Znany dziennikarz poprowadził konferencję prasową, na której została zaprezentowana trasa tegorocznego Maratonu Dbam o Zdrowie. W spotkaniu z dziennikarzmi wzięła udział Karolina Jarzyńska, dwukrotna zwyciężczyni tych zawodów. Niestety sportsmenka w tym roku nie wystartuje.

W życiu Karoliny Jarzyńskiej szykują sie duże zmiany. Biegaczka spodziewa sie dziecka. Niebawem również wyjdzie za mąż. Zapowiada jednak, że ze sportu nie zrezygnuje. Nadal trenuje i jest pod stałą opieką lekarza. Ma nadzieję, że za rok wróci do biegania, w jeszcze lepszej formie niż dotychczas.

Zaplanowana została nowa, bardzo szybka trasa dla DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU. Szczegóły zaprezentowano 28 stycznia, w warszawskim Centrum Szkoleniowym ADGAR. Już 19 kwietnia w Łodzi wraz z tysiącami amatorów wystartują najszybsze polskie maratonki, które będą walczyć o tytuł Mistrzyni Polski. Maraton Łódzki, zyskał również nowego sponsora tytularnego –  firmę PZU, logo oraz nazwę.

Trasa jest szybka, płaska i atrakcyjna i z pewnością sprzyja biciu rekordów. Udało się nam zachować łódzki klimat prowadząc biegaczy najciekawszymi ulicami Łodzi – mówi Michał Drelich, Dyrektor DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU. – Jesteśmy przekonani, że trasa spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających biegaczy – mówi Drelich.
 Zobacz Mapę DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU i ALE 10k run. – http://www.lodzmaraton.pl/trasy
Maraton Łódzki pozyskał również nowego sponsora tytularnego – firmę PZU.
  •  Cieszę się, że mogliśmy dołączyć do DOZ i zostać drugim partnerem tytularnym Maratonu Łódzkiego. PZU od dawna stawia na zdrowie, a bieganie to obecnie najpopularniejsza forma aktywnego stylu życia. Cieszę się również, że kolejny raz w Łodzi wystartuje Yared Shegumo, aktualny wicemistrz Europy i ubiegłoroczny zwycięzca łódzkiego maratonu, który jest wspierany przez PZU  – mówi Piotr Glen, Dyrektor ds. Zaangażowań Społecznych PZU.
  •  Marka DOZ, skupiająca zarówno sieć Aptek DOZ, jak i największy w Polsce portal o zdrowiu www.doz.pl, patronuje łódzkiemu maratonowi od samego początku. Przez ostatnie 5 lat udało nam się zbudować międzynarodową imprezę sportową na wysokim poziomie – mówi Sławomir Narel,  Wiceprezes zarządu DOZ S.A. –  Bieganie, jako najprostsza i dostępna dla każdego forma ruchu, wpisuje się w misję marki Dbam o Zdrowie, która poprzez edukację, inspirowanie i motywowanie zachęca pacjentów do zmiany przyzwyczajeń na zdrowsze – podkreśla Sławomir Narel.
Sponsorami tytularnymi łódzkiego maratonu są DOZ.pl oraz PZU. Sponsorem biegu na 10 km jest firma ALE, producent odżywek i suplementów diety dla sportowców. Do grona sponsorów imprezy dołączyły również inne uznane marki jak: Bakalland, Omegamed oraz Polpharma.

Fot. materiały prasowe


Nie ma więcej wpisów