Dziennikarka ma rację?

Przed kilkoma minutami na swojego facebooka, post podsumowujący zwycięstwo Osi Ugonoh zamieściła Karolina Korwin Piotrowska. Wygrana ciemnoskórej modelki w programie Top Model wywołała skrajne emocje. Jedno jest pewne – to jest przełom!

Podczas trwania programu Osi podkreślała, że jej ogromnym marzeniem jest znalezienie się na okładce magazynu ,,Glamour” będąc ciemnoskórą kobietą. Jeszcze kilka lat temu to marzenie mogłoby nie doczekać się realizacji, ale teraz? Udało się! Zdjęcie Osi znajdzie się na okładce styczniowego wydania magazynu. Zwyciężczyni będzie pierwszą ciemnoskórą Polką na okładce ,,Glamour”. To jest prawdziwy powód do dumy!

To jest moment historyczny w polskich mediach. Bardzo wazny dla naszej mentalności i świadomości. Moment magiczny. Kilka lat temu jeszcze o ludziach o ciemnym kolorze skóry można było słyszeć określenia “asfalt”, “murzynek Bambo”. Słowo “tolerancja” nie dotyczyło Polaków o innym kolorze skóry niz biały….Ale minęło kilka lat, do głosu doszło młode pokolenie bez koszmarnych ksenofobicznych naleciałości i oto mamy coś, co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia. Głosami młodzieży, swoich rówieśników, z ogromną przewagą nad konkurentami, program Top Model wygrywa ciemnoskóra dziewczyna i będzie pierwszą ciemnoskórą Polką na okładce magazynu Glamour. Brawo dla Osi, brawo dla nas. Ten kraj się zmienia. Na lepsze. I to jest cudowne. – czytamy

Zdecydowanie podpisujemy się pod słowami Karoliny!

osi okładka


Nie ma więcej wpisów