W najbliższym odcinku “Martyna na krańcu świata” polska podróżniczka uda się do Japonii i zmierzy się z problemem szybko starzejącego się społeczeństwa.

Piękna porcelanowa cera, duże oczy, blond włosy, szczupła sylwetka. Jednym słowem – kobieta idealna. W Japonii każdy mężczyzna może pojąć taką wymarzoną kandydatkę na żonę. I co z tego, że jest plastikowa?!

POLECAMY – TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO: JANEK TRACZYK SIĘ ROZKRĘCA! TYM RAZEM W ROLI IRLANDZKIEGO WOKALISTY [WIDEO]

Okazuje się, że praktyczni Japończycy coraz częściej zamiast szukać prawdziwej miłości, zastępują ją sztuczną. Zawierają nawet związki małżeńskie ze kobietami-lalkami. Szacuje się, że w Kraju Kwitnącej Wiśni żyje aż 20 tysięcy mężczyzn, którzy decydują się na taki krok. Dlaczego? Plastikowe partnerki nie mają dużych oczekiwań i nie oceniają tego, co robią ich ukochani. Swoją wielkością, wagą i wyglądem odzwierciedlają żywego człowieka. Martyna Wojciechowska jedzie do Tokio, by spotkać się z mężczyzną, który zakochał się w pięknej Megumi (czyżby podobieństwo do Megumin z Kono Subarashi Sekai no Shukufuku Wo?). Senji uważa, że jego lalka jest wyjątkowa i różni się od innych charakterem. Czy naprawdę można zakochać się w plastikowej kobiecie? Czy taki jest obraz przyszłości?

Problem poruszony w programie to tak naprawdę zaledwie jego część. Mężczyźni w Japonii nie tylko decydują się na związek z lalkami, ale też na związki z postaciami wirtualnymi (tzw waifu). Uwielbiane są zarówno kobiety(dziewczyny) z gier jak i anime (japońska kreskówka). Czemu tak się dzieje? Jedną z możliwych przyczyn może być dość duża emancypacja kobiet, które zamiast o zakładaniu rodziny myślą o pracy i rozwoju osobistym.

Martynę w Japonii zobaczycie już w sobotę, 7 kwietnia o godzinie 22:20 na antenie Travel Channel.

ZOBACZ RÓWNIEŻ – KAROLINA GILON O BUNCIE W PROGRAMIE DRUGA TWARZ:JA LUBIĘ JAK KTOŚ WALCZY O SWOJE

Megumi i Megumin. Podobne?

fot. Marek Arcimowicz / TVN / YouTube

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – POLUB NAS NA FACEBOOKU!


Nie ma więcej wpisów