Czasopismo „Miasto Kobiet” obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zorganizowano plebiscyt na „Honorowe Obywatelstwa Miasta Kobiet”. Ada Fijał została nominowana w kategorii – Aktorka. Artystka jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Związana była z Fundacją Starego Teatru w Krakowie i z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Jestem wzruszona, że zostałam nominowana do Honorowego Obywatelstwa, ponieważ Miasto Kobiet jest ze mną od początku i razem ze mną stawiało pierwsze kroki w zawodowej drodze. Zwłaszcza, że magazyn tak jak ja pochodzi z Krakowa – komentuje Ada Fijał.

A sama redaktor naczelna Miasta Kobiet, Aneta Pondo, dodaje:

Znajomość „Miasta Kobiet” z Adą Fijał jest tak długa jak istnienie gazety. Pierwszy wywiad z nią ukazał się w drugim numerze czasopisma pod znaczącym tytułem „Kraków potrzebuje świeżej krwi”. Potem Ada zaśpiewała z Kasią Weredyńską na trzecich urodzinach Miasta Kobiet, na szóstych pojawiła się na okładce, i jeszcze wiele razy gościła na naszych łamach. Z przyjemnością obserwowałam, jak przecierając aktorskie i wokalne szlaki z Krakowa zawędrowała do Warszawy. I jak pozostała sobą, zawsze tak samo skromna, skupiona na swojej pracy, chroniąca prywatność.

POLECAMY: Ada Fijał została nominowana do „Honorowego Obywatelstwa Miasta Kobiet”!


Nie ma więcej wpisów