Kilka dni temu swoją premierę miał najnowszy singiel Edyty Górniak pt. “Oczyszczenie”. Piosenka jest kolejną, która zapowiada nadchodzący album artystki (data premiery nie jest znana).

Górniak po raz pierwszy zaprezentowała na żywo “Oczyszczenie” podczas pierwszego koncertu w ramach trasy Lata Zet i Dwójki. Wokalistka bardzo poważnie podeszła do promowania nowej piosenki, to też pojawia się w wielu radiach. Trudno się dziwić – nowy utwór jest dla artysty jak dziecko. Wśród miejsc w których pojawiła się Edyta, nie mogło zabraknąć Polskiego Radia, gdzie porozmwiała z Pawłem Sztompką.

Polecamy: Już jest nowy singiel Edyty Górniak. Posłuchajcie utworu „Oczyszczenie”!

Utwór bardzo szczególny. Trochę inna waga gatunkowo w odniesieniu do poprzednich dwóch singli czyli “Your High” i “Glow On”. Mimo wszystko z tych samych serc – utwór powstał w tym samym gronie. Nową osobę zaprosiliśmy do współtworzenia tego utworu w zakresie tekstu i jest to Aleksandra Warchoł, bardzo zdolna, zresztą też wokalistka i autorka tekstów i muzyki. Ona pisała ten tekst ja się trochę dołączyłam na końcu. Natomiast DUSTPLASTIC to jest cały czas mój team – mówi Górniak

Często padają pytania, ze strony dziennikarzy ale również fanów – “Co było inspiracją do piosenki? O czym ona opowiada”. Najlepiej dowiedzieć się tego od samej autorki.

Utwór jest o tym, że czas ma wiele zalet, a my bardzo boimy się jego upływu. Pozwala nam nabrać dystansu i zrozumieć. Tylko z perspektywy jesteśmy w stanie dostrzec prawdę. Czas ją obnaża, bo ludzie wkładają maski i wchodzą w różne role. Czas pozwala zebrać siły do oczyszczenia, które bywa bolesne. Trzeba jednak pamiętać, że ten moment otwiera nowe drzwi – tłumaczyła w Polskim Radiu

Zapoznaliście się już z “Oczyszczeniem”?


Nie ma więcej wpisów