Kasia Kraszewska, która ukrywa się pod pseudonimem Pin Up Candy ma nadzieję, że wkrótce burleska, której jest propagatorką stanie się w Polsce tak samo popularna jak kino czy teatr.  W tym celu sama organizuje pokazy burleskowego show.

Pin Up Candy jest magistrem politologii z dyplomem Uniwersytetu Warszawskiego. Mówi biegle po włosku i po angielsku. Jej seksowne występy w gorsetach i wachlarzach z piór cieszą się ogromnym powodzeniem w Paryżu i Berlinie, teraz postanowiła tańczyć w kieliszku z szampanem jak Dita Von Teese u nas w kraju. W promocji burleski ma jej pomóc występ w programie “Mam talent”.

Czym jest burleska? To forma teatralna używająca w ograniczonym zakresie muzyki – głównie recitativo ipieśni. Powstała w XVIII wieku jako parodia poważnych tematów, często dzieł operowych luboperetkowych. W formie plebejska, nierzadko wulgarna. Burleska pojawia się w drugiej połowie XIX wieku w Stanach Zjednoczonych jako odmienna forma, nazywana także British girls. Przedstawienia tej formy burleski miały silnie erotyczne podłoże. Opierała się na grupowych tańcach, śpiewach i skeczach, młodych, skąpo ubranych aktorek, zwykle brunetek. W XX wieku burleskę wzbogacono o striptease.

Zaptaszamy do obejrzenia fotorelacji z show Pin Up Candy, ktre miało miejsce jakiś czas temu w warszawskiej restauracji Antrakt.

Fot. Martyna Rokita – Marimar Studio (Uwaga! Zdjecia chronione prawem autorskim – kopiowanie i publikacja bez zgody autora zabrnione)

Jeśli mało Wam zdjęć, koniecznie sięgnijcie po video z tego gorącego wieczoru:

 [youtube http://www.youtube.com/watch?v=BmiGppHwLSU]

Materiał video: Andrzej Sałkiewicz Its News


Nie ma więcej wpisów