W 6. odcinku„Komisarza Aleksa” na komendzie w Łodzi pojawi się nowa policjantka. Nina Kruk, w roli której zobaczymy Karolinę Nolbrzak, zastąpi Puchałę (Ireneusz Czop), który wyjechał na szkolenie do USA.

Lucyna (Magdalena Walach) będzie bardzo zaskoczona, gdy pewnego dnia przyjdzie do pracy i zastanie w biurze młodą dziewczynę ubraną w kurtkę z ćwiekami, przetarte spodnie i glany. Siedząca z nogami założonymi na biurko Puchały kobieta wyda się jej… podejrzana. W pierwszej chwili pomyśli, że to umówiony z Orliczem (Antoni Pawlicki) świadek.

– To starszy aspirant Nina Kruk. Zastąpi Ryśka – usłyszy, kiedy w biurze zjawi się Michał. Lucyna z niechęcią wyciągnie rękę do nowej koleżanki, ale Nina nie przejmie się chłodnym powitaniem.

– Skąd ty wytrzasnąłeś tę Ninę? – zapyta Lucyna Michała na osobności.

W odpowiedzi usłyszy, że przysłała ją góra. – Nawet mnie nie zapytali o zdanie – wyjawi komisarz.

Nina Kruk okaże się świetną policjantką, potrafiącą powiązać w jedną logiczną całość nawet najbardziej oderwane od siebie elementy śledztwa. Młoda pani aspirant szybko zdobędzie sympatię Michała, a Alex, którego już pierwszego dnia swego pobytu na komendzie poczęstuje suszoną wołowiną i któremu pozwoli siedzieć na… biurku Lucyny, pokocha ją niemal od razu. Także Lucyna w końcu przekona się do niej i zaakceptuje jej obecność, tylko od czasu do czasu dając do zrozumienia, że nie może się doczekać powrotu Puchały…

Pierwszy odcinek „Komisarza Aleksa” z udziałem Karoliny Nolbrzak TVP1 pokaże w sobotę 18 października o godz. 20.25 oraz w niedzielę 19 października o godz. 17.30.


Nie ma więcej wpisów