji:

Nie zasadzanie się na sobie, bo uważam, że każdy ma prawo do swoich pasji, do swoich zainteresowań, do tego co chce robić niekoniecznie razem z mężem. Tylko mieć taki swój świat mały.

Skorzystacie ze złotych rad Iwony Pavlović? Sprawdź w naszym najnowszym wideo, co jeszcze zdradziła nam jurorka.

Zobacz również – Wiemy, kto wygrał “Taniec z Gwiazdami” – spodziewaliście się takiego wyniku?

fot. screen z Instagram

Kontynuuj czytanie
Reklama Enter ad code here

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością przez Agencję BEOKAY.