Nowy film Macieja Pieprzycy “Jestem mordercą” to thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70. Główny bohater filmu Janusz Jasiński jest młodym oficerem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?

Aspekt uwikłania jednostki, konfrontacji z sytuacją, która ją przerasta, i ceny, jaką trzeba za swoje decyzje zapłacić, nadaje historii opowiedzianej w „Jestem mordercą” uniwersalność. W losie głównego bohatera odbijają się znane z historii literatury i filmu motywy. Ten makbetowski, mówiący o tym, że bezwzględna ambicja wiedzie do zniszczenia. Także faustowski. Główny bohater zaprzedaje swoją duszę i podejmuje flirt z władzą totalitarną. Czy uda mu się pozostać przyzwoitym człowiekiem? Czy odniesie sukces i innych, także samego siebie, przy tym nie skrzywdzi? W każdym kraju zagrożonym powrotem władzy totalitarnej te pytania stają się bardzo aktualne.

Kogo zobaczymy w głównych rolach? Między innymi Mirosława Haniszewskiego, Magdalenę Popławską, Arkadiusza Jakubika, Agatę Kuleszę, Michała Żurawskiego i Piotra Adamczyka. Wszyscy zgodnie twierdzą, że bardzo im zależało na oddaniu estetyki i specyfiki lat 70.

Zobaczcie trailer zapowiadający film. “Jestem mordercą” w kinach od 4 listopada.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=5Jsgzk-aIr8]
fot. materiały prasowe

Bądź na bieżąco z show-biznesem i muzyką. Polub nas na Facebooku!


Nie ma więcej wpisów