Już wkrótce!

Nowy, drugi album Meli Koteluk pt. ,,Migracje” ukaże się 17 listopada. Będzie to drugi po wydanym w 2012 roku ,,Spadochronie”. Na debiutanckiej płycie znalazły się utwory ,,Dlaczego Drzewa Nic Nie Mówią?”,,,Melodia Ulotna” czy ,,Stale Płynne”. Po singlu promującym nowy album można spodziewać się kawałka dobrej muzyki. Nie możemy się doczekać!

Piosenką, która zapowiada ,,Migracje” są ,,Fastrygi”, do której powstał niezwykle oryginalny teledysk. (poniżej)

Album Migracje, to zbiór niezależnych brzmieniowo kompozycji i polskich, autorskich tekstów. Całość dowodzi konsekwencji Meli i jej zespołu w pielęgnowaniu charakterystycznego języka, którego nie sposób pomylić z żadnym innym. W warstwie brzmieniowej opierasięon na łączeniu akustycznych i syntetycznych brzmień, w warstwie słownej realizm ściera się z abstrakcją. Na płycie pojawiają się oryginalne, kojące dźwięki bardzo rzadkiego instrumentu w kształcie przypominającego UFO, o nazwie hangdrum, na którym gościnnie zagrał Wojtek Pęczek. Utwory dobarwia szalona wiolonczela Jana Stokłosy, a także flety, saksofony i klarnety. Marek to wymagający producent, naprowadzał nas na nowe tropy, zachęcił do odważnego myślenia o stylistykach, które łączymy. Był moim uchem z zewnątrz – będąc w epicentrum, potrafił jednocześnie z dużym dystansem uczestniczyć w działaniach zespołu. Udało nam się połączyć minimalizm z muzycznym bogactwem, czyli poniekąd ogień z wodą. To album pełen kontrastów, tak jak czas i okoliczności, w których powstawał.

Dla mnie “Migracje” są zapisem etapu, na którym byliśmy z zespołem od czasu wydania pierwszego albumu, bez wątpienia jednego z wielu przyszłych. – mówi Mela

Czekacie na płytę?

Zobacz również: Mela Koteluk – Teledysk do utworu ,,Na  Wróble”

koteluk

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=bQ1Jo3caCHA]


Nie ma więcej wpisów