Sylwester Wardęga reaguje na aktualną sytuację wśród Polskich youtuberów.

Sylwester Wardęga to jeden z czołowych Polskich youtuberów ostatnich lat. Popularność zdobył dzięki przeróżnym prankom, które robił m.in policji. Nie boi się poruszać trudnych tematów politycznych czy społecznych. W 2017 roku to on królował na youtubie wśród wszystkich Polskich twórców internetowych, można więc go mianować Polską gwiazdą Youtube’a. W związku z narastającym zjawiskiem patologii w sieci postanowił w końcu zareagować.

POLECAMY – MAGDA GESSLER NA ZDJĘCIU SPRZED WIELU LAT! ZMIENIŁA SIĘ?

Katalizatorem dla stworzonego przez Wardęgę wideo okazał się Gural. Ten nastolatek od dłuższego czasu wykazywał się, lekko ujmując, brakiem elokwencji, kultury i taktu w swoich “programach” na żywo. Kulminacja nadeszła, gdy podczas jednego z takich “programów”, czyli streamów, namawiał 13-latkę do zdejmowania ubrań i pokazywania swoich miejsc intymnych. To przecież już przestępstwo! Gural nie streamuje jednak od niedawna. Podczas jego transmisji namawiał do ostrego hejtu na innych streamerów, w wulgarny sposób odnosił się do osób starszych, czy obrażał nastolatkę tylko dlatego, że wyraziła swoją szczerą opinię o nim. Co ciekawe – jego kanał po wspomnianej sytuacji z nastolatkami nie został zbanowany.

Wardęga postanowił wreszcie zareagować, ale czy nie jest aby za późno. Wideo, które zobaczycie poniżej wprawi Was w osłupienie. Sam jeszcze nie mogę uwierzyć że to, co zobaczyłem dzieje się naprawdę. Cała zaistaniała sytuacja jest tylko skutkiem “olewczego” stosunku moderatorów YouTube do zalewającej nas fali patologii, którą doświadczamy w sieci. 

Jest ich więcej!

Gural to tylko wierzchołek góry lodowej. Warto wspomnieć o takich osobach jak Rafatus, czy Magical, którzy wiodą prym w tego typu zachowaniach (głównie spożywanie alkoholu, agresywne zachowania, liczne wulgaryzmy itd.)

Najgorsze w całym tym zjawisku jest to, że te osoby mają tysiące oglądających wśród młodzieży. Nie chodzi nawet tutaj o starszych nastolatków, czyli osoby w wieku 17-19 lat, tylko o dzieci w wieku 11-15. Traktują one takich pato-streamerów jako swoich idoli, wykonują ich polecenia i wzorują się na nich.

Mówi się, że internet jest wolnym miejscem i każdy ma prawo do swojego głosu. Gdzieś jednak zagubił się głos rozsądku. Pozwolę sobie na przytoczenie pewnego znanego cytatu.

“Z wielką popularnością (w oryginale – mocą), wiąże się zawsze wielka odpowiedzialność” – Wujek Ben, Spiderman

Tą odpowiedzialność bierze na siebie Sylwester Wardęga. Trzymam kciuki, by jego apel przyniósł skutek! Całe szczęście jego reakcja nie jest agresywna i przyjmuje postawę “nauczyciela-wychowawcy”. Na takie zachowania nie można reagować agresją, tylko spokojem, wyrozumiałością, a jednocześnie stanowczością.

ZOBACZ RÓWNIEŻ – UWAGA, UWAGA! NOWY KLIP WYDAŁ SŁAWOMIR ZAPAŁA! BĘDZIE HIT?

Nowy Krol Internetu

W zwiazku z tym, że yt przez miesiące promował tę osobę na swojej platformie wyświetlając ją w proponowanych dzieciakom a gdy zrobiłem o tym materiał to nagle się obudził i zablokował mój film (a nie kanał tego człowieka) dając blokadę 18+, by jak najmniej osób go zobaczyło i wyciągnęło wnioski jak krzywdząco dla społeczeństwa działa algorytm youtube – wrzucam film na fb.PatoStreamerzy atakują niewinne osoby na videochatach, nakłaniają nieletnich do rajdów i wyzywania innych twórców a po kilkugodzinnej transmisji live usuwają zapis z kanału i youtube nie widzi w tym wtedy żadnego problemu. Z drugiej strony yt nagminnie blokuje kanały, które mówią o polityce, problemach społecznych (np. uchodźcy) czy religii. Co sie dzieje z tym portalem?Kanał youtube osoby przedstawionej w materiale wciąż widnieje na platformie i wszystkie fragmenty w postaci "shotów" można obejrzeć bez potwierdzania pełnoletności.

Opublikowany przez SA Wardęga na 18 marca 2018

fot. instagram/screen z wideo

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – POLUB NAS NA FACEBOOKU!


Nie ma więcej wpisów