Śledź nas

lifestyle

Inspirujący wywiad z Anitą Florek – polsko-francuska aktywistka i spełniona Mama

Opublikowano

w dniu

Poruszający wywiad z Anitą Florek – polsko-francuska aktywistka, szczęśliwa mama i trader na rynku francuskim blockchain oraz producent filmowy.

przeAmbitni: Twoje życie toczy się w dwóch krajach. W Polsce i we Francji. To dwa różne światy?

Anita Florek: Życie w Paryżu i Warszawie wbrew pozorom nie jest często wcale do siebie podobne.  Ale dobrze się czuje w obu miastach. Każde daje mi co innego i dzięki temu czuje się spełniona (uśmiech). Wciąż czuje niedosyt jak przyjeżdżam do Warszawy, że nie obejrzałam jeszcze wszystkich spektakli, uważam że teatr w Polsce jest niesamowity i mamy bardzo specyficzna formę przekazu. We Francji, to co mnie urzeka, to performance – show artystyczne, które są połączone z innymi elementami sztuki takimi jak malarstwo, muzyka, zdjęcia, światło iluminacje obrazem takie łączenie stylów… Uwielbiam kuchnie polska tak samo jak francuska:) owszem wolę francuskiego szampana niż popularne włoskie Prosecco w Polsce, ale z drugiej strony sery mamy przepyszne i szkoda, że nie umiemy ich odpowiednio wypromować, tak jak to zrobili francuzi, czy włosi i grecy. Moim zdaniem wędliny polskie są najlepsze na świecie  wciąż mało znane za granicą. Paryż teraz postawił na ekologię, radni planują wyłączyć centrum miasta z ruchu  samochodowego z wyłączeniem taksówek i transportu publicznego, co chwile zamykają nam nowe ulice żeby zrobić kolejne dodatkowe miejsca dla rowerów i pieszych, co szczerze mnie zaskakuje ponieważ chodniki są bardzo szerokie, a ścieżki rowerowa już są wystarczająco duże. Już teraz całe ogromne bulwary są dostępne dla rowerów, hulajnóg itd. Szczerze średnio mi się to podoba, ponieważ we Francji rowerzyści czy użytkownicy elektrycznych hulajnóg nie respektują przepisów i bardzo niebezpiecznie jeżdżą. Paradoksalnie więcej wypadków teraz z udziałem pieszych potrąconych przez jednośladowe pojazdy, niż przez samochody, które we Francji jeżdżą bardzo kulturalnie i z dużym szacunkiem wobec pieszych. W Warszawie często jest odwrotnie, królem szosy sa auta, biedni piesi i rowerzyści pozostają często w poczuciu zagrożenia, wobec prawa mongolskiego dominującego w naszej stolicy, gdzie silniejszy może więcej. Właśnie to mnie często razi w Warszawie, że kierowcy nie przepuszczają ludzi na pasach. Osobiście wolę prowadzić samochód w Paryżu i to pomimo, że są tam ogromne korki. Spotęgowane jest to dodatkowo nowymi rozporządzeniami naszej pani burmistrz Paryża, która dba o rowerzystów zbyt  priorytetowo, chociaż sama wożona jest w samochodzie przez szofera. We Francji normą jest, że pieszy idzie na czerwonych światłach, a kierowca auta z szacunkiem musi przyhamować, policja nie daje mandatów pieszym tylko kierowcom. To takie drobne ale widoczne różnice (uśmiech).

HOT NEWS- Przed laty śpiewała w chórkach Maryli Rodowicz – teraz wystąpi w “The Voice Senior” [wideo]

przeAmbitni: Jak postrzegana jest Polska i Polacy we Francji?

Anita Florek: Różnie. To w dużym stopniu zależy od wiedzy na temat Polski i Polaków oraz personalnych doświadczeń z tym związanych. Jest dużo stereotypów na nasz temat , które wciąż są podkręcane przez media. Polskie kino nie promuje polski w wystarczająco pozytywny sposób. Spójrzmy na filmy od polskich producentów filmowych i zastanówmy się który z nich pokazuje nas, Polaków, w pozytywnym świetle? Poza produkcjami historycznymi nie ma żadnego aktualnego filmu o Polsce i Polakach, który promuje nas w pozytywnym świetle. Wciąż sami sobie strzelamy w stopę.. Wesele Smardzewskiego czy biało czarne filmy Pawlikowskiego dają  taki nijaki obraz o nas za granica. Jesteśmy postrzegani jako właśnie taki nijaki kraj, nie mamy  wypracowanej  charakterystycznej marki, nie ma spójności w budowaniu wizerunku. A przecież na przykład takie kluby edukacji spersonalizowanej, których twórcami byli Polacy – Paweł i Marzena Zakrzewscy, które z powodzeniem działały przez kilka lat tu we Francji, mogły być jedną z takich wizytówek na eksport. Moje paryskie stowarzyszenie Florek&Entertainment organizuje konferencje Made in Polska dotyczącą budowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków za granica. Nie ukrywam, że boli mnie jako Polkę, jaki mamy obraz za granica i staram się to zmienić.

przeAmbitni: Na ile Francuzi znają Polskę i Polaków?

Anita Florek: Zazwyczaj wiedzą niezbyt dużo o nas, naszym kraju i kulturze. Kiedy tylko mam okazję to staram się to zmienić. Biorę udział w projektach i wydarzeniach związanych z promocją Polski we Francji. W Polsce staram się promować Francję. Obydwa kraje, z którymi jestem związana mają wiele do zaoferowania. Posiadają też piękne karty we wspólnej historii. Dlatego też związałam się z filmem,  chcę  poprzez współtworzone filmy  pokazywać światu inny obraz Polski  i Polaków. Tworzymy filmy obrazujące sukcesy Polaków i pokazujące nasz kraj z wartościami, promując zarazem  pozytywne cechy oraz z wartościowe filmy, które może obejrzeć cała  rodzina.

przeAmbitni: Jesteś również traderem krypto walut we Francji, trenujesz karate – lubisz nowe wyzwania?

Anita Florek: W pewien sposób tak. Karate to moja pasja od dzieciństwa. Mój mistrz sensej Maciejewski nauczył mnie żeby starać się być zawsze lepszą od zastanej samej siebie. Walka toczy się w nas samych, a karate uczy nas tej świadomości budo i pracy nad ciałem, nabywamy umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Świat krypto walut jest dla mnie moim nowym sposobem na życie, pozwala mi pracować zdalnie z każdego miejsca na świecie. Ale pierwsze kroki w krypto rozpoczęłam w Warszawie 10 lat temu, tam się nauczyłam wszystkiego między innymi od Jacka Paciorka, który aktualnie mieszka w  Tanzanii i wprowadza rządową krypto.  To on mnie wprowadził w ten świat a dzisiaj już posiadam portfele francuskich inwestorów i firm, pracuję też na rynkach afrykańskich. Testujemy nowe rozwiązania.  Mogę powiedzieć śmiało, że za kilka lat  Francja też będzie miała swoją rządową krypto.

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Cleo otwiera się na temat macierzyństwa: Zastanawiałam, czy nie jest już za późno na takie decyzje

przeAmbitni: Jako rodzina jesteście dużo we Francji. Przebywając poza Polską trudno jest przekazać dzieciom polską kulturę, tradycję i język?

Anita Florek: W domu mówimy po polsku. Ale przyjaciół mamy Francuzów, więc bywa trudniej. W dzisiejszych czasach mimo wszystko jest  łatwiej ze względu na udogodnienia techniczne jakie oferuje postęp technologiczny. Moje dzieci uczą się w Polsce w edukacji domowej (homeschooling).  Stąd częste podróże są dla nas mniejszym problem.

przeAmbitni: Możesz przybliżyć tę formę edukacji oraz jak do niej trafiliście?

Anita Florek: W edukacji domowej nie ma klasycznych klas ani klasycznych lekcji. Dziecko zna zakres materiału z przedmiotu, ma podręcznik i uczy się w domu pod opieką rodzica lub tutora. Po opanowaniu materiału zgłasza szkole gotowość zdawania egzaminu z danego przedmiotu. Szkoła przeprowadza egzamin i wystawia ocenę. Nie ma ocen cząstkowych. Nie ma prac domowych. Nie ma nieobecności i spóźnień (uśmiech).

przeAmbitni: Oceniając po opisie to idealna forma nauki dla Twojej rodziny.

Anita Florek: Dokładnie. Dla wszystkich rodzin często podróżujących. Również dla rodzin mieszkających czasowo poza Polską.

przeAmbitni: Jak trafiliście do edukacji domowej? To wciąż mało znana w Polsce forma edukacji.

Anita Florek: Szukając rozwiązań możliwych do zastosowania przy naszym trybie życia trafiliśmy na małżeństwo Pawła i Marzenę Zakrzewskich. Od nich dowiedzieliśmy się o klubach edukacji spersonalizowanej. Wyjaśnili nam jak to funkcjonuje. Dodatkowo, oni sami będąc wizytówką tej formy edukacji, przekonali nas do niej. Szczęśliwa rodzina. Uśmiechnięte dzieci. Wszyscy pełni pasji i chęci działania. Zobaczyłam u nich to, na czym najbardziej zależało mi przy wychowywaniu  własnych dzieci. Eudajmonię i harmonię.  Dodatkowo, gdy poznałam bliżej  ich historię, zaczęłam patrzyć na nich z  podziwem. Ich walka o zmiany legislacyjne była znacznie trudniejsza, niż te toczone przeze mnie na macie w karate. Zaangażowani  i zdeterminowani doprowadzili do zmian legislacyjnych najpierw w 2009  a później w 2021. Zmiany te ułatwiają domowe nauczanie i potocznie nazywane są  Ustawą Zakrzewskich.  Mam olbrzymi szacunek dla tej rodziny.

przeAmbitni: Dziękuję za interesującą rozmowę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Doda odpadła z wyścigu o Eurowizję – TVP podało listę kandydatów

lifestyle

Dzień Mamy – to ostatni moment na podarowanie wyjątkowego prezentu!

Opublikowano

w dniu

przez

Dzień Matki coraz bliżej ponieważ już w najbliższy czwartek, ale czy każdy z Was pamięta o prezencie, który wywoła duże zaskoczenie? Jeśli nie, powinniście sprawdzić ofertę internetowego sklepu Alkohol na prezent! Alkohol to niezwykle elegancka forma prezentu, a jeśli do tego ubierze się go w niebanalną oprawę, jego ranga zyskuje na wartości.

Dzieje się tak oczywiście dlatego, że personalizowane butelki chwytają za serce bardziej niż te, które kupiliśmy w sklepie.

Niepowtarzalne pakiety prezentowe, etykiety i butelki, znajdziecie nigdzie indziej, jak w internecie. Sklep internetowy Alkohol na prezent postarał się o to, abyśmy my – jako obdarowujący – wywołali na twarzach naszych mam łzy wzruszenia. W bogatej ofercie znajdziemy przepięknie opakowane boxy zawierające nie tylko wybrany alkohol – taki jak wino, szampan, whisky i tym podobne – ale i kieliszki, konfitury lub pierniczki. W przypadku, gdy chcemy wybrać samą butelkę, możemy pokusić się o spersonalizowanie etykiety, wzbogaconej o tekst lub zdjęcie.

Idąc o krok dalej – sama butelka również może zrobić na Waszej mamie piorunujące wrażenie. Sklep oferuje wyjątkowo eleganckie – a nawet kolczaste! – wersje najlepszych alkoholi. To od Was zależy, po jaką odmianę trunku sięgniecie i co dokładnie znajdzie się na etykiecie, bo wszystko zależy tylko od Waszej wyobraźni.

Czy Wasza Mama dostała kiedyś taki upominek? Jesteśmy pewni, że jedyna w swoim rodzaju, elegancka butelka wprawi w doskonały nastrój każdą Mamę.

SPRAWDŹ PREZENT DLA MAMY: https://alkoholnaprezent.com/dzien-mamy-c119

Kontynuuj czytanie

lifestyle

Gwiazda ,,Love Island” urządza swoje nowe mieszkanie! Zobacz te wnętrza

Opublikowano

w dniu

przez

Jeszcze nie tak dawno zespół architektów firmy IdeaByMag informował na swoim Instagramie, że już niedługo podejmie się kolejnego twórczego wyzwania, jakim będzie zaprojektowanie mieszkania Sylwii Madeńskiej. Od tamtej informacji minęło już trochę czasu, dlatego czas sprawdzić, jak prezentują się cztery kąty, w których już niedługo zamieszka celebrytka.

Mieszkanie w nowoczesnym stylu

Jak zdradza kanał You Tube IdeaByMag, Sylwia Madeńska – odwiedzająca biuro wraz z ukochaną suczką Oreo – od samego początku nie mogła doczekać się swojego nowego lokum. Współpraca z architektami okazała się owocna, ponieważ Sylwia zachwyciła się realizacją już na etapie wizualizacji. Okazało się, że po licznych dyskusjach, specjaliści postanowili urządzić lokal w stylu nowoczesnym – ceniącym światło oraz otwarte przestrzenie. Charakterystyczną cechą tego typu aranżacji jest minimalizm oraz łączenie ze sobą pomieszczeń. W przypadku mieszkania Sylwii zabieg ten widzimy w przypadku połączenia ze sobą salonu i kuchni. Ciekawym zabiegiem jest tu oddzielenie tych dwóch przestrzeni za pomocą betonu i lamelii. Tym, co również wyróżnia styl nowoczesny w aranżacji, są kolory – podstawową paletę stanowi tutaj biel, czerń, szarości lub beże. Mieszkanie Sylwii obfituje właśnie we wspomnianą biel, czerń oraz delikatny odcień drewna pod postacią mebli i paneli w strefie dziennej.

Nowoczesny styl pasuje do Sylwii również dlatego, że nie ma w nim monotonii. Choć paleta barw podstawowych jest tu stonowana, nowoczesność oferuje nam jeszcze paletę bazową, oferującą wyrazistą paletę barw. Trzeba jednak pamiętać, że kolory te mogą zostać wykorzystane tylko w postaci detali. Tym sposobem w lokum Sylwii znalazła się piękna, fioletowa kanapa oraz fotel i psie legowisko w tym samym odcieniu.

Detale w sam raz dla influencerki

   Trzeba przyznać, że mieszkanie Sylwii jest niezwykle kobiece. Wystarczy spojrzeć na łazienkę. Ciemne ściany w połączeniu z romantycznym oświetleniem sprawiają, że aż chce się spędzić długie godziny w wolno stojącej wannie. Niemniej relaksująca jest także sypialnia, stworzona nie tylko do odpoczynku, ale i do nagrywania. Dużych rozmiarów podświetlane lustro z pewnością przyda się Sylwii w nagrywaniu Stories. W całym mieszkaniu nie brakuje również detali w stylu boho – znajdziemy tu wiele kwiatowych elementów.

Można powiedzieć, że słowo ,,detal” może opisywać wszystkie przestrzenie w nowym domu Sylwii. Znajdziemy tu wysokie, ukryte drzwi, designerskie lampy, szkła maskujące zawartości gablot i szafy, lamele, wzorzyste płytki i inne elementy, dopełniające wystrój. Jak Wam się podoba projekt jej mieszkania?

Kontynuuj czytanie

lifestyle

Poniżanie Fryzjerów jest słabe! Mistrzyni metamorfoz o autorskim programie “Fryzjerka” w TVP Kobieta

Opublikowano

w dniu

przez

To jej zaufały kandydatki do wyborów Miss Universe w Meksyku i Wietnamie. To ona poleciała do Nowego Jorku, aby zaprezentować swoją kolekcję na międzynarodowych targach International Beauty Show. Dziś Dorota Wodzińska podjęła się kolejnego wyzwania, jakim jest współtworzenie nowego autorskiego programu telewizyjnego pt. ,,Fryzjerka” w TVP Kobieta.


Dorota Wodzińska kreatorka fryzur i mistrzyni metamorfoz wraz ze swoim zespołem stylistów i fryzjerów, od wielu lat prowadzi i rozwija warszawskie studio ,,Dorothy Atelier’‘. W swojej karierze wielokrotnie gościła jako ekspert w programach telewizyjnych tj.“Pytanie na Śniadanie”.

HOT NEWS- Deynn i Daniel Majewski pokazali wnętrza luksusowego domu [foto]

Kreatorkę od pewnego czasu możemy również zobaczyć w nowym autorskim programie kanału TVP Kobieta, a dokładniej – w programie zatytułowanym ,,Fryzjerka’‘ utrzymanym w formule Reality Show. W programie Dorota zdradza wiele porad dotyczących pielęgnacji i stylizacji włosów, oraz podpowiada, jakie fryzury są modne i jakie pasują na daną okazję. Mamy również okazje poznać jej codzienne życie w salonie oraz jej klientki, które przychodzą nie tylko po nową fryzurę. W programie jesteśmy świadkami wielu rozmów o życiu, miłości, przyjaźni, rodzinie, a także o sprawach zawodowych. Poznamy czasem smutne, a czasem wesołe historie i doświadczenia bohaterek.

Nowy program z udziałem Doroty Wodzińskiej różni się znacznie od formuły programów innych stacji nastawionych na kontrowersje – nikt nie rzuca nożyczkami, nie znęca się nad ludźmi i nie jest agresywny wobec uczestników. Jak zdradziła nam w wywiadzie:

Marzyłam o programie fryzjerskim realizowanym w formule, gdzie pokazuję siebie jako fachowca i po prostu pokazuje siebie, to jakim jestem człowiekiem. Niemiło ogląda się sytuacje, w których ktoś kogoś poniża lub z niego szydzi. Uważam, że nie jest to profesjonalne tylko po prostu słabe.

W programie “Fryzjerka” można zobaczyć realistyczną wizytę w salonie u profesjonalisty z wszystkimi elementami dobrej usługi i wielu korzyści dla Klienta. Oglądając odcinki można odnieść wrażenie, że tym co wyróżnia Dorotę Wodzińską, jest serdeczne podejście, chęć pomocy swoim Klientkom oraz realna chęć rozwijania się i pogłębienia posiadanej wiedzy. Każdy odcinek ,,Fryzjerki” mija w mgnieniu oka, dlatego jeśli szukacie programu na dobry początek dnia, to fryzjerskie historie na pewno godnie wypełnią i umilą Wasz czas.
Emisja programu zawsze we wtorki o godzinie 7:10 w TVP Kobieta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Były partner Sylwii Bomby nie chce wychowywać córki? “Tata Tosi nie zabiega o kontakt z nią”

fot. Informacja prasowa.

Kontynuuj czytanie

lifestyle

Nie masz pomysłu na obiad? Zainspiruj się fit przepisem Joanny Jędrzejczyk

Opublikowano

w dniu

przez

Jeśli zdrowe odżywianie znalazło się na liście Twoich noworocznych postanowień, na pewno robisz wszystko, aby poznać jak najwięcej wartościowych przepisów. Warto brać przykład z najlepszych, dlatego naszą uwagę zwrócił najnowszy post i relacja Joanny Jędrzejczyk na Instagramie. Zawodniczka MMA znana jest ze swojej świadomej diety, choć – jak sama kiedyś przyznała – od czasu do czasu zdarza jej się zrobić wyjątek i na małą chwilę zapomnieć o zdrowej diecie. Tak czy inaczej, Joanna dba o siebie i wie, że w okresie jesienno-zimowym warto podwyższać swoją odporność bombą witamin, którą odnajdziemy w warzywach i owocach. Najnowsza rolka na Instagramie sportsmenki zdradza przepis na pesto z jarmużem. Co ciekawe, aby zjeść ten naprawdę pełnowartościowy i zdrowy obiad, nie potrzebujemy wielu składników. Oto lista zakupów:


– jarmuż
– czosnek
– Granda Padano
– oliwa
– makaron spaghetti
– sól


Jak sami widzicie, lista składników jest zdumiewająco krótka, ale jak zapewnia Asia, danie jest naprawdę przepyszne! Ponadto, gwiazda polskiego sportu zaleca dorzucenie ulubionych protein do dania: krewetek, kurczaka lub tofu. Na samą myśl leci ślinka!

Długie i żmudne gotowanie? Joanna już o nim zapomniała!


Jakby nie patrzeć, zdrowe żywienie bardzo często kojarzy nam się z długim procesem gotowania. Jak znaleźć na to czas? Z rolki Joanny wynika, że istnieje przydatny sprzęt kuchenny, pomagający przy wytrwaniu w swoich postanowieniach oraz oszczędności czasu. Mistrzyni walk poleca nowy sprzęt blender NB102 x JJ , który opracowała wraz z polską firmą 4Swiss.

Nowoczesne rozwiązania pomagają nam bardzo szybko przygotować pyszne i pełnowartościowe posiłki. To wielka pomoc nie tylko dla gwiazd, ale i wszystkich zabieganych, których nie satysfakcjonuje fast food.


Podczas gdy wielu z nas myśli, że gotowanie i praca z robotami kuchennymi to ogrom zmywania, okazuje się, że większość nowoczesnych sprzętów kuchennych tego typu wymaga jedynie przepłukania pod bieżącą wodą. Nie dziwi nas, że JJ uczestniczy w tak nowatorskich projektach! Życie trzeba sobie ułatwiać, prawda? A jeśli w tym wszystkim znajdzie się jeszcze miejsce na fit przekąski, nie ma już o czym mówić – trzeba spróbować!

Jeśli z Nowym Rokiem macie postanowienie, aby zdrowo się odżywiać i bardziej zadbać o siebie, poznajcie nowe sprzęty, które Wam w tym pomogą!

Kontynuuj czytanie

HITY