„Plac zabaw” opowiada dzień z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego finału. Nagrodzony w konkursie SCRIPT PRO scenariusz został zainspirowany prawdziwą historią. Na ekranie zobaczymy  trójkę młodych debiutantów: Michalinę Świstuń, Nicolasa Przygodę i Przemka Balińskiego.

Ich kreacje na długo po seansie nie pozwalają o sobie zapomnieć. Film jest przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych. Reżyser filmu, Bartosz  M. Kowalski, został doceniony przez widzów i krytyków za filmy dokumentalne  „Moja wola” i „Niepowstrzymani”.

Polecamy: Zobacz, jakie gwiazdy pojawiły się na Warszawskim Festiwalu Filmowym!

Premiera światowa odbyła się we wrześniu na festiwalu w San Sebastian. Film wzbudza ogromne kontrowersje. Na Festiwalu Filmowym w Gdyni zdobył nagrodę dla najlepszego debiutu i nagrodę Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Na Warszawskim Festiwalu Filmowym został uhonorowany Specjalnym Wyróżnieniem w  ramach Konkursu 1-2. Był prezentowany m.in. na Festiwalu Filmowym w Londynie (BFI London Film Festival) oraz Fantastic Fest w Austin.

Zobaczcie trailer filmu. Jak Wam się podoba?

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Qs_VjVar5t4]

fot. materiały prasowe

Bądź na bieżąco z show-biznesem i muzyką. Polub nas na Facebooku!


Nie ma więcej wpisów