Wczoraj zaprezentowaliśmy filmowe premiery na najbliższy weekend, dziś prezentujemy zestawienie filmowych wydarzeń. Jednym z najważniejszych nocnych pokazów czerwca jest z pewnością maraton “Władcy Pierścieni”.

“Władca Pierścieni”

Maraton odbędzie się już 27 czerwca – start o 22:00.

ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni ponownie na wielkim ekranie na specjalne życzenie widzów! Ten maraton to doskonała okazja, żeby zobaczyć trylogię J.R.R. Tolkiena w wersjach reżyserskich. Wszystkie trzy części Władcy Pierścieni zaliczane są do przełomowych i najważniejszych filmów w historii kina.

W repertuarze:
– WŁADCA PIERŚCIENI: DRUŻYNA PIERŚCIENIA – wersja reżyserska,
– WŁADCA PIERŚCIENI: DWIE WIEŻE – wersja reżyserska,
– WŁADCA PIERŚCIENI: POWRÓT KRÓLA – wersja reżyserska.

Szczegółowe informacje na multikino.pl

O krok od sławy

news-KochamKino-czerwiec-O_krok_od_slawy

„Elektryzujący!” (The Rolling Stone).” Wspaniały i fascynujący” (New York Times). Już 23 czerwca w ramach Kocham Kino w Multikinie „O krok od sławy”, nagrodzona Oscarem opowieść o wokalistach i wokalistkach skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki: Micka Jaggera, Bruce’a Springsteena czy Stinga.

Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion. Trudno byłoby wyobrazić sobie bez nich hity minionego pięćdziesięciolecia, które śpiewał cały świat. W swoim nowym, wciągającym filmie Morgan Neville – zdobywca wielu nagród za reżyserię – rzuca światło na prawdziwe historie chórzystek i chórzystow skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki 21. wieku. Triumfalny i jednocześnie chwytający za serce obraz jest zarówno hołdem złożonym głosom, które ukształtowały i wystylizowały muzykę popularną, jak i odzwierciedleniem konfliktów, poświęceń i sukcesów tych, których kariera polegała na współbrzmieniu z innymi.

Ci utalentowani artyści reprezentują różne style, gatunki i epoki muzyki popularnej, ale każdy może podzielić się swoją niepowtarzalną i bardzo osobistą historią o życiu i karierze w cieniu sław. Z archiwalnymi materiałami filmowymi i niezrównaną scieżką dzwiękową film „O krok od sławy” może pochwalić się wywiadami z takimi artystami, jak Bruce Springsteen, Stevie Wonder, Mick Jagger czy Sting. Jednakże te światowej sławy postaci sceny muzycznej usuwają się w cień, by artyści drugoplanowi, ich życie i historie zajęły główne miejsce na scenie tego filmu.

„O krok od sławy” przeszedł triumfalnie przez kilkadziesiąt festiwali filmowych na całym świecie, zaś w marcu 2014 został uhonorowany nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscarem dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego.

Don Carlo z Festiwalu w Salzburgu po raz pierwszy w Multikinie

news-DonCarlo.jpg.605x200_q90_crop

26 czerwca Multikino zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Widzowie w 13 Multikinach w Polsce zobaczą retransmisję opery „Don Carlo” Giuseppe Verdiego. Nagranie zrealizowana w 2013 roku w Salzburgu, podczas corocznego największego festiwalu muzycznego w Europie. Widzowie po raz pierwszy zobaczą retransmisję tego wyjątkowego wydarzenia na wielkim ekranie. W roli tytułowej widzowie zobaczą Jonasa Kaufmanna.

O utworze:
Opera Don Carlos określana bywa jako najmocniejsze, najgłębsze, najbogatsze, mistrzowskie i pełne niuansów dzieło “późnego” Giuseppe Verdiego, ukazujące w jednym utworze wszystkie typowe dla tego kompozytora cechy. Ze wszystkich oper Verdiego jest to utwór posiadający największą liczbę wersji. Opowieść ta oparta jest na losach Carlosa, księcia Asturii, po tym, jak jego ukochana Elżbieta de Valois poślubiła jego własnego ojca, króla Hiszpanii – Filipa II. Mariaż był elementem traktatu pokojowego kończącego wojnę włoską (1551-1559) pomiędzy Habsburgami a Walezjuszami.


Nie ma więcej wpisów