Śledź nas

news

Magda Mołek odeszła z Kościoła w wieku 18 lat – teraz zdradza powód tej decyzji

Opublikowano

w dniu

Magda Mołek

Magda Mołek otworzyła się na temat decyzji, którą podjęła wiele lat temu!

Magda Mołek jest jedną z bardziej lubianych dziennikarek w Polsce. Przez lata była związana z TVN, teraz poszła własną drogą prowadząc kanał na YouTubie “W moim stylu”, gdzie publikuje wywiady z osobami ze świata mediów, polityki czy show biznesu.

HOT NEWS- Bartłomiej Topa został ojcem podwójnie: Naszym już obecnym dzieciom – dziękujemy za radość w oczekiwaniu!

Ostatnio gościem Magdy była reporterka Justyna Kopińska, z którą podjęła temat kondycji polskiego Kościoła katolickiego. Jeszcze przed publikacją rozmowy, dziennikarka przyznała, że temat jest dla niej trudny, bo zawiera osobiste doświadczenia, ale od dłuższego czasu chciała go podjąć:

To jedna z najtrudniejszych rozmów, jakie zrobiłam, bo podzieliłam się w niej z Wami pewnym bardzo bolesnym dla mnie zdarzeniem z parafii, w której się wychowałam 

W czasie rozmowy, Mołek przytoczyła przerażającą historię opisaną przez Kopińską w jej książce, która dotyczyła księdza pedofila, który przetrzymywał w mieszkaniu nastolatkę i wykorzystywał ją seksualnie. Obecnie coraz więcej przypadków pedofilii wśród księży wychodzi na jaw, co skłoniło dziennikarki do rozważania, dlaczego nie przekłada się to na postawę wiernych wobec Kościoła. Magda podzieliła się swoimi przemyśleniami:

Ja nie wierzę i nie praktykuję, ale pochodzę z katolickiej rodziny. Zostałam ochrzczona, poszłam do komunii, jestem bierzmowana. Jeśli nie mamy żadnej innej formy nacisku, sprzeciwu albo pomysłu na to, jak obudzić polski Kościół z tego snu o własnej potędze, czy nie powinniśmy właśnie stosować takiego miękkiego sprzeciwu? To nie posyłajmy dzieci do komunii, to nie chrzcijmy ich. Nie organizujmy kościelnych ślubów 

Dalej mówiła:

To jest to pytanie, które ja bardziej zadaję, niż każę komuś tak żyć (…) Mam taką prywatną refleksję, że to jest bardzo związane z taką cywilną odwagą pojedynczych osób. Jak przeciwstawić się machinie? Kościół to machina, nie?

Kopińska zauważyła, że Magda właśnie zrobiła to, o czym mówi, czyli odcięła się jednoznacznie od Kościoła. Wtedy gospodyni kanału zdecydowała się opowiedzieć swoją historię:

Ja nie chodzę do Kościoła od 18. roku życia mniej więcej, ponieważ… Nie wiem, czy podzielić się tą historią… A mianowicie, zmarł mój ojciec. Poszłyśmy z mamą do kancelarii na Plebanię zgłosić fakt i poprosić o pogrzeb. I jednym z pierwszych pytań księdza, który zresztą przyjął nas w progu, w drzwiach, nie zaprosił do środka, była taka sugestia, czy skoro ten człowiek, czyli mój ojciec, zmarł tak młodo, to czy on zmarł naturalnie czy jednak sobie coś zrobił? 

Pytanie księdza wywarło na niej ogromne wrażenie i skłoniło ją do podjęcia jednoznacznych kroków:

Ja doskonale ten moment pamiętam i ten człowiek, który nas wtedy przyjął, po prostu najpierw zapytał o to. Ja pamiętam, miałam 18 lat, ja po prostu doszłam do wniosku, że nie chcę mieć do czynienia z takimi ludźmi, że to jest niepojęte. Nie potrzebuję takiego Kościoła 

W dalszej części rozmowa zeszła na temat wychowania dzieci. Synowie Mołek nie są bowiem ochrzczeni i nie chodzą na religię. Dziennikarka przyznała, że nie obawia się, że jej dzieci będą miały o to pretensje:

Myślę, że na pewnym etapie mając taką swoją pewność, dlaczego pewne rzeczy się robi, to się po prostu wie i to nie wraca. Nie mam w sobie poczucia winy albo wstydu, że robię coś inaczej niż większość. Chociaż, czytając ostatnio (…), jaki odsetek dzieci w Polsce uczęszcza na religię w szkołach (…), nie mam już chyba żadnej wątpliwości, że nasze społeczeństwo się totalnie laicyzuje 

Podziwiacie jej szczerość?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Antek Królikowski prawi komplementy ciężarnej Opoździe na planie filmowym [zdjęcia]

Fot. Screen Instagram

AW

news

Sprawdź! Kto wystąpi podczas tegorocznej edycji Sunrise 2024?

Opublikowano

w dniu

przez

Sunrise Festival 2024, jedno z najważniejszych wydarzeń muzyki elektronicznej w Polsce, zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna edycja odbędzie się tradycyjnie w Podczelu, nad pięknym polskim wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Festiwal, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca, zapowiada się na niezapomniane muzyczne doświadczenie.

Line-up Pełen Gwiazd

Sunrise Festival 2024 przyciąga fanów z całego świata dzięki imponującemu line-upowi, który obejmuje zarówno legendy muzyki elektronicznej, jak i wschodzące gwiazdy. Organizatorzy zapowiedzieli występy takich gigantów jak:

Boris Brejcha – niemiecki twórca gatunku high-tech minimal, zyskał ogromną popularność dzięki swojemu unikalnemu brzmieniu i charakterystycznym maskom, które nosi podczas występów. Jego sety to prawdziwa podróż przez różnorodne dźwięki i rytmy, które wciągają słuchaczy od pierwszych chwil.

Armin van Buuren – holender jeden z najważniejszych DJ-ów i producentów muzyki trance, znany jest z niezwykle energetycznych setów, które porywają publiczność na całym świecie. Jego muzyka łączy emocjonalne melodie z potężnymi bitami, tworząc niezapomniane doświadczenia na festiwalach.

Aly & Fila (Egipt) – specjalizują się w muzyce trance, tworząc utwory pełne emocji i euforycznych melodii. Znani z niezwykle emocjonalnych setów, często współpracują z wokalistami, tworząc wyjątkowe doświadczenia muzyczne.

Lilly Palmer to utalentowana DJ-ka i producentka muzyki techno z Niemiec, która zdobyła uznanie na międzynarodowej scenie muzycznej dzięki swoim energetycznym i mrocznym setom. Jej unikalne brzmienie łączy głębokie basy, hipnotyzujące melodie i dynamiczne rytmy, tworząc niezapomniane muzyczne doświadczenia.

Sunrise Festival 2024 zapowiada się na wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnie miłośników muzyki elektronicznej z całego świata. Znakomity line-up, liczne atrakcje i wspaniała atmosfera Kołobrzegu sprawią, że każdy uczestnik przeżyje niezapomniane chwile. Przygotujcie się na trzy dni pełne muzyki, tańca i pozytywnych emocji!

Szczegółowy Line up dostępny jest na oficjalnej stronie Sunrise.

Kontynuuj czytanie

news

Małgorzata Rozenek TWARDO o posłach PSL i adopcji DZIECI przez GEJÓW i LESBIJKI!

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Katarzyna Dowbor odpowiada hejterom: “ZA STARA” do “Pytania na Śniadanie” TVP?

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Małgorzata Rozenek o maturze syna oraz odejściu z Dzień Dobry TVN

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością